Прескочи до съдържание

Пътуване до Рим, бюджетни хотели и съвети


Lindt

Препоръчани мнения

По същата логика ,а дали би имало възможност като пристигнем преди часа за настаняване да си оставим багажа и да ходим на разходка ? Каква е практиката в подобни случаи ? 

 

П.П. след като не работи рецепцията къде се оставя ключа ? 

Когато резервираш, в повечето случаи е упоменато дали хотелът или къщата имат възможност за оставяне на багажа. Ако няма описание, пращаш запитване. Винаги се намира изход - може да се остави на съхранение и на гарата. За оставянето на ключа - се разбираш с персонала. Никой тук не може да каже как е точно на това място, освен, ако не е бил там. Не се тревожи, ще се наредят нещата. 

Връзка към мнение

Точно това се чудя , как се осъществява комуникацията през Букинг с хотелите ,тъй като  не виждам подобно поле ,а най-вероятно през него ще се резервира нещо .

Връзка към мнение

Мерси за съветите :) !
 

Аз отново си промених наистройката за място .След като няма проблеми с напускането в ранни зори ,май отново клоня към апартамент :D .
С тези мои лутания имам чувството ,че ще дойде 1-ти март ,а ние все още няма да сме избрали нищо .

Връзка към мнение

Здравейте , имам нужда от още съвети :) 
Харесах едно студио в airbnb , но е ново и нито то има някакви отзиви ,нито хоста .Според вас до колко мога да се доверя ?

Връзка към мнение

Според вас до колко мога да се доверя ?

 

Отговора е 42 :)

 

Майтапа настрана, много субективно е всичко. От една страна тия хора с многото перфектни и блестящи ревюта все са почнали от 0. От друга страна, airbnb е достъпна платформа за хостове, което е нож с две остриета за клиентите. Намират се измамници, а и се случва напълно читави и коректни хора, просто да не са способни и да не знаят как да предложат добра услуга на клиентите си тъй като са още новобранци. Отдаването на апартамент не е просто мятане на ключ и да се оправяш. 

 

Та ти си преценяваш, тук може да дадем само някой и друг анекдотен пример кога някой е имал ядове с нов хост и кога всичко е било безпроблемно, но това едва ли ти помага по какъвто и да е начин. Истината, е че обективно риска нещо да се обърка е по-висок, когато и хост и апартамент са новички в сайта. Колко точно по-висок, едва ли може да се определи. 

Връзка към мнение

Здравейте , имам нужда от още съвети :) 

Харесах едно студио в airbnb , но е ново и нито то има някакви отзиви ,нито хоста .Според вас до колко мога да се доверя ?

 

Георги ти е отговорил, но и аз ще добавя, че няма рецепта. Аз съм имал един път проблеми с мястото за настаняване, а то към онзи момент беше с над 100 положителни мнения с оценка 4.5/5. Същевременно най-добро попадение беше апартамент, който към момента на резервацията имаше само 1-2.

 

Хората имат различни критерии, така че няма универсален отговор.

Връзка към мнение

Здравейте  !Отново съм аз :) . Все още не съм се спряла на хотел , но май последно реших да се ориентирам за район в близост до Термини и хотел с 24 часова рецепция .

Днес загледах два хотела с доста добри цени за ношувка .

https://www.booking.com/hotel/it/hoteldorica.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSANiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQTIAQTYAQHoAQH4AQKoAgM;sid=97026d260e42cf6b5cec7fe6be0d1a7e;checkin=2017-03-15;checkout=2017-03-21;ucfs=1;highlighted_blocks=8122503_88156403_0_2_0;all_sr_blocks=8122503_88156403_0_2_0;room1=A,A;nflt=pri%3D2%3Bpri%3D3%3Bdi%3D2282%3Breview_score%3D70%3Bhr_24%3D8;hpos=4;dest_type=city;dest_id=-126693;srfid=713469c31fb7abce2640d4a24e97b84241e0653cX4;highlight_room=#map_closed

 

https://www.booking.com/hotel/it/ascot-roma.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-1FCAEoggJCAlhYSANiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQTIAQTYAQHoAQH4AQKoAgM;sid=97026d260e42cf6b5cec7fe6be0d1a7e;checkin=2017-03-15;checkout=2017-03-21;ucfs=1;highlighted_blocks=36343702_88172168_0_1_0;all_sr_blocks=36343702_88172168_0_1_0;room1=A,A;hpos=1;dest_type=city;dest_id=-126693;srfid=1a455e308f5af9bca0427699a03f4ed0d83a6ccbX1;highlight_room=

 

Кажете си и вие мнението , кой е по-добрия вариант ?

Ако обмисляш хотел все още в този район, мога да препоръчам хотел Gallia, страхотно местоположение, резервирахме го от booking, почти всеки ден има промоционални цени и то със закуска, която е презадоволителна. Страхотно пешеходно разстояние Гара Термини - 7 мин пеш, Колизеум - 7 мин пеш, Пиаца Венеция и съответно Via del Corso- 10 мин пеш, а разстоянието хотел- Ватикана , ние го извървяхме, но има и метро станция наблизо. 

Връзка към мнение

Благодаря за съветите относно airbnb и предложения хотел !
 

Stilianchito , ще го взема под внимание и препоръчания от теб хотел .Честно казано сякаш ми се ще да е нещо ,което е изпитано и ми е препоръчано "линчно" (макар и във виртуалното пространството ) .
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

A някой може ли да каже къде точно се намира автобусната спирка на Atral на гара Чампино в посока летището (това ли е) и как да разбирам това разписание:

 

 

WORKING DAYS: 5,50 - 6.30 to 6.50

Първият автобус е в 5,50, а вторият - по някое време между 6:30 и 6:50 или...?

Редактирано от chandni
Връзка към мнение

Това им е сайтът http://www.atral-lazio.com/it/ciampino/fsciampino

Това са автобусите през седмицата Orari Feriali: 05.50 – 06.30 – 06.50    :)

Не съм летял до Чампино и не знам къде е спирката

Връзка към мнение

Сайта им го знам и точно от там е копирано това разписание... Това, което не ми е ясно е дали минават 3 автобуса - по един във всеки посочен час или между 5:50 и 6:30-6:50 по някое си време, минава един автобус

Връзка към мнение

A някой може ли да каже къде точно се намира автобусната спирка на Atral на гара Чампино в посока летището (това ли е) и как да разбирам това разписание:

 

Летище Чампино и ж.п. гара Чампино са две различни. Гарата е зад летището и се достига с някакъв автобус. От летището автобусът е описан в магеланския пътеводител и линк за съответното разписание, което не е същото като цитираното по-нагоре.

Редактирано от Spqr
Връзка към мнение

Сайта им го знам и точно от там е копирано това разписание... Това, което не ми е ясно е дали минават 3 автобуса - по един във всеки посочен час или между 5:50 и 6:30-6:50 по някое си време, минава един автобус

 

Има автобуси в часовете, които посочих 05.50 – 06.30 – 06.50

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Летище Чампино и ж.п. гара Чампино са две различни. Гарата е зад летището и се достига с някакъв автобус (или пеша). От летището автобусът е описан в магеланския пътеводител и линк за съответното разписание, което не е същото като цитираното по-нагоре.

`Знам, че са различни - точно затова питам къде е спирката за автобуса на Атрал, когато се слезе от влака на гарата, за да се стигне до летището. Магеланския пътеводител също го четох, а разписанието, което е посочено там е от Летището към гарата, затова е различно.

Връзка към мнение

точно затова питам къде е спирката за автобуса на Атрал

 

Подозирам, че тази опция с влака е много рядко използвана и едва ли има кой да ти каже. Именно неяснотата с този автобус ме накара да използвам варианта с метрото и автобуса. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хайде и аз да попитам! Предстои ми кратко пътуване до Рим в началото на март/6-8 март/, летим с Ryanair, отиване и връщане с вече обсъждания ранен полет в 8,00 часа. Имам нужда от съвет. Нямаме много време, така че планираме 1 ден за ватикански музеи и един пешеходна разходка с посещение на обекти в обсег до около 3 км от хотела. Резервирали сме това място за настаняване:  https://www.booking.com/hotel/it/borgo-pio-91.bg.html?aid=368032;label=bookings-naam-XdSf49HzTflXIONktjPBMQS67409633778%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap21%2C138%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-146342135830%3Akwd-65526620%3Alp9040131%3Ali%3Adec%3Adm;sid=be2a1f22b5cdcb9c492a211eeb125c99;checkin=2017-02-22;checkout=2017-02-23;ucfs=1;highlighted_blocks=43234803_93153721_0_0_0;all_sr_blocks=43234803_93153721_0_0_0;room1=A,A;hpos=1;dest_type=city;dest_id=-126693;srfid=d0b256621b9df1eeb52b2eb0cc42af8a3f88741eX1;hptv=do

Имам все още възможност за безплатно анулиране на резервацията. Не прочетох мнение на магеланец, отсядал близо площад "Св. Петър" във Ватикан. Имам няколко въпроса. Удачен избор ли е мястото за настаняване? Какъв е най- лесният и достъпен начин за придвижване до хотела от летище Чампино? Предвид ранния обратен полет, кой е най- удачният начин за отиване на летището рано сутринта? Интересувам се включително от цени на такситата в района, по възможност базирани на стоянки. В краен случай бихме могли да ползваме и услугата "летищен трансфер на хотела" , но от там ми отговориха, че цената за трима души на една страна е 55 евро, което ми се струва скъпо. Предварително благодаря.

Връзка към мнение

mimikhr, имаш само 3 дни.

Ако имаш възможност, смени локацията. И не защото районът на Ватикана е лош. Напротив, чудесен е. Но ще бъдеш далеч от "събитията" . При първото ми ходене в Рим спахме на две спирки от Отавиано. Всичко беше идеално, но нямахме възможност за нощни разходки., пътувахме с метро... И още нещо, Ей така за гъдел. Не е ли дразнещо да се дадат повече пари за такси от тези за самолетен билет? :)

Потърси в район Монти, а аз препоръчвам хотел Едера - под Колизеума. Пеша е най- добре в Рим.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Хайде и аз да попитам! Предстои ми кратко пътуване до Рим в началото на март/6-8 март/, летим с Ryanair, отиване и връщане с вече обсъждания ранен полет в 8,00 часа. Имам нужда от съвет. Нямаме много време, така че планираме 1 ден за ватикански музеи и един пешеходна разходка с посещение на обекти в обсег до около 3 км от хотела. Резервирали сме това място за настаняване:  https://www.booking.com/hotel/it/borgo-pio-91.bg.html?aid=368032;label=bookings-naam-XdSf49HzTflXIONktjPBMQS67409633778%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap21%2C138%2C000%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atiaud-146342135830%3Akwd-65526620%3Alp9040131%3Ali%3Adec%3Adm;sid=be2a1f22b5cdcb9c492a211eeb125c99;checkin=2017-02-22;checkout=2017-02-23;ucfs=1;highlighted_blocks=43234803_93153721_0_0_0;all_sr_blocks=43234803_93153721_0_0_0;room1=A,A;hpos=1;dest_type=city;dest_id=-126693;srfid=d0b256621b9df1eeb52b2eb0cc42af8a3f88741eX1;hptv=do

Имам все още възможност за безплатно анулиране на резервацията. Не прочетох мнение на магеланец, отсядал близо площад "Св. Петър" във Ватикан. Имам няколко въпроса. Удачен избор ли е мястото за настаняване? Какъв е най- лесният и достъпен начин за придвижване до хотела от летище Чампино? Предвид ранния обратен полет, кой е най- удачният начин за отиване на летището рано сутринта? Интересувам се включително от цени на такситата в района, по възможност базирани на стоянки. В краен случай бихме могли да ползваме и услугата "летищен трансфер на хотела" , но от там ми отговориха, че цената за трима души на една страна е 55 евро, което ми се струва скъпо. Предварително благодаря.

Хотел Еdera, който ти препоръча колежката е идеална опция. Евтин, чист, топъл и уютен с много добра локация. С платформата makemytrip ми излезе 60 лв на вечер двойната стая. От том примерно в 4:00 може да тръгнеш пеша или с такси до гара Термини и от там с автобусите до летището да стигнеш за максимум час. Тях може да ги видиш в пътеводителя за Рим във форума има и разписания и пътуват постоянно, имам предвид, че пътуват и през нощта. Аз тръгнах от хотела в 4:00 и в 6:00 бях на летището като пих и каже на гарата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Загледах го и аз този хотел Едера , но не е ли и той по отдалечен или поне на картата ми се вижда така ? Колко горе-долу е пеш от него до Фонтан Треви , примерно ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Загледах го и аз този хотел Едера , но не е ли и той по отдалечен или поне на картата ми се вижда така ? Колко горе-долу е пеш от него до Фонтан Треви , примерно ?

2.1km пешком според https://www.google.bg/maps/dir/Piazza+di+Trevi,+00187+Roma,+%D0%98%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%8F/Hotel+Edera,+Via+Angelo+Poliziano,+75,+00184+Roma,+%D0%98%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%8F/@41.8962375,12.481806,15z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x132f60532f4c6993:0xa4225d84428fcb5f!2m2!1d12.483346!2d41.9007684!1m5!1m1!1s0x132f61b94336fc21:0xd28c2298513528ac!2m2!1d12.5000072!2d41.890912!3e2

Връзка към мнение

Хотела се намира на пешеходни разстояния до най-комерсиалните забележителности.Нищо фрапиращо, като минути не мога да ти кажа, защото се спираш, гледаш, снимаш и не се усеща времето. Но за първи път в Рим не ти препоръчвам да ползваш градски транспорт ако не е абсолютно наложително.

Например тръгвайки от хотела може да минеш през Колизеума и Римския форум. От там се насочваш направо към Площад Венеция и след това Пантеона. От Пантеона си близо до Пиаца Навона. От Пиаца Навона за около 10 минути си на моста пред Сант Анджело или може да де пуснеш към фонтана ди Треви и след това Испанските стъпала. След тях може да се отправиш към площад Пополо.

Например първия ден тръгнах от хотела, разгледах Колизеума само отвън, същото и с Римския форум. От там през площат Венеция и улица Корсо стигнах до Пантеона. Разгледах го вътре и вън и след това за около 5 минути бях на Пиаца Навона, където хапнахме по една паста и от там за около 15 минути бяхме пред Сант Анджело. От там ходих да гледам мач, но вече ползвах транспорт, защото стадиона е много далеч. Втория ден пак по същия маршрут, защото тези неща трябва да ги видиш по няколко пъти и денем и нощем стигнахме до Сант Анджело и се отправихме към Ватикана. Говорим за 1 час с мотаенето. След пълна програма във Вагикана се насочихме към площад Пополо. От там към Испанските стълби и след това към фонтана ди Треви. Говорим за 5 мин. от едното до другото. После отидохме на друг мач вечерта. Третия ден отидохме до Трастевере, помотахме се, хапнахме и отново зял ден се мотахме, където ни скимне като влязохме да разгледаме и отвътри Колизеума и Римския форум. Пешеходните разстояния няма какво да те плашат. Малки са е не ги усещаш.

Връзка към мнение

Звучи чудесно ,но се оказа ,че за моите дати няма свободни места :( .
 

В крайна сметка май се спрях на адно апартаметче в Трастевере . Сега имам следното питане . В апартамента най-рано можем да се настаним или оставим багажа в 12 на обед ,а тъй като същия ден е единствения ,в който можем да видим Папата ( а Рим без да видиш Папата ... ) , дали на Термини можем да си оставим багажа и сигурно ли е ? Друг вариант можете ли да препоръчате ?

Връзка към мнение

Какви Магеланци сте вие, бе! Всеки може да си намери сайтове за резервации. Дайте телефони на хора, при които сте отсядали, за да избегнем всички ние противните такси. Аз например веднага мога да ви дам координати на хора с прекрасни апартаменти в няколко страни в Европа, така че да спестите пари и да бъдете доволни. Това се нарича взаимопомощ, аман от помощта " по български" - оправяй се, както можеш.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.