Прескочи до съдържание

Сицилия - съвети, предложения, маршрути...


Duke

Препоръчани мнения

Имам питане относно Какамо. Изчетох темата, преди да тръгнем към Сицилия , но не си спомням някой да го е споменал. Проверих и с търсачката , но не излиза нищо. Чуденката ми е да ходим ли дотам, че сме с междуградски транспорт и за да стигнем до градчето, трябва да сменим три превозни средства. Мислим в петък да се понесем натам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, Ann каза:

Имам питане относно Какамо. Изчетох темата, преди да тръгнем към Сицилия , но не си спомням някой да го е споменал. Проверих и с търсачката , но не излиза нищо. Чуденката ми е да ходим ли дотам, че сме с междуградски транспорт и за да стигнем до градчето, трябва да сменим три превозни средства. Мислим в петък да се понесем натам. 

Според мен си струва. Ама, аз съм пристрастена към всичко в Сицилия.Само че, ние сме ги обикаляли с кола - Химера, Термини Имерезе и Какамо. С обществения транспорт не мога да кажа как е. Какамо е много красиво средновековно градче, притежаващо най-голямата сицилианска крепост, някъде от 12-13 век. Като се изкачи човек на една от кулите на крепостта,  се откриват страхотни гледки към речната долина. Има красиви сгради и  църкви, най- забележителната е  Киеза Мадре, с една известна картина вътре - " Чудото на Сан Исидоро някой си", забравила съм нататък.:mad:

Само че, имай предвид, че по сиестата нищо не работи - крепостта е затворена, а пък църквата беше отворена само до обяд и то, не всеки ден, ако правилно си спомням.Туристическият им офис също беше с някакво шантаво работно време. Ти си провери кое как, сигурно в нета ще може.

Ако стигнете баш по сиеста, можете да хапнете в най- известната кръчма, дето е в бившите конюшни на замъка - всички я знаят и ще ви упътят лесно. Още повече, че там няма изобилие от места за хапване.:(

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

@AlexandraKo, посъветвай ме, моля къде да търся апартамент, вила или нещо подобно в Източна или югоизточна Сицилия! Как ти се е видяло градчето Avola, например? Не искам да взимам кола, но искам да обиколя наоколо, та трябва да е в градче. Благодаря предварително!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 часа, Цвете каза:

@AlexandraKo, посъветвай ме, моля къде да търся апартамент, вила или нещо подобно в Източна или югоизточна Сицилия! Как ти се е видяло градчето Avola, например? Не искам да взимам кола, но искам да обиколя наоколо, та трябва да е в градче. Благодаря предварително!

Авола е много мило  симпатично, спокойно  провинциално градче. През деня е абсолютно безлюдно и лениво, само туристи се мотат, местните са  по техните си задачи.:) Вечер става купон, всички наизлизат, даже си вечерят пред къщите, на тротоара. :blink: По време на голямото земетресение е било разрушено нацяло и после изградено отново. И в него има барокови къщи и красиви църкви, но Ното е грабнало честта да е в списъка на Юнеско. Освен това, в Авола има и хубави пясъчни, не - чакълести плажове.

Любимото ни вино Неро ди Авола се произвежда от сорт грозде, който с отглежда в този район. Има и много хубави сирена. Там ходим за вино и за сиренце.:)

В района  отсядаме в този хотел, но той е в Лидо ди Ното, горе-долу на 15 километра от Авола. Като съм проучвала района преди време, в руските сайтове много бяха доволни от това хотелче. Било малко, семейно, само с няколко стаи, но с хубави условия и не скъпо. Разгледай го, бях си запаметила и една вила точно на плажа, но тя беше за повече хора, мога да я потърся, ако сте компания.

Ние винаги сме с кола и не мога да кажа нищичко за обществения транспорт в Сицилия.

Вероятно може да се провери какви са възможностите от Авола да се пътува насам-натам.

Но като база, ако има удобни транспорти, според мен е чудесно.:)

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много ти благодаря, Александра! Това ми беше важно - дали е приятно градчето. Там се предлагат много къщи и апартаменти, та ще ми е лесно.

Сега остава да разбера как е транспорта. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте Магеланци! Имам питане относно сувенирите и най-вече магнитите - къде са най-евтини и как варират цените им. Какви са цените на минералната вода?

 

Връзка към мнение

Магнитите в Катания и Палермо са по 1 EUR. Китайски са. Манералната вода не помня колко е, не е скъпа. Аз в Европа пия основно от чешмата. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Магнитите в Ериче, Чефалу бяха 2,3,4 евро и пазарлък не става. В Палермо на доста места видяхме и по 1 Е , накрая спазарихме 6 за 5Е. Не за друго, ама на половинът без пазарлък не му е сладко :lol:. Има покривки ( около 40/60 см) по 1Е, домакински престилки по 2Е.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

в Катаня има различни сувенири от вулканичен камък, понеже им е в изобилие, дори и паважа си правят от него :)

 

ние за спомен си взехме за стената това 

IMG_20170601_233534.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 6 часа, antea каза:

в Катаня има различни сувенири от вулканичен камък, понеже им е в изобилие, дори и паважа си правят от него :)

 

ние за спомен си взехме за стената това 

IMG_20170601_233534.jpg

А ние всяка година си купуваме нова покривчица за хранене с картата на Сицилия.Като стане май си я вадя и всеки път, като ядем си правим планчета ,:) този път в кое кьошенце на Сицилия ще се шматкаме.Миналото лято, например,  попаднахме на устието на реката Платани, там, където се влива в морето.Абсолютно безлюден прекрасен пясъчен плаж, до него - хвойнова  гора. Кеф ти -къпане в морето, кеф ти - къпане в реката, топла като чай. 

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

И аз имам покривки по 1-1,5 евро бяха в Палермо, в Катаня купих евтини магнитчета на един пазар, може би пак толкова струваха

Водата е евтина

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Боже ще ме убиете с тези цени. Преди четири години в Сицилия си накупих разни магнити, но под 4 евро на магнит не съм плащала. Обаче всички си бяха местно производство.

Връзка към мнение

Аз производство не гледах, харесвам тези, които са като снимка, никога не купувам керамични. Та, преди 20 дни, когато бях там имаше магнити от 1 до 3 евро. Има търговци, които ги подреждат на маси или на едни табла, там са най-евтини, по 1 евро. Същите, вече в магазините на търговска улица са 3 евро, все пак плащат наем. Горе-долу и с водата е така - в хранителен магазин голяма, около 60-70 цента. От фри шопа на излитане си взех спагети, които, нито в Сицилия, при огромното предлагане на паста, нито някъде в Италия, никъде не бях виждала - с чесън и люта чушка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, ще помоля за мнение относно следнното терзание - много ли е шантава идеята сама мома да остане две нощувки в Катания, а на 27 юни да се отправи към Таормина за концерт. Хотелът в Таормина е близо до античния театър, уж по оживена улица. В Катания ще спазвам хигиена на ранните прибирания. :biggrin:

Връзка към мнение

Сицилия е в Европа. Не виждам поводи за притеснения. Все пак в Катания е добре нощувката да е на централно място. Не ми се е сторило да е по-опасно от тук.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря за отговора, lesy и Alexander:)

Притесненията ми са, че досега не съм пътувала съвсем сама.

 

На тези хотели съм се спряла. С добро местоположение ли са?

 https://www.booking.com/hotel/it/piccola-perla.en-gb.html?aid=368032;label=seogooglelocal-link-imagesaow-hotel-418306_grp-1_gendate-20170302;sid=48518c0c3b4c4d65ad5c4540b1ebe2e8;all_sr_blocks=143407909_87091767_1_0_0;checkin=2017-06-25;checkout=2017-06-27;dest_id=-114787;dest_type=city;dist=0;group_adults=1;group_children=0;highlighted_blocks=143407909_87091767_1_0_0;hpos=1;no_rooms=1;room1=A;sb_price_type=total;srfid=885d15003f64bb18bbe12df4033e8dae9f302bb2X1;type=total;ucfs=1&#availability_target

 

https://www.booking.com/hotel/it/b-amp-b-xxmiglia.en-gb.html?aid=368032;label=seogooglelocal-link-imagesaow-hotel-418306_grp-1_gendate-20170302;sid=48518c0c3b4c4d65ad5c4540b1ebe2e8;all_sr_blocks=41830604_88462062_1_0_0;checkin=2017-06-25;checkout=2017-06-27;dest_id=-114787;dest_type=city;dist=0;group_adults=1;group_children=0;highlighted_blocks=41830604_88462062_1_0_0;hpos=1;no_rooms=1;room1=A;sb_price_type=total;srfid=40facd209c7df606f1c0654f3addd8f42bcf77c4X1;type=total;ucfs=1&#map_closed

 

И този хотел за Таормина

https://www.booking.com/hotel/it/innpiero.bg.html?aid=368032;label=metagha-link-localuniversalBG-hotel-565123_dev-desktop_los-1_bw-22_dow-Tuesday_defdate-0_room-0_lang-en_curr-BGN;sid=48518c0c3b4c4d65ad5c4540b1ebe2e8;all_sr_blocks=56512301_95560446_2_1_0;checkin=2017-06-27;checkout=2017-06-28;dest_id=-130467;dest_type=city;dist=0;group_adults=2;highlighted_blocks=56512301_95560446_2_1_0;hpos=1;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=af920c475fbac7871f39f3376c67ad4f8b460cacX1;type=total;ucfs=1&#hotelTmpl

Връзка към мнение

Главната улица е Via Etnea / Етна / в Катания. Посочените са малко в посока автогарата. Можеш да потърсиш в пресечка на Via Etnea. До парка Белини районът е централен. В централните улички има заведения и работят вечер.

За Таормина не се отваря линк на определен хотел.

Връзка към мнение

Да, на главна улица е. Таормина е доста туристическа и предполагам ще има хора до късно през нощта.

Връзка към мнение
преди 14 часа, Zornitsa каза:

Здравейте, ще помоля за мнение относно следнното терзание - много ли е шантава идеята сама мома да остане две нощувки в Катания, а на 27 юни да се отправи към Таормина за концерт. Хотелът в Таормина е близо до античния театър, уж по оживена улица. В Катания ще спазвам хигиена на ранните прибирания. :biggrin:

Тръгвай смело, ще откриеш чара на соловото пътуване. В Таормина има само една главна улица, и е не оживен град, ами препълнен с туристи. Няма да си сама там дори за миг:). За Катания не знам, не съм била.

Връзка към мнение
преди 15 часа, Zornitsa каза:

Здравейте, ще помоля за мнение относно следнното терзание - много ли е шантава идеята сама мома да остане две нощувки в Катания, а на 27 юни да се отправи към Таормина за концерт. Хотелът в Таормина е близо до античния театър, уж по оживена улица. В Катания ще спазвам хигиена на ранните прибирания. :biggrin:

За Таормина са ти казали, че е доста оживено и няма за какво да се притесняваш, а според мен не трябва да се двуомиш и за Катаня. Аз обикалях сама миналата година баровете :) и в никой момент не съм се чувствала притеснена. Даже обратното, беше ми доста спокойно ( не бих казала същото за Пелермо ), така че давай смело, няма нищо по особено отколкото във всеки средно-статистически европейски град.

Връзка към мнение

Да се похваля и аз и да помоля за малко помощ - Заминаваме за Сицилия! 

Планът ни е да летим от Прага за Неапол, там имаме един ден и една нощувка свободна програма, изпълнена най-вече с пица, а след това с количка, покрай амалфическото крайбрежие отпрашваме към Сицилия. И тук идват въпросите ми - имаме да планираме 14 дни в Сицилия, първите две нощувки са факт - Таормина ( остават следващите 12 ). От там нататък имаме бегли идеи за Катания, Сиракуза, Модика, Ното, Рагуза, а след това Палермо, Трапани ? , Чефалу. Тъй като ни се събират наистина доста точки на интерес ми се иска да ги консолидирам някак си в нещо по-изчистено като план и не толкова разхвърляно. Целта на пътуването е тотален релакс, постоянно гмуркане без акваланг, гурме, морски дарове и вино :D Сред нас има архитект, така че тя ще оцени красотата на Сицилианския Барок, но ми се иска да сме колкото се може по-далече от туристите. Предложения за всякакви закътани плажове, плажчета и местенца са добре дошли и въобще предложения от всякакъв характер, свързани със Сицилия ще са ми от голяма полза. Почти съм преполовил темата, а звездичките на гугъл мапс станаха толкова много, че направо вече не се чете картата :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • Daniela Stoianova
    • savagejo
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.