Прескочи до съдържание

Непозволен багаж в самолет


Калина Модрева

Препоръчани мнения

Не знам как избират, обаче мен нито 1 път не са ми проверили нищо, нито са ме пипнали даже.

И мен така, но аз не съм представителна извадка, щото в сравнение с повечето хора тук много малко съм пътувал ;)

Връзка към мнение

Също ми е интересно как избират, кой да проверят на митницата и кой не? В Киев на 10 човека проверяваха един. Може би зависи от летището?

Явно по фейс контрол, интуиция, дали изглеждаш притеснен... Мен са ме питали откъде идвам и като кажа "Бразилия" - "Оха, я ела тука", ако кажа "Лондон" - нищо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А да попитам, може ли да се пренасят сувенири, шоколади, бонбони и т.н. (в ръчния багаж) , за да знам дали има смисъл да купувам на цялата фамилия до 2-ро коляно разни сладки неща:)

Връзка към мнение

Нямала съм проблем с такъв багаж досега. А за шоколади и бонбони ако не ти стига мястото в ръчния най-добрия вариант е да си ги вземеш на летището и в тобричката- никакъв проблем, че ти е допълнителна, имаш право на такава с покупки от  там.

Връзка към мнение

Аз обикновено не пътувам с много лекарства, но днес така се получи. Никой нищо не каза, нито ни спряха. Всъщност до сега никога не съм имала проблем с лекарствата.

Също ми е интересно как избират, кой да проверят на митницата и кой не? В Киев на 10 човека проверяваха един. Може би зависи от летището?

 

На Жулияни се размихаме без митница, ни на влизане на Бориспил един млад митничар започна да ми разглежда паспорта, заочна да ме разпитва. Явно не бе виждал от по-старите бъпгарски паспорти. Зарязаме на гишето и отиде при колега ,за да го пита що да ме прави. :biggrin:  По едно време идват и двамата, а аз ги питам има ли проблем. :biggrin:  Те мълчат и нямаше какво друго да ме правят.

 

ПС Разбира се, че бонбоните не от летището и да ги сложиш в ръчния багаж, че да не черпиш на бординг. Ако сте с голямото зимно яке има начин за прекарване на бая стока, но ще сте леко гърбава. :lol:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз се върнах от Киев с 2 килограма карамелки в раницата. Освен това редовно пренасям вафлички от Холандия, че всички много ги харесват. Няма никакъв проблем. Най-много да почерпиш на летището :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз се върнах от Киев с 2 килограма карамелки в раницата. Освен това редовно пренасям вафлички от Холандия, че всички много ги харесват. Няма никакъв проблем. Най-много да почерпиш на летището :)

 

 

С "хранителните стоки" проблеми не е имало.   :lol: М/у другото и водата от 500 мл. минава на някои летища.

Връзка към мнение

Ясно. Предполагам обаче, че ще си взема шоколади и такива неща не от летището, а от вътрешността на града. С тях дали ще има проблем ? :)

Винаги купувам бонбони и шоколади на децата(рядко е от летището) и никога не съм имала проблем.

Връзка към мнение

В ЕС няма проблем с храната. От Украйна, обаче, теоретично не може да се внасят в ЕС млечни и месни продукти. Шоколади може, в тях млякото не е мляко...

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Калина Модрева

:) налага се да пренеса една кафе машина с багажа си . В ръчния( голям салонен)  не се побира :huh: ( philips senseo ) . Ще се наложи да я сложа в големия багаж , не се разглобява , поне аз не смея да опитвам . Може ли да й се случи нещо.... по време на транспорта ( WIZZ AIR) . И втори въпрос : има ли колички за багаж на всички летища ( в случая е Франкфурт Хан ) и как става взимането ( с монети ?? ) , защото съм сама с два големи сака и една малко куфарче и се чудя как ще успея да завлека багажа от спирката на автобуса до гишето за регистрирания . :blush:

Връзка към мнение

:)Може ли да й се случи нещо.... по време на транспорта ( WIZZ AIR) .

Ами това не зависи толкова от Wizz air. Багажът ти ще бъде обработен от наземен оператор, който има договор с Wizz (мисля че в София беше Swissport, но не съм сигурен). Торетично те могат да ти откраднат машинката или да ти третират чантата грубо и да я счупят, но това е само в полето на теорията, никой не може да ти каже със сигурност.

Връзка към мнение

Винаги може да се случи нещо, опаковаш много добре и си поемаш риска (или не я носиш). Виждал съм да хвърлят куфари доста зле, аз съм прекарвал стъклени бутилки без проблем, едни бебешки храни се счупиха друг път, въпрос на шанс е.

Връзка към мнение

Гледам  tonik и neuromancer вече са те ориентирали, хамалите по летищата се отнасят доста небрежно с куфарите и ги хвърлят както дойде, така че наблегни на опаковането на кафемашината.

Добър вариант е да ползваш фолио с балончета :

 

395696_837400_big.jpg

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

С "хранителните стоки" проблеми не е имало.   :lol: М/у другото и водата от 500 мл. минава на някои летища.

Аз съм минавала с бутилка минерална вода на Бен Гурион лично. Никъде другаде не съм имала този късмет, но както се казва всеки път продължавам да опитвам.

 

Четах около първа страница за ножчета че се говореше. По принцип четах, че позволеното острие е 2 см, но личния ми опит токазва, че и 1 см е проблем за нашите проверяващи. Изхвърляли са ми отверка с острие 1 см и нямах нерви да се разправям с идиоти.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

За предпочитане заредена батерия и на проверката ще те помолят да го извадиш от ръчния си багаж. Рядко в Европа, но все пак се случва да те помолят да го включиш.

Това е мисля.

Връзка към мнение

Здравейте :)

След доста четене, тук включително, 99 от въпросите ми намериха отговор, остана последният.

Летя с Луфтханза, само ръчен багаж. По ред причини се отказвам от чекирания.

Отивам на метъл фестивала във Вакен. Имам елече, с доста значки по него, включително такива с пинче(шипче). Самите пинчета са дълги 6-8 мм. 

 

Та чуденето ми е, каква е вероятността да ми ги изхвърлят... 

Връзка към мнение

Имам елече, с доста значки по него, включително такива с пинче(шипче). Самите пинчета са дълги 6-8 мм. 

 

Та чуденето ми е, каква е вероятността да ми ги изхвърлят... 

Голяма.

 

За отклонението от строгите норми има голямо значение къде те проверяват. Например на Бове пускат с макети на Айфеловата кула, с които спокойно може да се убие прасе. Но не пускат с вода, за да могат да я продават на гейта по 3.90 евро. Между другото, температурата в чакалнята едва ли пада под 40 градуса.

В Будапеща ни преровиха целия багаж заради бурканче с бебешко пюре, а в Солун без проблем ни пуснаха с 500ml Девин.

 

Шишенца за козметика 60ml-100ml от най-различни видове (с помпички, пулверизатори и т.н.) се продават на символични цени в магазини Jumbo.

Връзка към мнение

Теоретично, съвсем малки остриета се допускат, лошото е че всеки си тълкува правилата по собствено усмотрение и може да се заядат. Та бих те посъветвал да си приготвиш чанта и да си оставиш повече време преди полета, така че ако те спрат, да имаш време да дадеш якето за багаж. Или просто да оставиш острите неща вкъщи.

Връзка към мнение

Ндам... както подозирах, рискът е голям...

Ще ме проверяват българи и немци.

Всичката козметика  е на дози за еднократна употреба, пликчето от 1 л е като за изложба :)

55 х 40 х 23 е добър обем. Самонадуващо шалте, гумени ботуши, компресиран спален чувал и дрехи за 7 дни, правилно сгънати, се събират идеално в раницата.

40 градуса няма да ме убият за кратко – за якето няма място и ще е на мен.

 

* предвид `преклонната` ми възраст (почти 60), съм свикнала на метъл събития да не ме проверяват изобщо, но номерът по летищата явно няма да мине ;)

** аерохроники и магеланци чета редовно – за удоволствие и събиране на опит :) Виртуалните пътешествия имат своя чар, особено разказани с чувство за хумор и повечко снимки :)

Благодаря за отговорите!

Редактирано от Niceday
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.