Прескочи до съдържание

Кола под наем без кредитна карта (с дебитна, кеш и т.н.)


Препоръчани мнения

@sp100, използването на дебитна карта не е приета практика - особено в Европа. Особено бъдете внимателни, когато резервирате през посредници, защото не е бил един случая, когато теорията се разминава с реалността. Това за валидни дебитни карти за пръв път го виждам като официален анонс, а не е да нямам опит с наемането на коли...

Връзка към мнение

Всяка рент-а-кар компания приема дебитни карти... Въпросът е за какво 🙂 И отговорът е - за плащане на резервацията/наема на автомобила. 😉 За гарантиране на франшизата, както и за тегленето на евентуалната такса от 55€ за "обработка на данните" - предоставянето на данните ти на полицията при пътни нарушения, изискват кредитна карта.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 23 часа, wiliko каза:

пък аз мисля да зачеркна тези промоции на GOLDCAR, защото отказаха да ни дадат кола на летището в Катания под предлог че кредитната карта която искаме да използваме в системата им излиза като ДЕБИТНА...а май не бяхме единствените върнати клиенти ...

 

В сайта е ясно указано - при получаването на автомобила, това става САМО с кредитна Виза или Мастер. С други  видове не дават. 

Когато се буква от сайта, МОЖЕ да се плати с всякаква карта.

Но за гаранцията - само КК  и то, Виза или Мастер.

И на нас ни отказаха веднъж.

Преди няколко години бях букнала две коли, една за нас, втора за едни приятели.

При положение, че в офиса в Катания ни познават лично, дадоха само на нас, с кредитната карта. На другите не дадоха, картата беше от тия, дето банкерите разправят, че била уж, кредитна, а там я разпознаха като дебитна.

Та се натоварихме на една кола.

 

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, Гост каза:

@sp100, използването на дебитна карта не е приета практика - особено в Европа. Особено бъдете внимателни, когато резервирате през посредници, защото не е бил един случая, когато теорията се разминава с реалността. Това за валидни дебитни карти за пръв път го виждам като официален анонс, а не е да нямам опит с наемането на коли...

И аз, никъде не съм видяла, да дават кола с ДК. 

През посредник съм наемала само веднъж, с печален опит, оттогава - винаги -директно.

И съм била свидетел на доста върнати хора, като нямат КК.

 

Връзка към мнение
преди 13 минути , wiliko каза:

@AlexandraKo, КК бяха Visa и MasterCard, на Уникредит и ОББ...и от банката казаха че не може да са по КРЕДИТНИ от това което са...

И двете ли ги разпознаха като дебитни?

Странно.

Връзка към мнение
3 hours ago, wiliko said:

@sp100 , съвети няма да давам че не съм специалист, но имай едно на ум, защото не само една ми ТРИ карти не приеха, за мене си беше чиста измама, че и сумата за резервацията си я дръпнаха като стой та гледай и не мога да открия форма с която да си искам връщане на сумата... да не говорим за неприятностите който ни причиниха с този си отказ... аз кола от тях повече няма да резервирам независимо от промоционалните им Трикове

Ако забележите в долната част от снимката която качих пише че не плиенат карти с пластики които нямат релеф, предполагам това значи нещо , т.к аз имам и дебитни карти на които пластиката е без релеф. И да от банката уверяват че тази с релефа може да се ползва за коли под наем.

Преди седмица наши приятели позваха дебитна карта в Италия, но през HERTZ

Ще изчакам да ми отговорят по мейла дали ще ми приемат картата на място и ще споделя.

 

Само да вметна, виждам че вие вече сте били в района на Елзас, именно точно там мисля да ползвам Cold car и то без застраховка.

Ще кацнем на летището в Базел. Нензам дали ще имаме проблеми с това че кацаме във швейцарската част , а ще вземем кола от френската за по евтино разбирасе:) Какво бихте ме посъветвали

Редактирано от sp100
Връзка към мнение
преди 3 часа, sp100 каза:

Ако забележите в долната част от снимката която качих пише че не плиенат карти с пластики които нямат релеф, предполагам това значи нещо , т.к аз имам и дебитни карти на които пластиката е без релеф. И да от банката уверяват че тази с релефа може да се ползва за коли под наем.

Преди седмица наши приятели позваха дебитна карта в Италия, но през HERTZ

Ще изчакам да ми отговорят по мейла дали ще ми приемат картата на място и ще споделя.

 

Само да вметна, виждам че вие вече сте били в района на Елзас, именно точно там мисля да ползвам Cold car и то без застраховка.

Ще кацнем на летището в Базел. Нензам дали ще имаме проблеми с това че кацаме във швейцарската част , а ще вземем кола от френската за по евтино разбирасе:) Какво бихте ме посъветвали

и трите карти, които предложих бяха с добре очертан релеф... :/

Връзка към мнение

Релеф не е гаранция. Общо взето важи правилото, че без релеф няма как да е кредитна карта, а с релеф може да е дебитна и кредитна. 

Много банки разказват как една карта е кредитна, а в същност не са.

След  като имаш бележка за отказа, защо не отидеш с нея в банката в България?

 

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 14 минути , mia69 каза:

мдааа, много странно - излизат наистина като дебитни...нищо не разбирам вече 😕 благодаря за полезния линк 🙂

Не е твоя работа да разбираш, ти си ползвател и слушаш какво ти е казала банката. Сега иди в банката и ги питай защо излизат така и им разкажи за премеждията си. 

Отново се доказа, как нашите банкери приказват глупости и се стигат до проблеми..

 

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 3.10.2018 г. в 4:34, wiliko каза:

пък аз мисля да зачеркна тези промоции на GOLDCAR, защото отказаха да ни дадат кола на летището в Катания под предлог че кредитната карта която искаме да използваме в системата им излиза като ДЕБИТНА...а май не бяхме единствените върнати клиенти ...

@wiliko провери си и ти, какво ще излезе с твоите карти, през онзи линк, дето го даде @Alexander.

Връзка към мнение

Ами на мен всичките ми дебитни карти - три на брой - са релефни 🙂 Та релефът не е гаранция явно...

Но това с кредитни да се показват дебитни - много грозен номер... Линкът е супер 🙂 

Връзка към мнение

Явно това е новата схема на родните банки, издават дебитна, която уж се вижда като кредитна, но пък таксите и комисионите са като за кредитна.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Гост каза:

Ами на мен всичките ми дебитни карти - три на брой - са релефни 🙂 Та релефът не е гаранция явно...

Но това с кредитни да се показват дебитни - много грозен номер... Линкът е супер 🙂 

Нали и аз разказах за онзи приятел, дето, специално си извади КК от ОББ, че аз три пъти му казах, да каже в банката, че му трябва кредитна. Издали му, уверили го, че се разпознава като кредитна, а тя се оказа дебитна.

Така че, всички, дето са им отказали коли, да си видят картите.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Привет,

сега си проверих и старата карта и новата която уж могла да се ползва за коли под наем и ето резултата

 

4343.JPG

 

Незнам дали това че вече е ClASSIC  ще ми помогне да взема кола 🙂

Редактирано от sp100
Връзка към мнение
преди 20 минути , Alexander каза:

родните банки, издават дебитна, която уж се вижда като кредитна, но пък таксите и комисионите са като за кредитна.

А сега, деца, познайте къде остана разликата? 🙂

Това е много грозен номер, който правят! 🤨 Не би ли трябвало при такава издънка на банката, тя да поеме щетите?

 

@Георги Мисля, че този линк за проверката на карти е добре да се добави към темата с Пълните инструкии. Това би спасило немалко начинаещи в наемането.

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 38 минути , vorbis каза:

А сега, деца, познайте къде остана разликата? 🙂

Това е много грозен номер, който правят! 🤨 Не би ли трябвало при такава издънка на банката, тя да поеме щетите?

 

@Георги Мисля, че този линк за проверката на карти е добре да се добави към темата с Пълните инструкии. Това би спасило немалко начинаещи в наемането.

Аз съм силно възмутена... 

Връзка към мнение

Благодаря на @Alexander за споделения линк - наистина много полезен! Направих проверка на картите си - и Diners Club, и Visa credit от ПИБ са разпознати като кредитни. В същото време Revolut се разпознава като дебитна, така че въпреки че е релефна, вече е ясно, че няма да бъде приета при резервация на rent-a-car.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, AlexandraKo каза:

@wiliko провери си и ти, какво ще излезе с твоите карти, през онзи линк, дето го даде @Alexander.

Няма нужда да проверявам че моите карти всъщност са на @mia69, че бяхме заедно в този кошмар 

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , wiliko каза:

Няма нужда да проверявам че моите карти всъщност са на @mia69, че бяхме заедно в този кошмар 

Как се справихте? Това две кредитни карти да не ви ги приемат е мега грозно...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.