Прескочи до съдържание

Rentalcars.com - промоции, мнения, въпроси и оценки


Препоръчани мнения

преди 5 минути , nettle каза:

Привет,

от доста време не е писано в тази тема, но все пак. Имам един въпрос свързан с блокирането на суми в кредитната карта. Проблемът ми е че кредитния ми лимит е 550eur на картата. Направил съм резервация през rentalcars за автомобил от locauto които блокират 500eur, но съм решил да си платя и пълна застраховка, която я предлагат от компанията(locauto), а също и детско столче трябва да плащам което е към 60 евра. Та въпроса ми е мога ли да предоставя кредитна карта по която да блокират съответната сума и после останалите неща да ги платя с дебитна, т.е. да извърша плащане с повече от една карта там на място като взимам колата? (ще я взимам от летище Бари)

PS: за първи път взимам изобщо кола под наем и съм се напрегнал много да не стане някаква издънка и да си увиснеме със семейството на летището :)

Според мен имаш и друг вариант. Да си внесеш собствени средства по кредитната карта над лимита - толкова, колкото са нужни за останалите плащания. А 550-те евро от лимита да ползваш за блокирането.

Връзка към мнение
1 hour ago, rik4o said:

Според мен имаш и друг вариант. Да си внесеш собствени средства по кредитната карта над лимита - толкова, колкото са нужни за останалите плащания. А 550-те евро от лимита да ползваш за блокирането.

Ето това също е опция, но от банката (кварталния офис всъщност на банката), където ми е картата неможаха да ми дадат конкретен отговор. Вероятно ще пиша на центрания им офис с такъв въпрос, надявам се че там са компетентни и ще отговорят.

Редактирано от nettle
Връзка към мнение

Не съм го играл този филм, но също като теб съм си мислил да помоля рентал компанията да ползва КК за блокираните суми и ДК за плащането на услугата по наем + други услуги.

Струва ми се, че е възможно. Разсъждавам така: щом като мога букването на колата да направя онлайн с коя да е карта, защо да не мога да платя на място услугата с ДК, а гаранцията (блокираните пари) да бъдат по КК.

Връзка към мнение

Всъщност когато взимаш колата само се блокира депозита, плащането е след като върнеш колата - или се освобождава депозита и те чарджват на която карта им кажеш, или използват част от депозита за плащането и освобождават останалото. 

(това ако не предплатиш колата при посредника при резервация) 

Връзка към мнение

Не знам дали ще е от полза, но взимах точно от Locauto в Бари (Не беше Locauto, де, беше Alamo, но те са на едно Locauto, Alamo и Enterprise). Дадох чисто новия си Дайнърс за блокираната сума от 500 евро и ми я сканираха ретро, с ония аналоговите машини, дори не съм сигурен че депозита е отразен в картата, даже я бяха писали Amex, та още повече ме съмнява. Ще ти кажа като се добере до онлайн статистиката на картата. 

 

Но купувайки застраховката от тях, най-вероятно ще падне размера на депозита, така че проблем няма да има. Най-добре им драсни имейл на офиса за всеки случай. 

Връзка към мнение

Преди три дни взимах от тях, отразен е депозита. Но е отразен на два пъти. Веднъж 400 евро, веднъж 70.05 /които плащах за застраховка/ +100. Снощи върнах колата, 400-те евро са освободени вече, а получих мейл, че 100-те ще ми освободят сега, както и фактура за платените вече 70,05.

Връзка към мнение

Здравейте, искам да взема кола под наем от Rentalcar от Keddy by Europecar и имам няколко въпроса :

 

1. Искам пълна застраховка, още с резервацията ли да я отразя или е по-добре на място ?

2.Предполагам, че сайта е достатъчно надежден и няма да имаме проблеми, че цените на други места са доста по-високи ?

3. Парите веднага ли ми се теглят от картата, как изобщо стоят нещата с плащанете ? Знам само, че на място ще си дадем кредитната карта за депозита, или и сега трябва да плащам с нея ? 

Връзка към мнение

Можеш да вземеш застраховка сега, но тя ще е от посредника, а не от Keddy. Аз лично плащам винаги само наема и застраховката на гише.

Достатъчно е надежден

Ще ти изтеглят сега веднага парите за наема, като не е задължително да се платят с карта на шофьора, може и с различна. Важното е на място шофьора да носи своя кредитна карта с достатъчна наличност.

Редактирано от Тони
Връзка към мнение
преди 7 минути , Тони каза:

Можеш да вземеш застраховка сега, но тя ще е от посредника, а не от Keddy. Аз лично плащам винаги само наема и застраховката на гише.

Достатъчно е надежден

Ще ти изтеглят сега веднага парите за наема, като не е задължително да се платят с карта на шофьора, може и с различна. Важното е на место шофьора да носи своя кредитна карта с достатъчна наличност.

благодаря много :)

Връзка към мнение

пак съм аз с въпрос :) резервирах колата и сега гледам, че пише да я вземем срещу паспорт ... нашата лична карта става ли ? Паспортите са ни изтекли и не ми се занимава сега да вадя нови :) за Германия става въпрос 

Връзка към мнение

Навсякъде в ЕС личната карта е твоят документ за самоличност. Щом на полицай може да я преставиш, не виждам защо да не можеш да я представиш и на рентал фирма.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, 

 

за първи път ще ползвам наемане на кола и търсейки отговори в google попаднах на тази тема. Прочетох доста мнения и като цяло си изясних ситуацията, но останаха няколко неща ако може да ми помогнете. Кацаме на Франкфурт с wizz и избора ми се сведе до avis тъй като имат неограничен пробег.

 

1. Кацаме в 14.25 и излитаме 15.20, какви часове според вас да посоча за вземане на колата и съответно остявяне ?

2. Има ли разлика ако запазя през wizz rentalcars или през самите rentalcars.com освен тези 7% wizz credit ?

3. За сега съм решил да запазя през rentalcars на wizz без пълната застраховка на посредника, а да си доплатя на място застраховка (super cover без road assitance +, която пък е 123 евро) на avis, която на сайта avis.de онлайн излиза около 94 евро за 4 дни :

- мога ли в последствия ако си променя решението да си купя пълната застраховка на посредника с две думи мога ли да променя поръчката в последствие като добавя застраховката на rentalcars ?

- сигурно ли е че, застраховката на гише ще си е 94 евро или на място (ще се пътува май) ще има друга цена ?

4. Имате ли представа колко ще ми блокират ако си платя super cover на гише за кола да речем Ford Mondeo и тази застраховка гарантира ли ми, че няма да плащам нищо каквото и да стане и депозита ще ми бъде върнат или трябва да имам super cover + ?

5. С две деца на 6 и 8 години съм, задължително ли е допълнителната седалка в Германия и Франция ?

6. Общо взето нямам претенции към колите, важното е да имат климатик, но тъй като ще се пътува доста извънградско основно, все пак колите читави ли са или ти дават някакви бракми ?

 

Предварително благодаря на отзовалите се.

 

Връзка към мнение

Когато съм в сайта на rentalcars на български не ми дава опция за пълна застраховка ?!?

 

Чета общите условия на rentalcars пълната застраховка и там се казва, че може да бъдат поискани една камара документи за завеждане на евентуалния иск. Имам някакъв спомен, че Даниел беше казал, че вече се изисква само да покажеш колко пари са ти взели и номера на поръчката и те се оправят от там нататък, но сега не мога да го намеря къде го прочетох ? :)

 

Всъщност има ли някой, който да е опирал до използване на пълната застраховка на rentalcars, срещал ли е проблеми ?

Редактирано от Zion
Връзка към мнение
преди 21 часа, Zion каза:

1. Кацаме в 14.25 и излитаме 15.20, какви часове според вас да посоча за вземане на колата и съответно остявяне ?

 

Аз бих писал 14:30 за взимане и 14:00 за оставяне. Но това са ориентировъчни часове, като си въведеш номера на полета от гишето ще са наясно, ако полетът ти закъснее. 

 

преди 21 часа, Zion каза:

2. Има ли разлика ако запазя през wizz rentalcars или през самите rentalcars.com освен тези 7% wizz credit ?

 

Няма.

 

преди 21 часа, Zion каза:

3. За сега съм решил да запазя през rentalcars на wizz без пълната застраховка на посредника, а да си доплатя на място застраховка (super cover без road assitance +, която пък е 123 евро) на avis, която на сайта avis.de онлайн излиза около 94 евро за 4 дни :

- мога ли в последствия ако си променя решението да си купя пълната застраховка на посредника с две думи мога ли да променя поръчката в последствие като добавя застраховката на rentalcars ?

Не би трябвало да е проблем, те сигурно ще ти изпратят и напомняне за целта, кой се отказва от допълнителна продажба :)

 

преди 21 часа, Zion каза:

- сигурно ли е че, застраховката на гише ще си е 94 евро или на място (ще се пътува май) ще има друга цена ?

 

Изпрати един имейл директно на доставчика за всеки случай. Малко се обърках от различните цени за застраховки, но сайтът на avis би трябвало да е по-рентабилен източник. 

 

преди 21 часа, Zion каза:

4. Имате ли представа колко ще ми блокират ако си платя super cover на гише за кола да речем Ford Mondeo и тази застраховка гарантира ли ми, че няма да плащам нищо каквото и да стане и депозита ще ми бъде върнат или трябва да имам super cover + ?

 

Пиши и за това директно на фирмата. Ако super cover сваля самоучастието до 0, не трябва да плащаш нищо. Но не знам какви са разликите между super cover и super cover +.

 

преди 21 часа, Zion каза:

5. С две деца на 6 и 8 години съм, задължително ли е допълнителната седалка в Германия и Франция ?

 

https://www.howtogermany.com/faq/faq-car-seats.php

https://www.rac.co.uk/drive/travel/country/france/

 

Изглежда, че и в двете държави трябва да имаш детска седалка или booster. 

 

преди 21 часа, Zion каза:

6. Общо взето нямам претенции към колите, важното е да имат климатик, но тъй като ще се пътува доста извънградско основно, все пак колите читави ли са или ти дават някакви бракми ?

 

Колата със сигурност ще е доста нова, с малко повече късмет може и да е на трицифрено число километри. Не се притеснявай въобще. "Бракми" дават само фирми, които се специализират в отдаването на такива и обикновено им го пише с големи букви, че дават по-стари коли срещу по-ниски цени. Големите фирми за коли под наем дават само нови или почти нови коли. 

 

 

Връзка към мнение
На 17/03/2018 в 16:11, Zion каза:

Когато съм в сайта на rentalcars на български не ми дава опция за пълна застраховка ?!?

 

Чета общите условия на rentalcars пълната застраховка и там се казва, че може да бъдат поискани една камара документи за завеждане на евентуалния иск. Имам някакъв спомен, че Даниел беше казал, че вече се изисква само да покажеш колко пари са ти взели и номера на поръчката и те се оправят от там нататък, но сега не мога да го намеря къде го прочетох ? :)

 

Всъщност има ли някой, който да е опирал до използване на пълната застраховка на rentalcars, срещал ли е проблеми ?

Здравейте, единствената причина поради, която не виждате застраховката на български е, че превода отнема повече от необходимото. Т.к. вече сме регистрирани, като застрахователна компания и продукта, който предлагаме е застраховка, превода следва да бъде юридически изправен. При влизане на сайта от България, ако промените езика на английски сайта ще предложи застраховка и ще може да се добави към наема.

 

Поздрави,

Даниел 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
2 hours ago, rentalcars.com said:

Здравейте, единствената причина поради, която не виждате застраховката на български е, че превода отнема повече от необходимото. Т.к. вече сме регистрирани, като застрахователна компания и продукта, който предлагаме е застраховка, превода следва да бъде юридически изправен. При влизане на сайта от България, ако промените езика на английски сайта ще предложи застраховка и ще може да се добави към наема.

 

Поздрави,

Даниел 

Здравейте,

Вече запазих колата чрез rentalcars, предстои все още да реша, коя застраховка да използвам... Използвам случая да похваля колежката Ви, която отговаря на българския телефон - любезна, обстоятелствена и в помощ на клиента. Също така съм много доволен от сайта ви като цяло. Ако все пак избера вашата застраховка се надявам и процедурата за предявяване на искове и възстановяване да не е прекалено затормозяваща.

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Привет, искам и аз да попитам, макар и в последния момент.

Взехме кола под наем за Сицилия от Europcar и застраховка от rentalcars. Във ваучера пише първо, а после:  At the counter, Europcar will still hold a deposit of 300,00 € on the main driver’s credit card. As you have bought Full Protection from Rentalcars.com, we will simply refund you if Europcar charge you for damage or theft.,  

а после

The rental company will require a security deposit of 300,00 € when you pick your car up. The deposit will be returned after the rental, as long as all conditions have been met.
 
The car has a damage excess of 1098,00 € including tax.
 
The car has a theft excess of 2086,20 € including tax

 

Правилно съм се ориентирала, че ако се случи нещо, аз не дължа нищо, нали? (т.е парите ще ми бъдат удържани от кредитната карта, но после rentalcars ще ми ги възстанови, след съответните процедури).  Много четох и се пообърках ...

 

Благодаря предварително :)

Връзка към мнение
На 4/12/2018 в 10:59, PetyaG каза:

Правилно съм се ориентирала, че ако се случи нещо, аз не дължа нищо, нали? (т.е парите ще ми бъдат удържани от кредитната карта, но после rentalcars ще ми ги възстанови, след съответните процедури).

Правилно си се ориентирала. За Юропкар ти си назастрахована и задължена със съответните хидядарки. Ако стане гаф, събираш всякакви документи, сканираш и пращаш на застрахователя. Той ще разследва твоя казус и евентуално ще ти възстанови цялата сума или част от нея.

Редактирано от vorbis
Връзка към мнение
На 4/12/2018 в 12:59, PetyaG каза:

Правилно съм се ориентирала, че ако се случи нещо, аз не дължа нищо, нали? (т.е парите ще ми бъдат удържани от кредитната карта, но после rentalcars ще ми ги възстанови, след съответните процедури)

Правилно си се ориентирала до колкото слагаш знак за равенство между "не дължа нищо" и "парите ще ми бъдат удържани от кредитната карта" :) . Но имай предвид, че при щета, Europcar ще си дръпнат парите от картата, банката ти ще те таксува лихви (преди rentalcars да върнат парите) и т.н. 

Връзка към мнение

здравейте, имате ли наблюдения дали цената за наем се покачва с времето ? Искам да вземем кола под наем за разходка до Оксфорд за един ден края на юни и се чудя сега ли да я резервирам или мога да се почудя още :)

Връзка към мнение

По мои наблюдения определено се покачва, особено ако остават по-малко от 3-4 седмици до началната дата. Вариантът е да изскочи някоя промоция междувременно, но за лятото е по-малко вероятно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Харесала съм една кола в Cagliari на Locauto. Пише 

Special Offer

1 free additional driver

Като избера да добавя допълнителен шофьор и на плащане ми излиза 

Extras

Payable at location

1 x  Additional Driver 35,40 €

Какво се предполага, че трябва да направя? Да не добавям допънителен шофьор сега като се предполага, че на място ще мога да го добавя безплатно или да го добавя сега и на място да споря, че не трябва да плащаме? 

Връзка към мнение
преди 23 часа, mu_ry каза:

здравейте, имате ли наблюдения дали цената за наем се покачва с времето ? Искам да вземем кола под наем за разходка до Оксфорд за един ден края на юни и се чудя сега ли да я резервирам или мога да се почудя още :)

Може да се качват, може и да падат цените. Но с оглед на това, че rentalcars имат безплатна отмяна/промяна, резервирай си сега и просто следи какво се случва. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 18.04.2018 г. в 5:55, Алекс каза:

Харесала съм една кола в Cagliari на Locauto. Пише 

Special Offer

1 free additional driver

Като избера да добавя допълнителен шофьор и на плащане ми излиза 

Extras

Payable at location

1 x  Additional Driver 35,40 €

Какво се предполага, че трябва да направя? Да не добавям допънителен шофьор сега като се предполага, че на място ще мога да го добавя безплатно или да го добавя сега и на място да споря, че не трябва да плащаме? 

Здравейте!

 

Необходимо е само на място да покажете ваучера, на който е написано че има допълнителен шофьор включен в цената. Вторият шофьор трябва да носи шофьорска книжка и да е шофьор от мин. 2 години.

 

Поздрави

Даниел

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.