Прескочи до съдържание

Qatar Airways - мини новини и въпроси


Препоръчани мнения

Чакаше ни в края на ръкава с табела в ръка Мале, повтаряше Мале докато и последния пътник не слезе от самолета. Прекара ни през бързата секюрити проверка и газ към гейта - той тича и ние след него. Чакаха само нас в самолета, качихме се и веднага излетя. Тук сме в Cinnamon Dhonveli resort.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 5 минути , ivelina666 каза:

Чакаше ни в края на ръкава с табела в ръка Мале, повтаряше Мале докато и последния пътник не слезе от самолета. Прекара ни през бързата секюрити проверка и газ към гейта - той тича и ние след него. Чакаха само нас в самолета, качихме се и веднага излетя. Тук сме в Cinnamon Dhonveli resort.

Много благодаря! Слънчева почивка :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, ivelina666 каза:

Бихте ли ми казали какво обезщетение ми се полага при непристигане на багаж, а докаран в следващият полет? И до колко дни мога да си изискам компенсацията? Успях да си хвана връзката за Мале с 300 зора, полетът от Сф закъсня, но наземния персонал ни чакаше в Доха и на бегом ни води до гейта. Багажът обаче остана в Доха и ни го доставиха следобеда в ризорта ☺

Предположих, че така ще стане и при вас. За нас нямаше подсигурен служител, та се наложи да се оправяме сами. Моят багаж също се появи едва на следващия ден вечерта. Ако си плащала нещо с КК, към която имаш застраховка,  виж дали те не предвиждат нещо. Аз специално имах ръчен багаж с достатъчно неща, за да изкарам два-три дена без чекиран багаж и  не ми се наложи да купувам нищо. Въпреки това, имам застраховка при Номадите, ама със съучастието при тях няма особено голям смисъл да се занимавам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Един приятел имаше подобен случай, но с 1 ден закъснение на багажа. Още при пристигането във Виетнам служителите на Катарците там му предложиха 50 долара компенсация и ги взе. Отделно при застраховки (по карта и друга) може да се правят разходи до пристигането на багажа, но си има разни особености според случая и той си реши, че не му се занимава после да си търси парите за това. Ако не сте получили никаква компенсация от авиокомпанията, е добре да се свържете с тях максимално бързо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да ви разкажа какво стана с компенсацията за багажа ми. Отивам на чек-ина в Мале, изчаквам да ми изкарат бордните карти и  да ги попитам за компенсацията, но служителката ме изпреварва и ме попита дали на идване към Мале са ми загубили багажа, казвам да и тя ми каза да отида на съседния чек-ин, за да ми обяснят колегите и. Отивам аз и там вече ме очаква една супер любезна служителка на Катарците, вече е разпечатала едни листи с моят случай, всичко вътре описано, само да се подпиша на няколко места, попита ме в какво състояние са ми доставили куфарът /казах, че в добро/ и ми даде 100 долара за причиненото неудобство. Аз чак не ми се вярваше, такава желязна организация - докато съм на едното гише, на другото вече знаят за мен и ме очакват с цялата информация по моят случай и парите нагънати в ръка. Понеже с мъжът ми бяхме само с 1 чекиран багаж сигурно затова ни дадоха 100, а не 50 долара, както е обичайното за 1 багаж. 

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
преди 4 часа, ivelina666 каза:

Да ви разкажа какво стана с компенсацията за багажа ми. Отивам на чек-ина в Мале, изчаквам да ми изкарат бордните карти и  да ги попитам за компенсацията, но служителката ме изпреварва и ме попита дали на идване към Мале са ми загубили багажа, казвам да и тя ми каза да отида на съседния чек-ин, за да ми обяснят колегите и. Отивам аз и там вече ме очаква една супер любезна служителка на Катарците, вече е разпечатала едни листи с моят случай, всичко вътре описано, само да се подпиша на няколко места, попита ме в какво състояние са ми доставили куфарът /казах, че в добро/ и ми даде 100 долара за причиненото неудобство. Аз чак не ми се вярваше, такава желязна организация - докато съм на едното гише, на другото вече знаят за мен и ме очакват с цялата информация по моят случай и парите нагънати в ръка. Понеже с мъжът ми бяхме само с 1 чекиран багаж сигурно затова ни дадоха 100, а не 50 долара, както е обичайното за 1 багаж. 

Искам да те попитам, понеже както бях споменала по-рано, че и на мен ми предстои същия полет, а най-вероятно и същото продължение с багажа...., ти за копенсацията за забавения багаж на прибиране за Бг ли спомена или по-рано се свърза с катарите да ги питаш?

Връзка към мнение

Да, на връщане към Бг /7-8 дни след случката с багажа/ на чек-ин гишето в Мале без дори да споменавам нищо по случая, те вече знаеха и ме насочиха към съседното гише, където се уредиха нещата :) Дано вашият полет от София да излети навреме и няма да имате проблеми.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 6.05.2017 г. в 15:49, ivelina666 каза:

Да, на връщане към Бг /7-8 дни след случката с багажа/ на чек-ин гишето в Мале без дори да споменавам нищо по случая, те вече знаеха и ме насочиха към съседното гише, където се уредиха нещата :) Дано вашият полет от София да излети навреме и няма да имате проблеми.

Благодаря!Вече знам какво да правя, ако попадна в твоята ситуация.

Връзка към мнение

Промоция до Август: Безплатна виза и 4 звезден хотел при повече от 12 часа в Доха, доплащане по 50 долара за повече дни:

http://www.qatarairways.com/global/en/plusqatar.page

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 5/8/2017 в 8:09, macf1an каза:

Промоция до Август: Безплатна виза и 4 звезден хотел при повече от 12 часа в Доха, доплащане по 50 долара за повече дни:

http://www.qatarairways.com/global/en/plusqatar.page

 

Това "при повече от 12 часа" къде го видя - в линка друго пише - че трябва да си купиш multi-city ticket with transit in Doha...

Уточнявам, за да не се заблуди някой, че при промоционалните билети с голям престой в Доха ще го получат автоматично това.

Връзка към мнение
Преди 1 час, Гост каза:

Това "при повече от 12 часа" къде го видя - в линка друго пише - че трябва да си купиш multi-city ticket with transit in Doha...

Уточнявам, за да не се заблуди някой, че при промоционалните билети с голям престой в Доха ще го получат автоматично това.

Пише го в Terms and conditions

"A minimum transiting time of 12 hours is required to be eligible for this offer."

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Преди време бях писала в тази тема за полет София-Доха-Мале,с прекачане 50 мин. в Доха. Всичко мина без проблеми,самолета закъсня с 15 мин. /оставаха ни 35 мин до следващия полет/,но на летището ни чакаше младеж ,който ни придружи до другия самолет. Всъщност ние бяхме последните и веднага след нас ,самолета излетя.

Адски удобно е прекачане от 45-50 мин ,час,не се усеща изобщо,за догодина отново бихме взели същия полет.

Връзка към мнение
преди 6 минути , moli84 каза:

Преди време бях писала в тази тема за полет София-Доха-Мале,с прекачане 50 мин. в Доха. Всичко мина без проблеми,самолета закъсня с 15 мин. /оставаха ни 35 мин до следващия полет/,но на летището ни чакаше младеж ,който ни придружи до другия самолет. Всъщност ние бяхме последните и веднага след нас ,самолета излетя.

Адски удобно е прекачане от 45-50 мин ,час,не се усеща изобщо,за догодина отново бихме взели същия полет.

Това е коректната тема.

Връзка към мнение

Въпрос на късмет! При 1ч и 50 минути  престой си изпуснахме полета за Банкок от Доха! Следващия беше след 45 минути/ ама това не го знаехме!/ На връщане имахме 7 часа престой и си беше кошмарно...Може би е по-добре София - Доха - София, а от Доха  - самолети бол...

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Според мен точно заради големият избор на полети до Банкок не си дават зор да изчакват. До Хо Ши Мин е с час престой и един полет на ден. Чакаха ме да ме заведат бързо и бях от първите в самолета. Тепърва идваха останалите от други полети.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Инка_саторка

Извинявайте, но искам да питам още нещо. Мислим днес да направим резервация с отложено плащане /72 часа/. Не ми е ясно, таксата от 20 $ на билет, която днес ще платим,  на по-късен етап спада ли се от стойността на билетите, когато ги платим окончателно т.е ще платим разликата от цената на билета и авансовото плащане или  си е "фиксирана" такса, за самата услуга отложено плащане и реално билетите се оскъпяват с 20 $   Ще купуваме 9 билета и  за 9 билета сумата си е голяма.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, Инка_саторка каза:

Извинявайте, но искам да питам още нещо. Мислим днес да направим резервация с отложено плащане /72 часа/. Не ми е ясно, таксата от 20 $ на билет, която днес ще платим,  на по-късен етап спада ли се от стойността на билетите, когато ги платим окончателно т.е ще платим разликата от цената на билета и авансовото плащане или  си е "фиксирана" такса, за самата услуга отложено плащане и реално билетите се оскъпяват с 20 $   Ще купуваме 9 билета и  за 9 билета сумата си е голяма.

Please note that this fee is non-refundable and it will not be deducted from the price of the ticket(s)

 

Т.е. си е съвсем отделна такса и не се приспада. 

Връзка към мнение
Инка_саторка
преди 12 часа, Георги каза:

Please note that this fee is non-refundable and it will not be deducted from the price of the ticket(s)

 

Т.е. си е съвсем отделна такса и не се приспада. 

Благодаря! <3

Връзка към мнение
преди 17 часа, Инка_саторка каза:

Извинявайте, но искам да питам още нещо. Мислим днес да направим резервация с отложено плащане /72 часа/. Не ми е ясно, таксата от 20 $ на билет, която днес ще платим,  на по-късен етап спада ли се от стойността на билетите, когато ги платим окончателно т.е ще платим разликата от цената на билета и авансовото плащане или  си е "фиксирана" такса, за самата услуга отложено плащане и реално билетите се оскъпяват с 20 $   Ще купуваме 9 билета и  за 9 билета сумата си е голяма.

Това за плащане в офис ли става въпрос , защото онлайн нямаше такава до скоро? Или е нещо ново?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , T.E.Lawrence каза:

Това за плащане в офис ли става въпрос , защото онлайн нямаше такава до скоро? Или е нещо ново?

И на мен това ми е интересно.

Плащала съм в офиса(резервация направена онлайн) и нямаше никаква такса.

Имаше такса за резервация направена в офис.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.