Прескочи до съдържание

Говорим си за Флоренция


Spqr

Препоръчани мнения

На 9.04.2019 г. в 19:50, aleksandrina каза:

Виж приложението The Fork. Често има страхотни отстъпки (до 50%) + самото меню с цени и оценки, снимки... А бе като един TripAdvisor е, но само за хапване.

Може и в момента да разгледаш чисто информативно къде какви цени и отстъпки във Флоренция има. 

Ние го пробвахме в Страсбург- резервирах за след 15 мин с 40% отстъпка и всичко беше точно.

И аз често ползвам The Fork И съм много доволна от приложението.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Моля за малко помощ относно паркирането във Флоренция. След много сериозно ровене избрах три варианта - и два въпроса към вас.

 

1. Извън Флоренция - после влак/трамвай. Има своите позитиви, но все още не съм убедена, че е нашият вариант. Има нови паркинг точки до магистралата - не са безплатни, но те не ми харесват. Има безплатна опция във Fiesole - ако минем оттам. Дали един час транспорт в едната посока е ок за нас - с багаж - все още не знам. И другото, което не знам, е доколко е safe това паркиране във Fiesole? Защото ако това избера, ще е във Fiesole.

Много ме съблазнява липсата на стрес относно шофирането и глобите, разходът е най-добър - пътуването ни в Тоскана не е евтино и това има значение за нас. Само дългият трансфер не ми е много ок - НО не е ясно дали няма да сходно  като време шофирането до Флоренция, ако не е и по-дълго... 

 

2. Във Флоренция - специализирани паркинки, които са уж извън ZTL (ако има свободни места естествено). Взимам информация директно от сайта им, обновява се автоматично.

http://www.fipark.com/parcheggi/

Харесала съм ето този подземен паркинг, на 15 мин пеша от хотела ни: Beccaria, Viale Amendola, 7 50121 Florence. Цената вероятно ще излезе около 45 евро - 1.70 на час, нощните часове са безплатни. 

http://www.fipark.com/beccaria/

Как да съм сигурна, че е извън ZTL зоната и как да задам маршрут да не минавам през ZTL? 

 

3. Платен паркинг директно в ZTL зоната, на 5 минути от хотела, препоръчван от самия хотел. За три дни цената ни ще бъде около 75 евро.

Тук нямам въпрос, а само го споменавам като опция - ако някой има коментар.

 

https://parclick.it/parcheggio-firenze/florence-parking-garage?lt=43.772441809195&ln=11.263057664846&z=16&df=2019-05-12+10:00&dt=2019-05-12+12:00&ft=1

 

Благодаря!

 

 

 

Връзка към мнение

Ми аз бих избрал хотел с паркинг и оттам пеша...

преди 7 минути , Гост каза:

3. Платен паркинг директно в ZTL зоната, на 5 минути от хотела, препоръчван от самия хотел.

това как работи, правят изключение за теб, за да стигнеш до паркинга ли? Че ми е странно

Връзка към мнение
преди 1 минута , neuromancer каза:

Ми аз бих избрал хотел с паркинг и оттам пеша...

това как работи, правят изключение за теб, за да стигнеш до паркинга ли? Че ми е странно

Dear Customer,
To park the car in the center of Florence the best solution is to put it in a private garage, we work with Garage Firenze Centro which is a few steps away from our property, the address is Via Fiesolana n ° 5 and I suggest you go straight to them when you will arrive in the city, they always have availability and they do not take reservation, the cost per day is 25.00 € for normal size cars, remember to let them know that you are our customer for the cheapest cost of 25.00 €.
We are in the ZTL Limited Traffic Zone dont worry about this, get into the center even if the traffic light is red, you will be given permission for the car directly from the garage staff at the time of your arrival and is included in the price.
To park your car outside the historic center, please note that parking is chargeable from 8 am to 8 pm and costs € 1.50 per hour, while the night is free, so if you arrive in the evening you should park out of the center to save one night at the Garage.
Yours sincerely

преди 3 минути , neuromancer каза:

Ми аз бих избрал хотел с паркинг и оттам пеша...

Хотелът ни е много хубав, на чудесна цена. Хотел СЪС паркинг води със себе си много компромиси. А често и казват - има паркинг, ама реалността е друга. Горчив опит от Гранада.

Аз съм калкулирала тези пари в бюджета, но исках да се допитам и за другите опции. 

Връзка към мнение

ZTL я има из нета, например тук

http://mobilita.comune.fi.it/export/sites/mobilita/materiali/muoversi/All_A_-_planimetria_ztl_notturna_201804.pdf

ама не я намерих в гугъл мапс например, за да я избегнеш автоматично, ще трябва ръчно 🙂 да гледаш дали влизаш

 

ПП като гледаш маршрут в Гугъл мапса му дай без tolls. Сега гледам, че като прекарах през центъра ми изписа с една жълта удивителна, че има плащане. Но не знам колко е точно, защото тази ZTL зависи от датата и часа, според документа горе

Връзка към мнение
преди 5 минути , neuromancer каза:

ZTL я има из нета, например тук

http://mobilita.comune.fi.it/export/sites/mobilita/materiali/muoversi/All_A_-_planimetria_ztl_notturna_201804.pdf

ама не я намерих в гугъл мапс например, за да я избегнеш автоматично, ще трябва ръчно 🙂 да гледаш дали влизаш

 

ПП като гледаш маршрут в Гугъл мапса му дай без tolls. Сега гледам, че като прекарах през центъра ми изписа с една жълта удивителна, че има плащане. Но не знам колко е точно, защото тази ZTL зависи от датата и часа, според документа горе

Знам, че това е начина, но просто се затруднявам, затова помолих за помощ, като дадох адреса... 

Връзка към мнение

@Rainy , това е информация относно паркингите, която си бях извадила за нашето пътуване. 

 
 
Връзка към мнение
На 11.05.2019 г. в 16:11, Гост каза:

Моля за малко помощ относно паркирането във Флоренция. След много сериозно ровене избрах три варианта - и два въпроса към вас.

 

Ние бяхме в хотел в самия исторически център , но хотела имаше места за паркиране и ни записа номера на колата ( който номер го подавали в тяхното МВР за да знаят че има право на паркиране и придвижване в центъра), но... ако не си оставиш колата в историческия център може да я паркираш почасово на улицата и да си пускаш монети ( съответно през нощта не се заплаща), но пак зависи колко ще ползваш колата и за колко време сте там.

Виж тук ако може да намериш полезна за теб информация :

https://www.visitflorence.com/florence-maps/parking-lots-in-florence.html

 

 

Връзка към мнение
преди 26 минути , funny каза:

Ние бяхме в хотел в самия исторически център , но хотела имаше места за паркиране и ни записа номера на колата ( който номер го подавали в тяхното МВР за да знаят че има право на паркиране и придвижване в центъра), но... ако не си оставиш колата в историческия център може да я паркираш почасово на улицата и да си пускаш монети ( съответно през нощта не се заплаща), но пак зависи колко ще ползваш колата и за колко време сте там.

Виж тук ако може да намериш полезна за теб информация :

https://www.visitflorence.com/florence-maps/parking-lots-in-florence.html

 

 

Аз точно от там гледах за паркинг. За въпросния паркинг пише, че е извън Зоната. Засега съм се ориентирала или към него, или към гаража вътре в Зоната. Ще се оправям на място някак. Благодаря!

@gery_2431🍻

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Здравейте, на 14 август трябва да се придвижа от Флоренция до Болоня /централната част/. Към момента ми дава 52 евро за 3-ма души с влак, от най-бързите, за половин час. Има ли смисъл да купувам предварително онлайн билети, което ще ме обвързва с час или може и на място от гарата. Въпросът ми е ще има ли повишение на цената тогава или са си все толкова?

Връзка към мнение

Вижте това: https://travelfree.info/italotreno-promo-code-60-off-high-speed-trains-italy/

Edit: промо кода не е активен.

 

С Flixbus цената за трима е 53,97 лв.

И като се използва ваучер за 20% , ще стане 43 лв за трима. Да- час и 15 мин е пътя, но пък цената е добра.

Връзка към мнение
преди 23 часа, jujuna каза:

Здравейте, на 14 август трябва да се придвижа от Флоренция до Болоня /централната част/. Към момента ми дава 52 евро за 3-ма души с влак, от най-бързите, за половин час. Има ли смисъл да купувам предварително онлайн билети, което ще ме обвързва с час или може и на място от гарата. Въпросът ми е ще има ли повишение на цената тогава или са си все толкова?

Опитайте с този код за отстъпка:   4227040

 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, предстои ми пътуване до Флоренция. Бих искала да попитам дали някой знае как стои въпросът с предвижването от летище Peretola до центъра на града.

Благодаря предварително!

Връзка към мнение
преди 25 минути , Tan4e каза:

Здравейте, предстои ми пътуване до Флоренция. Бих искала да попитам дали някой знае как стои въпросът с предвижването от летище Peretola до центъра на града.

Благодаря предварително!

Лесно. Има автобус и трамвай.

 

https://www.aeroporto.firenze.it/en/the-passengers/transport.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз пък, ако имах само ден , щях да пропусна Уфици, ако ще влизам някъде, то то ще е галерията на академията. (върл фен съм на Микеланджело и Давид мога да го съзерцавам с часове 🙂 ).

Бих започнала от покрития мост , пазара, кафе + сладолед в някоя кафетерия.  После според интересите:  пиаца дел Дуомо - Катедралата, Баптистерия, Кулата на Джото (Камбанарията), Купола на Брунелески, Музей дел’Опера дел Дуомо (само тук може да отиде цял ден);  Санта Кроче и площада ; Пиаца дела Синьория и Палацо Векио ; Капела медичи ; Галерията на Академията; Пиацале Микеланджело (страхотни  гледки, но не е в центъра ,а оттатък реката). За феновете на Леонадро - има музей. Може и да не влизате никъде - градът и отвън е достатъчно красив и величествен (мен чак ме кара да се чувствам нищожна). И най-вече дълъг обяд/вечеря в някоя тратория. 😍

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 1 минута , bibi каза:

Аз пък, ако имах само ден , щях да пропусна Уфици, ако ще влизам някъде, то то ще е галерията на академията. (върл фен съм на Микеланджело и Давид мога да го съзерцавам с часове 🙂 ).

Бих започнала от покрития мост , пазара, кафе + сладолед в някоя кафетерия.  После според интересите:  пиаца дел Дуомо - Катедралата, Баптистерия, Кулата на Джото (Камбанарията), Купола на Брунелески, Музей дел’Опера дел Дуомо (само тук може да отиде цял ден);  Санта Кроче и площада ; Пиаца дела Синьория и Палацо Векио ; Капела медичи ; Галерията на Академията; Пиацале Микеланджело (страхотни  гледки, но не е в центъра ,а оттатък реката). За феновете на Леонадро - има музей. Може и да не влизате никъде - градът и отвън е достатъчно красив и величествен (мен чак ме кара да се чувствам нищожна). И най-вече дълъг обяд/вечеря в някоя тратория. 😍

 

И аз това съветвам 🙂 

Връзка към мнение
преди 5 часа, Sonita каза:

Здравейте! Предстои ми пътуване в Тоскана. Въпросът ми е - ако разполагате с един ден във Флоренция каква би била програмата ви? 

За един ден и аз не бих влизала никъде, просто се разходете и се насладете на града. И задължително Пиацале Микеланджело .

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, neuromancer каза:

То ако ще се гледа Уфици както трябва, деня си отива само за това

2 часа за шедьоврите са достатъчни.

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.