Прескочи до съдържание

Таймшеърите, Тенерифе и томболите по телефона


Препоръчани мнения

Чудех се дали да ти го кажа, но понеже и аз ще ходя в Канкун и планирам да посетя Чичен Итца, само, че с автобус и първа стъпка беше да проверя организираните турове, няма такава цена. 240$, екскурзиите са от порядъка на 60-70$ за ден. Това от тук по интернет, а на място може да има, или да се спазари и по евтино. Може би сте економисали някой долар, но това не са 200$.

 

Такива отстъпки са нормални в таймшеър сферата, общо взето всичко се върти около това някак да те вкарат на презентацията. Цяла седмица хотел без пари не е невъзможно също. То и от там тръгна цялата тема, че българският т.нар. представител представя като нечувана оферта 800-900лв за седмица спане в Тенерифе, докато с малко повече ръчкане можеш и сам да си го направиш, абсолютно безплатно. Пак с тези задължения за висене на презентации. 

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

Малко и аз да се включа към таймшеринг темата :)

 

Безплатните почивки са далавера! Който може да казва твърдо и непоколебимо НЕ на презентацията, няма да съжалява :)

Ако Ви е трудно да кажете НЕ, кажете, че искате размяна на седмицата ви с хотел в Тонга :) Сейлсът ще се разтича, ще пита, ще ви предложи алтернативи в Лас Вегас, Флорида и т.н., но Вие твърдо искайте размяна с Тонга и останете дълбоко разочарован, че не могат да Ви предложат такава услуга :lol: Ако е умен бързо ще се усети, че се ебавате с него ;)

 

За годишните разходи в повечето случаи информацията е непълна, скрита и подлежи на бъдещи корекции. Веднъж бях решил да си купя седмица с голям дискаунт от разочарован клиент. Забих се по форумите, разгледах договорите и се оказа, че дори на цена 0 лева не бих купил тази седмица. Собственикът на седмиците трябваше да ми плати на мен за да ми се върже сметката сравнено с най-добрите оферти на booking.com или пакетните ласт минит предложения от Австрия, Германия или Великобритания. Дори обаче да се окаже, че се връзва цената остава неудобството за връзване към конкретна дата.

 

Таймшерингът по принцип не е лоша идея, но много скъпият сейлс и желанието на операторите на подобни фирми много бързо да забогатеят развалят схемата :(

 

Ако някой все пак желае да използва предимствата на тамшеринга му препоръчвам да си направи частен таймшеринг. Подберете 3-4 от най-добрите си приятели, намерете един хубав ваканционен имот в България или Гърция и подпишете договор пред адвокат с който заедно купувате имота и си поделяте неговото ползване при определени условия.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз с тези "безплатни" почивки не съм наясно, не са ми предлагали, но по онтошение на таймшеъра имам доста наблюдения. Няколко души вече споменаха подобни неща, но нека да добавя и аз - родителите ми имат от 93та или 94та (със сигурност за пръв път го използваха през 94та). Почти всяка година, без може би една, от тогава насам ходят на почивки за по 1 седмица. Интересното е, че нито един път не са ходили в "собствения" си имот. Седмицата им се депозира в мрежата на фирмата, която менажира много таймшеър клубове, и срещу нея получават седмица в друг комплекс от тази мрежа. Мрежата е огромна, има апартаменти, студия и къщи по целият свят (естествено - има значение какво депозираш и аккво получаваш насреща). Отделно, срещу съответното заплащане можеш да получаваш "екстра" седмици, бонус седмици и пр. Като към това прибавим, че от 10ина години и аз и сестра ми пътуваме активно, било то с половинките си или с приятели, и на няколко пъти сме използвали седмици, (като за пример ще дам, че миналата година бяхме с приятели за седмица в апартамент 2 спални, 2 бани и голяма обща стая включваща обзаведена кухня, трапезаря и хол, на Канарските о-ви за 300 евро), не мисля, че таймшеъра е голяма прецаквация, естествено, зависи дали и колко се използва, защото, ако всяка година си плащаш потребителската такса, но ходиш веднъж на 3 или на 5 години - определено е изключително безумен разход.   

Връзка към мнение

 Като към това прибавим, че от 10ина години и аз и сестра ми пътуваме активно, било то с половинките си или с приятели, и на няколко пъти сме използвали седмици, (като за пример ще дам, че миналата година бяхме с приятели за седмица в апартамент 2 спални, 2 бани и голяма обща стая включваща обзаведена кухня, трапезаря и хол, на Канарските о-ви за 300 евро), не мисля, че таймшеъра е голяма прецаквация, естествено, зависи дали и колко се използва, защото, ако всяка година си плащаш потребителската такса, но ходиш веднъж на 3 или на 5 години - определено е изключително безумен разход.   

 

 

Така хвърлени в пространството тези 300 евро нищо не говорят. Това всичките разходи ли бяха или имаше още такса за размяна? Каква седмица и къде сте прдложили срещу този апартамент на Тенерифе? Трябваше ли да се плащат някакви допълнителни услуги в хотела.

 

300 евро на седмица не е много за апартамент на Тенерифе, ако си го платиш през booking.com (не е невъзможно да се намери такава оферта), но е много ако апартамента е твой. Това означава че само за чистене и поддръжка плащате по 43 евро на ден!

 

Каква сума са инвестирали родителите ти в този апартамент 94 година? Парите които са вкарали има ли шанс някога да си ги получат или вторичният пазар на седмиците им е напълно неликвиден?

 

Най-голямото прецакване на таймшеринга е, че го представят като уж като инвестиция в недвижим имот, но ако си купя ваканционен имот в Созопол или Гърция след 10-15 години ще мога да го продам, докато таймшеринга в повечето случаи е напълно неликвиден.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

В този случай, нищо не сме давали насреща, тъй като си взехме допълнителна седмица. Тези 300 струваше апартамента, ако искаш да си платиш за 1 седмица, като собственик в мрежата на RCI, не като разменна седмица. Седмицата, която е на родителите ми - те си я ползват, разменят си я, къде и кога ходят - не ги следя точно, кое им е от RCI, за къде ползват хотели и така. 300 евро на седмица, ако си собственик е абсурдно много, не бих го споменал изобщо :) 
Предполагам, че вторичен пазар няма, но не съм се интересувал толкова конкретно. ** Убеден съм, че в днешно време, с наличието на интернет, оферти, супер-оферти и пр., вероятно за много от нещата, могат да се намерят подобни предложения, като условия и цена, и може би започва малко по малко да не си струва, но съм убеден, също така, че през по-голямата част, от тези 20+ години, нещата не са стояли точно така. Тук говоря малко наизуст, но съм сигурен, че през 99та, за добре обзаведено студио в Манхатън, каквото бяха взели, срещу "своето" в Испания, сигурно щяха да платят огромна сума. напълно несъпоставима с годишната такса за подръжка + тази за размяна.

**Пишейки това, се сетих, че преди няколко месеца коментирахме, дали от тук нататък си струва, да продължават да плащат годишните такси, точно заради това, че вече има добри оферти, при необходимото търсене из нета, но със сигурност бяха убедени, че до тук, инвестицията си е струвала. 

Далеч съм от мисълта да убеждавам някой, да си купува таймшеър днес, просто прочтох доста негативни неща из темата и исках да споделя, че моето виждане е съвсем друго. От там нататък, "безплатни" почивки, срещу 800лв и т.н. изобщо не искам да коментирам :)

Редактирано от stormbringer
Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Гледам, че темата е замряла. От 2015-та никой не я е бутнал. Може би това беше причината първо да се "вържа" на една оферта и чак след това да я прочета.

 

Вързах се на безплатна седмица за семейството ми на Тенерифе по Коледа срещу презентация. Фирмата е CLC (Costa La Club или нещо подобно). Ако модераторът смята, че това е реклама, моля да махне името й.

 

На първоначалната им презентацийка, продължила почти 3 часа (!), много пот изляха двама презентатори, за да купим нещо. Сменяха се, ту единия, ту другия. Много приказки изприказваха. Имаше емоции, натиск, отстъпки, пак емоции, но пари от нас не изкрънкаха.

 

Сега съм пред дилема дали да не си взема някой апартамент за £300 и да си спестя негативните емоции на Тенерифе, (защото там пак ще трябва да присъстваме на презентация), или да ползвам наградата, която, уж съм спечелил. Кое знае какви още изненади ми кроят?! Букнал съм си кола под наем, така че, ако ме стегне шапката, да си хвана жената и детето и да бягам.

  • Смея се 1
Връзка към мнение

Ми ти ще си прецениш колко ти е силен ангела да отблъскваш постоянните им набези. Имай предвид, че са тренирани и няма отговор, с който да ги накараш да млъкнат, може да се наложи да станеш агресивен, ако и те са агресивни. Преценявай 🙂

Връзка към мнение
На 29.11.2018 г. в 17:42, vorbis каза:

Гледам, че темата е замряла. От 2015-та никой не я е бутнал. Може би това беше причината първо да се "вържа" на една оферта и чак след това да я прочета.

 

Вързах се на безплатна седмица за семейството ми на Тенерифе по Коледа срещу презентация. Фирмата е CLC (Costa La Club или нещо подобно). Ако модераторът смята, че това е реклама, моля да махне името й.

 

На първоначалната им презентацийка, продължила почти 3 часа (!), много пот изляха двама презентатори, за да купим нещо. Сменяха се, ту единия, ту другия. Много приказки изприказваха. Имаше емоции, натиск, отстъпки, пак емоции, но пари от нас не изкрънкаха.

 

Сега съм пред дилема дали да не си взема някой апартамент за £300 и да си спестя негативните емоции на Тенерифе, (защото там пак ще трябва да присъстваме на презентация), или да ползвам наградата, която, уж съм спечелил. Кое знае какви още изненади ми кроят?! Букнал съм си кола под наем, така че, ако ме стегне шапката, да си хвана жената и детето и да бягам.

А нещо платил ли си им вече?

Ако не си, хич не се занимавай, ами си организирай почивката спокойно.

На Тенерифе, особено, в северната част е пълно с  нови сгради, в които се предлагат апартаменти под наем.

Възможности има всякакви.

Връзка към мнение
На 4.12.2018 г. в 3:29, AlexandraKo каза:

А нещо платил ли си им вече?

Нищо не съм им плащал.

Купил съм си само самолетни билети и кола под наем. Иначе са писали, че на място ще трябва да им покажем КК за гаранция.

Засега сме решили да отидем, а като се върна ще рапортувам как е минало. Стискайте палци! 🤞

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...
На 5.12.2018 г. в 12:49, vorbis каза:

Нищо не съм им плащал.

Купил съм си само самолетни билети и кола под наем. Иначе са писали, че на място ще трябва да им покажем КК за гаранция.

Засега сме решили да отидем, а като се върна ще рапортувам как е минало. Стискайте палци! 

 

🤞

Здравейте, бихте ли разказали как мина Вашето преживяване? 😃

Връзка към мнение
преди 18 часа, r_nikolov1 каза:

Здравейте, бихте ли разказали как мина Вашето преживяване? 😃

Пътуването не се състоя. Два дни преди полета, детето се разболя. От фирмата казаха, че не е проблем да се променят датите и да ползваме "почивката" друг път. Но аз междувременно размислих и реших, че спокойстието и почивката ми/ни са по-ценни от това някой да ме натиска и стресира.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.