Прескочи до съдържание

В колко часа да се качим на Айфеловата кула


Ivan Todorov

Препоръчани мнения

Имам въпрос: ако слънцето залязва в 20:20 за колко часа да си купим билети за Айфеловата кула, така че да видим Париж от високо и на дневна светлина и с включени светлини?

Ще сме в Париж от 02.09 до 10.09 започваме планирането. Ще летим с Austrian през Виена. Засега имаме само самолетните билети и три нощувки в Радисон до Айфеловата кула/ Благодарим на Георги за промото от преди две години/. Остават: планиране за 7 дни в Париж и още 5 нощувки.

Връзка към мнение

Имам въпрос: ако слънцето залязва в 20:20 за колко часа да си купим билети за Айфеловата кула, така че да видим Париж от високо и на дневна светлина и с включени светлини?

Ще сме в Париж от 02.09 до 10.09 започваме планирането. Ще летим с Austrian през Виена. Засега имаме само самолетните билети и три нощувки в Радисон до Айфеловата кула/ Благодарим на Георги за промото от преди две години/. Остават: планиране за 7 дни в Париж и още 5 нощувки.

Поне час по-рано.

Ще ви трябва време да погледнете от второ ниво, после ще се подредите на опашката за асансьора до върха и за да да имате време и да погледнете/снимате по светло.

Ако обичате да се наслаждавате на гледките и да правите перфектни снимки, то прибавете още половин час. :)

Връзка към мнение

Да не би да имаш предвид, че се купуват билети ограничени във времеви период?

 

До колкото знам няма такива, просто се нареждаш на опашката и си чакаш реда. Mary правилно те е насочила, но най-добре да отидеш на самия ден и да видиш колко е дълга опашката. Има табели с надпис, които показват ориентировъчно колко време ви остава в зависимост къде сте на опашката. Предполагам ако е лошо времето ще е по-бързо, ако е хубаво ще е по-бавно. Но час, час и нещо е добър ориентир. 

Връзка към мнение

Моят съвет би бил да разгледате Париж от много по-високо място - върха на небостъргача Монпарнас (наричат го кула, но е сграда), последният етаж е напълно открита тераса, от предпоследният се гледа през прозорци. От там се вижда много добре и самата Айфелова кула, няма да има изобщо такива големи опашки (при всички случаи по-малки от Айфеловата кула) и е по-евтино.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Да не би да имаш предвид, че се купуват билети ограничени във времеви период?

 

... 

 

Когато купуваш билети по интернет, то ги купуваш за точно определен час. В този час(5-10 минути по-рано) отиваш и влизаш без да чакаш на опашката.

Аз поне разбрах въпроса за предварително купуване на билетите. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За 17:30. Следващото  качване е в 20:00. Но още е рано за купуване.Поне след месец..

http://www.tour-eiffel.fr/en/preparing-your-visit/buying-your-tickets.html

( не пропускайте музея Д'Орсе...  и на Дома на инвалидите... )

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Когато купуваш билети по интернет, то ги купуваш за точно определен час. В този час(5-10 минути по-рано) отиваш и влизаш без да чакаш на опашката.

Аз поне разбрах въпроса за предварително купуване на билетите. :)

 

Ясно, това ми е новост, не знаех че има билети с определено време :)

Връзка към мнение

За 17:30. Следващото  качване е в 20:00. Но още е рано за купуване.Поне след месец..

http://www.tour-eiffel.fr/en/preparing-your-visit/buying-your-tickets.html

( не пропускайте музея Д'Орсе...  и на Дома на инвалидите... )

Благодаря за инфото. Толкова голям ли е интервала с елрктронни билети. То залеза за 07.09 е в 20:20, почти 3 часа по-късно.

Връзка към мнение

Когато купуваш билети по интернет, то ги купуваш за точно определен час. В този час(5-10 минути по-рано) отиваш и влизаш без да чакаш на опашката.

Аз поне разбрах въпроса за предварително купуване на билетите. :)

Точно така, искаме да купим билети предварително.

Връзка към мнение

Миналата година се качвах на кулата. Цифром и словом 3 часа и нещо си заминаха ей така. Ето някои подробности:

купете си комбиниран билет до върха (включва изкачване с асансьор от земята до ниво 2 и после от 2 до върха). Има и втора възможност за билет: пеша до ниво 2 и после асансьор до върха. Ние взехме втория билет, защото ми беше интересно да разгледам структурата. Самото качване не е много тежко, стъпалата са широки и няма гъчканица. А и самото влизане в кулата през този вход става много бързо за разлика от асансьора от земята. Влиза се през югоизточният "крак" на кулата (асансьорът е на северозападния). На ниво 2 обаче - изненада. Всъщност билетът бил само за да влезем и отидем на ниво 2 без асансьор. Айде на 1 опашка на касата на ниво 2 (добре, че не трябваше да се връщаме до земята :-) ), за да вземем допълнителен билет до върха. На асансьорите на ниво 2 те уведомяват, че имаш 45 минути да стоиш на върха. Но пък никой не ти ги следи. Ние стояхме на нивата доста - правихме снимки и на светло и на тъмно. На всеки кръгъл час кулата свети като дискотека и е много красиво. 

Затова ако държиш на снимки на светло и тъмно поне 90 минути преди стъмване трява да се наредиш/влезеш. Не разчитай на часовете на билета - на асансьорите е ужас.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

... Не разчитай на часовете на билета - на асансьорите е ужас.

С това не съм много съгласна. :)

Дори и да се засечат с група, която влиза с предимство пак няма да чакат много. Резервиралите билети по интернет, влизат през отделен вход и не чакат на опашката.

Да кажа нещо и относно закупуването на билетите: за септември месец ще ги пуснат на определена дата(не я знам предварително) още първия ден, в който се пуснат билетите голяма част от тях се резервират(предполагам не само от физически лица) и понягока дълго време няма свободни часове за резервация. Но ... трябва да проверявате периодично, защото преди желаната от вас дата ще се появат часове. :)

Възможностите за резервация на час можете да видите в сайта. Вечерните часове са 17-17,30-20,00...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Това, което ми е направило впечатление е, че за билети като за Айфеловата купа, Тайната вечеря в Милано и т.н., има много частни агенции, които изкупуват билетите и после ги препродават онлайн на 3 х цената или на такава, която е доста по-висока от нормалната...

Както някой по-горе спомена, има качване в 20:00, което би било най-удачно в случая, но пък ако се качите в 8, то около 9:30 трябва да слизате, защо си мисля, че точно в 9:30 се мръква, демек няма да видите хубава нощна панорама със светлини, ами полумрак. Все пак е август и се стъмва късно... Може и да греша!

 

Сега погледнах има отворени и свободни дати за Август, казва, че Sales opening date : Wednesday 07th May 2014 at 08:30 am. Но си проверявай редовно.

Връзка към мнение

С това не съм много съгласна. :)

Дори и да се засечат с група, която влиза с предимство пак няма да чакат много. Резервиралите билети по интернет, влизат през отделен вход и не чакат на опашката.

Да кажа нещо и относно закупуването на билетите: за септември месец ще ги пуснат на определена дата(не я знам предварително) още първия ден, в който се пуснат билетите голяма част от тях се резервират(предполагам не само от физически лица) и понягока дълго време няма свободни часове за резервация. Но ... трябва да проверявате периодично, защото преди желаната от вас дата ще се появат часове. :)

Възможностите за резервация на час можете да видите в сайта. Вечерните часове са 17-17,30-20,00...

Щеше ми се нещо около 19:00, но явно ще гледаме какво е в наличност, ако изобщо успеем on line да вземем билети.

Връзка към мнение

PURCHASE (3 places)

 

* Lift entrance ticket with access to the Summit

Samedi 15 octobre 2011 а 19h30

Tour Eiffel - Paris (75)

- 2 places Adulte (2 x 13,40 €)

- 1 place Jeune 12-24 ans (1 x 11,80 €)

Bar Code : 14937651

 Докато се качим и се стъмни. Пътя до горе е около 20мин - поне така показва времето на заснемане на снимките -https://plus.google.com/photos/100263870214579547005/albums/5664943166399667153?banner=pwa

Връзка към мнение

Извинявай, ти хем си написал девети месец, а аз проверих за Август. Но при всеки случай, от следващия месец започвай да проверяваш всеки ден, може малко да е досадно, но това е начинът...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Извинявай, ти хем си написал девети месец, а аз проверих за Август. Но при всеки случай, от следващия месец започвай да проверяваш всеки ден, може малко да е досадно, но това е начинът...

От сега няма смисъл да проверява всеки ден. :)

Сега на сайта за закупуване на билети са качени вазможните чакове, но не е възможно да купуш билет за след 18-ти юни. Всички следващи дати се пускат поетапно на различни дати. За дата в началото на август месец билетите ще бъдат пуснати в продажба на 3-ти май, за дата в средата на август ще ги пуснат на 21-ви май, за 31-ви август ще ги пуснат на 2-ри юни и т.н.

 

Когато качат часовете за септември за конкретната, интересуваща ви дата най-напред ще се появат часовете и датата на която ще можете да ги купите. :)

Единствено на таза дата е важно да сте бързи и да закупите интересуващият ви час.

Ако не успеете, чак тогава ще трябва да следите редовно сайта.

Успех!

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Заставаш на Монмартр и се радваш на светлинното шоу в цялата му прелест , а в Париж все някога ще се върнеш  ;)


Това на шега . Звучи ми просто невероятно да няма часове ... аз не съм и взимал предварителна резервация , просто се нсредих на опашката и след около час дойде нашият ред и това в топ-туристическия сезон.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

xax поисках да видя свободни часове за края на септември и ми казаха да се махам :Д имало само на 1ви и 12ти останал някой час! нахалници :Д

Проверявайте редовно. Понякога пускат билети когато наближи датата.

И още нещо - вижте дали няма удобни за вас часове до второ ниво. От там ще си купите до върха.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Въобще не е нужно да си купувате билети предварително. Ние бяхме там на 17.08.2014г. Отидохме към 19 часа и чакахме не повече от 10 минути. Успяхме да видим Париж на светло и след това и като светнаха светлините. Опашките изглеждат големи, но не е толкова бавно. Става бързо навсякъде. Само в Лувъра чакахме около 50 мин., но там е много красиво и докато чакаш можеш да разглеждаш сградите, фонтаните, да се снимаш - не е досадно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Въобще не е нужно да си купувате билети предварително. Ние бяхме там на 17.08.2014г. Отидохме към 19 часа и чакахме не повече от 10 минути. Успяхме да видим Париж на светло и след това и като светнаха светлините. Опашките изглеждат големи, но не е толкова бавно. Става бързо навсякъде. Само в Лувъра чакахме около 50 мин., но там е много красиво и докато чакаш можеш да разглеждаш сградите, фонтаните, да се снимаш - не е досадно.

 

Наистина е доста странно по време на пиков сезон, че и по залез да става бързо. Времето как беше? Колко пункта бяха отворени долу?

Връзка към мнение

Времето беше приятно , около 20 градуса с леки облаци, не като горещините тук. Имаше опашки и в четирите края.

Ние съвсем случайно си харесахме една и чакахме там.

Връзка към мнение

Времето беше приятно , около 20 градуса с леки облаци, не като горещините тук. Имаше опашки и в четирите края.

Ние съвсем случайно си харесахме една и чакахме там.

 

Ах, това обяснява донякъде нещата, че са били отворени и четирите края. А само до първата платформа ли ходихте или до горе? В предишните години, когато съм ходил винаги е било чакане по над час на една опашка за ходене до първата платформа и горе с асансьор или втора опашка, която почти я няма, но е само за ходене пеша до първата платформа. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.