Прескочи до съдържание

Чух и споделих.


Тони

Препоръчани мнения

Темичка, провокирана от нещо чуто, което те е втрещило, разсмяло или чак ти се е доплаквало от...каквото и да е.

Започвам с реплика, дочута на Царевец това лято. Важно изглеждаща госпожа, явно за първи път на мястото, оглеждаща наоколо произнесе с гордост следното- Ми то тука все едно си на Айфеловата кула- гледаш и виждаш Париж!

:)

 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Цари Мали град: има фуникуляр, който те качва до крепостта. Коментар от един мъж: 'Много ще е интересно на този хоризонтален асансьор'.

Редактирано от Мрън
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Времето месец май 2010г

Мястото Рим,куполът на Свети Петър.

След като помогнах на 1 младо БГ семейство в снимките,жената се обърна към мен с въпроса:А от тук как да стигнем до ЩАДРАВАНА!!(предполагам под шадраван е имала пред вид "Фонтан").

А на моя въпрос ;Кой по точно Фонтан(беше ми ясно ,че става дума за Фонтана ди Треви),в Рим има над 600 фонтана??

Последва отговор от рода:Мииии,аааа,..........ъъъъ,бе този големия със СТАТУИТЕ!!:-)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Гергана Пенина

Разговор в метрото между двама тийнеджъри:

Абе, кой е тоя Г.М. Димитров?

Ми не знам, сигурно е Гео Милев.

Разговор в метрото между двама тийнейджъри:

-И ти разпрааам, копеле, и сме се напушили като копелета, копеле.....

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Преди няколко години на Терминал 2, баба и внуче (момиченце на около 4-5 г.), по повод "какичката", която съобщава разни неща по високоговорителите, нооо с глас и дикция като от секс-телефон:

- Бабо, тази кака защо говори така?

- Защото е болна, бабе, разболяла се е...

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
  • 2 месеца по-късно ...

Миналия петък, кацнали сме на летището и се придвижваме към гишетата за паспортен контрол ...

 

Хубу, а ся ко ши праим в туй Малмьо? Някой знай ли ко има тук, уе?

 

Достигаме до паспортния контрол, на нашето гише работи граничен полицай - жена.

Идва ред на едно момче със стара и доста омачкана лична карта, словете на пластиката са почнали да се разлистват. Съответно полицайката на гишето започва да я оглежда по-подробно и пита момчето разни неща, вкл. дали има и друг документ, като напр. паспорт или шофьорска книжка. Младежът обаче явно почти не говори ансглийски, та се налага от опашката да се помага с превод.
В това време отзад се чува някой на висок глас:

Еййй, мамицата им мръсна, мноу унизитилну съ утнасят с нас!

А тая сигурно не виждала мъж и затуй съ заяжда така, да и е*а мамичката,  да и е*а!

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Имахме състудентка, която ни се хвалеше преди години, че е ходила в Италия. И съвсем сериозно ни убеждаваше, че е била в Торонто.... Та й викахме "италианката".  :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Жалко, че няма бутон "не ми харесва"...

Идея: цъкаш "Харесва ми" и после ти излиза "Не харесвам". Външен резултат никакъв, но вътрешно може да си удовлетворен.

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Времето месец май 2010г

Мястото Рим,куполът на Свети Петър.

След като помогнах на 1 младо БГ семейство в снимките,жената се обърна към мен с въпроса:А от тук как да стигнем до ЩАДРАВАНА!!(предполагам под шадраван е имала пред вид "Фонтан").

А на моя въпрос ;Кой по точно Фонтан(беше ми ясно ,че става дума за Фонтана ди Треви),в Рим има над 600 фонтана??

Последва отговор от рода:Мииии,аааа,..........ъъъъ,бе този големия със СТАТУИТЕ!!:-)

 

Тъй като бях в Рим само седмица след като написа това ако знаеш...това си остана лафа на пътуването. Ай бе, да ходим на шадравана!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото, сега се сетих. Преди години ще пътувам за Ау. Моя приятелка казва на мъжа си и той съответно- Ама ти знайш ли де е това ма? В Австрия ше ходи сигурно, то онуй е на края на света ма!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Случка в пушкома на летището в Цюрих, преди полет на България Еър обратно към родината. Сами сме с майка ми, която пуши, но разговаряме тихо. Помещението е 3 кв.м. някъде ние в единия му край и влиза двойка - той по бял потник с татуировки и златно ланче, тя - с коса на баклавички и тънки токчета и си говорят. "Ей, "къв си хубав. Мама много щъ тъ хареса". Той самодоволно мълчи с физиономия I am a supercool guy и след кратка пауза продумва, но достатъчно високо, за да изкънти ясно и до нашия ъгъл "Нещо ми се досра"....

По-късно дойде и поиска огънче на английски, но мозъчето му не стигна, за да възприеме надписа на бандерола на цигарите, върху които беше запалката.

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Случка в пушкома на летището в Цюрих, преди полет на България Еър обратно към родината. Сами сме с майка ми, която пуши, но разговаряме тихо. Помещението е 3 кв.м. някъде 

Това в зоната за полети извън Шенген трябва да е било.

Защото в зоната с Шенгенските полети, мястото за пушене е огромно, с мека мебел, и изключително комфортно. Дотолкова, че човек може спокойно да си изпусне полета, ако не му съобщят името по уредбата :)

След първия път като се случи да съм там, вече внимавам, и си следя внимателно часовника  :rolleyes:

Редактирано от wilks
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Пристигаме на летището в  Бергамо с автобус от Милано, а  един българин  от предната седалка чете надпис на глас Orio Al Serio и казва "Това ще са външните линии". :rofl:

 

PS . Сигурно Linate са вътрешните. :lol:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 6
Връзка към мнение

На касата в Lidl  у нас пишман емигранти  си говорят ама на висок глас та да ги чуе цялата опашка : "Само боклуци тук  , в Германия каква качествена стока продават в Лидъл , нищо общо няма с тукашната " 

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

След закъснение около 45 мин. на полета в Лутън мургава сънародничка мърмори  на спътниците си "Казвах ли ви аз , че трябваше пак с автобуса"

 

Пак мургав сънародник в автобус Прага-София . Не спря да мърмори " За 7 чанти в багажника  30 евро ми взе , да ми яде семето да ми яде" ...

 

П.С. Никога вече не бих пътувал по тази линия - точно 6-ма бели хора от които една аржентинка и двама бразилци  в пълен автобус. Точно тогава Wizz спряха полетите и трябваше да се прибера в такава "приятна"  компания .  Вътре миришеше по-зле от холокоста  :mad:

Редактирано от stenk
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Георги Матеев

Днес влизам в супермаркет в Йерусалим и продавачът ме пита откъде съм. Като разбра, че съм българин, изключително нахилен извади изпод тезгяха вафла "Мура" (баш оригинална, даже с БГ надписите) и вика - "ето, взими една за да се почувстваш и тук като вкъщи, само по 5 шекела е парчето". По-забавното е, че в този супермаркет продаваха цели 4 вида от тези вафли  :biggrin: Ей на това му викам добър търговец  :good:

  • Харесвам 21
Връзка към мнение

Това ме подсеща , колко бях изненадан и от разни други наши хранителни продукти в Израел. Спомням си  за български бисквити. Явно имаме добро присъствие там  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес влизам в супермаркет в Йерусалим и продавачът ме пита откъде съм. Като разбра, че съм българин, изключително нахилен извади изпод тезгяха вафла "Мура" (баш оригинална, даже с БГ надписите) и вика - "ето, взими една за да се почувстваш и тук като вкъщи, само по 5 шекела е парчето". По-забавното е, че в този супермаркет продаваха цели 4 вида от тези вафли  :biggrin: Ей на това му викам добър търговец  :good:

По този повод, в двата хотела, в които бяхме в Дубай (единият Рамада Дейра, който ще посетиш) ето това имаше за закуска:

post-1237-0-54961700-1400870882_thumb.jpg

 

Сори за офф топика, но не можах да се въздържа

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.