Прескочи до съдържание

Ryanair - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

преди 3 минути , Geri K. каза:

Разбирам. Ако не греша в пресмятането, пак 22-ри август излиза, само че следобедно ;), т.е. ще трябва да е от там и да търся принтер... Да, нека сподели някой с по-скорошен опит. Не е някакъв проблем в действителност, ама все пак е добре да се знае...

На летището в Барселона би трябвало да можеш да минеш и с бордна карта на телефона (mobile boarding pass) и няма да е необходимо да търсиш принтер.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 3 минути , Geri K. каза:

Разбирам. Ако не греша в пресмятането, пак 22-ри август излиза, само че следобедно ;), т.е. ще трябва да е от там и да търся принтер... Да, нека сподели някой с по-скорошен опит. Не е някакъв проблем в действителност, ама все пак е добре да се знае...

Изтегли приложението, чекирай се онлайн, когато дойде времето /навсякъде има нет/ и покажи на смартфона бордните карти на летището.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
В момента, Doctor Who каза:

/навсякъде има нет/

А и Барселона е в ЕС, така че вече и мобилния нет от България си го ползва безплатно. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
1 minute ago, Doctor Who said:

Изтегли приложението, чекирай се онлайн, когато дойде времето /навсякъде има нет/ и покажи на смартфона бордните карти на летището.

OK, ще планирам такъв вариант. Благодаря!

Връзка към мнение
преди 17 минути , chandni каза:

А и Барселона е в ЕС, така че вече и мобилния нет от България си го ползва безплатно.

Доколкото знам, мобилният интернет не е безплатен като разговорите, считано от 15 юни насам.

За другите мобилни оператори не знам, но М-тел бяха дали този пример в сайта си за изчисляване:

Ако месечната такса на тарифният ви план е 15 лв. без ДДС и имате 2GB на максимална скорост, умножавате месечната такса по 2, след което делите отново на месечната такса:
15 BGN х 2 : (месечната такса в евро 7,7 EUR х курса на еврото 1,95583) = 1,99 GB интернет в роуминг

Връзка към мнение
преди 1 минута , Яничка каза:

Доколкото знам, мобилният интернет не е безплатен като разговорите, считано от 15 юни насам.

За другите мобилни оператори не знам, но М-тел бяха дали този пример в сайта си за изчисляване:

Ако месечната такса на тарифният ви план е 15 лв. без ДДС и имате 2GB на максимална скорост, умножавате месечната такса по 2, след което делите отново на месечната такса:
15 BGN х 2 : (месечната такса в евро 7,7 EUR х курса на еврото 1,95583) = 1,99 GB интернет в роуминг

 

Да, така е, но при нормална употреба трудно ще се надхвърли лимита, който в масовия случай е не по-малко от 2GB, а ако бъде надхвърлен този лимит, цената е 3 ст на мегабайт или нещо от сорта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А някои от вас има ли памет за това приблизително от колко време е това условие на Раян за чекиране 4 дни преди полета в случаите, когято нямаш места? Моя близка убедено твърди, че преди две или три години е пътувала до Лондон с тях и е чекирала онлайн и двата полета преди да замине от БГ.  А тя никога не купува места, защото пътува най-често сама... Питам от любопитство, макар да знам, че условията на нискотарифните не само за това често-често се сменят...

Връзка към мнение

Февруари тази година имах полети с Райън и съм почти сигурен че срока за чекиране беше седмица. Правилото за 4тирите дни датира след февруари.

Редактирано от Радослав
Връзка към мнение

Официално публикуваната информация по въпроса - от 1 ноември 2016 г.

https://www.ryanair.com/bg/bg/useful-info/help-centre/faq/online-check-in-airport-bag-drop-desks/What-are-the-online-check-in-deadlines

 

Какви са сроковете за регистрация онлайн?

Отговорност на всеки клиент е да се регистрира на време.

Времето за регистрация варира в зависимост от вида на Вашата резервация.

  • Клиенти, които си закупуват места, могат да се регистрират между 60 дни и 2 часа преди планираното време на заминаване на полета.
  • Клиенти, които не си закупуват места, могат да се регистрират между 7 дни и 2 часа преди планираното време на заминаване на полета.Безплатни определени места ще бъдат на разположение между 4 дни и 2 часа преди всеки резервиран полет, заминаващ на и след 1 ноември 2016 г.
  • Клиенти, ползващи плана Business Plus, могат да се регистрират безплатно на летището.

 

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
5 hours ago, rik4o said:

Официално публикуваната информация по въпроса - от 1 ноември 2016 г.

https://www.ryanair.com/bg/bg/useful-info/help-centre/faq/online-check-in-airport-bag-drop-desks/What-are-the-online-check-in-deadlines

 

Какви са сроковете за регистрация онлайн?

Отговорност на всеки клиент е да се регистрира на време.

Времето за регистрация варира в зависимост от вида на Вашата резервация.

  • Клиенти, които си закупуват места, могат да се регистрират между 60 дни и 2 часа преди планираното време на заминаване на полета.
  • Клиенти, които не си закупуват места, могат да се регистрират между 7 дни и 2 часа преди планираното време на заминаване на полета.Безплатни определени места ще бъдат на разположение между 4 дни и 2 часа преди всеки резервиран полет, заминаващ на и след 1 ноември 2016 г.
  • Клиенти, ползващи плана Business Plus, могат да се регистрират безплатно на летището.

 

Благодаря! Става съвсем ясно вече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз , понеже около 2 месеца следих едни цени за Тревизо - София, симулирайки резервации, местата от 25 ред назад си бяха почти постоянно на 2 евро.

Връзка към мнение
преди 23 минути , bobole4e каза:

Да споделя-за първи път купувам места с Райън. Имаше места до прозореца по 2евро и то не  едно. За моята резервация започваха от 25ти ред.

Кога купи местата-по време на покупката на билетите или при чекирането?Имам купени билети за януари още като пуснаха разписанието и си слагаха хората от една резервация заедно.Първи полет ще ми е с Раян,че и приятели ,на които ще им е изобщо първи полет ще водим.Сега като чета ще ни се наложи да купим места.Само не мога да разбера трябва ли да чакам до седемте дни преди чекиране или и сега мога да ги купя.

Връзка към мнение
преди 11 минути , mamaivy каза:

Кога купи местата-по време на покупката на билетите или при чекирането?Имам купени билети за януари още като пуснаха разписанието и си слагаха хората от една резервация заедно.Първи полет ще ми е с Раян,че и приятели ,на които ще им е изобщо първи полет ще водим.Сега като чета ще ни се наложи да купим места.Само не мога да разбера трябва ли да чакам до седемте дни преди чекиране или и сега мога да ги купя.

Можеш и сега да ги купиш - даже е препоръчително - ще има по-голям избор на свободни места. Така ще можеш да се чекираш 30 дни преди полета.

Цената е по-висока от тази, която е в момента на купуването на билет.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 9 минути , mamaivy каза:

Кога купи местата-по време на покупката на билетите или при чекирането?

Местата купих едновременно с билетите. Споделих го, защото по напред бях чела, че едва ли не билетите от 2 евро са единични бройки, тук-там и среда или пътека примерно. Билетите на последните три реда бяха по 3 евро, напред си бяха масово скъпи, дори и не проверих(те са в различни цветове ценовите категории).

Доколкото си спомням, зависеше и от дестинацията-аз говоря за Рим-София. В момента в който приключих покупката, опцията за купуване на места започваше от 3евро вече(което също е ново за мен, обикновено моментално са 4евро).

Може да се купят допълнително места по всяко време след купуването на билети и преди чекирането.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , bobole4e каза:

Местата купих едновременно с билетите. Споделих го, защото по напред бях чела, че едва ли не билетите от 2 евро са единични бройки, тук-там и среда или пътека примерно. Билетите на последните три реда бяха по 3 евро, напред си бяха масово скъпи, дори и не проверих(те са в различни цветове ценовите категории).

Доколкото си спомням, зависеше и от дестинацията-аз говоря за Рим-София. В момента в който приключих покупката, опцията за купуване на места започваше от 3евро вече(което също е ново за мен, обикновено моментално са 4евро).

Може да се купят допълнително места по всяко време след купуването на билети и преди чекирането.

Благодаря!

Връзка към мнение
преди 3 минути , Фил каза:

Ryanair calls for two-drink limit at airports

 

Ей затова винаги си нося патрончета :biggrin:

Май наистина така ще..

Цитат

"Ограничение до две питиета преди полет: за това настоява нискобюджетната Ryanair. Самолетната компания също така призова продажбата на алкохол на летищата да бъде забранена преди десет сутринта. Купеният алкохол да се отчита чрез бордните карти.

Мерките на компанията са отговор на предаването на BBC Panorama, от което става ясно, че само за една година броят на арести на нетрезви пътници в летищата на Великобритания е нараснал с 50 процента.
Според Кени Джейкъбс, маркетинг директор на компанията, е несправедливо летищата да трупат печалба от неограниченото количество алкохол, което продават, а после неприятните последствия от него да са за сметка на превозвачите. Понякога ситуацията ставала нетърпима при големите закъснения.

Срещу тези твърдения се появи аргументът, че чисто и просто Ryanair иска алкохолът да бъде продаван в самолетите му. Но г-н Джейкъбс го отрече с обяснението, че всички полети са къси, и за краткото време може да бъде продадено и изпито само пренебрежимо количество алкохол.

На пътниците на Ryanair от Манчестер и Престуик за Аликанте и Ибиза вече е забранено да внасят безмитен алкохол на борда. Има и официално предупреждение, че всеки опит за укриването му, или всяка антисоциална проява ще дава право на екипажа да отстранят нарушителите от самолета без право на обезщетение."
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На ‎11‎.‎8‎.‎2017‎ г. в 11:49, bobole4e каза:

Местата купих едновременно с билетите. Споделих го, защото по напред бях чела, че едва ли не билетите от 2 евро са единични бройки, тук-там и среда или пътека примерно. Билетите на последните три реда бяха по 3 евро, напред си бяха масово скъпи, дори и не проверих(те са в различни цветове ценовите категории).

 

Да споделя и аз - същото, за полети до Мадрид през октомври, купени точно 60 дни преди датата на заминаване. Масово местата струваха промоционално 2,5 евро вместо 4, първите десетина реда и последните поне 10 реда, тоест много места бяха пуснати на промоционална цена. Нямаше какво да се чудя за цена 5 лева. Дори чекиране направих. Сега ми се предлага опция за смяна на местата, ако желая, но не съм чела дали е безплатно, защото не възнамерявам да го правя.

Връзка към мнение

Здравейте отново. Май са ми сменили часа на полета за Барселона на 22-ри август, преди ден съм получила мейл с напомняне за ръчния багаж, обаче е отишъл в рекламни :) и там видях, че са променени часовете на полетите и на отиване, и на връщане.  В акаунта ми в сайта полетът стои като потвърден със старите часове обаче. И вече си направих онлайн чек за пътуването натам, какво да правя сега, бордните карти валидни ли са - на тях е фиксиран предишния час. А за полета на връщане чекът предстои, така че за там вероятно картите ще са ок, обаче за пътуването натам... 

Връзка към мнение
На 8/18/2017 в 23:32, Geri K. каза:

Здравейте отново. Май са ми сменили часа на полета за Барселона на 22-ри август, преди ден съм получила мейл с напомняне за ръчния багаж, обаче е отишъл в рекламни :) и там видях, че са променени часовете на полетите и на отиване, и на връщане.  В акаунта ми в сайта полетът стои като потвърден със старите часове обаче. И вече си направих онлайн чек за пътуването натам, какво да правя сега, бордните карти валидни ли са - на тях е фиксиран предишния час. А за полета на връщане чекът предстои, така че за там вероятно картите ще са ок, обаче за пътуването натам... 

Свързваш се в чата и питаш :) Според мен със сигурност бордните ти карти са валидни и имат приоритет пред това какво пише в рекламния имейл, но е най-добре те да потвърдят.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Данчо Сливенски
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.