Прескочи до съдържание

Говорим си за Флоренция


Spqr

Препоръчани мнения

От летището на Болоня тръгват автобуси до гарата на Флоренция / Санта Мария Новела/. Да, по около 20 евро са в посока. Ако искаш да ползваш влаковете, трябва да отидеш до гарата на Болоня. Такси - около 15 евро, а с автобус мисля, че беше 5 или 6 евро. От там можеш да вземеш регионални влакове, които са по-евтини, или бързи влакове, които са 40 минути, но са по-скъпи - около 20-30 евро. Иначе с регионалните е наполовина, но пак трябва да стигнеш до гарата. Тони ти е писала едновременно с мен.

Връзка към мнение

От летището в Болоня хващаш автобус, той е само един и спирката е около 50 метра надясно  от изхода. Можеш да си вземеш билетче от шофьора, не помня точно колко е, около евро и малко.

А на мен ми се струва, че беше нещо от сорта 5-6 евро :rolleyes:

 

P.S. А, lesy ме е изпреварила ;)

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Има обществен автобус /градски/ с тази цена, която съм дала /1,30 мисля беше точно . Той върти по спирките, минава до фонтана на Нептун почти и после спира долу на гарата/ и нещо като аеробус на 6.

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Може ;) , не знаех, че има друг автобус от/до летището освен аеробуса :)

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

То и аз не знаех, а и тогава като търсех инфо /защото предния път бях кацала на Форли/, та миналото лято като кацах на Маркони бях чела за аеробуса. Обаче като се оглеждахме накъде е питахме  едни местни, прибиращи се от някъде и те ни посочиха спирката и дори пътуваха с нас. Беше си обикновен градски, не красив като аеробуса и ни продадоха билетче за градски транспорт. В сайта на летището го няма описан, което е интересно. Все пак съм го ползвала лично...нямам идея дали върви постоянно и кога точно.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имам точно 3 дена в края на ноември месец във Флоренция, от които понеделник (който е с неработен ден на музеите). Коя от всичките забележителности, дворци и музеи ще ми препоръчате да разгледам? Аз искам да видя всичко, но явно този път няма да стане. Така като гледам ще имам само 25.11. (вторник) ....за съжаление :( . На 23.11.(неделя) ще сме във Флоренция едва към 17ч.... и не знам дали ще имам време да видя каквото и да е било ,освен някоя и друга църква/базилика.

Връзка към мнение

Галерия Уфици (ако харесвате изобразително изкуство) и Палацо Векио. От църквите влезте в Санта Мария Новелла и Санта Кроче. Отдайте се на разходки и изкарайте приятно, без да препускате от музей на музей.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не може без Санта Мария дел Фиоре и Баптистерия,има време за всичко,повечето забележителности са разположени в много малък периметър.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Според мен е възможно в деня на пристигането да вмъкнете нещо - например Accademia Gallery, която се разглежда сравнително бързо - работи до 18,50часа.

В понеделник можете да видите някоя църква, mililia е дала идеи, traveler също, аз мога да добавя към тези предложения и Санто Спирито(например) и да са качите някъде нависоко(ако времето позволява).

Във вторник имате богат избор от музеи в зависимост от интересите(Уфици, Музей Барчело, Каза Буонароти, Палацо Векио, Капела Медичи, Палацо Пити и т.н.)

Редактирано от Mary
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Имам точно 3 дена в края на ноември месец във Флоренция, от които понеделник (който е с неработен ден на музеите). Коя от всичките забележителности, дворци и музеи ще ми препоръчате да разгледам? Аз искам да видя всичко, но явно този път няма да стане. 

 

Няма как за толкова кратко време да се разгледа обстойно градът. Във Флоренция всичко си заслужава да бъде посетено. Това не бих го твърдял за много градове, но Флоренция е изключение. Моят съвет е предварително да се запознаеш с поне 20 обекта и да си избереш кои да посетиш. Флоренция изисква много, много четене. 

 

Градина Боболи, базиликата San Miniato, Orsanmichele, Капела Бранкачи в Santa Maria del Carmine също са отлични варианти и са допълнение към досега посочените забележителности.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма как за толкова кратко време да се разгледа обстойно градът. Във Флоренция всичко си заслужава да бъде посетено. Това не бих го твърдял за много градове, но Флоренция е изключение. Моят съвет е предварително да се запознаеш с поне 20 обекта и да си избереш кои да посетиш. Флоренция изисква много, много четене. 

 

Градина Боболи, базиликата San Miniato, Orsanmichele, Капела Бранкачи в Santa Maria del Carmine също са отлични варианти и са допълнение към досега посочените забележителности.

Знам... и това е гадното че не предвидих понеделника :(

По принцип предвиждах поне 1 седмица за Флоренция, но намерих изключително евтини билети за Болоня и резервирах! Прочетох много неща за Флоренция, но имам на разположение още почти месец да чета и да си избера. Реших да попитам по запознатите от мен, за да кажат на първо четене какво НЕ трябва да пропускам. Най-вероятно ще отида пак за повече дни, но за сега разполагам само с 3 дена!

Връзка към мнение

попрочети за Firenze card, има сайт за нея; основното й предимство е, че не се чака по опашки, така се пести доста време и могат да се видят повече неща; освен това има дадено и работното време на различните забележителности, може да има неща, отворени в понеделник

 

http://www.firenzecard.it/?lang=en

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От собствен опит мога да кажа, че най- важното преди да видиш Флоренция е да прочетеш много за нея. За времето, което имаш можеш да видиш доста неща. Може да не е толкова обстойно, но там и цял живот не би стигнал. Вечерта на пристигането както Мару ти е писала Академията е добър вариант. В понеделник можеш да обикаляш и влизаш навсякъде, където е отворено - църквите например. Ако сте пред Уфици сутринта към 8-8,15ч. няма да имате проблем с влизане бързо. Аз имах он- лайн билет за 30.08 и имаше 8-10 човека, половината бяха също с такива. Така, че шанс да се види каквото те интересува е добър. Има и нещо друго, Фиренце трябвва да се приема на глътки, за да е пълно удоволствието. Аз съм готова да тръгна натам винаги.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Подкрепям Spqr!

Освен казаните по-горе, на мен лично много ми хареса Капелата на Медичите-горещо я препоръчвам!

Академията и на мен ми харесва като късен вариант, но за два /без понеделник/ дни по-добре разгледай и виж като произведения на кои повече държиш да видиш от Академията и Уфици, че да ни ти дойдат в повече за толкова кратко време.

Градините Боболи по това време не знам дали ще ти харесат, но ако все пак искаш да видиш градини градините Бардини са просто прекрасни, а и от тях има страхотна гледка към Флоренция, която е подобна на тази от п-д Микеланджело, която е призната за една от най-хубавите.

Разбира се църквите-Дуомо, Санта Кроче може да са в понеделник + площадите Синьорията, Република, мотаене безцелно по улиците с цел "загубване". Между другото музея Барджело е отворен в понеделник ако не се лъжа и виж музея на Леонардо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За градините се заплаща вход 10 евро, който важи и за Беболи и за Бардини.  Катерене си е. А Капелата на Медичите беше най- важното за мен място. Отидох при отварянето и бях абсолютно сама. Особено щастливо преживяване за мен! Но аз съм пристрастена към Микеланджело....

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

clete, няма да се разберем така, Микеланджело си е мой. :)  :)

 

И да каже нещо по същество - Баптисерията е опакована цялата отвън. вътре не знам как е. Вратите се виждат.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като се има предвид кой има съществена роля в пристрастяването, се съгласявам.

Баптистерият е така още от лятото, вътре се влиза след 11,15ч, но аз не успях, за съжаление.

Връзка към мнение

Много странно - в един от сайтовете ми дава че работното време на галерия Академия е до 17ч, но...намирих все пак другото работно време- 18:50 ,но като запазвам онлайн билети не мога да си избера по-късен час от 17:00ч :(

Редактирано от ElenaS
Връзка към мнение

Аз гледах в този  сайт  http://www.polomuseale.firenze.it/en/musei/index.php?m=accademia

И аз гледам в този сайт,но като тръгна да резервирам последния час е 17:00ч

Връзка към мнение

Може би е, защото е необходимо врвмв за разглеждане. Все пак не може да работи до 19ч., а да пусне хора в 19.,това означава,че трябва да затвори в 22 например. Не съм на 100% сигурна, дано има и по-късна възможност.

А градините Боболи бяха пълно разочарование за мен, най-неразумно похарчените ни пари.Имаше едно есонствено интересно нещо -едно езеро вътре с цветя и до него нямаше достъп. Умрях си от яд.

Редактирано от luba_rizova
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Наистина не може да се резервира за по-късен час от 17,00..

Ето и тук погледнах: http://www.accademia.org/plan-your-visit/

 

Мисля, че в края на ноември няма да има проблем да влезете и без предварително купени билети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бях в началото на ноември във Флоренция и наистина е сравнително спокойно, даже по обедно време не се чакаше много. Така, че по-добре на място да се вземат билетите. Единствено за Santa MAria del Fiore се постарах да бъда сравнително рано там, но мисля че и по-късно нямаше да е проблем. Иначе на мен много ми хареса Баптистерия, мисля че повече ме впечатли от църквата. Така, че весело изкарване ;) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

През ноември съм била във Флоренция и само тук още не съм се оплакала, че в деня, в който имах резервация за Уфици, музеите стачкуваха.  :angry: На другия ден отидохме сутринта рано и бяхме не повече от 10 човека.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.