Прескочи до съдържание

Ресторанти в София


Мрън

Препоръчани мнения

Тази тема е за отзиви от ресторанти в София. Умишлено не съм посочила 'любими': нека се опитаме да бъдем обективни и да дадем отзиви за местата, които сме посетили, добри или лоши. Предлагам да се ограничим до тези, които сме посетили лично. Моля, добавяйте линк към уебсайта ако има такъв или информация за цени (не скъпо/евтино, всеки има свой аршин, ами с ценови диапазон).

 

Ще се радвам и на мнения относно структурирането на темата и т.н.

 

Трудно се намират ревюта за ресторанти в София, аз лично разчитам на tripadvisor. Иначе харесвам и статиите в Капитал.

 

И така:

 

Авразия

 

Адрес: бул. Христо Ботев 42 (до площад Македония)

Кухня: Турска

Обстановка: помещението е голямо, може да се обядва там, но определено не е за романтична/бизнес вечеря. Много подходящо за бърз обяд.

Храна: Добро качество, типични турски ястия, прилично разнообразие, прекрасен айрян и чудесна  баклава

Цени: 5-10 лв. за основно, 5-6 лв. десерт

 

Spice House

 

Адрес: ул. Хан Аспарух 3

Кухня: Индийска

Обстановка: основната част на ресторанта е под нивото на тротоара, но е приятно място с ненатрапчив декор.

Храна: най-добрата индийска храна в София (да, пробвала съм всички индийски ресторанти в София без Taj Mahal). На същото място имаше друг ресторант преди, който се премести така че му дайте шанс, ако сте били преди и не ви е харесало. Уточнявам, че опитах само вегетарианските ястия.

Цени: има ги на сайта: http://spicehouse.bg/bg/

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Адрес:Суходол, ул. Трети март 28 -срещу магазин Киров


Кухня: Българска


Обстановка:Битова, местата отвън са доста приятни.


Храна:За мен една от най-добрите в София, голямо разнообразие,интересно меню, невероятни супички.


Цени:Добри, зависи какво ще поръчаш, супите са 2 и нещо до 3лв.


Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Юн / Утре

 

Адрес: ул. Елемаг 34

Кухня: Корейска

Обстановка: помещенията са няколко, корейските мотиви в оформлението са застъпени навсякъде

Храна: Само корейски ястия, с прилично разнообразие, чудесни обяснения кое-какво представлява и колко точно е люто, Според мен това е препоръчителна първа стъпка за българи в корейската кухня. Десерти няма.

Цени: http://www.alakart.bg/restaurant.php?restaurant_id=368

Други връзки:

Интересно ревю: http://multikulti.bg/map/bg/spot/yun-utre/

Страницата им: https://www.facebook.com/yun.koreanrest

un_1.jpg

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Zeko

Адрес: ул. Пирински проход 36

Кухня: Турска

Обстановка: прясно открит през 2014, има градина и голяма вътрешна част. Чудесно топло посрещане и изобщо прекрасно обслужване.

Храна: определено много добрър избор, ако сте решили, че искате автентични турски ястия. За любителите на турския ресторант Zeko на 69 км. от магистрала Тракия, мога да подскажа, че името съвпада, защото собствениците (и готвачи) са братя. Разнообразни ястия - салати, кебапи, хлябове десерти. И чайче на изпроводяк.

Цени: в снимката по-долу за някакъв ориентир

Сайт, нямат още. Предлага се и храна за вкъщи.

zeko_01.jpgzeko_02.jpgzeko_03.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Gurkha
 

Адрес: ул. Цветна градина 56

 

Кухня: Индийско-непалска

 

Обстановка: Много приятно оформление - слончета, индиски мотиви, непалски истории в менюто и по стените.

 

Храна: по препоръка на Мрън, това наистина е едно от добрите за посещение заведения в София за индийска храна. Не хванах разликата между непалската и индийската кухня, но предполагам защото си приличат. Определено ни хареса, като пробвахме поне десетина ястия.

 

Сайт: http://www.gurkhabg.com/

 

Ghurka1.JPG

Ghurka2.JPG

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

"Ашурбанипал"

 

Адрес: София, ул. "Княз Борис" 174

 

Кухня: иракска

 

Обстановка: Непретенциозна. Ресторант е силно казано, по-скоро е малка кръчмичка. Собственикът е много мил и любезен.

 

Храна: меню няма, собственикът Фреди разказва менюто на гостите. Хапнахме салата, нахут, ориз със зеленчуци и 10 или 11 подправки, патладжан и за десерт баклава.

 

Цени: абсолютно достъпни. Бяхме четирима и платихме по 10 лв. на човек, с включен бакшиш в тази сума. А похапнахме доста добре.

post-1179-0-61060600-1415224345_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ух как сме зарязали темата на Мрън. Да добавя и аз нещичко

 

Мияби (Miyabi)

Адрес: Стара планина 5

Кухня: Типична японска

 

Обстановка: малко, спретнато с газови котлончета.

 

Храна: сушито си е ясно, въпросът е в телешкото и въобще в типичните ястия. Готвачът е българин - Петър Михалчев, дълго време е живял там. Може би той е по-добрия съветник за това какво да опитате. Често има именно японци гости.

 

Цени: скъпо си е, особено за желаещите да опитат всичко. Но ако изпаднете на японска вълна е автентично и от софийските заведения ми се струва, че най-много се доближава до японската кухня

http://bg-bg.facebook.com/Miyabi.BG

 

 

IMG_3850.JPG

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз ще споделя само един ресторант, тъй като само там ходим напоследък...

 

Кохинор (Kohinor)

 

Адрес: улица "Княз Борис I" №7

Като тръгнете отдясно от НДК по бул.Пенчо Славейков, минавате покрай 22 СОУ. Третата пряка е тази с ресторанта.

 

Кухня: индийска

 

Обстановка: Преди да влезнете има една открита градина (но е на пътя), Вътре е приятно и уютно. Има и зимна градина в задния двор. Направена е много приятно ,със зеленина,всичко е подредено и спретнато.

 

Храна: вкусна, и по желание на клиента могат да я направят не много люта. Последният път хапнах една салата с патладжани и някаква доматена паста (мисля).Очарована съм.Вкуснотийка!!!

За любителите на вино - препоръчвам вината на "Вила Юстина".

 

Цени: достъпни цени. На човек се пада по около 15-25лв ,като си поръча вино,салатка, и основно.

 

http://www.tripadvisor.co.uk/Restaurant_Review-g294452-d1052101-Reviews-or20-Kohinoor_Indian_Restaurant-Sofia_Sofia_Region.html#REVIEWS

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Egur, Egur

 

Адрес: гр. София, Три Уши 8

Кухня: Арменска

Обстановка: приятна, стилна, с хубава музика (не непременно арменска)

Храна: хубави салати, а що се касае до арменските специалитети, не съм сигурна дали точно тази е моята кухня, но обичам да експериментирам, така че останах сравнително доволна от експеримента. Много ми харесаха ролцата от патладжан с млечна плънка. Десертите са много приятни, най-вече баклавата и сладкия салам.

Цени: За двама човека около 50 лв., без алкохол, само храна и напитки

 

Малко странно ми се видя, че когато поисках паролата за wi-fi, сервитьорът ми каза, че е служебна и дори той не я знаел. Досега не ми се беше случвало в заведение да не мога да ползвам интернет, защото е само за персонала. Не че съм отишла там, заради интернета, за принципа става дума...

post-1179-0-58111800-1415465217_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Egur, Egur

 

........................................

 

Малко странно ми се видя, че когато поисках паролата за wi-fi, сервитьорът ми каза, че е служебна и дори той не я знаел. Досега не ми се беше случвало в заведение да не мога да ползвам интернет, защото е само за персонала. Не че съм отишла там, заради интернета, за принципа става дума...

И какво ми го хвалиш ресторанта - да няма Wi-Fi.Какво е арменски  ресторант без интернет???  :mad:  :mad:  :mad:     ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Zeko

 

Адрес: ул. Пирински проход 36

Кухня: Турска

 

Обстановка: прясно открит през 2014, има градина и голяма вътрешна част. Чудесно топло посрещане и изобщо прекрасно обслужване.

 

Храна: определено много добрър избор, ако сте решили, че искате автентични турски ястия. За любителите на турския ресторант Zeko на 69 км. от магистрала Тракия, мога да подскажа, че името съвпада, защото собствениците (и готвачи) са братя. Разнообразни ястия - салати, кебапи, хлябове десерти. И чайче на изпроводяк.

 

Цени: в снимката по-долу за някакъв ориентир

 

Сайт, нямат още. Предлага се и храна за вкъщи.

attachicon.gifzeko_01.jpgattachicon.gifzeko_02.jpgattachicon.gifzeko_03.jpg

Подкрепям с две ръце, много вкусно и бързо.

Връзка към мнение

И какво ми го хвалиш ресторанта - да няма Wi-Fi.Какво е арменски  ресторант без интернет???  :mad:  :mad:  :mad:     ;)

 

Кой казва, че го хваля? Оценката ми е обективна :lol:

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Pizza Tratoria Tas
Адрес: ул. Иван Денкооглу 40
Кухня: Италианска

Обстановка: Интересна градина или по скоро вътрешен двор, уютно и съвсем по италиански нагласена.
Храна: бих казал чудесна - паста, пици, ризото, морски дарове. Изобщо ястията са традицонно италиански и добре приготвени.
Цени: има ястия по 4-5 лв. Пици по 7-9 лв., тоест по-скоро евтино, но качеството е повече от добро.

Сайт: https://www.facebook.com/pages/Pizza-Trattoria-Tas/

tas.jpg

tas_2.jpg

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Кухня: Арменска

 

Малко странно ми се видя, че когато поисках паролата за wi-fi, сервитьорът ми каза, че е служебна и дори той не я знаел. Досега не ми се беше случвало в заведение да не мога да ползвам интернет, защото е само за персонала. Не че съм отишла там, заради интернета, за принципа става дума...

 

Доколкото съм запознат (а не е като да не съм), арменците се отнасят с особено внимание към храната и храненето, така че джиткането в интернет в арменски ресторант е по-скоро обида за собственика. Случайно познавам и собственик на арменски ресторант (който още по-случайно е и главен готвач) и си мисля, че той не би страдал много, ако хора, които държат на връзката със световната мрежа по време на хранене, не влизат в заведението му.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Lindt, какъв тип храна? По-обикновено тип бирария или по-луксозно? На какъв периметър от БП?

 

В самия БП има Ciccone- има салати, сандвичи, меса и сирена на грамаж, хлебчета изпечени на място.

До спирката на метрото, точно до Casa vino- сравнително нов.

"Реми"- тръгваш по Атанас Москов, само наораво, подминаваш Lidl, оглеждаш се в дясно.

Из уличките има и други, пицарии предимно. Не блестят с шедьоври.

Пицария Виктория, на втория етаж в Арена или в Ринг мол, до Икеа.

Редактирано от Сю_
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Lindt, какъв тип храна? По-обикновено тип бирария или по-луксозно? На какъв периметър от БП?

 

В самия БП има Ciccone- има салати, сандвичи, меса и сирена на грамаж, хлебчета изпечени на място.

До спирката на метрото, точно до Casa vino- сравнително нов.

"Реми"- тръгваш по Атанас Москов, само наораво, подминаваш Lidl, оглеждаш се в дясно.

Из уличките има и други, пицарии предимно. Не блестят с шедьоври.

Пицария Виктория, на втория етаж в Арена или в Ринг мол, до Икеа.

Благодаря, Сю :)

Ами идеята беше просто да седнем удобно и да предлагат сносна храна  :blush: В близост до хотела на компанията ни, иначе ставаше сложна организацията. Оказа се, че няма никаква полза да познаваш работещи в този район, защото те ползват заведенията само за обяд. А аз пък не обичам да си тръгвам разочарована от вечеря :rolleyes: . 

Та.. намерихме пицария Сицилия http://pizzasicilia.bg/, където се справиха с капризите ми. Няма недоволни, доста видове бира, пица на пещ, риби, меса, богато меню... Нямам киселини, значи и продуктите им са с относително добро качество. Като цяло съм доволна от кварталната пицария и обслужването ;) . 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Оказа се, че няма никаква полза да познаваш работещи в този район, защото те ползват заведенията само за обяд.

Има го това, някои места работят само по обяд и за вечеря не са вариант.

Ти си втората, от която чувам отзив за тази пицария, може би е крайно време и аз да я тествам скоро. Аз също съм капризна и имам стомашни страдания от некачествена храна.

Връзка към мнение

А да препоръчате нещо в района около отсечката 5-те кьошета - Руски паметник?

Нещо тип пицо-бирария.

 

Бих препоръчал Халбите 2- ул. Три уши 13. Не е точно в тази отсечка, но е близо.

 

Доста голям избор на бири и вурстове. Не е пицария, но на мен много ми допада. 

 

post-2889-0-15420000-1431636857.jpg

 

тел. 02/954 20 15; 0878 73 77 82

www.halbite.com

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Има го това, някои места работят само по обяд и за вечеря не са вариант.

Ти си втората, от която чувам отзив за тази пицария, може би е крайно време и аз да я тествам скоро. Аз също съм капризна и имам стомашни страдания от некачествена храна.

 

Хм, в такъв случай ще пробвам да опиша мястото.

Сервитьорите са учтиви появяващи се редовно. Трябва да упорстваш да ти донесат зехтин за салатата обаче..

Пицата с морски дарове беше доста вкусна ( Сънчо, това е късметът на начинаещия в София ), а пицата с колбаси не особено.

Аз поръчах ужасни неща като патешки сърца :blush: , бяха добри, почистени и сготвени колкото е нужно. За пържените пилешки хапки и кашкавала не мога да дам отзиви.

В заведението имаше посетители и нямаше намусени физиономии. Градината не е малка. Изглежда чисто. 

В заключение ако не беше на другия край на света, бих отишла пак, че си харесах някои неща от менюто  ;)

 

Фич, нямам идея. В Халбите храната е лоша за моя стомах, иначе има бири и някаква градинка. Има една-две пицарии, китайски, кафенета наоколо. Май и суши имаше на Прага. Не знам, тъжно местоположение, а иначе толкова стратегическо. Ще следя с интерес за кулинарни находки в района. Гледах вчера два гайда за заведения в София, но не и за ресторанти. Утре ще погледна пак дали има нещо интересно в близост.  

 

П.П. Уф, не знаех, че ще вляза пак в противоречие. Може само на мен да ми става лошо от Халбите  :blush:

Редактирано от Lindt
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А да препоръчате нещо в района около отсечката 5-те кьошета - Руски паметник?

Нещо тип пицо-бирария.

 

Бирария "Петте кьошета". Стара класика.

На трамвайната спирка - бул.Скобелев 25

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

А нямаше ли на Прага едни Халби, там срещу баня Мадара? :huh:

 

Ами да, точно тези. Ние имахме поне 2 месеца офис кетъринг от заведението, което значи, че са ми много противни :cry: . Да ядеш в офиса това нещо е по-лошо от нормално излизане с приятели и обилно поливане с бира. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.