Към съдържанието

Добре дошли!

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме.

За пълен достъп до форумите, влезте в профила си или се регистрирайте - бързо и безболезнено.

Снимка

Шри Ланка

• Моля влезте в профила си, за да отговорите
64 отговора на тази тема

#1 Sun4o

Публикувано 24 март 2014 - 8:24

Наближават Новогодишните празници :)  и взех да се пооглеждам за любимото ми за това време на годината - плажните дестинации...

Поразрових форума, но не намерих тема за Шри Ланка. Ако пък има такава, може да ми изтриете моята.

Интересно ще ми бъде да споделите:

- на кое място поставяте тази дестинация сред останалите - Тайланд, Малайзия, Камбоджа

- добри ли са плажовете и кои са за предпочитане. Поддържани ли са или е дива екзотика. Чел съм за Галее и Тринкомалее

- зад плажовете - става ли за живот, има ли готини кръчмета или е мизерийка. Имам си добра представа за нивото в Азия.

- храна - люто ли е като в Индия или има и нормална. Не мога да ям люто. По-точно мога и обичам, ама фарингита не ми дава

- екскурзии, които препоръчвате

- удачен ли е един прескок до Гоа за 4-5 дена и как е там. Виждам, че няма директни полети, което ще е пречка, не искаме прикачвания. 

- хотели - 4 звездните такива ли са си или са надценени. Препоръки? Не че съм претенция, ама друго си е бийч локейшъна...

- преди години имаха проблем с бездомните кучета - избиваха ги, че Апели туристите. Има ли ги още, хапят ли пак, гонят ли моторчетата.

Помагайте, а аз после ще пусна пътеписче ;)

• Яничка харесва това

#2 Oshko

Oshko

Женен с деца:)

• 2173 мнения

Публикувано 24 март 2014 - 11:39

Моите впечатления- евтинко и мизерийка, като цяло ми хареса, екзотично е, но до плажове не стигнахме, така че не знам как са.

• домосед, Sun4o и AlexandraKo харесват това

Ако събираш пари за черни дни, бял ден няма да видиш!

#3 Sun4o

Публикувано 24 март 2014 - 11:43

Малко нахално...ама, какво правите там, ако не на плаж да ходите (основно) :)  :lol: ?

#4 slujitel

Публикувано 24 март 2014 - 12:00

В Шри Ланка е пълно с храмове, които си заслужават. И аз като отида някой ден, не се знае още точно кой изобщо не мисля да ходя на плаж. Там не е плажна дестинация, според мен.
  • mililia харесва това

#5 Oshko

Oshko

• 2173 мнения

Публикувано 24 март 2014 - 12:39

Малко нахално...ама, какво правите там, ако не на плаж да ходите (основно) :)  :lol: ?

Ние си направихме само stopover по пътя към Малдивите и нямаше време за всичко, също беше и нещо като военно положение в момента, точно правителствените войски бяха подгонили тамилските тигри. Спомням си как ядохме някакви тестени неща и май накрая платихме 1$, също там се возихме за първи път на тук-тук, ама не лъснат като в Тайланд :) Нямаше място за количката на детето и човека я дъжеше с една ръка 'извън' тук-тук-а :). Храмовете са доста интересни, но предполагам, че и плажовете не са за изпускане.

• Еминко, mililia, Яничка и 1 друг харесват това

#6 Monika_Koko

Публикувано 24 март 2014 - 17:32

Плажовете, които видях и посетих в Шри Ла са чудесни и диви. Със сигурност по източното крайбрежие е по-красиво и става и за гмуркане, но ние бяхме около Коломбо, после Сигирия, Дамбула, Анурадхапура, Канди, Пинауела . Храната е евтина и изключително люта. Аз бях със сина ми и той накрая (деня преди обратния порет)  се примоли да му купя нещо не -люто.... и така направихме компромиса да влезем  в Коломбо в КFC...., въпреки  указанието за не-люто меню...аз си поплаках докато го ядох:) Иначе храмовете са страхотни, чаените плантации също - предлагат ти да дегустираш около 5 вида чай...и ако искаш си купуваш. Бяхме в нещо като резерват за  морски костенурки. Друг за слонове. Кучета има според мен по-малко отколкото в София:)  Аз поне не видях.  Ботаническите им градини са впечатляващи.  Изобщо места за посещения ...мнооого. Според мен Шри Ланка все още не е силно туристическа дестинация и е запазила доста афтентичност. Хотелите доста прилични  и чисти - 4*. Е, не са като за 4* , но пък кой ти стои в хотела:)

• stefanrusev, wilks, stanimir и 5 други харесват това

#7 домосед

домосед

летящ африканец

• 1269 мнения

Публикувано 24 март 2014 - 22:32

Преговори си руския!

За общуване с другите плажуващи по "дивите" плажове и обитаващи 4-звездните хотели. 

Шри Ланка: новият Крим за анексиране! (със същите аргументи като стария  :huh:)  

• Polina, но нейм, captain_oveur и 9 други харесват това

#8 stanimir

Публикувано 24 март 2014 - 23:02

Остана ли място което не са окупирали ? Руснаците са новите японци и май скоро ще оглавят класацииите за най-пътуваща нация. Лошото , че носят след себе си и много нелицеприятни навици , както впрочем и поляците както споменах наскоро в друга тема ;)

#9 Sun4o

Публикувано 25 март 2014 - 7:09

Леле, Моника, направо ме песимизира с това за храната...Аз така си и мислех, ама все се надявах, че има и нелюто. И рибата ли люта я правят? Или те ръцете им като са омацани в люто, съдовете също и всичко става такова...

Домосед, с руския съм 5.75, почти отличник, по-добър ми е от инглиша... ;)

• AlexandraKo харесва това

#10 Monika_Koko

Публикувано 25 март 2014 - 8:49

Е, има чисто оризче- снежно бяло..., но каквото и да му сложиш за подправка е люто в различни степени. Същото е и със спагетите им. С рибата има шанс, защото ако успееш  да ги спреш да ти ливнат сос или щедро да поръсят с подправки може да хапнеш чиста рибка. Със скаридите е неспасяемо...люто, но вкусно, вкусно. Сушената риба, която се вее по улиците , като накичено пране изглеждаше интересно, но не посмях да опитам- инстинкт за самосъхранение:)  На закуска в хотелите, освен стандартната имаше и две дълги редици с незнайни манджи -  средно люти. За плодовете - всичко е ясно - божествени. Не, че  не ми дадоха ананас с лют пипер...изядох го и много ми хареса. Важно е да се експериментира, не е толкова непоносимо люто. Пък и здравословно:)

• stefanrusev, wilks, Прасунсен и 5 други харесват това

#11 wilks

Публикувано 25 март 2014 - 13:53

Е, има чисто оризче- снежно бяло..., но каквото и да му сложиш за подправка е люто в различни степени. Същото е и със спагетите им. С рибата има шанс, защото ако успееш  да ги спреш да ти ливнат сос или щедро да поръсят с подправки може да хапнеш чиста рибка. Със скаридите е неспасяемо...люто, но вкусно, вкусно. Сушената риба, която се вее по улиците , като накичено пране изглеждаше интересно, но не посмях да опитам- инстинкт за самосъхранение :)  На закуска в хотелите, освен стандартната имаше и две дълги редици с незнайни манджи -  средно люти. За плодовете - всичко е ясно - божествени. Не, че  не ми дадоха ананас с лют пипер...изядох го и много ми хареса. Важно е да се експериментира, не е толкова непоносимо люто. Пък и здравословно :)

А лют сладолед има ли? С всичките тези приказки за лютите манджи, ще ме накараш само заради яденето да отида в Шри Ланка.  :P

...е, и заради чая, де. Аз като непиещ кафе, съм особено голям почитател на чая, и даже имам няколко вида, донесени директно от цейлонските плантации от познати - божествени вкусове и аромати :)

• Прасунсен, petia_a_z, AlexandraKo и 1 друг харесват това

Enjoy the ride 

the distance doesn't matter

#12 neuromancer

Публикувано 25 март 2014 - 14:44

Лютото е необходимост в страните, където се спазва по-малко хигиена, като Индия, защото елиминира много от евентуалните бацили. Затова и в средните векове подправките са се ценели много, не само заради вкуса. Така поне четох някъде.
Та бих казал да внимавате ако не ядете люто там, където всичко е люто.
  • tonik, naTpuoT, eloena и 5 други харесват това

#13 Sun4o

Публикувано 25 март 2014 - 17:03

Знам, че е така, но.....комфорта в гърлото ми е по-важен :) .

Няколко години подред в Тайланд го подминавам лютичкото (иначе много го обичах), още нищо ми няма. Но пък не може да се сравняват хигиенните условия между двете държави.

#14 Георги Матеев

Георги Матеев

Публикувано 28 септември 2014 - 16:33

Ровейки из търсачките попаднах на изгодни билети до Коломбо и се зачетох по-подробно за Шри Ланка.

Става въпрос обаче за началото на месец май, а чета че тогава там започва дъждовния сезон.

Някой има ли представа доколко е сериозен дъжда по тези ширини и дали въобще има смисъл да се ходи там през май?

#15 Krum4ov

Публикувано 28 септември 2014 - 17:32

Да, от Истанбул има доста добри цени за там и аз доста съм чел. Живот и здраве мисля Февруари да отида за две седмици. Иначе за времето Мисля че половината година е добро в едната половина на острова, а после обратното. Поради смяна на посоката на мусоните. Но доколкото помня февруари март е добро времето за южните части, а май е някакво междинно и е по-добро може би за северните части на острова, които не са толкова туристически и известни. Иначе е интересна и вътрешността на острова, но там нямам идея как е с времето. Интересна информация за метеорологичните условия може да се намери в сърф сайтовете, тъй като има много добри вълни и пише по кое крайбрежие кога е сезона за каране през годината. Това е горе долу каквото съм намирал като инфо.

• Георги Матеев харесва това

#16 Тони

Публикувано 29 септември 2014 - 8:19

И аз се глася за февруари, но само за около седмица, а после малко до Индия.

• Krum4ov и luba_rizova харесват това
Няма ситуация без изход. Има само пауза между две хрумвания!

#17 Oshko

Oshko

• 2173 мнения

Публикувано 29 септември 2014 - 10:49

Бил съм Юни, не валя, това естествено не е гаранция, по тези ширини е доста на късмет. Аз тогава 2008-2009 изобщо не се бях светнал, че е хубаво човек да провери сезоните :P , ами направо с главата напред.

• Пътувко харесва това

#18 Георги Матеев

Георги Матеев

Публикувано 29 септември 2014 - 10:54

Бил съм Юни, не валя, това естествено не е гаранция, по тези ширини е доста на късмет. Аз тогава 2008-2009 изобщо не се бях светнал, че е хубаво човек да провери сезоните :P , ами направо с главата напред.

То и аз рядко се сещам да проверя сезоните... Ама е хубаво човек да е по-внимателен с това, че може да стане засечка някой път.

Така или иначе засега сложих пауза на идеята за Шри Ланка. Насочих се към Индия, онзи неочакван билет за €215 рязко направи Делхи и Гоа по-привлекателни дестинации :)

• аматьор харесва това

#19 Krum4ov

Публикувано 06 октомври 2014 - 21:57

И аз се глася за февруари, но само за около седмица, а после малко до Индия.

Ами може да направим една магеланска среща, ако се наредят нещата  :)

#20 macf1an

Публикувано 06 октомври 2014 - 22:06

Току що една дружка, която за последните 20 години е била амнайсе пъти там, много нахули Коломбо. Аз все си мислех, че е по-добре от Банкок и узурпираността му от пияни туристи и евтини човешки тела, ама май ще се окаже иначе ..

0 потребители четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни