Прескочи до съдържание

Ресторанти в София


Мрън

Препоръчани мнения

преди 3 часа, shnuky каза:

Може да се потърси и вдруги  магазини за био храни, сигурно ще я имат.

А бе ... гола кука за шарани. Някой като лепне етикет био и може да пробута най-големите боклуци с него. Малко на пазар за парвенюта.  Утре ще пусне някой на пазара боза без стружки и това ще се разбере така, че във всички други има стружки.

 

преди 3 часа, shnuky каза:

мааалко се доближава до вкуса на бозата от детските години.

Като огледалата ли?

 

Наливна боза има в сладкарници "Пчела". Не знам колко е био-мио или истинска, но е факт, че става резлива след един ден.

 

Добра баничарница има на "Иван Асен" до Райфайзенбанк. Само като видиш вътре как въртят тестото във въздуха като чаршафи, работата е ясна.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бих препоръчал Стария Чинар на Дондуков, срещу 1ва Английска. Ценита са много прилични, а кухнята много ми допада. Нещо от сорта на традиционна българска кухня, поднесена по модерен начин.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 8/29/2017 в 22:37, П.Кръстев каза:

Аз бих препоръчал Стария Чинар на Дондуков, срещу 1ва Английска.

Там е мястото за телешки опашки!

 

А за да съм по темата и да предложа нещо -  един турски ресторант:

Konak

http://restaurantkonak.bg/

 

Адрес: Акад. Методи Попов 26 (близо до Интерпред)

Кухня: Турска

Обстановка: обстановката е чудна със зимна градина.

Храна: 5,5 по скалата от 1 до 10 на турските ресторанти, които съм посещавал :)

 

IMG_4052.JPG

 

IMG_4053.JPG

 

IMG_4054.JPG

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 29.08.2017 г. в 22:00, Zaro каза:

А бе ... гола кука за шарани. Някой като лепне етикет био и може да пробута най-големите боклуци с него. Малко на пазар за парвенюта.  Утре ще пусне някой на пазара боза без стружки и това ще се разбере така, че във всички други има стружки.

 

 

Хахаха, точно! На Стамболийски, от мола посока центъра, на десния тротоар, гледам един огромен надпис "БИО СКАРА НА ВУЛКАНИЧНИ КАМЪНИ"!!! Заставам пред дупката, защото то е точно дупка метър на метър и гледам обикновена електрическа скара:lol:. За кебапчетата ясно колко са био.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

И докато съм на тема скара, едно нашенско постмодерно предложение с лек ретро привкус (визирам интериорния дизайн):

 

Кюфтетария (Q-ftetaria)

http://q-ftetaria.bg/

 

Адресът в София е лесен за намиране - ул. Ангел Кънчев 1. Някои попрестарели геймъри биха си спомнили Матрицата, а диско феновете Ескейп, ама това са други истории. Та след странната врата на кооперацията, на втория етаж се намира и заведението, а според схемата на асаньора - полуетаж. Трикът е ако сте с бебешка количка - асаньорът го взимате до третия полуетаж и после надолу с помощта на гравитацията (и стълбите) се добирате до желаните кюфтета.

А те - кюфтетата - са 10+ вида, има традиционни и екзотични салати, мезета, вегански ястия дори.
Носи се чужда реч (Ryan rulz!) и е чудесно място за софийска лятна вечеря.

 

Интериорът:

IMG_4439.JPG

 

 

дворът,

IMG_4438.JPG

 

 

и менюто

IMG_4437.JPG

  • Харесвам 5
  • Шок 1
Връзка към мнение

В Кюфтетария-та съм бил 2 пъти. Първият път беше ок. Миналата седмица - не точно. Поръчах някаква разядка, сервитьорката дойде след 15 минути и каза "а, те ми били казали от кухнята още вчера, че тази разядка я има само в зимното меню, но не съм запомнила. Нямаме я в момента".

Поръчах друга - "Дядо Мануш", което е заигравка с "Баба Гануш", леко нелепа... И след 10-ина минути дойде Баба Гануш...

Поне известно време мисля да избягвам Кюфтетария-та... :)

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

Магеланците, които живеят в София биха ли се включили с предложение за вечеря по повод Рожден ден - не много шумно място, бели покривки, хубава кухня, хубаво място. Нощувката е в Парк-хотел Москва. Предварително благодаря!

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 минути , milen_40 каза:

Или на Щастливеца на Сан Стефано ;-)

Мелнишка скара на Попа също става

Втори ли има или е преместен  ?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Табиет - намира се до хотел Маринела (Кепмпински / Японския) - от парк хотела до там има метро. Обслужването беше първокласно. Дано не са му развалли кухнята в последните година-две... :)

  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
В момента, Дани Магелани каза:

Втори ли има или е преместен  ?

Втори е. Намира се в офис сграда Сан Стефано Плаза ( или нещо такова) на 2-ри етаж и има повече свободни места. Но пък я няма клюкарската тераса на Витошка :-)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 40 минути , rdd каза:

Магеланците, които живеят в София биха ли се включили с предложение за вечеря по повод Рожден ден - не много шумно място, бели покривки, хубава кухня, хубаво място. Нощувката е в Парк-хотел Москва. Предварително благодаря!

 

преди 37 минути , Дани Магелани каза:

 Аз съм за Щастливеца, ет 2 , на Витошка.

 

"Щастливеца" е последното място, което може да се опише като "не много шумно". Кухнята е много добра, но обстановката не.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря за "Щастливеца", разгледах го. Хубаво, но много претрупано, тези възглавници, тези пердета, покривки.....Менюто е добро, колкото можах да го прочета и да си представя ястията. Като че ли търся друг стил, по изчистен, с по един кат покривки. Моля, ако има и други желаещи да помогнат.

Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Zaro каза:

 

 

"Щастливеца" е последното място, което може да се опише като "не много шумно". Кухнята е много добра, но обстановката не.

 Не случайно уточних - втори етаж. Много пъти съм водила гости и нокой не е бил разочарован.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Наскоро бях в Егур-Егур-това е ресторанта на Хилда Казасян. Покривки няма, но има свещи :). Атмосферата е много приятна, аз там си взимам едно плато разядки за двама (непрекъснато го предлагат в сайтовете с намаления) + разни допълнителни неща и така цената става съвсем приемлива за вечерта. Цени-разумни. Кухня-арменска, доста вкусна. Малко трудно се намира като местоположение , а пък от хотела ви хич не е ок, ама не пречи да го погледнеш.

Момента с покривките силно ме затрудни, цял следобед си прехвърлям заведения в София из главата и още не съм се сетила къде е имало покривки :)  :)

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

В продължение на моя въпрос, искам да попитам: Много от сбирките на магеланците от София се провеждат в ресторант Дон Домат. Това място става ли за вечеря по случай РД на 5-6 човека? 

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 3 минути , rdd каза:

В продължение на моя въпрос, искам да попитам: Много от сбирките на магеланците от София се провеждат в ресторант Дон Домат. Това място става ли за вечеря по случай РД на 5-6 човека? 

Това са пицарии.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, bobole4e каза:

Наскоро бях в Егур-Егур-това е ресторанта на Хилда Казасян. Покривки няма, но има свещи :). Атмосферата е много приятна, аз там си взимам едно плато разядки за двама (непрекъснато го предлагат в сайтовете с намаления) + разни допълнителни неща и така цената става съвсем приемлива за вечерта. Цени-разумни. Кухня-арменска, доста вкусна. Малко трудно се намира като местоположение , а пък от хотела ви хич не е ок, ама не пречи да го погледнеш.

Момента с покривките силно ме затрудни, цял следобед си прехвърлям заведения в София из главата и още не съм се сетила къде е имало покривки :)  :)

Егур, егур беше много яка кръчма, когато се намираше до Шейново. Там си беше вкусна арменска кръчма. На Солни пазар бях преди 2-3 месеца. Обстановката наистина е приятна, външната част е малко странна, щото е на самата задънена улица, но става. Сериозни забележки към обслужването. Според мен цените са далеч по-високи от предлаганото качество, а и количество. Само с лъскаво не става, трябва да и душичка. Преди две седмици бяхме в нейно заведение в Созопол. Сервитьори с проблеми в паметта, бавно обслужване, известни посетители, само с предварителна резервация. Цената на съдържанието не е на нивото на опаковката. 

Връзка към мнение
преди 6 часа, rdd каза:

Магеланците, които живеят в София биха ли се включили с предложение за вечеря по повод Рожден ден - не много шумно място, бели покривки, хубава кухня, хубаво място. Нощувката е в Парк-хотел Москва. Предварително благодаря!

Странно, но не се обичат белите покривки дори в добрите ресторанти в София. Ниагара - има бели покривки има на Дойран има и на Кричим. 

 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Моето мнение:

Няма да сгрешиш ако подбереш заведението по кухнята. И перфектен да е интериорът, ако храната не става - провал.

Ако гостите са чужденци, заложи на нацоинална кухня. Ако са българи - на италианска. А покривките са задължителни ако има повод.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , Дани Магелани каза:

Моето мнение:

Няма да сгрешиш ако подбереш заведението по кухнята. И перфектен да е интериорът, ако храната не става - провал.

Ако гостите са чужденци, заложи на нацоинална кухня. Ако са българи - на италианска. А покривките са задължителни ако има повод.

Благодаря, моето мнение съвпада изцяло с вашето. Точно! Два дни разглеждам заведенията по картинки, и нищо не ми хваща окото. Голяма част от заведенията са в пристройки, партери в жилищни блокове, голяма част изглеждат като заведения за бързо хранене. А ресторант Есте.....Покриват ли се стоте лева за едно ястие?

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.