Прескочи до съдържание

Пътувания заради спортни събития


Препоръчани мнения

Страхотно! Много ме привлича този регион - и във футболно, и в туристическо отношение. Навремето бях метнал око на Сантандер в комбинация с Хихон или Билбао, ама докато се наканя, пропаднаха чак в трета дивизия завалийките. Иначе и Хихон, и Ла Коруня ги уважавам много, а специално Овиедо ми се превърнаха в любимци преди два сезона, когато се след дълги години на изгнание по селските групи се завърнаха в Сегундата по един впечатляващ начин (30 000+ на решителния мач  и истинска фиеста по улиците след успеха). Култов отбор. Спомням си навремето имаха една машинка за голове -Туро Флорес. Много ги пореше вратарчетата :) 

 

Двуцветко, благодарности за репортажчетата. Много си ме надъхал за Шпанско, да знаеш :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да, доста интересен район за футбола е северната част на Испания. Направи ми впечатление, че феновете боготворят играчите си. Гледах как играчите на Хихон слизаха от автобуса и феновете им се тълпяха изпадаха в захлас все едно Роналдо и Меси бяха пред тях. И по време на мач бяха плътно зад тях във всеки момент, докато съм бил свидетел на Бернабеу на недоволство и освирквания по своите след 15-на минути и пропуски. Та действай смело, направи един футболен маратон из региона :) Бях в Овиедо и си бях планирал да отида до стадиона да го разгледам, тъй като не е далеч от центъра, но бях останал без крака и го оставих за следващия път :)

И за да изчерпа темата испански футбол от моя страна още няколко мачлета от долни дивизии. Един ден се озовах на мач от Терсера Дивисион (една от многото им четвърти дивизии) в Сан Лукар де Барамеда (да, точно от тук Магелан тръгва на околосветското си пътешествие преди 5 века!) в Андалусия (първите 4 снимки). Гостуваше Аямонте, от градче на испано-португалската граница, кърваво местно дерби. Единственият ми най-ярък спомен бе, че зад едната врата имаше един бут хамон, който един местен го дялкаше осигурявайки дажби хамон за публиката, както и бира за евро на щанд до него. Беше и жега та не беше много трудно човек да се замъгли, та дори и крайния резултат не помня, но хамона и бирата няма да ги забравя :)

 

Другият по-впечатляващ мач от по-долните испански дивизии бе в ... Африка (последните 3 снимки). В испанския анклав Сеута, който се намира на африканския бряг и граничи с Мароко. Бе мач на ниво Сегунда Дивисион Б или с други думи ниво отговарящо на нашата югозападна В група :) Единственото, което помня от този мач бе, че носих леко сюреалистичното чувсто, че гледам мач от испанското първенство на континента Африка с изглед към Мароко от стадиона и че имаше огромна луна, която не си личи толкова добре на снимката, но заклевам се беше една от най-големите, които някога съм виждал :)

 

Та толкова от испанските терени за сега, ще пусна някой репортаж от други ширини като ми дойде музата :)

post-299-0-72619600-1487535480_thumb.jpg

post-299-0-53104300-1487535493_thumb.jpg

post-299-0-95058400-1487535503_thumb.jpg

post-299-0-26342100-1487535512_thumb.jpg

post-299-0-94625100-1487535521_thumb.jpg

post-299-0-67866000-1487535530_thumb.jpg

post-299-0-44752200-1487535538_thumb.jpg

Редактирано от Двуцветко
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз съм бил вляво от теб, на другата трибуна. За мен първи мач на любимата Местая! Голямо изживяване, най-важното победа в този много труден сезон. Скоро и аз ще пусна снимки...

Като ще е Испания, да е актуално :)

attachicon.gifIMG_0101.JPG

Днес бихме Атлетик Билбао, в сряда е ред на Реал Мадрид :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Уважаеми пътуващи фенове. Съседната тема за Скопие ме подсети, че тази година финалът за Суперкупата на Европа между Манчестър Юнайтед и някой обречен европейски гранд ще се проведе на един магелански хвърлей от родину, а именно в македонската столица, на спортното съоръжение със стряскащото име "Филип ІІ Арена". Датата на мача е 8 август - запишете си я в календара, ако сте заинтересовани. 

 

Стадионът е страхотен. Стръмен и висок - такива, каквито най-много обичам. Всичко ти е като на длан, а и се получава много приятна акустика. Смятам, че ще се получи хубава атмосфера - тази пробита купа не е чак такъв комерс уж... 

 

:)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Стадионът им беше супер дори и преди да построят прословутата Северна трибуна :) Сега само им пречи на гъзарите от Южна да гледат как си тече Вардарот - мътен и кървав - докато си зяпат мача :D

Смятай значи, откога не съм бил на мач там ;)

За последно на един прословут мач Македония-Англия, за който комшиите се бяха свръхнаточили, че бяха вече направили равен 2-2 като гости с един знаменит гол на "наш'то момче" Шакири от ЦСКА. Гол директно от корнер, един от трите най-баламски, които Дейвид Сиймън е пускал в кариерата си, макар и не с такова значение, както другите два, които са всеизвестни.

Е, в Скопие македонците паднаха, но се бориха мъжки, а последните 5 минути, в които нищо друго не се случваше, освен Бекъм да бави топката до ъгловото флагче, сигурно е отнесъл повече псувни, отколкото в цялата си кариера :)

 

П.П. След онзи мач в Лондон Дейвид Джеймс зае титулярното място на вратата на Англия, а в дните преди мача в Скопие се мъдреха уникални билбордове, но не знам, дали си пазя снимките от китайската SKINA.

Надписът на билбордовете беше: "Го засакавме Сиjман, зошто не и Џеjмс!"

Редактирано от master_of_germs
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Очаквано Сърбия и Испания се класираха на четвъртфиналите на Купа Дейвис. Двубоят помежду им е насрочен за 7-9 април на сръбска земя (най-вероятно Белград). С други думи, в кърпа е вързана класиката Джоко - Надал. 

Дали може да се вземат билети от някъде или вече е късно?

Връзка към мнение

Дали може да се вземат билети от някъде или вече е късно?

 

Току-що попрелистих сръбските сайтове. Не пише нищо за билетите. Предполагам, че до няколко дни ще има информация, защото вече наближава. 

 

Иначе са решили мачът да се играе в по-малката (и по-стара) зала "Александър Николич" (бивша "Пионир"), чийто капацитет е не повече от 6 хиляди зрители. Ще е тегаво с билетите. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

... а именно в македонската столица, на спортното съоръжение със стряскащото име "Филип ІІ Арена". Датата на мача е 8 август - запишете си я в календара, ако сте заинтересовани. 

 

Стадионът е страхотен. Стръмен и висок - такива, каквито най-много обичам. Всичко ти е като на длан, а и се получава много приятна акустика. Смятам, че ще се получи хубава атмосфера - тази пробита купа не е чак такъв комерс уж... 

 

:)

Националната арена Филип II Македонски не е никак лош стадион наистина. Такъв тук нямаме за съжаление. Приятна разходка по единия бряг на Вардар води до него. Една снимка от 2013 (септември), когато Македония посрещнаха Шотландия. Интересен мач, в който Макетата загубиха от Маклаудови с гол в последната минута (1:2).

post-299-0-86998600-1488220484_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Много хубаво за Суперкупата, да. Нещо не ме кефи денят от седмицата, но ще направя всичко възможно да отида, даже може и без преспиване, ей го къде е :D

Иначе билетите за тениса има време да бъдат пуснати. Ако играят Джоко и Рафа, спокойно можеше да бъде в Арената. Малко куцо решение на сърбетата. Тогава бачкам уикендите, но дано се отвори пролука

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Иначе билетите за тениса има време да бъдат пуснати. Ако играят Джоко и Рафа, спокойно можеше да бъде в Арената. Малко куцо решение на сърбетата. Тогава бачкам уикендите, но дано се отвори пролука

 

 

Току-що попрелистих сръбските сайтове. Не пише нищо за билетите. Предполагам, че до няколко дни ще има информация, защото вече наближава. 

 

 Ако нещо чуете за билети, обаждайте :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Уважаеми пътуващи фенове. Съседната тема за Скопие ме подсети, че тази година финалът за Суперкупата на Европа между Манчестър Юнайтед и някой обречен европейски гранд ще се проведе на един магелански хвърлей от родину, а именно в македонската столица, на спортното съоръжение със стряскащото име "Филип ІІ Арена". Датата на мача е 8 август - запишете си я в календара, ако сте заинтересовани. 

 

Гледам, че миналата година билетите за това събитие са били от €50 до €150, но факта, че мачът се игра в Норвегия обяснява тези цени. Да се надяваме, че тази година цените ще са балкански и народни.

Което ми напомня, че вече е известен домакинът на събитието през 2018 - Талин, Естония.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ее, супер повод да се отиде до Талин. Бях в една люта зима преди няколко години и много ми хареса. Лятото ще е още по-хубаво!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Уважаеми пътуващи фенове. Съседната тема за Скопие ме подсети, че тази година финалът за Суперкупата на Европа между Манчестър Юнайтед и някой обречен европейски гранд ще се проведе на един магелански хвърлей от родину, а именно в македонската столица, на спортното съоръжение със стряскащото име "Филип ІІ Арена". Датата на мача е 8 август - запишете си я в календара, ако сте заинтересовани. 

 

Стадионът е страхотен. Стръмен и висок - такива, каквито най-много обичам. Всичко ти е като на длан, а и се получава много приятна акустика. Смятам, че ще се получи хубава атмосфера - тази пробита купа не е чак такъв комерс уж... 

 

:)

 

Аз все още се надявам, че червеното отборче няма да може да си развее отбора за половин милиард до Скопие ;) Ако бяха си отделили цял милиард можеха и да успеят :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Трябва ми съвет откъде най-изгодно да се купят билети за Moto GP в Италия и за F1 в Белгия.

 

Ако състезанието има официален сайт, най-добре от там. Бедата, е че тези сайтове често не излизат на първо място в гугъл. Ако не продават директно в сайта, търсиш дали ги има в големите резервационни сайтове - ticketmaster, eventim (ticketone в Италия) и т.н.

 

Ето за МотоГП: http://www.ticketone.it/tickets.html?affiliate=ITT&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=1809743&includeOnlybookable=false&xtmc=mugello&xtnp=1&xtcr=1

 

Ето за СПА: https://www.spagrandprix.com/en/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм съгласен на Юве и който и ще да е друг отбор ;) Може и срещу Ман Ю, може пак да си го вземем на връщане Погба за без пари и пак едни 100 млн. да влезнат в касичката :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко текст и снимки от юбилейния ми футболен мач №100 зад граница :)

 

Борусия Дортмунд - Херта Берлин (1/8-финал за Купата на Германия, игран на 8 февруари в Дортмунд пред 80 500 зрители)

 

Цялата екскурзия (самолетни билети, билет за мача, вътрешни трансфери и бири) ми излезе точно 130 лева, като единственият тегав момент беше с нощувката, която реших да си спестя заради ранния полет и надутите цени. Беше леко тегаво да се убият няколко нощни часа, тъй като летището е затворено през нощта, ЖП гарата е тотално убито място с пародия на чакалня с капацитет 12 седящи места, а единственото известно ми денонощно отворено заведение в делничен ден е Макдоналдса на гарата, който във въпросната нощ беше препълнен с пътуващи фенове.

 

Иначе с билет за мача се снабдих изключително лесно - през официалния сайт на отбора. Отделно, пред стадиона преди мача ме спряха поне петима човека да ми продават билет (на номинална цена!), тъй че цялата тази истерия с билетите за домакински мачове на Дортмунд се раздува прекалено много в услуга на едни измислени сиви сайтчета за препродажба на билети с нагла надценка. Винаги, когато съм се интересувал от билети за домакинства на Дортмунд, винаги е имало в свободна продажба в официалния канал на клуба. Вярно, не са били големи мачове с кръвни съперници като Байерн, Шалке, Юве и други, но и по-малките мачове изпълват капацитета на стадиона до краен предел и атмосферата не е по-лоша.

 

Билетът за мача дава право на безплатен транспорт в цялата транспортна мрежа на областта в деня на мача до 03:00 часа на другия ден, като условието е да се ползва за отиване и връщане до/от стадиона, а не за самоцелни хаотични пътувания, но с малко магеланска импровизация и комбинативност човек може да направи приличен "зиг-заг" по пътя към стадиона, ако ме разбирате какво искам да кажа :)

 

Влизането с раници, чанти и друг багаж на стадиона е строго забранено. Същите могат да се оставят в едни павилиончета-гардеробни на цената от 50 евроцента. Късно го разбрах, иначе щях да се напълня с бири от супера и нощта да ми мине къде-къде по-бързо и приятно :D

 

Честно казано, очаквах повече от цялото изживяване. Явно е, че дори култовите немски отбори безвъзвратно са се пуснали по пързалката на дивия комерсиализъм. Футболното, фенското отдавна е на заден план. Само като пример - един китаец дойде с лели, стринки, балдъзи и момчешка челяд за половин отбор. Първите десет минути бяха много тегави за задностоящите зрители като мен, защото нашият човек реши да направи подробна фотосесия на своите от всички възможни ъгли. Второто полувреме също не започна добре, когато същият герой поведе челядта в редичка по един - първо за вурстчета, после за безалкохолни и накрая за тоалетна. Направо му пукна кратуната от нерви!

 

Стадионът ми се стори безличен. Типично модерно съоръжение без собствен характер, тъй да се каже. Градът също не е нещо особено. Паркът и в частност розариумът вероятно са много приятни местенца, но в друг сезон, не зимата.

 

Като цяло приятна еднодневна ексурзийка се получи, но определено имах по-големи очаквания. Не бих повторил на същото място освен за мач на любимия ми Фрайбург :)

 

post-127-0-78204200-1488832716_thumb.png

 

post-127-0-03251600-1488832723_thumb.png

 

post-127-0-61673500-1488832732_thumb.png

 

post-127-0-73999700-1488832741_thumb.png

 

post-127-0-31093100-1488832756_thumb.png

 

post-127-0-92152600-1488832762_thumb.png

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Д**ба, дори там ли вече не се получава готино изживяване...аз мисля да ходя на мача с Инголщад на 17-и. А на следващия ден на Кьолн - Херта, но ще търся билети на място, тъй като няма да съм в Бг преди това и ще ми е малко сложно с комуникациите. Интересен избор на любим отбор, моят все пак е малко по-класически - Кайзерслаутерн   :rolleyes:

Редактирано от Worldismine
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Живяла съм във Фрайбург. Дербитата с Карлсруе бяха много люти :D. Следващия път ако имаш нужда от компания за мач, може да пуснеш една обява да се присъединя :), а и да нямаш нужда пак :P

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Планирам между 2 и 5 април да съм в Мадрид.

Планът е на 2-ри да се гледа Реал Мадрид - Алавес, а два дни по-късно Атлетико Мадрид - Реал Сосиедад. Искам да хвана мач ка Калдерон преди да е хлопнал врати. Ако на някого му се ходи, или ще е в Мадрид по това време, да свирка ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Обмислям едно Осло в края на юни, съчетавайки полезното с приятното, като гвоздеят на приятната част е посещение на най-лютото норвежко дерби между местните "мордорци" Волеренга и норвежките "канари" Лилестрьом (по програма: на 24 юни на националния стадион в Осло). Ако някой ценител иска да се придружи в агитката на Лилестрьом за този култов мач, да обажда овреме. За билетите няма никакви грижи. 

 

Няколко снимки от предишното ми и единствено засега дерби, играно на Митичния през есента на 2011 г. 

 

post-127-0-73210200-1489954176_thumb.jpg

 

post-127-0-51310400-1489954215_thumb.jpg

 

post-127-0-21191300-1489954205_thumb.jpg

 

post-127-0-10037800-1489954167_thumb.jpg

 

post-127-0-82501200-1489954195_thumb.jpg

 

:)

 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искам да попитам има ли някой да ходи на финал на Шампионска лига в Кардиф и ако да, проучвал ли е стигането със самолет през Бристол ли е най-удобно от България.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искам да попитам има ли някой да ходи на финал на Шампионска лига в Кардиф и ако да, проучвал ли е стигането със самолет през Бристол ли е най-удобно от България.

 

Аз мисля да ходя, ако моя отбор се класира. Има два варианта - до Бристол или до Лондон. Оттам насетне най-вероятно с автобус. Голям минус е, че почти няма свободни места в хотели за финала. Много фенове са си запазили стаи с възможност за анулиране, ако техните отбори не се класират. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.