Прескочи до съдържание

Пътуване до Рим, бюджетни хотели и съвети


Lindt

Препоръчани мнения

Такситата до летищата в Рим са с фиксирани цени, които хич не са ниски... До FCO е 48€, а до CIA е 30€. Ние летяхме с полета на Раян в 8:00 сутринта. Хотелът ни беше на 2 крачки от Термини, хванахме сутрешния Regionale в 6:03 за 1.50€ до жп гарата в Чампино (в 6:15 бяхме слезли от влака). Минава се през подлеза на гарата и като се излезе от нея, се озовавате директно на автобусната спирка на ATRAL. Районът не е изобщо притеснителен, имаше доста хора - и мъже, и сами жени. В 6:25 пристигна автобусът и в 6:30 тръгна към летището. Пътуването отнема около 10-12 минути, цената му е 1.20€ Обща цена на трансфера - 2.70€

Редактирано от chandni
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Според мен е добре, а и хотелът ти е познат. Това прави по 78 евро на нощувка:) А може ли да споделиш откъде я получи тази цена т.к на мен и в букинг и в ММТ ми дава доста над това?

Връзка към мнение
преди 3 минути , Алекс каза:

Според мен е добре, а и хотелът ти е познат. Това прави по 78 евро на нощувка:) А може ли да споделиш откъде я получи тази цена т.к на мен и в букинг и в ММТ ми дава доста над това?

Ами точно от ММТ

 

Fare Charges TypeAmount

Total Price EUR 377.2
Taxes & Service Fee EUR 19.72
E-Coupon Discount - EUR 82.98
Grand Total EUR 313.94
Връзка към мнение
преди 5 минути , worldwide каза:

Ами точно от ММТ

 

Fare Charges TypeAmount

Total Price EUR 377.2
Taxes & Service Fee EUR 19.72
E-Coupon Discount - EUR 82.98
Grand Total EUR 313.94

А това тройна стая ли е, защото на мен за тройна не ми дава никакъв код за отстъпка, Според мен Standard e двойната. Иначе, ако все пак бъркам и е тройка, през мобилното приложение ми я дава 291 евро.

Връзка към мнение
 
RESERVATION DETAILS
Check in Thu, Aug 10, 2017
(02:00 PM)
Check out Mon, Aug 14, 2017
(11:00 AM)
Room Type Standard
Reservation 1 Room, 4 Nights
No of Guests 3 Adults
Meal Plan Breakfast
Refer attached PDF for more details.
 
FARE DETAILS
Base Amount EUR 377.2
Extras EUR 0.0
Sub Total EUR 377.2
MMT Service Fees EUR 17
Service Tax @ 15% (including SBC & KKC) EUR 3
E-Coupon Amount - EUR 82.98
GRAND TOTAL EUR 313.94
GRAND TOTAL
(Local Currency)
INR 22825.36
Аз имам проблем мобилното и не мога да го ползвам
Връзка към мнение

Според мен това си е стандартна двойна стая. Бих предположила, че единият ще трябва да спи на диван или нещо подобно.

И все пак досега не съм буквала за трима. Може и да бъркам. Предполагам някой друг ще сподели мнение също.

 

Може да видиш в букинг стаите, които излизат като въведеш двама и трима.

Редактирано от Алекс
Връзка към мнение
преди 1 час, Алекс каза:

Според мен това си е стандартна двойна стая. Бих предположила, че единият ще трябва да спи на диван или нещо подобно.

И все пак досега не съм буквала за трима. Може и да бъркам. Предполагам някой друг ще сподели мнение също.

 

Може да видиш в букинг стаите, които излизат като въведеш двама и трима.

Декември месец бяхме 3ма в Рим букнах хотел през ММТ ,в Букинг хотел нямаше тройна стая но индийците ми дадоха,отивам в хотела и на рецепция ми казват че хотела е пълен но ще ни преместят в подобен на 50метра.Заведоха ни до другият хотел и ми дадоха стая с три легла,за цената която платих сам повече от доволен.

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Привет, 

 

Бихте ли ми препоръчали хотел или апартамент в централната част на Рим, за семейство с дете - в района на Испанските стълби, Навона, Виа Национале и т.н. - така че да имаме възможност да си правим пешеходни преходи.

 

Благодаря предварително!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Ще бъдем в Рим от 05.10 до 11.10.

Вече имаме билети с Райън. 

Чуденето ми е относно нощувките - искаме да е бюджетно и съм се ориентирала към апартамент. 

Кое според вас е по-добре: по-далеч, близо до Метро или в центъра (Трастевере например видях, че споменавате) и можем да ходим пеша по повечето места?

Мерси!!!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.