Прескочи до съдържание

Търся компания за Израел


Препоръчани мнения

Аз много искам обиколка из Израел. Беше в моя план за миналата година, но нито мъжът ми, нито приятелите ми имат интерес, а сама някак не мисля, че ще тръгна. :(  Надявам се да се случи в края на тази година и, ако някой е начертал същата посока за себе си, ще е чудесно да извървим пътя заедно.

За мен е възможно в края на годината -септември- декември. Не пропускам нищо по темата Израел тук и благодарение на вашите мнения моето огромно желание ми изглежда все по- възможно.

Нямам почети никакви претенции. От хората съм, които вървят дълго без да мрънкат. Светите места са основната ми цел. :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз много искам обиколка из Израел. Беше в моя план за миналата година, но нито мъжът ми, нито приятелите ми имат интерес, а сама някак не мисля, че ще тръгна. :(  Надявам се да се случи в края на тази година и, ако някой е начертал същата посока за себе си, ще е чудесно да извървим пътя заедно.

За мен е възможно в края на годината -септември- декември. Не пропускам нищо по темата Израел тук и благодарение на вашите мнения моето огромно желание ми изглежда все по- възможно.

Нямам почети никакви претенции. От хората съм, които вървят дълго без да мрънкат. Светите места са основната ми цел. :rolleyes:

И моят мъж отказва Израел. Той е ходил там, а и не е религиозен. Обаче тази година не знам дали ще имам възможност. Не ми стига времето за другите дестинации. Но ще следя темата и ако се организираме група за Израел може да се включа.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
  • 4 месеца по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Аз обмислям посещение в Израел през август тази година. Има ниски цени на билетите на Уиз за дните от 15 до 22 август - 7 дни се получава. Никой от хората, с които обикновено пътувам, не е свободен в този период, други пък имат съображения от гледна точка на безопасността. Мен не ме е страх и ми се ходи в Израел тогава. Представям се го да е доста budget friendly пътешествие, с много обикаляне напред-назад.

Ако на някой му стане интересно, ще се радвам. :) 

Връзка към мнение

......Представям се го да е доста budget friendly пътешествие, 

Със сигурност няма да е .... Но..сега не ми се пише сега... може би по-късно. Върнахме се преди малко и....единственото досега "място" от което бързах да си тръгна.

Връзка към мнение

Клончето с дискусията породена от преживяванията на aneta72 е преместена в израелската тема: http://magelanci.com/topic/1378-%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BC-%D1%81%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D1%80%D0%B0%D0%B5%D0%BB/page-8

 

Тук е само за търсене на компания :)

Връзка към мнение
Русева-Ата

До Salomia:

   Готова съм на пътешествие в Израел и Йордания в края на октомври, началото на ноември. Ако намерението ти е твърдо, предлагам да действаме/билети, хостели.../. Пиши и дай лични координати!              

                                                Ханоки

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! Осъществихте ли пътуването? Сега Уиз имат билети за по 100евра в двете посоки за месец ноември до Тел Авив, та доста се изкушавам. Проблем се оказа обаче липсата на желаещи, а сама ме е малко шубе, та... Идеята ми е да съчетая с Йордания. Мечта ми е да посетя Петра, притеснява ме само високата цена за входа там, но както и да е... :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Отделих дискусията за входните такси тук http://magelanci.com/topic/3062-%D0%B2%D0%B8%D1%81%D0%BE%D0%BA%D0%B8-%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%B2%D1%85%D0%BE%D0%B4-%D0%B2-%D0%BF%D0%B5%D1%82%D1%80%D0%B0/

Нека тази тема остане за търсене на спътници

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

 

Gapsy, мисля, че сега в Израел е опасно да се ходи. Да вземем да изчакаме. Ако си навит/а за друга дестинация, аз съм готова. Има евтини самолетни билети. Например декември в Кипър? Отиване и връщане до Ларнака, в страната - още в два -три града?

 

Връзка към мнение

Защо да е опасно нали подписаха примирие?

То там винаги си тлее напрежението , но туристите не са засегнати.

Връзка към мнение

Gapsy, мисля, че сега в Израел е опасно да се ходи. Да вземем да изчакаме. Ако си навит/а за друга дестинация, аз съм готова. Има евтини самолетни билети. Например декември в Кипър? Отиване и връщане до Ларнака, в страната - още в два -три града?

Хм, не се бъркам, но..какво ще правите в Кипър декември. Нито плаж, нито кой знае какво за разглеждане. Ляв волан, за рент-а-кар...Иначе е евтино, но освен за море.....

В Израел бяхме точно по време на конфликта. Нищо особено, сирени от време на време.... Те така си живеят. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз мисля, че не е по опасно от друг път. То всъщност там опасността май никога не се усеща от туристите.

 

 

Абе да не те среща мечка. И два пъти все ставаха инциденти  в Й/ерусалим на северната стена по автобусна линия X3. 

 

Първият път ни замерваха  автобуса с камъни и удариха еврейско дете. На второто отиване пак там имаше убийство. Добре, че нямаше пострадали чужденци.  И двата инцидента става м/у 1700-18:00 часа.  Явно започват да им стягат шапките или им се  напичат прекалено черепите и започват да щуреят.

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Е то това си е нормално.

Аз щъках изцяло пеш по Mount of Olives , но не се препоръчва много.

Тяхната цел са евреите не туристите и ще е лошо ако извадиш някакъв лош късмет , но то и в центъра на София може да ти счупят главата.

На мен наркомани са ми вадили нож два пъти на "Графа" и в Южния парк , и се оказах насред престрелка в заведение на "Солунска" макар и през 90-те. Гилзи се търколиха буквално в краката ми и се измъкнахме без дори да помислим за сметката.Целта явно беше рекет над собствениците.

Господ си знае работата ;)

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Ако човек чака в Израел да стане супер спокойно, и без риск, когато си купува билетите, няколко месеца напред, никога няма да го види. Аз се чувствах много спокойно там и по никакъв начин застрашена, дори въоръжените военни и цивилни с автомати не ми пречеха. Определено Израел е от държавите, които много ми харесаха, и понеже комбинацията беше с Йордания, от двете държави Израел ми хареса много повече.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е то това си е нормално.

Аз щъках изцяло пеш по Mount of Olives , но не се препоръчва много.

Тяхната цел са евреите не туристите и ще е лошо ако извадиш някакъв лош късмет , но то и в центъра на София може да ти счупят главата.

На мен наркомани са ми вадили нож два пъти на "Графа" и в Южния парк , и се оказах насред престрелка в заведение на "Солунска" макар и през 90-те. Гилзи се търколиха буквално в краката ми и се измъкнахме без дори да помислим за сметката.Целта явно беше рекет над собствениците.

Господ си знае работата ;)

 

Ама колко си прав :) Като ти е писано каквото там, да де... Интересни случки си имал. Това оффтопик, иначе по темата - риск си е. Но всеки има свои собствени граници. Моите явно доста са се постеснили. Не знам за добро или за лошо. Няма да давам становище на експертите по риска да не изям махумбата   :wacko:  :lol:

Връзка към мнение

До aneta72 Анета, аз просто отмятам дестинациите. И Кипър трябва да видя, малко ми остана от невидяната Европа. 

Все има и там забележителности, аз за това бъхтя пътищата - не за плаж, нито за купони.

Връзка към мнение

До aneta72 Анета, аз просто отмятам дестинациите. И Кипър трябва да видя, малко ми остана от невидяната Европа. 

Все има и там забележителности, аз за това бъхтя пътищата - не за плаж, нито за купони.

Абсолютно подкрепям...за пътищата. :)

Просто има уникални плажове там и са част от красотата. Иначе има какво да се види и освен тях, разбира се. Погледнете и турската част...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.