Прескочи до съдържание

План за Рим, Ватикана, транспорт и др.


Zaro

Препоръчани мнения

На хълма Авентин освен, че е един от седемте, има друго умишлено или не стечение на обстоятелствата. Там са разположени централите на четири ордена. Според мен си има причина, тук става дума не за който да е орден:

- а за главната църква на един от най-влиятелните: доминиканците - Санта Сабина;

- най-старият католически орден: бенедектианския - Сант Анселмо е точно срещу малтийците;

- цистерциански орден (ако се интересувате от тамплиерите, св. Бернар е от него), най-могъщия орден за времето си;

- резиденцията на Малтийския орден (централата на ордена е на виа Кондоти до кафе Греко).

 

Да, в Рим има други ордени със своите базилики - централи (йезуити, августински орден, капуцини и др.), но те са пръснати на различни части в града. Авентин е хълм с десетина улици, обвит е в мистична атмосфера. Концентрацията, че на една малка улица има три ордена + 2 градини (рози и портокали) + тайнствена пряка-коридор, която те връща някъде в средновековието (минава покрай портокаловата градина и излиза на Тибър, казва се Clivo di Rocca Savella), превръща мястото в по-специално. А нещо за интересната орнаментика на самия площад Cavalieri di Malta? Не е само ключалката.

 

Аз лично съм се убедил специално за Рим, че като се "гмурнеш" по-надълбоко за тема свързана с града, доста надълбоко ще затънеш, че накрая ще настъпи объркване и стъписване. Един от сериозните ми стимули да споделям някои от тези не толкова популярни забележителности е отговорът ми на тезата, че градът може да бъде разгледан за три, пет или седем дни. Не, драги магеланци, не е възможно нито физически, нито духовно да асимилираш цялата информация. Затова да има втори, трети, четвърти път ... краен стадий на неизлечимо болните се приема от десети нагоре :)

Редактирано от Spqr
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Някой знае ли дали има онлайн билети за Колизеума? Благодаря!!  :)  :)

http://www.colosseo-roma.com/PM.action?mu=20&ci=2

 

http://www.coopculture.it/en/the-colosseum.cfm#

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Здравейте пак! Някой да е посещвал Hard Rock Cafe и ако може да ми каже горе-долу какви са цените на сандвичите, бургерите и хубави ли са? Много благодаря! :);)

Редактирано от yo_rock16
Връзка към мнение

Приятно  е , но  скъпо ;)

 

П.С. Малко встрани от темата , но за познаващите Рим статията би била интересна макар и леко неграмотна :

 

 

Принц да отгледаш, зет да ти доведе!

 

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=3851044

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Здравейте пак! Някой да е посещвал Hard Rock Cafe и ако може да ми каже горе-долу какви са цените на сандвичите, бургерите и хубави ли са? Много благодаря! :);)

 

По-добре избягвай според мен, има доста по-интересни неща да ядеш в Рим. Има една съседна тема за италианската кухня и храна, хард рок кафето някой път като идеш в щатите :) Лично мнение ми е, че е малко по-луксозен Макдоналдс.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

По-добре избягвай според мен, има доста по-интересни неща да ядеш в Рим. Има една съседна тема за италианската кухня и храна, хард рок кафето някой път като идеш в щатите :) Лично мнение ми е, че е малко по-луксозен Макдоналдс.

:yes: разбирам те, благодаря, благодаря и на stenk  :)

Връзка към мнение

Приятно  е , но  скъпо ;)

 

П.С. Малко встрани от темата , но за познаващите Рим статията би била интересна макар и леко неграмотна :

 

 

http://www.trud.bg/Article.asp?ArticleId=3851044

А може ли да ми кажеш приблизителни цени, ако знаеш? Благодаря! :)

Връзка към мнение

А може ли да ми кажеш приблизителни цени, ако знаеш? Благодаря! :)

 

http://www.hardrock.com/cafes/rome/menu

 

ей тук сигурно ги има, в момента сайта не ми се отваря, но пробвай по-късно :)

Връзка към мнение

http://www.hardrock.com/cafes/rome/menu

 

ей тук сигурно ги има, в момента сайта не ми се отваря, но пробвай по-късно :)

ами и на мен не ми се отваря, а пък гледам ето тук http://www.hardrock.com/cafes/menu.aspx?LocationID=50&MIBEnumID=3&MenuDefinitionID=258&MenuCategoryID=1904 и няма, по - късно ще пробвам пак, да :)

edit : да, то този линк е същия и няма цени

update : отворих го, но няма цени  :mad:

Редактирано от yo_rock16
Връзка към мнение

15-20 евро за бъргер с някакъв десерт + напитка. Помня платихме около 50 евро , като аз съм пил две бири , а тя едно безалкохолно.

За тия пари в Траствере ще вечеряш предоволно ;)

Връзка към мнение

15-20 евро за бъргер с някакъв десерт + напитка. Помня платихме около 50 евро , като аз съм пил две бири , а тя едно безалкохолно.

За тия пари в Траствере ще вечеряш предоволно ;)

Благодаря! :);)

Връзка към мнение

Здравейте пак! Някой да е посещвал Hard Rock Cafe и ако може да ми каже горе-долу какви са цените на сандвичите, бургерите и хубави ли са? Много благодаря! :);)

Да отидеш в Рим и да искаш да посетиш Хард Рок Кафе-НЕВЕРОЯТНО:-)

Да отидеш в Рим и да искаш да ядеш бургер-НЕВЕРОЯТНО:-)

Само за непосветените в Италия.Единствените места на които съм видял МакДоналдс са гарите в Модена,Болоня,Милано и т.с.И тези заведения са почти празни ,като белият цвят на посетителите и обслужващият персонал е малцинствен!!!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да отидеш в Рим и да искаш да посетиш Хард Рок Кафе-НЕВЕРОЯТНО:-)

Да отидеш в Рим и да искаш да ядеш бургер-НЕВЕРОЯТНО:-)

Само за непосветените в Италия.Единствените места на които съм видял МакДоналдс са гарите в Модена,Болоня,Милано и т.с.И тези заведения са почти празни ,като белият цвят на посетителите и обслужващият персонал е малцинствен!!!

Ок, мисля вече се разбрахме ;) А в крайна сметка само се поинтересувах.. Редактирано от yo_rock16
Връзка към мнение

Единствените места на които съм видял МакДоналдс са гарите в Модена,Болоня,Милано и т.с.И тези заведения са почти празни ,като белият цвят на посетителите и обслужващият персонал е малцинствен!!!

 

 

Това не е така - само на "Виа Дел Корсо" и наоколо има  няколко Макдоналдса  които се пръскат по шевовете когато и да мина . Самите млади италианци също правят големи тълпи ... всъщност още не съм бил на място по света , където Макдоналдс да е празен  ;) Освен това са се намърдали на почти всяка топ локация в популярните градове. Същото важи за "Старбъкс"

post-140-0-58790800-1396517716_thumb.jpg

Връзка към мнение

Хора, моля, нека не злоупотребяваме, попитах чисто информативно, нито казах, че ще посетя едното или другото, нито нищо. Ако трябва да призная - в Хард Рока ми се вижда доста доста скъпичко и не мога да си го позволя.. Нека този мой въпрос да не се превръща в източен :) Утре потеглям и се надявам да прекарам хубаво :);)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Няма нищо срамно .

Относно Хард Рок кафе  ... те са в такива градове , че където и да отидеш може да ти кажат същото като за Рим ;)

Та ако мислиш , че ще ти хареса просто отиди . Дали ще е в Рим , Барселона или другаде винаги ще има нещо по-автентично и местно и по тая логика никога няма да посетиш  Хард Рок-а  ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хора, моля, нека не злоупотребяваме, попитах чисто информативно, нито казах, че ще посетя едното или другото, нито нищо. Ако трябва да призная - в Хард Рока ми се вижда доста доста скъпичко и не мога да си го позволя.. Нека този мой въпрос да не се превръща в източен :) Утре потеглям и се надявам да прекарам хубаво :);)

Весело изкарване в Рим и се забавлявайте много.

 

.......И не приемай лично философстванията тук. :) Сайта се харесва и на хората им е приятно да си бъбрят, поради което всяко нещо се превръща в повод да си кажем мнението. Няма никакво значение кой какво мисли, вие си преценете сами дали ще отидете или не. Пътуването си е ваше и е важно да го оползотворите по най-добрия начин, като се забавлявате на макс. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Весело изкарване в Рим и се забавлявайте много.

 

.......И не приемай лично философстванията тук. :) Сайта се харесва и на хората им е приятно да си бъбрят, поради което всяко нещо се превръща в повод да си кажем мнението. Няма никакво значение кой какво мисли, вие си преценете сами дали ще отидете или не. Пътуването си е ваше и е важно да го оползотворите по най-добрия начин, като се забавлявате на макс. 

Ясно :);) Аз също попрочетох и си харесах това сайтче! Харесва ми наистина! Много добра идея е този обмен на мнения и полезна информация! Благодаря и като се върнем мога да споделя нещичко тук! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.