Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Ясно. Явно ще карам мъжо да кара по нощите. Ние сме две и най-изгодно с колата, ама си е път натам - насам и на връщане после. Ще се жертва.😎

Връзка към мнение

Мнооого Ви завиждам, че ще ходите по-рано. Аз нямам търпение, а кога е чак моето- края на пролетта. Ще следя подготовката Ви. И това е забавно😀

Щом мъжа не е включен в пътуването, ще кара до летището. Моя е сред пътниците в самолета и ползваме друг за такси😆

Връзка към мнение

 Ами, щом ги следиш ако видиш евтини за 18.02 натам и 22-24 наобратно свирни, моля.

Ние отиваме за кандидат-студентски изпит, така че няма да е много разходка. Позакъсняхме с билетите и квартирите докато оправим документите и изберем дати, дано паднат малко цените през декември. Ще дебна.

Редактирано от EliDion
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сега имат малко намаление на полета на отиване - 47.24 евро, а обратния е почти 56. Преглеждай ги всеки ден към 10-11часа. Ако искаш си изтегли и скай скенер. Аз от там ги търся полетите, но после резервирам през официалния сайт. Ако искаш да ти пратя на лични номера си и да си пишем през вайбър. От един град сме😉

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако може бихте ли дали линк към Google Flights , къде гледате за статистика на цените от предната година.

2016 април пътувахме с тях до Малага за 60 евро двупосочен. Всичко беше наред. Не са ни мерили багажа. 

 

Връзка към мнение
преди 3 часа, nino каза:

Ако може бихте ли дали линк към Google Flights , къде гледате за статистика на цените от предната година.

2016 април пътувахме с тях до Малага за 60 евро двупосочен. Всичко беше наред. Не са ни мерили багажа. 

 

Има ги само за определени дестинации, за Мадрид, за Лондон гледах, че има - някаква нова функция само за някой полети в търсачката.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Напълно бях забравила, че за рождения ми ден, който беше на 8.11. от Блу еър ми подариха ваучер 10 евро. Важи само за полети над 47 евро в посока, използва се веднъж, не може да се комбинира с други и е валиден до 8.12. Ако някой се интересува, мога да пратя кода и условията за прилагането му.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Взех билети от rumbo.es за 18.02 по 31 евро Букурещ - Париж. Някой може ли да каже как да си направя акаунт в Блу еър и как да си вкарам резервацията там.

 Успях да видя резервацията в Блуер, но не пише нищо за багаж - нали ръчния е включен в цената. защо не се вижда или по-късно при чекирането?

 

Редактирано от EliDion
Връзка към мнение

Пътувала съм два пъти досега с Блу еър, но изобщо не съм обръщала внимание дали пише на бордната карта за ръчния багаж. Но да, включен е. И даже с дамска чанта си бях, а и наблюдавах и други хора как са, имаше даже и с лаптоп, плюс ръчния куфар.

Връзка към мнение

Аз съм пътувала с Блу еър два пъти. При тях не се създава акаунт, а онлайн чекинга се прави с номера на резервацията. Билетите обаче съм купувала от официалния им сайт. Не знам дали има разлика при номера на резервацията.

Относно багажа. Първия път имахме платен чекиран багаж, така че тук не възниква въпроса за ръчния багаж. Втория път доколкото четох правилата имаш право на един брой ръчен багаж, независимо нали е дамска чанта, раница или куфар. Това ме притесни и оставих малко място в щуфарчето си, ако се наложи да вкарам полупразната си дамска чанта. На гейта огледах околните- всички бяха с малко куфарче и чанта, а някои и с куфар и раница. В крайна сметка нямахме проблеми с 2 броя ръчен багаж - куфар с колелца и дамска чанта. С моя приятелка преди месец се случи същото, нямаше проблем. Според мен това е най-готината нискотарифна компания. Верто, гейтовете им не са от най-удобните, някой път са по-отдалечени, но при тях няма нищо скрито, с дребен шрифт, звездичка и т.н. Пилотите също са на ниво. Първото ми кацане с тях ама наистина въобще не го усетих.

В заключение направи си онлайн чекинга и носи малкото куфарче и дамска чанта без притеснение.

 

Онлайн чекинга е 30 дни преди полета, без значение от тия глупости като приорити. При тях това въобще го няма.😀

И да ръчния багаж е включен в цената

Връзка към мнение

@ДиянаВ, мерси. За местата не питах как е, но ще разберем при чек ин-а. Ние сме големи хора и не държим да сме една до друга. Така, че няма да има проблем. Успях да си вкарам резервацията при тях чрез PNR код, който ми изпратиха от Румбо на пощата, така че мисля че всичко е наред. Наистина е супер цена, не съм се и надявала и съвсем случайно я уцелих. За на връщане има на 50 евро, но мисля да дебна още малко, пък знае ли човек, може и да паднат, а и на връщане може и от Буве, а до там с влака излиза евтино пак 5 + 1 евро за автобуса до летището.

Връзка към мнение

Така е. Щом пътувате края на февруари естествено е да търсиш ниска цена. Местата обикновено ги дава еди до друг или на съседната седалка през реда. Но може и смени с други пътници. Може и да се купуват места, но е безсмислено. Наистина нищо общо няма с тези касички за 5-8 евро като другите нискотарифни.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

С много малки изключения, всички А/К са стандартизирали безплатен един брой ръчен багаж (carry on ) и един брой дамска чанта/лаптоп чанта ( personal item ). Тоест , когато е изписано, че има безплатен 1бр ръчен багаж , това е допълнение към единият брой  лична вещ (personal item).

Връзка към мнение

За местата - първия път като пътувах с тях при чекина ми даде място някъде на последните редове...32..нещо такова. А викам си толкова назад никога не съм била, платих си по-напред, към средата някъде, по 2 евро бяха местата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

https://www.blueairweb.com/en/gb/Travel-Conditions/#3-TICKETS

Това намерих. 3,2,2.

Не намерих тарифи. Може би трябва да се свържеш с тях. Пиши, ако има резултат и какъв е.

Връзка към мнение

Аз от сайта всичко прегледах, никъде не видях точни тарифи да пише, затова питам, на някой ако се е налагало. Може би ще се наложи дъщеря ми да сменя дата, но май ще е по-добре направо да си купи нов билет, ще е по-евтин от предишния, тъй като е в такъв период когато не са високи цените.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Аз докато бях доволна от Блу еър, сега вече не. Промениха часа на полета на дъщеря ми за м.януари. Изпратиха имейл с който я уведомяват за промяната, но нищо не пише както при Уиз да има възможности за връщане на пари и т.н. Знаете ли дали при тях има такива неща? Трябваше да пристигне в Мадрид в 18ч а сега го дават 19.10ч. и е късно за влака й после. Ето какъв е имейла:

Buna ziua, 

Compania aeriana Blue Air doreste sa va informeze ca orarul zborului dumnevoastra a fost modificat din motive operationale. Regasiti mai jos detaliile rezervarii. 

Codul dumneavoastra de rezervare este: .......... 

Va rugam sa anuntati pasagerul ......................... de aceasta modificare. 

Detallile zborului dumneavoastra sunt urmatoarele: 

Din Bucuresti Otopeni catre Madrid 
0B 103 plecare 2019-01-20 16:00 sosire 2019-01-20 19:10 - toate orele sunt locale. 

Va rugam sa retineti ca Blue Air nu este raspunzatoare pentru niciun fel de cheltuieli platite in avans legate direct sau indirect de rezervarea dvs. ca urmare a acestei modificari a programului. 

Dorim sa ne cerem scuze pentru orice inconvenienta cauzata de modificarea orarului. Pentru mai multe informatii va rugam sa ne contactati prin intermediul formularului de contact disponibil pe website-ul nostru: https://www.blueairweb.com/ro/ro/contact/ sau apeland call center-ul Blue Air: 

   • Apelare din Spania: 902 808 078 (non-stop:0.0895€/min + 0.1245€/call)/ 902 570 852 (Lu-Vi: 09:00-19:00 ); 
   • Lista completa a numerelor de telefon: https://www.blueairweb.com/en/gb/contact/. 
 

 

Може би да пише на посочения имейл и да пита за някакво обезщетение?

Връзка към мнение

На обезщетение няма право. На връщане на сумата при положение, че графикът е променен с час и нещо би трябвало да има, питайте. 

Връзка към мнение

Възможност за връщане на пари винаги има, ако няма да летите, дори да не пише. Евентуално и промяна на датата на полета, ако така ви устройва повече. Ако не пише, и няма възможност за управляване на полета онлайн ще трябва да се свържете с тях по телефон, мейл или каквото друго има.

Иначе, няма компания, която никога да не е имала промени в полетите, само е възможно да не са ви се случили на вас досега :)

Връзка към мнение
На 6.12.2018 г. в 22:11, EliDion каза:

@ДиянаВ, мерси. За местата не питах как е, но ще разберем при чек ин-а. Ние сме големи хора и не държим да сме една до друга. Така, че няма да има проблем. Успях да си вкарам резервацията при тях чрез PNR код, който ми изпратиха от Румбо на пощата, така че мисля че всичко е наред. Наистина е супер цена, не съм се и надявала и съвсем случайно я уцелих. За на връщане има на 50 евро, но мисля да дебна още малко, пък знае ли човек, може и да паднат, а и на връщане може и от Буве, а до там с влака излиза евтино пак 5 + 1 евро за автобуса до летището.

@EliDion , a плащането с КК на Уиз еър ли беше ? До колкото знам системата я разчиташе катo Viabuy Mastercard. Би ли казала наведнъж ли купи всичките билети или един по един, понеже тогава цената е по-ниска ?  Естествено стига картата да минава по няколко пъти.

Връзка към мнение

Купих еднопосочни 2 билета. Цената беше с евро по-висока, така че ги взех заедно и без това испанския ми е на ниво -100. Още не съм взела за на обратно, че ми е висока цената за нашата дата, има време. С КК на Уиз беше без проблем. Не мога да кажа колко пъти минава картата. В момента има 15% отстъпка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.