Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Ако евентуалното ви закъснение е в рамките на нормалното(и особено когато сте с една и съща авиокомпания), винаги ви изчакват, все пак има и други пътници за същият полет,а когато пътувате за крайна дестинация , а не някой хъб, това движение от страна на авиокомпанията придобива "задължителен" смисъл.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ох, на това се надявам. И ако още в самолета на първия полет разбера на кой гейт е следващия, ще съм още по-подготвена. И ако не се наложи минаване през секюрити чек /че някои път се минавало, друг път не/. Но си ми е притеснено, така или иначе.

Връзка към мнение

Наистина, няма причина за притеснение - правил съм същият полет,но с 55мин между двата полета през март миналата година.Пристигате 15мин по-рано от разписанието и кибичите 30-45мин докато отвори гейта за Мале.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ох, на това се надявам. И ако още в самолета на първия полет разбера на кой гейт е следващия, ще съм още по-подготвена. И ако не се наложи минаване през секюрити чек /че някои път се минавало, друг път не/. Но си ми е притеснено, така или иначе.

Ние пътуваме през юни, така че ще очаквам споделен опит като се върнете ;-)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Понеже за пръв път ще пътувам с Катар /София-Мале-София/, нужно ли е да правя онлайн чекин или мога направо на летищата /съответно в София и в Мале/ безплатно да се чекирам на гишетата /билетите са от най-икономичната категория, ако има значение това/? Места съм си избрала още след закупуване на билетите.

А може ли в самолета да си зареждам телефон/таблет? И слушалки има ли или по-добре да си нося?

 

Връзка към мнение
преди 3 минути , ivelina666 каза:

Понеже за пръв път ще пътувам с Катар /София-Мале-София/, нужно ли е да правя онлайн чекин или мога направо на летищата /съответно в София и в Мале/ безплатно да се чекирам на гишетата /билетите са от най-икономичната категория, ако има значение това/? Места съм си избрала още след закупуване на билетите.

А може ли в самолета да си зареждам телефон/таблет? И слушалки има ли или по-добре да си нося?

 

Може да се чекикаш направо на летището безплатно. Слушалки дават, но може и да си носиш, ако така предпочиташ. Може и да се зарежда телефон/таблет, обаче това не е 100%, не съм сигурен, че има на всички модели техни самолети.

Редактирано от Oshko
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Със, без чекин, все тая. За избирането на местата си проверявай периодично, могат да те разместят по всяко време. Мега куриозът беше след онлайн чекин и минаване на първата отсечка, в Доха един чичко ме "зарадва" с билет в ръка как ми сменили мястото от пътека в средата. Иначе в последно време зареждането е безпроблемно по техните самолети. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Това с местата на катарците е ТОТО 2.

На връщане от Тайланд,докато намеря време за он-лайн чек-ин,се озовахме за втората отсечка Доха-София на различни места в самолета с жена ми.По скицата нямаше никъде две места едно до друго.На летището в Банкок реших да попитам все пак.Казаха,че няма никакъв проблем да ни сменят местата с две съседни и ни разпечатаха нови билети.

Връзка към мнение

Добре, ако реша направо на летището да се чекирам какво да нося, да разпечатам ел. билет от профила ми само?

Относно ръчния багаж, тези размери, които дават Maximum hand baggage dimensions are 50x37x25cm (20x15x10in) each, трябва ли да се спазват до см. или са по-скоро ориентировъчни?

Връзка към мнение

Трябва да носиш само паспорт,но аз винаги се подсигурявам с разпечатано копие или снимка на таблета(до сега не ми се е налагало).

Никога не са ни проверявали стриктно размерите на багажа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Само паспорт, нищо друго. Тези размери ги сложиха формално, че другите обирджийски авиокомпании ги натиснаха да изглеждат конкурентноспособни с цакането за багажа. Скоро имам чувството ,че ще видя трикрилни гардероби за ръчен багаж, моя чекираният често е по-малък. :lol:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря ви за отговорите. А бихте ли ме ориентирали като кацнем в Доха накъде да се отправя за следващия полет към Мале и каква е процедурата като цяло? Понеже ще имам само 65мин и ще съм леко паникьосана :) 

Връзка към мнение
преди 15 минути , ivelina666 каза:

Благодаря ви за отговорите. А бихте ли ме ориентирали като кацнем в Доха накъде да се отправя за следващия полет към Мале и каква е процедурата като цяло? Понеже ще имам само 65мин и ще съм леко паникьосана :) 

Трябва да тръгнеш към транзитната зона. Гледаш табелите и ходиш по тях. Там вече ще има табло с информация на кой гейт е полетът ти до Мале. Отделно преди кацане на самолета катарците предоставят информация на екраните на борда за гейтовете на близките по време полети. 65 минути са напълно достатъчни, стига да няма закъснения.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Евгени Димитров

Има слушалки, можеш да зареждаш телефон. Чек ин можеш да направиш на летището, предполагам може и онлайн, но с катарците никога не съм го правил и да не ви излъжа без да искам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 3.03.2017 г. в 3:33, ivelina666 каза:

Летим на 25 април в 20.30ч, в 1.10ч кацаме в Доха и в 2.15ч излитаме за Мале. Ще се молим първият полет да излети навреме :) Вие кога летите или още не си резервирала?

Да не те плаша, ама е доста тегаво. Ние днес правихме същото, но гонихме самолета за Сайгон. На косъм го хванахме, ама моят багаж си остана в Доха.

Имахме късмет, че случайно дочухме как един човек от летището предложи на някаква малка група да ги води на друго секюрити, че да стане по-бързо. Иначе на опашката ни чакаше поне половин час чакане. Още с кацането на първия самолет започва бординга на втория и докато минете проверката вече тече последно повикване. А ние имахме чакане на влакче и като чели минахме по дължина летището.

Така, че гледайте да се ориентирате максимално бързо и с тичане ще успеете.

Връзка към мнение

Ох, ужас, голяма мисъл ми е. По кое време на денонощието се разигра това? И при теб ли беше 65мин връзката и първият полет излетя ли навреме? Ако още на излизане от самолета кажа на стюардесите да ми подсигурят служител, който да ни прекара по-бързо?

Като не съм минавала никога през това летище и докато се ориентирам...

Редактирано от ivelina666
Връзка към мнение

Аз съм се прекачвала и за по-кратко време, без да е проблем. Стюардесите нищо не могат да направят. Още тук при чек-ин ще ви дадат бордни карти в различен цвят - жълт май беше, благодарение на който на транзита ще ви заведат на бързата проверка. Има служители, които с това се занимават. Отидете направо при тях, ако те не ви забелязват.

Редактирано от desislavna
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 минути , ivelina666 каза:

Ох, ужас, голяма мисъл ми е. По кое време на денонощието се разигра това? И при теб ли беше 65мин връзката и първият полет излетя ли навреме? Ако още на излизане от самолета кажа на стюардесите да ми подсигурят служител, който да ни прекара по-бързо?

Като не съм минавала никога през това летище и докато се ориентирам...

Същото беше като при теб. Полет кацащ в 1.10 и следващ в 2.15 ч. Ние не сме говорили с никой, като разчитахме да се справим. Така и стана. Но си е доста нервна ситуация. При вас обаче може да не е чак толкова на късмет. Ние кацнахме с първия полет по разписание, чакахме автобуси да ни вземат, в първия не успяхме да се качим, та чакахме втория автобус, после далечен гейт. Но всичко си е на късмет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен притесненията са излишни. Аз имах идентични случаи вече два пъти в Доха... последно беше със същите полети за Сайгон, този от София закъсня с 30 мин., а за другия бординга вече беше започнал. Въпреки големите обиколки по летището и минаването на зона за проверка, организацията им там е желязна - на всяка крачка има хора, които с табелки насочват "рисковите" пътници... просто трябва малко по-енергично да се придвижвате без паника... дори и самолети задържат да изчакат, ако има повече закъсняващи пътници. Разбира се, ако има някакво голямо закъснение, няма как да се хване връзката, но трябва да се мисли положително :-)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

@ivelina666, Не се паникьосвай предварително! Преди да кацнеш си виждаш гейта за следващия полет. Придвижваш се бързо и в 90 /100 от случаите си хващаш полета. Наслаждавай се!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, mililia каза:

Да не те плаша, ама е доста тегаво. Ние днес правихме същото, но гонихме самолета за Сайгон. На косъм го хванахме, ама моят багаж си остана в Доха.

Имахме късмет, че случайно дочухме как един човек от летището предложи на някаква малка група да ги води на друго секюрити, че да стане по-бързо. Иначе на опашката ни чакаше поне половин час чакане. Още с кацането на първия самолет започва бординга на втория и докато минете проверката вече тече последно повикване. А ние имахме чакане на влакче и като чели минахме по дължина летището.

Така, че гледайте да се ориентирате максимално бързо и с тичане ще успеете.

 

преди 2 часа, ivelina666 каза:

Ох, ужас, голяма мисъл ми е. По кое време на денонощието се разигра това? И при теб ли беше 65мин връзката и първият полет излетя ли навреме? Ако още на излизане от самолета кажа на стюардесите да ми подсигурят служител, който да ни прекара по-бързо?

Като не съм минавала никога през това летище и докато се ориентирам...

Често има подсигурен служител. Ако няма, газ към секюритито и казвате на служителите да ви пуснат с предимство.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Бихте ли ми казали какво обезщетение ми се полага при непристигане на багаж, а докаран в следващият полет? И до колко дни мога да си изискам компенсацията? Успях да си хвана връзката за Мале с 300 зора, полетът от Сф закъсня, но наземния персонал ни чакаше в Доха и на бегом ни води до гейта. Багажът обаче остана в Доха и ни го доставиха следобеда в ризорта ☺

Връзка към мнение
преди 18 минути , ivelina666 каза:

Бихте ли ми казали какво обезщетение ми се полага при непристигане на багаж, а докаран в следващият полет? И до колко дни мога да си изискам компенсацията? Успях да си хвана връзката за Мале с 300 зора, полетът от Сф закъсня, но наземния персонал ни чакаше в Доха и на бегом ни води до гейта. Багажът обаче остана в Доха и ни го доставиха следобеда в ризорта ☺

Както се разбереш или по-точно каквото ти дадат :) В общия случай се покриват разходи от първа необходимост, които може да сте направили при липса на багаж - покупка на бельо, тениски, козметики и т.н. Ако пазите касови бележки, може да видите дали ще ви ги покрият, но всичко е на добра воля от тяхна страна. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 48 минути , ivelina666 каза:

Бихте ли ми казали какво обезщетение ми се полага при непристигане на багаж, а докаран в следващият полет? И до колко дни мога да си изискам компенсацията? Успях да си хвана връзката за Мале с 300 зора, полетът от Сф закъсня, но наземния персонал ни чакаше в Доха и на бегом ни води до гейта. Багажът обаче остана в Доха и ни го доставиха следобеда в ризорта ☺

Къде Ви чакаше наземния персонал, че и на нас нш предстои подбна връзка и на нас ще ни е за първи път на летището в Доха и трябва бързо да се ориентираме като кацнем

преди 52 минути , ivelina666 каза:

Бихте ли ми казали какво обезщетение ми се полага при непристигане на багаж, а докаран в следващият полет? И до колко дни мога да си изискам компенсацията? Успях да си хвана връзката за Мале с 300 зора, полетът от Сф закъсня, но наземния персонал ни чакаше в Доха и на бегом ни води до гейта. Багажът обаче остана в Доха и ни го доставиха следобеда в ризорта ☺

Вие в кой ризорт сте на Малдиви?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.