Прескочи до съдържание

Кемпер под наем?


Препоръчани мнения

Я да питам, някой знае ли къде в София дават кемпер или каравана под наем? Вижда ми се интересен начин за пътуване. Преди време брат ми беше взимал, но каза, че фирмата вече не съществува.

Връзка към мнение

Имам един мой човек, който се занимава с кемпери. Тъй като не си ползва постоянно машинката, веднъж беше ми споделил идея, че би могло да я преотстъпва под наем за известно време, срещу по-приемливи условия от тези на специализираните фирми. Бих могъл да го поразпитам и да дам повече подробности, ако си заинтересуван. Ако неговият не ти хареса, в средите човекът има доста познати, които предполагам, че също биха могли да се навият на подобен вариант. Пак казвам - това, което пиша, е част от един наш разговор и все още само една "имагинерна" възможност, но все пак възможност...

Връзка към мнение

Та така - питах моя човек, но той се е отказал от тази схема. Все пак ми препоръча хора, които действат по някаква подобна. http://kemper4e.com/ - това им е сайтът. Ама като гледам и при тях има лимит от 400 км и някакви стотинки за горницата. Може би така процедират навсякъде в бранша - не съм особено наясно със техните табиети.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Ето няколко линка / не сме ги ползвали, защото си имаме/ :

http://kemperpodnaem.com/

http://www.camper-rent.bg/

http://dimborent.com/bg/

и още един: 

http://caravanicamping.com/

Редактирано от Polina
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Поли, много ти благодаря за линковете.

 

Миналият уикенд бяхме в Трявна на една офроуд сбирка и за първи път влязох в кемпер. Ами какво да кажа...влюбих се. Последните няколко дни чета за разликите между кемпер и каравана. Много много се запалихме. Даже като се прибрахме и още на следващия ден мъжа ми започна курс за да вземе категория за управление на ремарке, че и такава трябвало за да шофираш с каравана. Много ми се иска да направим пътешествие за дългата ваканция между 28.04 и 08.05. ама не знам дали ще успеем.

Май каравана е по добрия вариант за нас. Мислим си за едно пътуване с 3те деца (!) до Будапеща, Виена, Барселона и обратно.  Ама и нищо не знаем за караванинга което както се оказва си е цяла наука или изкуство :)

 

Приемам съвети и инфо всякакво. Като начало искаме да вземем под наем, може и да не ни хареса. А ако ни хареса ще си купим.

Връзка към мнение

Ето няколко линка / не сме ги ползвали, защото си имаме/ :

 

Ама ти що така оставяш Сънчо да се пъчи? На следващата сбирка идвай с къщурката, да се снимаме пред нея!!

Връзка към мнение

Някой има ли опит с наемане на кемпер в скандинавия или Исландия? Там от една страна е разрешено дивото къмпингуване, а от друга страна са слабо населени и без много хотели. Мечтая си за едно пътуване с кемпер на север, но ми се иска да избегна транзитирането до там, което в двете посоки ще отнеме около седмица. Предпочитам да летя със самолет и на място да наема кемпер, стига като цена да не е много по скъпо.

Връзка към мнение

Някой има ли опит с наемане на кемпер в скандинавия или Исландия? Там от една страна е разрешено дивото къмпингуване, а от друга страна са слабо населени и без много хотели. Мечтая си за едно пътуване с кемпер на север, но ми се иска да избегна транзитирането до там, което в двете посоки ще отнеме около седмица. Предпочитам да летя със самолет и на място да наема кемпер, стига като цена да не е много по скъпо.

 

За Исландия, Geysir (може би и други фирми) имат кемпери под наем: https://www.geysir.is/#/home

 

Spoler Alert - пари няма да спестиш. Само ако го правиш с цел предимствата на кемпера - мобилност, свобода и т.н. 

Връзка към мнение
  • 3 години по-късно ...

Бих искала да използвам темата, тъй като това лято смятаме сериозно да си наемем кемпер под наем за 10-15 дни и да пообиколим Балканите. Намерих що годе добри оферти, но единственото, което ме притеснява е какво се случва при евентуално нанесени щети? Доколкото четох и доколкото човекът, от когото ще взема кемпера ми обясни - автокаското покрива само някакви грандомански щети, но ако например ударя кемпера в някой клон на улицата или го надраскам, щяло едва ли не аз да си покрия всичко. В смисъл, че в БГ няма пълна застраховка за кемпери, кято да покрива всичко...

 

Та въпросът ми е към тези, които са наемали кемпери или притежават такива - какво се прави в случай на евентуална щета? И трудно ли човек да привключи от лек автомобил на кемпер, говорейки за габаритите...

Връзка към мнение
преди 11 минути , saved_ каза:

Намерих що годе добри оферти, но единственото, което ме притеснява е какво се случва при евентуално нанесени щети? Доколкото четох и доколкото човекът, от когото ще взема кемпера ми обясни - автокаското покрива само някакви грандомански щети, но ако например ударя кемпера в някой клон на улицата или го надраскам, щяло едва ли не аз да си покрия всичко. В смисъл, че в БГ няма пълна застраховка за кемпери, кято да покрива всичко...

 

Та въпросът ми е към тези, които са имали наемали кемпери в живота си или притежават такива - какво се прави в случай на евентуална щета? 

Аз не съм ползвала, но се надявам да го сторя идната година. Приеми наема на кемпер като наем на кола, но с липсващи застрахователи на самоучастие. Наскоро пуснах една тема със сходно питане към магеланци, Засега отговорите са НУЛА. 

 

Моите проучвания - много сериозни - показаха, че има една-две фирми, които предлагат някакъв продукт, но винаги има самоучастие, Тоест, не можеш да занулиш самоучастието. И не знам дали са валидни за български резиденти. А за друг континент намерих нула опции. 

 

Съветвам те да вземеш колкото можеш максимална застраховка от самия търговец. Успех в търсенето! 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.