Прескочи до съдържание

Минимално време за прекачване


Препоръчани мнения

Здравейте! За първи път ще пътувам с полет с прикачване, става дума за София - Мюнхен - Лисабон. Времето за прикачване е 45 минути, което доста ме стресира. Полетите са само на Луфтханза, като сме единствено с ръчен багаж. Дали ще ни стигне времето за прикачване? Представям си колко е голямо летището в Мюнхен! Ако може ми оставете линк към тема, как да процедирам ако изпуснем полета. Ще съм много благодарна! :)

Връзка към мнение
преди 2 минути , Mihaela каза:

За първи път ще пътувам с полет с прикачване, става дума за София - Мюнхен - Лисабон. Времето за прикачване е 45 минути, което доста ме стресира. Полетите са само на Луфтханза, като сме единствено с ръчен багаж. Дали ще ни стигне времето за прикачване? Представям си колко е голямо летището в Мюнхен!

Ако първият полет кацне на време с малко прикпане по коридорите ще успеете, все пак щом авиокомпанията продава билети с подобно кратко време за прекачване, значи в много голям процент от случайте трансферите са успешни. Ако първият полет закъснее и поради тази причина изпуснете вторият, мисля че е най-разумно просто да намерите гише на Луфтханза и там да ви издадът бордна карта за следващия най-скорошен полет.

Връзка към мнение
преди 2 минути , Mihaela каза:

Благодаря, ще припкаме явно. :)

Правил съм такъв трансфер и наистина е важно да бързате. Ако има много хора на паспортната проверка, бъдете малко по нахални и помолете да ви пуснат без да чакате на опашката. Авиокомпаниите по принцип изчакват 5-10 минути ако има трансферни пътници, но ако се забавите повече без проблем ще ви оставят и ще трябва да пътувате със следващия полет. Това че нямате чекиран багаж по принцип е по лошо, защото ако имате чекиран багаж и го качат на самолета, ще трябва да го свалят ако не отидете на време на гейта и с това може да спечелите още малко време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Правила съм такива трансфери за 40 - 45 минути и на Мюнхенското, и на Франкфуртското летище - два пъти е било на косъм с много бързане и направо тичане. Немците са доста стриктни и бавни при проверките, така че се подгответе отрано преди скенера и може и да помолите за ред, ако наистина е на косъм. Уверете се, че нямате непозволени предмети и че всичко течно е в пликчета според изискванията (иначе ще ви забавят).

Успех и приятно изкарване в Португалия :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Имам нужда от съвет за летището в Барселона. Бил съм там 3 пъти, но винаги за директни полети от/до София. Като цяло си спомням, че летището не е толкова голямо, въпреки големия трафик... все пак не може да се сравнява с Мадрид или Франкфурт например, където придвижването и връзките може да са кошмар (особено при смяна на полети на различни авиокомпании). В моя случай имаме полети от Барселона до Форт Лодърдейл с Норведжиън и много се чудя дали е добра идея да направим връзката с Райън София-Барселона същия ден - въпросът е, че времето за прекачване е само 1 час. Гледах, че и двете авиокомпании използват Терминал 2 в Барселона, което е добре, но нямам идея точно как ще се случи връзката... около 15 мин излизане от самолета, после придвижване до другия поне още 15 мин. - това е в най-добрият случай и е ОК... но ако трябва да се мине паспортна проверка на излизане и после отново да се мине проверка на влизане, гарнирано с опашка за проверка на багажа, то става сложно и много рисковано. Багажът е само ръчен, чекиране онлайн и това не е проблем. Та, има ли някой, който е правил подобна връзка в Барселона и може да сподели опит или поне съвет дали си заслужава риска... често рискувам в подобни случаи и не съм имал проблем, но може би сега рискът идва малко в повече...

Връзка към мнение

Нали се сещаш, че се случват и закъснения? Без значение колко малко е летището, за мен 1 час не е опция. Е, ако не ти пука много и си свикнал на нерви...

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 36 минути , neuromancer каза:

Нали се сещаш, че се случват и закъснения? Без значение колко малко е летището, за мен 1 час не е опция. Е, ако не ти пука много и си свикнал на нерви...

Да, сещам се, закъсненията могат да объркат връзката и за 5 часа между полетите :-) Въпросът е дали някой има опит с процедурите при смяна на полетите в Барселона, в случая - от Европа за САЩ.

Връзка към мнение

Ако имаш 5 часа вероятността да стане нещо е доста по-малка. Ако не е непредвидено обстоятелство, се дължат компенсации, с които пари може да си промениш другия полет, евентуално. А така едни 20 минути закъснение и си дотам, а за 20 минути закъснение дори капитана няма да се сети да се извини по уредбата. Мисля, че за полети до Щатите има и засилено секюрити, но не знам дали и нискотарифните. Аз бих предположил, че ще има междинна проверка за сигурност.

Всеки сам си решава де, просто разсъждавам.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 11 минути , neuromancer каза:

Ако имаш 5 часа вероятността да стане нещо е доста по-малка. Ако не е непредвидено обстоятелство, се дължат компенсации, с които пари може да си промениш другия полет, евентуално. А така едни 20 минути закъснение и си дотам, а за 20 минути закъснение дори капитана няма да се сети да се извини по уредбата. Мисля, че за полети до Щатите има и засилено секюрити, но не знам дали и нискотарифните. Аз бих предположил, че ще има междинна проверка за сигурност.

Всеки сам си решава де, просто разсъждавам.

Подкрепям тезата напълно, трудно бих се решил и аз на такъв риск - 1 час време за връзка с лоу кост и то за дълъг полет. Просто ми беше интересно дали точно там в Барселона (сравнително удобно летище), има шанс подобно нещо да се случи и как точно стоят нещата с прекачването...

Връзка към мнение

Най - добре вземи полет за предния ден или по - ранен полет за същия ден на пътуването ти до САЩ, ако не ти се остава една вечер в Барселона. Не си заслужава риска приятел.... Аз съм правил такива схеми и винаги си оставям да имам време! Последно си спомням за София - Рим - Чикаго. Имах 2 часа време, също само ръчен багаж, обаче в Рим имаше много хора на секюрити чек (може би защото беше и лятото), а трябваше пак да минавам през него -  1 час само това нещо ми отне (+ 20 - 30 мин. придвижвания от единия терминал до другия с влакче, излизане от кацналия самолет и т.н.) и после имах eдни останали 20 мин. и гледах да се нахрaня набързо преди да се кача на презокеанския. 

Моят съвет е да си дадеш малко повече време, за да не си провалиш почивката в Америка. 

Редактирано от vbkirilov
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 23 минути , infectedmushroom каза:

Най - добре вземи полет за предния ден или по - ранен полет за същия ден на пътуването ти до САЩ, ако не ти се остава една вечер в Барселона. Не си заслужава риска приятел.... Аз съм правил такива схеми и винаги си оставям да имам време! Последно си спомням за София - Рим - Чикаго. Имах 2 часа време, също само ръчен багаж, обаче в Рим имаше много хора на секюрити чек (може би защото беше и лятото), а трябваше пак да минавам през него -  1 час само това нещо ми отне (+ 20 - 30 мин. придвижвания от единия терминал до другия с влакче, излизане от кацналия самолет и т.н.) и после имах eдни останали 20 мин. и гледах да се нахрaня набързо преди да се кача на презокеанския. 

Моят съвет е да си дадеш малко повече време, за да не си провалиш почивката в Америка. 

Мерси за споделянето, и аз съм имал подобни схеми, но този път няма да си правя експерименти и ще търсим други варианти...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 години по-късно ...

Купувам билети за прибиране от Порто, като междинната ми спирка е Бергамо. Имам час и 40 мин. между кацане и излитане, летището е малко, мога ли да рискувам и да се надявам, че ще направя безпроблемно свръзката, ако допусна, че излетя навреме от Порто. Билетите ще са за отделните отсечки, защото не знам как да закупя Порто - Бергамо - София на един билет 🙂 

 

Благодаря предварително на отзовалите се със съвет!

Връзка към мнение

не рискувай

ако няма закъснение все ще претичаш, ама ако има? Или те са ги отменили закъсненията напоследък?

поне аз не бих рискувал, ако няма кой да ти мрънка и обичаш предизвикателствата защо пък да не пробваш

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Бергамо не е точно малко летище и много често сме улучвали дълги опашки на секюрити или паспортен контрол към гейтовете за полети извън Шенген. Час и четиридесет минути би трябвало да са достатъчни, но риска не е малък. Междудругото точно от Порто ми е закъснявал полет на Раян( до Испания май беше) и така изпуснах втори полет на Уиз. Не е задължително да ти се случи на теб, разбира се, но ако пътуването е през зимните месеци има достатъчно фактори, които да доведат до закъснение. Хубавото е, че има нискотарифни полети от Бергамо до София всеки ден, а в този период са и евтини. За всеки случай може да си вземеш още сега полет на Уиз с флекс за следващия ден. Ако всичко мине по план, ще го използваш за следваща дестинация. А ако имате паспорти ще избегнете възможни опашки - на Бергамо има машинки за паспортен контрол.

  • Харесвам 6
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Последният ми полет беше от Бергамо преди 2 месеца и имаше огромна опашка на проверка на багаж. Няколко младежи прередиха всички като казаха,че полета им закъснял.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Както се каза, високо рисково е, но някои са го правили.

 

Ако няма никакво закъснение, няма да има проблеми, но това няма как да се предвиди.

При 20-30мин закъснение вече става критично, всичко си зависи  от теб, дали ти се рискува или не, колко пари са билетите и най-вече да имаш план Б в случай на нужда .

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Морска сирена
На 6.02.2014 г. в 11:16, Тони каза:

Това с Бергамо сме го правили, ако се кацне навреме изобщо няма проблем, дори и при опашки при проверката за сигурност.

Колко часа имахте между двата полета?

Връзка към мнение
преди 1 час, Морска сирена каза:

Колко часа имахте между двата полета?

Проверката за сигурност и при опашка се минава до 30 минути,а на паспортна минете  на машините за контрол за 5 минути максимум.Проблема е ,ако оттук има голямо закъснение и ще пристигнете по-малко от час и половина преди следващия,тогава не тръгвайте .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Морска сирена
преди 10 минути , dimitrov6 каза:

Прове

преди 13 минути , dimitrov6 каза:

Проверката за сигурност и при опашка се минава до 30 минути,а на паспортна минете  на машините за контрол за 5 минути максимум.Проблема е ,ако оттук има голямо закъснение и ще пристигнете по-малко от час и половина преди следващия,тогава не тръгвайте от София.

 

преди 13 минути , dimitrov6 каза:

Проверката за сигурност и при опашка се минава до 30 минути,а на паспортна минете  на машините за контрол за 5 минути максимум.Проблема е ,ако оттук има голямо закъснение и ще пристигнете по-малко от час и половина преди следващия,тогава не тръгвайте от София.

преди 11 минути , dimitrov6 каза:

Проверката за сигурност и при опашка се минава до 30 минути,а на паспортна минете  на машините за контрол за 5 минути максимум.Проблема е ,ако оттук има голямо закъснение и ще пристигнете по-малко от час и половина преди следващия,тогава не тръгвайте от София

Порката за сигурност и при опашка се минава до 30 минути,а на паспортна минете  на машините за контрол за 5 минути максимум.Проблема е ,ако оттук има голямо закъснение и ще пристигнете по-малко от час и половина преди следващия,тогава не тръгвайте от София.

Полет Букурещ -Милано Бергамо -Фаро 2 и половина ч между полетите 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 36 минути , Морска сирена каза:

Полет Букурещ -Милано Бергамо -Фаро 2 и половина ч между полетите 

Ако закъснеете може да прередите цялата проверката за сигурност,като показвате билетите за новия полет през няколко метра.Може да си купите места близо до изходите,и после в първия автобус до десните врати.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.