Прескочи до съдържание

skyscanner - "За" и "Против". Анализ в детайли


Препоръчани мнения

Имам един въпрос: предстои ми да купя билети от Куба до Мексико сити с Cubana, цената в skyscanner и в сайта на авиокомпанията е една и съща, има ли значение от къде ще купя? Печеля ли нещо, ако купя от едното или другото място. Билетите са еднопосочни за 21,03,2015г.

Връзка към мнение

Според мен винаги е по-добре да купиш от превозвач/доставчик/производител, но покрай рент-а-кар дискусиите знам, че това правило при теб не важи, така че очевидно от гледна точка на твоя опит и предпочитания е все едно откъде ще купиш в конкретния случай, въпреки еднаквата цена...

Връзка към мнение

По това, което виждам - от скайскенера те препращат директно към авиокомпанията, а не към агенция. В този случай няма разлика.

В най-общия случай обикновено няма значение откъде купуваш, освен цената. Ако има проблеми, обаче, трябва да комуникираш с този, който е издал билета. За предпочитане е това да е авиокомпанията. Дори някои предоставят специални преференции при купуване на билета от тях.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Според мен винаги е по-добре да купиш от превозвач/доставчик/производител, но покрай рент-а-кар дискусиите знам, че това правило при теб не важи, така че очевидно от гледна точка на твоя опит и предпочитания е все едно откъде ще купиш в конкретния случай, въпреки еднаквата цена...

Ааа. сгрешил си, това за колите под наем е отделно и важи само за тях. Там цената при посредника е по-ниска и аз със МНОГО четене успях да намеря за себе си варианта, който ме устройва като цена и качество на услугата. Сега обаче има този форум и тук има хора, които са наясно и няма нужда да чета и търся варианта с месеци, като просто мога да попитам, а и цената (това, от което се водя) в случая е еднаква. Ако имаше разлика от 50 € например, изобщо нямаше да питам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Причината, поради която попитах е, че авиокомпанията е кубинска, а там е малко.... не знам как да се изразя...., ако беше на някоя цивилизована страна, нямаше да питам, но разбира се, ще послушам съветите ви

Връзка към мнение

Ами в случая скайсканера препраща към сайта на Кубана, така че все оттам купуваш. Евентуално ако има комисионма за форума през Скайсканер, не знам...

Връзка към мнение

Няма такова нещо като покупка на билет от Skyscanner. Те просто изписват съответните сайтове, които им плащат за присъствието си там, Skyscanner от теб не взимат пари и в двата случая билета ще го купиш от Cubana :) Просто виж как ще ти е по-евтино, защото често като минеш първо през скенера отпадат разни такси за издаване на билет, така например става при България Ер, въпреки че и в двата случая купуваш билет директно от техния сайт. в единия случай има такса от 10лв, в другия не. 

 

Между другото, напоследък на челни места в скенера при избрана държава България излизат доста гадни сайтчета, които трупат автоматично избрани застраховки и имат задължителни неспоменати такси...цитирам flyhi, но имаше и други в списъка. Май трябва ги разпиша по-подробно някой ден. Като цяло...умната със скенера, капаните там са много. Но това в общия случай, в твоя конкретен, абсолютно всичко е едно и също, щом и цената е една и съща няма значение :)

Връзка към мнение

Не, сега ще ходя, ако съм била всичко това е излишно, щях да знам.

 

Тогава откъде знаеш колко цивилизована или нецивилизована страна е Куба?

Връзка към мнение

Тогава откъде знаеш колко цивилизована или нецивилизована страна е Куба?

Ами чета, информация в нета много и цял куп приятели, ходили там. Вие изглежда сте на друго мнение, може да споделите, ако имате желание.

Връзка към мнение

Аз съм на мнение, че когато тръгвам да пътувам към държава, в която не съм бил, тръгвам с нагласата на откривател, не на завоевател. Когато търся информация в мрежата, се интересувам от обективни факти (температури, курсове на валутата, карти на градския транспорт и така нататък), а не от мнението на хора, които не познавам, относно цивилизационното ниво на дадена държава или народ. И хайде, ако не мога да забраня на хората да живеят с предразсъдъци, то не намирам за приемливо да ги размахват публично, особено когато са основани на 0 (нула) лични впечатления, както в твоя случай с Куба, където не си била... То затова и понятието е ПРЕДразсъдъци.

 

Преди години, през 90-те на миналия век, обичах да слушам радио. Веднъж чух много интересна лично преживяна история от човек, който се беше наскоро завърнал от Америка. Разправяше как в Ню Йорк се качил в такси и по време на пътуването се заприказвали с таксиметровия шофьор. Шофьорът между другото споделил, че е родом от Танзания. Нашият му казал нещо от рода на: Танзания? Това на нас в България ни звучи като място на г**а на географията! А шофьорът му отвърнал нещо от рода на: Наистина ли? Интересно... А на нас в Танзания пък България ни звучи като място на г**а на географията.

Човекът лично разказа историята и долових в тона му срама, който изпитваше от случката. И определено му се възхитих, че намери сили да сподели със слушателите бруталната си излагация.

 

И още едно примерче: в края на 60-те години на XX век в някои части на Южна Корея все още жените са ходели за вода на майна си Райна, с едни огромни делви на гърба - нещо такова, само че по-големшки, не като за туристи:

 

jeju45.jpg

 

Надявам се, че имаш представа къде в класациите по развитие се намира Южна Корея напоследък.

 

 

...Утре-вдругиден може да ти хрумне да напишеш, че Индонезия е нецивилизована държава. Тогава няма да имам друг избор, освен да те насмета.

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Честно казано това за мен е един голям спам, нищо общо с въпроса, който зададох, и определено не ми се обяснява. Ако имате полезна информация, може да я споделите, другото ви заяждане не ме вълнува.

Връзка към мнение

Вместо да се чеша по главата какво да я правя тая дискусия, която се отплесна, най-добре, ако искате да продължите кубинската дискусия си я завършете на лични :) Нека останалите отговори в тази тема са по въпроса за skyscanner. 

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Хм, абе това имаше ли го преди или е ново?

 

rfprar.jpg

 

Директна резервация вътре ..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз за първи път го виждам. Интересното е, че така излиза по-ниска цена, от колкото пак през скенера, но директно в budgetair.co.uk. Таксите за кредитни карти също малко се различават...

Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

Признавам си, Скайскенер не ми е сред най-често ползваните инструменти, обаче току що видях, че са вкарали Multi-city, което дълго време липсваше (след кратък тест през 2011та).

Май се е случило на 12 Юли... Определено ще им обръщам повече внимание вече.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Eeee, алелуя брадър! Бях ги отсвирил тотално като махнаха мултисити опцията. От години не съм летял отиване и връщане от едно място и не ми вършеше работа.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Skyscanner откри офис с 27 програмисти в София и търси още толкова

http://www.dnevnik.bg/biznes/companii/2016/01/11/2683368_skyscanner_otkri_ofis_s_27_programisti_v_sofiia_i/

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Skyscanner откри офис с 27 програмисти в София и търси още толкова

http://www.dnevnik.bg/biznes/companii/2016/01/11/2683368_skyscanner_otkri_ofis_s_27_programisti_v_sofiia_i/

 

Всъщност те са тука поне от година.

Просто сега се преместиха в нов офис и явно са си платили за реклама.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 7 години по-късно ...

Здравейте,през скайскенер Получавам много добри цени за билети за Малдиви/разлика от 350-400 лв/ със сайта на катар. За три билета тотала е около 1200 лв разлика в полза на скайскенер .Най-добрата цена обаче излиза от доставчик trip.com,отивам н сайта на трип и на апп-а няма такава цена. Попадали ли сте на такава ситуация.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.