Прескочи до съдържание

Програми за лоялни клиенти


Препоръчани мнения

За тези, които дават под 100% питам.

 

Ами Аерофлот, когато имаха програмата :) Преди 3 години беше, пътувах често със сестра ми и племенницата и тогава ги проучвах за едни полети до Китай със Аерофлот как да запиша милите. Голямо ровене падна и си спомнях, че имаше и други компании с подобни условия. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Мда, Бритиш Еъруейс си променят програмата от 28 април. Нищо хубаво не трае дълго.

http://www.britishairways.com/en-gb/executive-club/club-changes

 

В общи линии отново въвеждат досадните 25 и 50% за билетите с ниски цени. Цените на наградните билети за бизнес и първа класа се вдигат доста, за икономична остават същите или намаляват, за ненатоварените периоди. Промените влизат в сила от 28 април, ще има съответните промени и в Иберия.

Твърдят, че ще има повече места с мили, 9 милиона тази година. 

Ще видим какво ще направят с горивните такси, ако ги намалят ще стане по-изгодно да се лети в икономична класа. То аз бизнес класа и без това няма да видя, както ми трябват 4 места...

 

ПП Съветвам летящите с Иберия до края на април да си вземат каквото им се полага, че после става по-трудно. Между другото в кой клас са тези евтините тарифи (като буква)?

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мда, Бритиш Еъруейс си променят програмата от 28 април. Нищо хубаво не трае дълго.

http://www.britishairways.com/en-gb/executive-club/club-changes

 

В общи линии отново въвеждат досадните 25 и 50% за билетите с ниски цени. Цените на наградните билети за бизнес и първа класа се вдигат доста, за икономична остават същите или намаляват, за ненатоварените периоди. Промените влизат в сила от 28 април, ще има съответните промени и в Иберия.

Твърдят, че ще има повече места с мили, 9 милиона тази година. 

Ще видим какво ще направят с горивните такси, ако ги намалят ще стане по-изгодно да се лети в икономична класа. То аз бизнес класа и без това няма да видя, както ми трябват 4 места...

 

ПП Съветвам летящите с Иберия до края на април да си вземат каквото им се полага, че после става по-трудно. Между другото в кой клас са тези евтините тарифи (като буква)?

 

Да, същото щях и аз да го пиша. Жалко... Ще прогонят хора в ниския банд - като мен, дето имаХА за стимул милите - плюс харесват авиокомпанията. В един момент ще ми е все тая с кои ще летя, при положение че изобщо не мога да стигна награден фонд.

 

Да помоля за малко пояснение какви са тези букви (клас)? Благодаря. 

Връзка към мнение

Едно допълнение - увеличават драстично печеленето на мили в горните класове, намаляват количеството мили необходими за икономичните полети "извън сезона', но го увеличават за бизнес и първа класа.

Тук са направили разбивка:

 

 

http://viewfromthewing.boardingarea.com/2015/01/28/huge-british-airways-avios-devaluation-coming-april-28-wont-affect-savvy-frequent-flyers/

 

Интересно дали и Иберия ще въведат същите промени или ще запазят положението..

 

Едит: още по детайлна разбивка:

http://upgrd.com/matthew/major-british-airways-executive-club-devaluation-in-late-april.html

 

 

Да помоля за малко пояснение какви са тези букви (клас)? Благодаря. 

Накратко: в зависимост кога си купуваш билета, и дали е на промоция или ще те одерат, свободните места са маркирани с една от тези букви.

Колкото по-надолу в таблицата, толкова е по-евтин, и затова и ще ти дадат по-малко мили за него.

Когато си купиш билет с милите - издават ти го в един от класовете "без натрупване".

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение
X e наградния билет и при Иберия, имам предвид тези сгрешените тарифи на Иберия в кой клас са, не съм си буквал такава още.
Връзка към мнение

Дремал съм още. Discounted economy

Редактирано от macf1an
Връзка към мнение

X e наградния билет и при Иберия, имам предвид тези сгрешените тарифи на Иберия в кой клас са, не съм си буквал такава още.

Моят е P клас. 

Връзка към мнение

Да, логично P ще дава 25%. Важното, което прочетох е, че билетите купени до 28 април ще дават мили по старите правила, т.е. 100%. Това ми е малко съмнително да стане и вероятно ще трябва човек да им се обажда за корекция.

 

Едно допълнение - увеличават драстично печеленето на мили в горните класове, намаляват количеството мили необходими за икономичните полети "извън сезона', но го увеличават за бизнес и първа класа.

 

Еми аз не вярвам някой тук да пътува редовно с горните класове бизнес и първа класа. Като цяло са ми малко криви тия промени. Хората, които пътуват в икономична и желаят да си купят бизнес клас с мили са порязани два пъти. А да пътуваш в икономична все още си е неизгодно заради горивните такси, няма индикация, че ще ги махат. Ако винаги пътуваш платено в горните класове не ти пука много за мили.

Друго нещо, което не харесвам, пише че са пуснали 500000 места вчера, но аз гледах за моите маршрути (Сао Пауло - Лондон), там няма нищо повече от преди. Та сега дилемата ми е дали да чакам 28 април, за да буквам икономична в ниския сезон с намаление (дотогава обаче може и всичко да свърши), или сега на високите цени докато има... А и нямам достатъчно мили за трима все още...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разбира се, и Иберия бутнаха програмата си надолу:

 

http://www.ibp2015.com/Avios-y-puntos-elite_en.pdf

 

Предимството е, че са смъкнали цените в мили за наградни билети, както и фактът, че не взимат такса гориво ако си ползвате милите за техни полети. Май британските ни авиоси ще стават иберииски..

Също така, Бритиш и Иберия вече официално си имат братче - Еър Лингус.

Връзка към мнение

Ок, до колкото разбрах от темата милите се натрупват лично. Ако пътуваме аз и цялото ми семейство с Луфтханза, трябва да създам регистрация за всеки от тях. Първият ми въпрос е:  в кой момент трябва да заявя полагащите ни се мили за съответния полет? Когато купувам билетите възможно ли е ?
Вторият въпрос е дали в крайна сметка мога да обединя милите на всички? Имам силни съмнения за последно :lol:

Нещо не вярвам в безплатния обяд :lol:

Връзка към мнение

Можеш да си регистрираш номера по всяко време до полета, че и след това. Можеш при покупката на билета, има поле за Frequent flyer number или нещо такова, можеш след това, като правиш малки промени, по същия начин както да речем избираш меню или места, може и при чек-ин. След полета е по-досадно, може да ти се наложи да пращаш бордни карти по факс или по пощата.

По втория въпрос, можеш, ако програмата има семейни сметки, Miles and more на Луфтханза няма (освен май ако адреса ти е в Близкия изток, трябва да се провери). Можеш да изберееш програма със семейни сметки, мисля че от Стар Алайанс такива са или японската АНА или корейската Asiana, пак трябва да се провери дали са подходящи за вас).

Връзка към мнение

Моите полети също са в класове Q и P което ще рече около 3000 мили за ретърн :)

Чудя се в коя програма да ги заявя?

Най-много съм натрупал към Qatar...

Те са смешни тия мили ама все пак да не отиват зян.

Връзка към мнение

Имаш предвид полети с Иберия? Билети, купени до 1 март за Иберия и до 28 април за Бритиш са по старите правила.

Връзка към мнение

Ако ги пишеш към катарците, ще имаш 3000 мили в повече (виж да не дават 50%, вместо 25, възможно е), към Бритиш или Иберия ще са 12-13000. Нестандартен вариант е към програмата на ТАМ, откъдето след това се прехвърлят към точки на Accor за отстъпка от цената на стаята. Това май е най-изгодната употреба на програмата на ТАМ.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих ти препоръчал да разгледаш вариант за записването им в Лайфмайлс, на Авианка. Предимствата съм ги споменавал неведнъж ..

 

Edit: Само където дават 30% за промо-тарифи .. https://www.lifemiles.com/eng/use/par/parairibe.aspx :mellow:

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих ти препоръчал да разгледаш вариант за записването им в Лайфмайлс, на Авианка. Предимствата съм ги споменавал неведнъж ..

 

Edit: Само където дават 30%за промо-тарифи .. https://www.lifemiles.com/eng/use/par/parairibe.aspx :mellow:

 

Там колко мили бих получил в смисъл 100 % , 50 % ... ?

Иначе другите неща с трансферите и удвояването при тях ги прочетох  :)

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

Аха :

 

 

The miles you earn on Iberia flights depends the Class of the ticket you purchase:

 

Предполагам обаче моето е било промоционална цена което ще означава 30%

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бих ти препоръчал да разгледаш вариант за записването им в Лайфмайлс, на Авианка. Предимствата съм ги споменавал неведнъж ..

 

Edit: Само където дават 30% за промо-тарифи .. https://www.lifemiles.com/eng/use/par/parairibe.aspx :mellow:

Те са добър вариант като за постоянно, но може би е по-добре да се вземат 100% мили от другаде докато още може.

Аз лично още нямам акаунт при тях, ама след няколко месеца постоянни разправии с ТАМ и едно недоразумение с Иберия нямам много желание да се захващам с още една компания от Латинска Америка. Предполагам, че ако не трябва да им се обаждаш са си съвсем наред, де  :)

Иберия още нямат София в списъка с летища, та не може да се взима награден билет от/до София онлайн. Имам спомен че миналата година можеше (само от Испания към България, не обратно), ама нещо са си променили сайта...

Връзка към мнение

Едни от малкото, които имат напълно функционираща онлайн система за наградни билети. Явно точно за да не трябва да им се обажа да човек..

Прави си акаунт веднага, защото вече трябва да имаш такъв, ако пуснат пак промоция за купуване на мили.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Имаш ли конкретен пример за това ? Аз май не съм срещал такива, досега.

Понеже гледах къде има семейни сметки - Емирейтс дават 20% от милите в сметката на главата на семейството, какво става с другите 80% не ми стана ясно.

Връзка към мнение

Учудих се от ниската стойност, но като поразтърсих - май нямат много контрол кого пишеш в семейството и можеш да си вкараш вътре сума народ.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.