Прескочи до съдържание

Програми за лоялни клиенти


Препоръчани мнения

Единственият начин, поне според мен, да се събират мили по цивилизован начин освен чрез полети е, чрез специализираните кредитни карти на някои от програмите. 

 

Специално искам да ти благодаря за идеята за кредитна карта American Express British Airways. Одобриха ме с лимит 2800 паунда и е вече в ръцете ми :) Пък ще видим нататък как най-добре да реализирам тези точки... Сполай!

Връзка към мнение

А дали си заслужава да се ползват сайтове за следене на въпросните мили / хотелски точки и т.н.

Имам предвид, че човек му губи малко края, ако се запише в 10тина различни програми.

Попаднах на awardwallet.com и се зачудих.

 

Ако си стигнал дотам да имаш регистрации в 10 програми - значи не си избрал правилната стратегия. Точки се събират в максимум 3 програми, по една на алианс, и евентуално някоя от близкоизточните. Силно препоръчително е авиокомпанията, от конкретен алианс, към която да трупаш точки от всички полети на партньорите им, да има заминаващи от София полети: Луфтханза, Турците, Егеан, Еър Берлин, Бритиш/Иберия ..

 

Специално искам да ти благодаря за идеята за кредитна карта American Express British Airways. Одобриха ме с лимит 2800 паунда и е вече в ръцете ми :) Пък ще видим нататък как най-добре да реализирам тези точки... Сполай!

Надявам се да си проучила връзката, която ти бях пратил, със списък с настоящи промоции за карти на Бритиш. Те са от малкото авиокомпании които дават по 100 000 мили за издаване, отвреме-навреме.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Надявам се да си проучила връзката, която ти бях пратил, със списък с настоящи промоции за карти на Бритиш. Те са от малкото авиокомпании които дават по 100 000 мили за издаване, отвреме-навреме.

 

Откъде толкова мозък бе, приятелю... Вие ми взехте акъла с вашата изобретателност  :blink:

 

Не съм проучвала нищо, като изключим основния уебсайт, откъдето подадох application за картата, одобрили са ме и я получих, докато съм била в Йордания, а снощи я активирах. Ще гледам да чета, ама тези теми определено надхвърлят мозъчните ми възможности :blush: Благодарности за просвещенията. Една милимунда да хване дикиш във времето, нещо е :) 

Връзка към мнение

Специално искам да ти благодаря за идеята за кредитна карта American Express British Airways. Одобриха ме с лимит 2800 паунда и е вече в ръцете ми :) Пък ще видим нататък как най-добре да реализирам тези точки... Сполай!

Браво, със здраве да си я ползваш! Към нея има и Visa нали?

Имай предвид, че трябва да ползваш AMEX-а, за да трупаш мили, май визата не ти дава нищо. Виж си в Terms and Conditions pack-а, какво е положението, че те променят често правилата.

 

П.П. Лимит от £2800 си е доста малко за кредитна карта, което ме навежда на мисълта, че BA ги дават трудно тези карти по принцип. :(

Редактирано от Djgeorgie
Връзка към мнение

Браво, със здраве да си я ползваш! Към нея има и Visa нали?

Имай предвид, че трябва да ползваш AMEX-а, за да трупаш мили, май визата не ти дава нищо. Виж си в Terms and Conditions pack-а, какво е положението, че те променят често правилата.

 

П.П. Лимит от £2800 си е доста малко за кредитна карта, което ме навежда на мисълта, че BA ги дават трудно тези карти по принцип. :(

 
Благодаря! 
 
Visa към картата? Тц, няма. Абе и този лимит е супер. По-голям ще ми е дерт да го планирам като плащане - пък както се увличам... 
Ще ги проучвам нещата явно, мъгла са ми. 
 
Благодаря ти още веднъж!
Връзка към мнение

А дали си заслужава да се ползват сайтове за следене на въпросните мили / хотелски точки и т.н.

Имам предвид, че човек му губи малко края, ако се запише в 10тина различни програми.

Попаднах на awardwallet.com и се зачудих.

Аз ползвам awardwallet и ми е много полезно като каталог - имам към 50 акаунта общо за 6 човека...

И докато наистина е вярно, че е добре да се концентрираш върху малко на брой, винаги има по някоя интересна промоция като $100 за вечеря в Шангри-ла, която пусна Георги, или няколко акаунта, които отдавна не използвам, но може и да започна, ако излезе нещо интересно...

 

Абе аз съм тежък случай, дори децата ми са на 3 г и имат по три различни акаунта...

 

Между другото има опция да си пазиш паролите локално, а не на сървъра, от съображения за сигурност. А аз лично акаунтите, които са ми най-важни и най ще ме заболи ако ги хакне някой не съм ги добавил в Awardwallet, но и няма начин да ги забравя. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много бонус мили за летящите с Бритиш:

http://www.britishairways.com/en-gb/flights-and-holidays/flights/european-bonus-avios

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Много съм зле с разните програми за събиране на мили. Имам на Star Alliance една на Air Canada - Аероплан, където слагам от време на време точки с разни партньори на алианса, откакто един ден видях, че след много години събиране всички са ми изтекли, спрях да си играя да ги проверявам даже. На Turkish изкарах Miles&More (имаха някаква промоция за Св. Валентин миналата година само за членове ня тяхната програма). Чудя се дали мога от Aeroplan на Air Canada да си прехвърлям точки в Miles&More на Turkish, ужким са от един алианс?

 

На British Airways се регистрарах за някакав Executive Blue Club и сложих там някакви авиос и тиър поинтс (които даже и не знам за какво са). Сега си купих едни билети на катарците до Намибия, една от отсечките се изпълнява от дъщерна на British Airways в Ю. Африка, като си влязох с резервационният номер на катарците в сайта на BA ми изкара всички букнати полети. Ако си вкарам на BA номера за Executive Blue Club при тази резервация, ще ми прибави авиос към акаунта.

 

Има ли смисъл това да го правя или да се регистрирам за програмата на катарците Qmiles и там да ги сложа и евентуално да прехвърля от BA авиос ако може? Нямам идея взаимо-заменяеми ли са тези авиос/точки/мили м-у двете компании или другите от One World.

 

На Air France имаме някакви Flying Blue  карти с жена ми и там също не знам какво ми е положението, та се чудя дали изобщо да не забравя за тези програми за лоялни клиенти или пък да кютам както до момента - поне като купувам билети да си вкарвам номера от съответният алианс, това поне не изисква менажиране и следене...

 

Доста писах, но всъщност основният ми въпросът е за BA и катарците - от полетите на последните на BA програмата ли да сложа милите или да си отворя Qmiles и да се опитам да си прехвърля авиос там?

Връзка към мнение

Ами ако имаш някакви Avios вече, слагай там, по-добре отколкото да ги разпиляваш по много места. Те хем не изтичат (ако имаш активност последните 3 години), хем можеш да обединяваш с акаунта на жена ти (Create Household account) и да ползваш всичките накуп. 

Но аз нямам много знания за катарската програма. Кой клас (буква) са ти билетите?

 

ПП. Между отделните програми не можеш да прехвърляш, дори да са в един алианс. Изключения има обикновено ако една компания купи друга, примерно сега се сливат АА и US Airways, преди време Continental и United. Няма изгледи скоро това да се случи с катарците.

Можеш да събираш и харчиш с всички компании от алианса, но важат правилата на програмата, където са ти милите.

ППП. Ако нямах Avios и никакви мили от Oneworld, бих се записал в програмата на АА, защото там се плащат по-малко допълнителни такси. Не знам обаче дали имаш вече много или почти нищо, също не знам дали с катарците се плащат големи такси, предполагам да.

Редактирано от neuromancer
Връзка към мнение

Кой клас (буква) са ти билетите?

 

Икономична класа са (N). Мерси за отговора.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

N ти дава 25% от прелетените мили в програмата на Бритиш и 50% в програмата на катарците и АА. Сега гледам, че катарците също имат семеен акаунт. АА нямат.

Връзка към мнение

N ти дава 25% от прелетените мили в програмата на Бритиш и 50% в програмата на катарците и АА. Сега гледам, че катарците също имат семеен акаунт. АА нямат.

 

Т. е. в такъв случай по-добре ли е да се вземат 25 % в програмата на Бритиш или да се регистрирам при катарците за 50%? Пише, че Бритиш дават 3,876 авиос на глава и 150 пойнтс. Евентуално си мисля (евентуално само), че може и още един път да се лети до Виндхук и катарците като, че ли дават най-добри цени до там.

Връзка към мнение

Ами трябва да разгледам програмата на катарците за по-категоричен отговор, напр. таксите им дали са големи.

Също зависи дали имаш много мили с Бритиш и можеш ли да ги използваш сега, т.е. дали имаш вече достатъчно или само ще ти останат излишни.

 

На Бритиш програмата е добра за наградни билети на къси разстояния (напр. в Европа (с Бритиш, Еър Берлин), Ю.Африка, САЩ вътрешни полети, от САЩ до Карибите) - трябват малко мили и малко кеш. Освен това е добра за ъпгрейд - ако купиш премиум економи с Бритиш и да ъпгрейднеш до бизнес класа. За полети с Иберия до Ю.Америка също. Ако нищо от това не те привлича, се насочи към катарците. Executive Club не е добра за дълги полети в икономична класа, защото таксите са големи. Трябва да погледна за полети с катарците към Африка как са таксите. Обаче на катарците не съм гледал програмата в подробности и ме е страх да съм прекалено категоричен, ще погледна като имам повече време.

 

Mалка симулация - SOF - DOH - JNB и обратно, с Бритиш мили - 65000 мили + $380, с катарските мили 75000 мили + вероятно същата сума кеш (нямам акаунт да проверя, след малко ще стане)

 

ПП Уфф, не мога да видя катарците, защото ако нямаш мили не показва нищо. Нещо не ги харесах на пръв поглед, нищо не показват точно и трябва да се гадае... Лично аз бих стоял с Бритиш, аз поне ги познавам, пък и имаш нещо вече там...

 

ППП. Изглежда, че N клас дава 50% към Иберия, откъдето може да се прехвърли към Бритиш без проблеми (те ползват едни и същи мили, въпреки леките различия в програмите).

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Резервирал съм кола от rentalscars.com - доставчика е Авис . Някой знае ли какво трябва да направя за да добавя точи в програмата на Бритиш за този наем ? 

Връзка към мнение

ППП. Изглежда, че N клас дава 50% към Иберия, откъдето може да се прехвърли към Бритиш без проблеми (те ползват едни и същи мили, въпреки леките различия в програмите).

 

50% към Иберия как се вземат, на какъв акаунт? На Иберия ли трябва да си направя членство?

 

Гледам, че на Бритиш имаме с жена ми по 14, 191 авиос, ако клеймвам полетите с катарците до Намибия, ще ни прибавят още 3,876 авиос на глава, което си е нищожно. Идея си нямам къде и с коя а/к бих пътувал за в бъдеще... Като цяло катарците е по-вероятно да предлагат изгодни билети отколкото BA.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

50% към Иберия как се вземат, на какъв акаунт? На Иберия ли трябва да си направя членство?

Правиш си членство в Иберия, на сайта им, като гледаш имената, рождената дата и и-мейла да са точно същите както в акаунта на Бритиш. Даваш си номера при чекина или промяна на данните преди пътуването.

Kато получиш милите намираш "Combine my Avios" из менютата и ги прехвърляш.

Ако ще правиш Household account го правиш след като прехвърлиш милите от Иберия (става и преди, ама прехвърлянето е по-трудно).

 

ПП. Забравих, ама за да прехвърляш трябва акаунта в Иберия да е по-стар от 90 дни, та е важно да се направи по-рано, в случай че милите ти потрябват спешно.

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Резервирал съм кола от rentalscars.com - доставчика е Авис . Някой знае ли какво трябва да направя за да добавя точи в програмата на Бритиш за този наем ? 

 

Няма как, мили за коли се дават само ако резервираш директно от доставчика. Не пречи да попиташ на гишето, но бъди готов за разочарование :) Те като цяло за кратки наеми дават по 200-300 мили, та не е голяма болка, че си изпуснал. 

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Членството в тези програми да разбирам ли, че е само лично и важи само за един пътник?

Имам предвид - ако пътувам с още някой и правя резервация за два билета, за да се възползвам от трупането на мили и от двата билета, трябва и двамата да са регистрирани в програмите и не може млиите и от двата билета да са трупат на сметката на единия, така ли?
И респективно после ако/когато се ползват и ако само един има регистрация, а пътуват двама -  да се ползват неговите мили при покупката на билети за него и още някой?

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Да, само лично е, т.е. който лети, той получава милите. Ако сте двама, записваш и двамата и така. После примерно Бритиш Еъруейс и някои други програми имат семейни сметки, с които може да обединиш милите на хората в семейството и да ги ползваш наведнъж.

Можеш да купиш билет с мили за когото си поискаш

Връзка към мнение

Ок, мерси :) .
Предполагах, че е така, но тайно се надявах да не е, щото сега ще трябва да правя за цяла група регистрации, а как мразя да правя регистрации в сайтове, не е истина :wacko:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Повечето семейни сметки си идват си известен % фира, т.е. ако запишеш двама в семейна сметка милите от втория ще са 50% в семейната и 50% в личната му, примерно. Етихад на времето вкарваха 100% в семейна сметка.

Връзка към мнение

Повечето семейни сметки си идват си известен % фира, т.е. ако запишеш двама в семейна сметка милите от втория ще са 50% в семейната и 50% в личната му, примерно. Етихад на времето вкарваха 100% в семейна сметка.

Имаш ли конкретен пример за това ? Аз май не съм срещал такива, досега.

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

Аз съм чувал, че има такова нещо, но тези, които съм ползвал (Бритиш и BMI когато ги имаше) нямат фира.

 

При всички случаи има ограничения, примерно хората да са семейство или да живеят на един адрес (не се проверява задължително) и някакъв макс брой хора, примерно 6-7

Връзка към мнение

Имаш ли конкретен пример за това ? Аз май не съм срещал такива, досега.

 

За кои по-конкретно?

 

Ето при Етихад е още на 100%: http://www.etihadguest.com/en/programme/benefits/family/

 

А при Аерофлот са 70% за съпруг/съпруга и 40% за други: http://www.aeroflot.ru/cms/en/afl_bonus/family_main_rules

 

На Аерофлот семейната програма не съществува вече де, но мисля че и при други ги имаше подобни условия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.