Прескочи до съдържание

Непозволен багаж в самолет


Калина Модрева

Препоръчани мнения

Калина Модрева

:bye:  Какъв е непозволения багаж при Уиз ? Четох за особености при течностите , 100 мл и то запечатани в плик .. с размери... :O  Споделете опит моля .

п.с. надявам се да не повтарям стара тема , но поне в Техника, багаж, ..... не намерих .

Редактирано от Калина Модрева
Връзка към мнение

Това за течностите е не само за Wizz, ами за всички авиокомпании.Проверката за течностите се извършва при проверката на багажа ти, като трябва да извадиш пликчето от чантата си преди скенера за да се вижда. Можеш да носиш до 1 литър течности, в опаковки от не повече от 100мл всяка. Ако някоя опаковка е от 200мл, но вътре има останала съвсем малко течност е много вероятно да те накарат да я изхвърлиш.За размера на пликчето лично на мен никога не са ми правили проблеми. :) Към течности спадат и всякакви гелове, кремове и т.н. Например паста за зъби и спирала- отиват в пликчето. :)

Също така внимавай и с острите предмети. Острието на ножче или ножичка трябва да е не повече от няколко сантиметра, но пак не е гаранция, че няма да те накарат да ги изхвърлиш. Ако си с чекиран багаж най-добре си спести риска и сложи такива неща там.

Това се сещам за забранено...е и оръжия, химикали и тем подобни неща, които едва ли ще носиш!  :lol:

 

P.S. Това е само за ръчния багаж, в чекирания можеш да си носиш колкото литра течности искаш.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нокторезачка, пинсета и еднократна самобръсначка са от позволените "оръжия" за ръчен багаж. Ножове, дори и пластмасови, не се допускат, независимо от дължината на острието. В чекирания багаж може всякакви ножове :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чувала съм за изхвърлени пинсети, аз лично никога на съм имала проблем. А за ножчето, пропуснала съм да поясня, че имах предвид швейцарско ножче, но няма гаранция, че ще мине, де. И все пак в крайна сметка най-много да трябва да се разделиш с някой предмет, ако на проверката решат, че е не отговаря на правилата. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Веднага след 11 септември американците се бяха побъркали и правеха огромни проблеми от това да те хванат с нокторезачка, но сега нещата са ок, поне в Европа. Пинсетата наистина е разрешена, чела съм специално дали може.

Швейцарско ножче на моя приятелка са взимали на нашето летище, докато пък друга приятелка е минала пак с швейцарско ножче, но летейки от Женева към София - казали са й, че само защото е швейцарски продукт и само те пускат с такива, а на други летища ги прибират.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Швейцарско ножче на моя приятелка са взимали на нашето летище, докато пък друга приятелка е минала пак с швейцарско ножче, но летейки от Женева към София - казали са й, че само защото е швейцарски продукт и само те пускат с такива, а на други летища ги прибират.

 

Това силно ме съмнява и съм готов да се обзаложа, че не отговаря на истината...

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Това силно ме съмнява и съм готов да се обзаложа, че не отговаря на истината...

Ха-ха, и на мен ми звучи странно:) Малко ми прилича като реклама: Купете си швейцарско ножче, единственото разрешено, с което може да извършите атентат на борда :lol:

Връзка към мнение

Мой познат ми е разказвал как на летището в Цюрих си изхвърляш току-що закупеното на самото летище швейцарско ножче

Връзка към мнение

Е, ако не искате - не вярвайте, но е факт :) Може и да е било защото ножчето е с острие по едиколко си см, но друго са й казали. Действието се развива преди две години през май, момичето беше около месец в Швейцария по работа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Нокторезачка, пинсета и пластмасов нож (за хранене) са позволени в ръчния багаж - лично проверено.

 

А на конкретния въпрос, най-точен отговор има естествено на самият сайт на Уиз:

http://wizzair.com/bg-BG/useful_information/baggage

надолу в раздела има точно какво е забранено на борда на самолети на Уиз

 

 

Отдели малко време и прочети всичко написано в раздел ИНФО/УСЛУГИ на сайта на Уиз:

http://wizzair.com/bg-BG/Search#tab2

Всички подраздели вътре "Информация за пътуването", "Информация за полета", "Услуги", "За Wizz Air"

и най-вече "Често задавани въпроси" (където също има и за багажа)

http://wizzair.com/bg-BG/useful_information/faq

 

И ако след това все още имаш въпроси, питай.

Както писах в другата ти тема, аз не съм виждал по-подробни и добре обяснени Правила и Условия, още повече че са на български. :)

 

П.П.

 

Може и да е било защото ножчето е с острие по едиколко си см, 

Правилото е до под 8 см. (толкова е осредненото разстояние от гръдната кост до сърцето при много прецизен и точен удар), е позволено да се пренася на борда. Но зависи от служителя. Най-често казват на общо основание "Ножове не може, трябва да го изхвърлите", след което не е изключено да се вземе за лично ползване. Все пак ножче е, не е четка за зъби, че да не може да се ползва от друг. ;)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много по-лесно се убива с нож в гърлото, ама не е там въпроса. За ножовете имаше не само изискване за дължината, но и за това да не е с остър връх и въобще острие, но трябва да проверим в директивата как е точно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Калина Модрева

Това за течностите е не само за Wizz, ами за всички авиокомпании.Проверката за течностите се извършва при проверката на багажа ти, като трябва да извадиш пликчето от чантата си преди скенера за да се вижда. Можеш да носиш до 1 литър течности, в опаковки от не повече от 100мл всяка. Ако някоя опаковка е от 200мл, но вътре има останала съвсем малко течност е много вероятно да те накарат да я изхвърлиш.За размера на пликчето лично на мен никога не са ми правили проблеми. :) Към течности спадат и всякакви гелове, кремове и т.н. Например паста за зъби и спирала- отиват в пликчето. :)

Също така внимавай и с острите предмети. Острието на ножче или ножичка трябва да е не повече от няколко сантиметра, но пак не е гаранция, че няма да те накарат да ги изхвърлиш. Ако си с чекиран багаж най-добре си спести риска и сложи такива неща там.

Това се сещам за забранено...е и оръжия, химикали и тем подобни неща, които едва ли ще носиш!  :lol:

 

P.S. Това е само за ръчния багаж, в чекирания можеш да си носиш колкото литра течности искаш.

Благодаря за подробностите , какво шишенце може да се ползва от 100 мл :huh:  , специални ли са за целта , а пликчетата ? Имат дори размери ... Ти какво ползваш за течностите ?

Връзка към мнение

Благодаря за подробностите , какво шишенце може да се ползва от 100 мл :huh:  , специални ли са за целта , а пликчетата ? Имат дори размери ... Ти какво ползваш за течностите ?

Ами по принцип най-добре е каквото си носиш да си е в оригиналната опаковка и на нея да си пише 100мл или по-малко.Тоест парфюм от 50мл например си го носиш в оригиналната опаковка съвсем спокойно. :)  Аз досега не съм преливала в други шишенца, но важното е да има надпис, че е под 100мл контейнерчето. :) 

Пликчета принципно продават на летищата, но всъщност почти всяко прозрачно пликче върши работа. Важното е да може да се затваря и отваря, най-удобни са тези със зип-лок, но аз съм ползвала и пликче от блуза, което се залепяше, прозрачна козметична чантичка с цип, а веднъж даже си бях завързала една торбичка с ластик.  :lol:  С една дума важно е да е прозрачно, да може лесно да се отвори и да не е някой огромен чувал. :)

Връзка към мнение
Калина Модрева

А на конкретния въпрос, най-точен отговор има естествено на самият сайт на Уиз:

http://wizzair.com/bg-BG/useful_information/baggage

надолу в раздела има точно какво е забранено на борда на самолети на Уиз

 

 

Отдели малко време и прочети всичко написано в раздел ИНФО/УСЛУГИ на сайта на Уиз:

http://wizzair.com/bg-BG/Search#tab2

Всички подраздели вътре "Информация за пътуването", "Информация за полета", "Услуги", "За Wizz Air"

и най-вече "Често задавани въпроси" (където също има и за багажа)

http://wizzair.com/bg-BG/useful_information/faq

 

И ако след това все още имаш въпроси, питай.

Както писах в другата ти тема, аз не съм виждал по-подробни и добре обяснени Правила и Условия, още повече че са на български. :)

Да , понеже това отношение вече става  Deja vu за мен , ще се поясня -

Работния ми ден е от  6.30 до 21 ч. , повярвай ми , ако разполагах с времето си , нямаше да се налага да питам .Времето , което имам за четене из дебрите на сайта на Уиз е нощем . Попаднах на magelanci.com и се радвам , че Георги ме поздрави с добре дошла и много хора тук помагат на драго сърце със синтезирана информация , която спестява време , чудене и те кара да се чувстваш заобиколен от съмишленици,  защото всички вие също сте минали по моя път . А колкото до тук : http://wizzair.com/bg-BG/useful_information/baggage  ,

има това :

и) предмети и материали, които застрашават безопасността, собствеността, живота, здравето и телесната цялост на хората на борда

й) произволен материал, който е забранен според правилата и разпоредбите на страните, засегнати от превоза

к) произволен предмет, който не е подходящ за превоз поради своите тегло, размер или други характеристики

 

затова , когато отворих темата помолих за споделяне на опит , не  цитиране на Правилника за вътрешния ред на Уиз и то за неопределени предмети в графата Разни .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Калина Модрева

Ами по принцип най-добре е каквото си носиш да си е в оригиналната опаковка и на нея да си пише 100мл или по-малко.Тоест парфюм от 50мл например си го носиш в оригиналната опаковка съвсем спокойно. :)  Аз досега не съм преливала в други шишенца, но важното е да има надпис, че е под 100мл контейнерчето. :)

Пликчета принципно продават на летищата, но всъщност почти всяко прозрачно пликче върши работа. Важното е да може да се затваря и отваря, най-удобни са тези със зип-лок, но аз съм ползвала и пликче от блуза, което се залепяше, прозрачна козметична чантичка с цип, а веднъж даже си бях завързала една торбичка с ластик.  :lol:  С една дума важно е да е прозрачно, да може лесно да се отвори и да не е някой огромен чувал. :)

Разсмях се с теб .. колко сме изобретателни , "значи можело , щом  се наложело " :good: А за вода ?

Връзка към мнение

За водата важи същото, по-малко от 100мл шишенце, т.е. кажи речи водата е забранена :) За прозрачните пликчета, обикновено ги има по летищата, аз ползвам едно прозрачно несесерче с цип - върши работа и нещо такова. Всички козметики кажи речи са адаптирани към правилото и може да намериш и дезодорантчета и душ гелчета, шампоанчета и каквото те влече в малки опаковки :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

:) Ами вода може да си купиш като минеш проверката. Малко са кофти цените, ама това е положението. :) В смисъл след проверката на багажа вече можеш да си купуваш каквото искаш и стига да успееш да си го побереш в чантата си няма никакъв проблем. А да подчертая, че Wizz позволяват само 1 чанта ръчен багаж, тоест дамската ти чанта е 1 ръчен багаж, чанта с лаптоп ти се брои за втори и т.н., та преди да застанеш на гейта за бординг всичко трябва да е на едно място. :)

Връзка към мнение

Включително мед, хайвер, сапун и всичко с течно-кремообразна консистенция минава в графата течности (не знам маслото къде е). Директивата е 100 мл или еквивалент. Мен още ме боли за онзи хайвер, който ми взеха само защото е 120 грама, а не беше отбелязан обем. Така че ако пише мл - гледат мл, ако пише грамове - гледат тях. Ако пише и двете - предполагам важат милилитрите. Отварям скоба - напоследък гледах сладоледа по магазините у нас - научили са се да пишат и обем, и тегло, най-накрая!!!

Пликчето може да е съвсем обикновено с уши (тип потник), което да завържеш и да можеш да развързваш. А може и с т.нар. цип - продават и в магазините, и на летищата, а упътванията на електроуредите понякога са в точно такива пликове.

Връзка към мнение

Пликове даваха на входа, преди митническата проверка, така че, поне тоя дерт ти отпада:)

Относно ножчетата- винаги и всички са ги прибирали:) (просто понякога, когато сме на път, ги пускаме в чантата на фотото и ги забравяме, а после... ги намират митничарите.

За пушачите- доколкото разбрах 2 кутии са позволени в ръчния багаж (не че са ми ги броили). Случвало ми се е да ми взимат запалката.

За тези, които ползват лещи- разтворите за промиване, също трябва да са в подходящите разфасовки (100мл)

Връзка към мнение

За цигарите не знам, аз съм пътувала с повече и нищо не са ми казвали, а принципно имаш право на една запалка, ама не винаги ти ги взимат, ако имаш повече. :)

Връзка към мнение

:) Ами вода може да си купиш като минеш проверката. Малко са кофти цените, ама това е положението. :) В смисъл след проверката на багажа вече можеш да си купуваш каквото искаш и стига да успееш да си го побереш в чантата си няма никакъв проблем. А да подчертая, че Wizz позволяват само 1 чанта ръчен багаж, тоест дамската ти чанта е 1 ръчен багаж, чанта с лаптоп ти се брои за втори и т.н., та преди да застанеш на гейта за бординг всичко трябва да е на едно място. :)

 

Пликчето от фрийшопа май не се брои за допълнителен ръчен багаж. Спомням си на едно летище (Шарльороа като че ли) бяха разлепили плакати, че е позволено да вземете един плик от фрийшопа, без да ви се таксува като екстра багаж. Може да е било промоция само на въпросното летище, ама и в други случаи не са ми правили проблем.  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За редовните авиокомпании със сигурност не е проблем, за нискотарифните, обаче мисля, че не дават. Зависи и от персонала, де, може и да те пуснат, но аз не бих рискувала. :)

Връзка към мнение

Точно за нискотарифни иде реч. Сещам се за поне три случая - веднъж беше с Ryanair, които на тема размер на ръчния багаж са абсолютни педантични идиоти, веднъж с Norwegian и веднъж с ЕasyJet. Не е представителна извадка, ама все пак... 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.