Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

За мое успокоение, купих две места по 3 евро така, че да бъдем по двойки до прозореца.  :)

Предполагам, че нашият самолет ще бъде пълен заради сезона.

Интересно, изписа ми , че храната е безплатна за този полет. :rolleyes:

Сега погледнах за други градове, но само за Барселона е free.

Редактирано от volen00
Връзка към мнение

За мое успокоение, купих две места по 3 евро така, че да бъдем по двойки до прозореца.  :)

Предполагам, че нашият самолет ще бъде пълен заради сезона.

Интересно, изписа ми , че храната е безплатна за този полет. :rolleyes:

Сега погледнах за други градове, но само за Барселона е free.

Бяха обявени Барселона и Мадрид,така че вероятно и за там храната е включена в цената на полета.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

01.10.2015   Vara noilor destinatii Blue Air 

Orarul de zbor pentru vara 2016 vine cu peste 20 de destinatii noi!

Veti putea calatori intre:
- Bucuresti si Birmingham, Castellon, Glasgow, Hamburg, Lyon, Stockholm
- Bacau si Madrid, Stuttgart
- Cluj si Dublin, Liverpool
- Iasi si Barcelona, Bruxelles, Koln
- Sibiu si Koln
- Torino si Atena, Lamezia Terme, Londra, Madrid, Menorca, Palma de Mallorca, Roma, Stuttgart
- Atena si Constanta

Grabeste-te si rezerva-ti biletele la preturi incepand de la* 32,90 € pe www.blueairweb.com la Call Center sau la una dintre agentiile partenere.
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Регистрирай се на гише на летището преди полета - вече е безплатно...ако подобен вариант те устройва, разбира се.
А и все пак зависи от къде летиш :
 

Online check-in is not available for flights departing from Bologna, Constanta, Dublin, Florence, Naples, Stuttgart; the check-in can be done at the airport, before departure and is free of charge.


Because of the extra security measures, online check-in is not available for flights leaving for/from Great Britain; the check-in can be done at the airport, before departure and is free of charge.

Airport check-in is free of charge on all routes.

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...

Днес забелязах, че Блу еър имат промяна в сайта. Вече не се вижда разписанието на полетите в таблица по месеци , а само за по  3-4 дни напред. За да се види даден полет месеци напред трябва да се зададе конкретна дата. Другото ново е, че са премахнали таксите за плащане. До преди 2 дни беше 20 евро за виза и 10 за банков трансфер. Сега при плащане с банков трансфер има  дори намаление на цената на билета с 10 евро. Всичко това обаче е за сметка на леко повишение на цените и дефакто те си остават еднакви от преди промените. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

По принцип не се иска регистрация, за да си купиш билет и / или да попълниш данните и да получиш бордна карта.
Бордната карта съдържа два листа, които не са еднакви.
Единият лист остава на гейта, вторият лист  е за теб.
Особеното е, че можеш да я изпечаташ само веднъж ( на мен толкова ми стига, за теб не зная ) , така че препоръчителната опция е Save as PDF и после печат.
А ако все пак искаш да се регистрираш за нещо, регистрацията става от там -->

пп. отстъпката при плащане на билет с банков превод в момента е 5 Е, което на фона на цени около 20 Е си е 25% ;)

post-2286-0-15539100-1452065103.png

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение

Благодаря ти много Галине !

А има ли значение , кое лице за контакт ще се пише, и кой ще извърши плащането?  

Смятам да бъде с банков превод или просто трябва да е от един от пътуващите, тъй като ще е с Трансфер Уайз ?

Връзка към мнение

Здравейте , аз само питам,ама какво да се прави.

Резервирах билети, но тъй като със сина ми имаме еднакви имена системата ми дава отказ за резервация на 2 лица с еднакви имена  ,въпреки че сме с различни дати на раждане. Тогава го записах с презимето му ,тъй като бързах да не променят цените. 
В последствие разговарях с една от агенциите представителки на Блу Еър - не на импулсния им телефон.  Оттам ми казаха, че е трябвало да разменя фамилното му име с малкото. 
Вариантите са да оправя имената му срещу 40 евро на посока, а другия да рискувам на летището да минем метър или да ни глобят 50 евро. 
Някой имал ли е такъв проблем с изписано презиме вместо фамилно, и имало ли е някакви проблеми на летището ? Знам, че е въпрос на късмет, но все пак да попитам.

Питах и при мамите, че съм на зор.

Редактирано от nino
Връзка към мнение

Виж дали при интернет регистрация ти иска данни на паспорт или лична карта. Не се занимавай с телефонни централи, там само гледат да свият някое евро.

Връзка към мнение

Поиграй си малко с MS Paint и си направи заглавието на бордната карта както желаеш - така мисля аз.
Забравих да кажа, че имат бъг  : при регистрацията за полета ако посочиш адрес в държава , различна от държавата на раждане,  слагат  на бордната карта като Citizenship държата , чиито адрес си посочил че живееш.
В резултат се оказваш с бордна карта, за която нямаш документ с който да удостовериш, че си жител на държавата, която пише в полето Citizenship.

Връзка към мнение

На никой не бих препоръчал модифициране на бординг пасове, особено в днешно време, а и по принцип. Опитай да разрешиш проблема по всякакви канали, социални мрежи, телефони...въобще не е трябвало да правиш резервацията при това ограничение без да ги попиташ какво да правиш...или пък да бяха две отделни резервации. Ма това малко след дъжд качулка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Теоретично може да има случайни лица с еднакви имена, така че не виждам защо е нужно да се правят еквилибристики. Това е дупка в системата им. Представям си следната ситуация: отива гражданинът Георге Петреску на изхода и му казват "Съжаляваме, квотата за вашето име е вече изчерпана".

 

За да си спокоен, обади им се, но след внимателно обяснение на ситуацията, не мисля, че ще има проблем.

Връзка към мнение

Всъщност какво още ще им доказваш,Важно е име, презиме или фамилия до съвпадат с номер на лична карта на бордната карта, а лицето има и снимка. Той е Джуниър / Младши .

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всъщност какво още ще им доказваш,Важно е име, презиме или фамилия до съвпадат с номер на лична карта на бордната карта, а лицето има и снимка. Той е Джуниър / Младши .

Холивуд, благодаря ти за куража !

Аз утре ще плащам ,няма какво друго да правя, а те междувременно вече вдигнаха цените.

Редактирано от nino
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.