Прескочи до съдържание

Как намерихте форума и сайта?


  

626 магеланци са гласували

  1. 1. Как ни открихте?



Препоръчани мнения

Но все повече забелязвам мимоходом да се среща "търсих за ХХХ и попаднах тук".

Интересно... аз като търся "XXX", попадам на съвсем други неща. Освен ако... Основател, да нямаш скрита страница с голи жени? Казвай бързо!

 

...изпратих имейли на Мрън, captain_oveour, Фичо, stenk и не помня още кой, 6 човека общо, да ги питам кое име си избират, от шесте човека имах по 2 гласа за всяко :) Та трябваше тоталитарно да си го избера името и сега, 10 месеца по-късно безкрайно си се кефя на избора!

Мда, аз също си се кефя на избора :) Щото съм единият от двамата, гласували за Магелан (предполагам, че другият е Мрън) :) Основател, що не пуснеш резултатите от оная анкета - стана ми интересно :)

 

Направо ме е яд за хората, които биха искали да пишат и помагат тук, но така и не са попаднали до сега на форума.

Всъщност те са за завиждане - като зная каква приятна изненада ги чака, когато един ден открият форума и хрониките, направо им завиждам :)

 

А и аз в хрониките коментирах с моето си име (и отначало с фалшив мейл).

Случайно да си ползвала aaaaa@aaaaaa.aa? Щото аз и досега с него коментирам :lol:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Честно казано досега нямаше хубав български форум за пътешествия. Форума в дир.бг умря отдавна, в бг-мама е много оживен, ама там едно говорене пада, едни 10 теми по 50 поста за едно и също (щото никой не чете толкова постове и пак пита същото)...

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Мда, аз също си се кефя на избора :) Щото съм единият от двамата, гласували за Магелан (предполагам, че другият е Мрън) :) Основател, що не пуснеш резултатите от оная анкета - стана ми интересно :)

И аз искам да се пусне и да се види кой точно е питал! Как не те е срам бе, от 6 човека само мен и още някой си забравил, че си питал?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз от Аерохрониките. А тях (АХ) от хора в Субару по повод FilghtRadar. А аз пък ги споменах на професора от СУ. Пък той също много хареса как пише Жоро. Изобщо манджа с грозде (но от хубавите).

И сбирките ми харесаха, има живец в цялата работа.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Аз попаднах тук ...от аерохрониките.Спомням си ,че не се регистрирах поне 15-20 дена,просто не си падам по писане и даване на мнения.Но...ето ме тук .И съм благодарен на Георги.Доста неща понаучих,доста картинки видях.И искам да кажа ,че благодарение на информацията която поства Георги ,успях спестя 50 лева:-))купувайки билети до Мадрид с Бългериан.Това си е една моя малка победа,надявам се да не е последна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В началото блога беше просто платформа, където да ме четат фейсбук приятелите ми. Лека полека се появиха и други читатели, Meidj се появи бързо (бях сложил линк към блога в профила ми във форумите на дир.бг, а там се знаем с него отдавна), Мрън беше от първите активно коментиращи, captain_oveour също, Elena се появи някъде по това време и тя, ed_bloom, който макар и да не пише редовно тук мисля, че беше първия редовен читател извън кръга ми от познати. 

 

Всъщност аз намерих Аерохрониките през търсачката на Гугъл в една скучна вечер в офиса навръх Коледа'2011. И най-интересното е, че търсенето въобще не беше с туристическа насоченост. Просто както се мотаех безцелно из нета, кликнах върху специалния гугълски банер на началната, което отвори една страница с резултати, един от които беше връзка към тази публикация: http://www.aerohroniki.com/2011/12/25/весели-празници/. Оттам попаднах на култовото представяне "Здравейте, казвам се Георги и съм наркоман", а после и на постингите, които громяха турагенциите и издигаха в култ самоорганизираните пътувания, което беше напълно достатъчно блогът да попадне от раз в личната ми Алея на ценителските места в Мрежата :)

 

Иначе се считам за един от първите активно мрънкащи за форум в блога, заради което си присвоявам около 0.00042% принос за съществуването на Магеланците :)))

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Аз от Аерохрониките. А тях (АХ) от хора в Субару по повод FilghtRadar. А аз пък ги споменах на професора от СУ. Пък той също много хареса как пише Жоро. Изобщо манджа с грозде (но от хубавите).

И сбирките ми харесаха, има живец в цялата работа.

И на мен ми харесаха, а не ги очаквах баш такива да са.., но каквото си го направиш :).

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Като си помисля, до аерохрониките стигнах, като видях Meidj да ги препоръчва в дир.бг  :)

А може и някой друг да е бил, с подобен ник.

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение

Всъщност аз намерих Аерохрониките през търсачката на Гугъл в една скучна вечер в офиса навръх Коледа'2011. И най-интересното е, че търсенето въобще не беше с туристическа насоченост. Просто както се мотаех безцелно из нета, кликнах върху специалния гугълски банер на началната, което отвори една страница с резултати, един от които беше връзка към тази публикация: http://www.aerohroniki.com/2011/12/25/весели-празници/. Оттам попаднах на култовото представяне "Здравейте, казвам се Георги и съм наркоман", а после и на постингите, които громяха турагенциите и издигаха в култ самоорганизираните пътувания, което беше напълно достатъчно блогът да попадне от раз в личната ми Алея на ценителските места в Мрежата :)

 

Иначе се считам за един от първите активно мрънкащи за форум в блога, заради което си присвоявам около 0.00042% принос за съществуването на Магеланците :)))

 

Бях пуснал някаква самолетна снимка за коледа...да, по неведоми гугълски пътища като търсеше човек за "Весели празници" излизах на първо или второ място :)

 

В дир.бг някой беше пуснал тема, в nauka.bg също. Единственото място, където съм се саморекламирал с тема беше бгспотърс и бг-мама. 

Връзка към мнение

За форума научих от аерохроники, а  последните от чичко гугъл докато търсех къде да си излея отровата срещу туристическите агенции.

Връзка към мнение

И аз разбрах за форума от АХ. В началото го четох доста време без да взема участие в дискусиите, и чак към края почнах да пиша. Някъде тогава се появи и това място тук. :)

А в АХ от темата за Уиз май беше, търсих една информация за унгарците с гугъл сърч-а, и ми изкара АХ на 2-3-то място. Рекох си я да го видим тоз младеж колко ги разбира, почнах да му следя седмичните рубрики, и еаро анатомията, да го чета редовно, и май това е общо взето.
 

По онова време все още нямаше форум, ама виждам, че по-долу Георги е обяснил...

 
Е, ти допускаш ли iизобщо, че не знам, че тогава нямаше още форум? :D
Ама трябваше да видиш в последната тема в блога какво е писал - че идеята за форум я е имало кажи-речи от самото начало, значи и по време на гостуването в телевизиите е бил вече съвсем наясно, че форум ще има, затова го питах за предаванията  ;)
 

 

Стартира magelanci.com – нов форум за пътешествия
от ГЕОРГИ+ на 3 АПРИЛ, 2013 · 35 КОМЕНТАРА · в РАЗНИ

Еййй, голямо чакане беше. Идеята за форумче, което да върви покрай блога, кажи-речи я има от самото му създаване. Не знам за вас, обаче за мен няма нищо по-депресиращо от неактивен форум, а в началото читателите на блога бяхме аз, оня, един друг и още двама. Затова и идеята остана да тлее и да чака по-добри времена.

 

Това ми беше мисълта, но както и да е....

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И на мен ми харесаха, а не ги очаквах баш такива да са.., но каквото си го направиш :).

 

Искаш да кажеш, че преди да ме видиш на живо, дори не си си представяла, че съм чак толкова готин, така ли? :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В дир.бг някой беше пуснал тема, в nauka.bg също. Единственото място, където съм се саморекламирал с тема беше бгспотърс и бг-мама. 

 

Ха-ха, май си спомням тази твоя самореклама при мамите, които до скоро преглеждах периодично, че бяха единствен неизчерпаем източник на актуални новини от света на пътешествията, но и аз вече не влизам там, че много приказливи тези женки и през пет постинга се пита едно и също нещо...

Връзка към мнение

Искаш да кажеш, че преди да ме видиш на живо, дори не си си представяла, че съм чак толкова готин, така ли? :P

Имах предположения!Не очаквах обаче, че жена ти ще е толкова готина и че така добре ще си паснем с нея и "чудните канички". :P

 

Истината е, че тук се запознах с много и интересни хора, с които се радвам, че имам възможността да общувам и познавам. А съм сигурна, че тези с които още не се познаваме на живо е въпрос на време да се запознаем.

Та благодаря на Георги за това!

Редактирано от Polina
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ако първото се увенчае с успех, то аз се нареждам на опашката / не на самолета/ :) .

Второто е под въпрос все още за мен.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И като обобщение - Жоро е сводник и сектант! :lol:

Ти сега като не те спомена в анкетираните за името но форума, и почна с обидните квалификации :biggrin:

Както си почнала - сигурно и цесекар ща го наречеш :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ти сега като не те спомена в анкетираните за името но форума, и почна с обидните квалификации :biggrin:

Както си почнала - сигурно и цесекар ща го наречеш :lol:

 

Което ме подсети, че е време да те поздравя с тройка кебапчета... :P

Връзка към мнение

И като обобщение - Жоро е сводник и сектант! :lol:

Де да беше само това, де да беше...

 

http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=f1&Number=1952036870

 

Виж какви, ъъъ, хора го рекламират!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз откога ви разправям, че е време да му направим мамба на някое събиране, ами вие, не... :lol:

Това е плана, защо го разкриваш сега?

Търсим "Поморин", ако от някой шкаф ти изкочи да я вземеш след 2 седмици..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз попаднах случайно, търсейки инфо за пътуване до Русия с прекачвания на отиване и връщане. Понеже всеки ми обясняваше, че без агенция едва ли не съм загубен, та бая неща изръчках из гугъла и в един светъл ден попаднах тук.

Връзка към мнение

Преди няколко месеца започнах да ровя информация за визи, билети и разни такива, свързани с план за пътуване до Тайланд. Случайно попаднах тук и се зачетох в някакъв пътепис, после още един и още един...спомням си, че много дълго не станах от компютъра.Имаг ужасно голямо притеснение да напиша първия си пост, защото изпитах нянакъв особен респект от хората в този форум, от размаха с който осъществяват мечтите си за покоряване на разни прекрасни места, от едно много особено чуство на увереност, което някак цялостния форум успява да вдъхне на новопоявилите се като мен, че да- всъщност е възможно да отидеш точно там, където много искаш, а подкрепата от участниците гарантира това да се случи по- лесно. Равносметката ми за няколко месеца участие тук:

  • почети не намирам причина да влизам във фейсбук, но да влизането във форума е задължително
  • мечтая повече и имам още поне три идеи за пътуване, които съм сигурна, че ще сме щастливи да преживеем със семейството ми
  • научих много за различни места по света
  • имам два билета за Бангкок и подробен план за 15 дни престой в Тайланд
  • преживях концерта на Роджър Уотърс по различен начин от очакваното след всичко, което прочетох за него тук
  • и още много..Казаното по- горе ме кара да се чувствам по- скоро консуматор, а това не е нормално за мен, но съм сигурна, че ще дойде момент, в който и аз ще мога да дам нещо на форума. Благодаря ви! И, Георги- дерзай, защото има много смисъл в това, което правиш!
  • Харесвам 19
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.