Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Не виждам тема за тази авиокомпания, а искам да споделя няколко неща, които може да са от полза на някой друг.

За да си купя билет, се регистрирах в сайта на авиокомпанията. Там има полета: име, фамилия - задължителни и още едно поле, което е за втора фамилия и не е задължително. Аз естествено попълних само полетата за име и фамилия и оставих другото празно. Когато си купувах билета забелязах, че въпросното поле е полълнено автоматично от системата отново с фамилията ми, т.е. името на билета стана "име фамилия фамилия". Повечето българи обаче имаме 3 имена, като второто и третото в голям процент от случаите са различни. Веднъж като си направиш регистрация в системата не може да си сменяш името без да се свържеш с авиокомпанията. Така че оставих нещата както са. Те дори ми изпратиха по пощатата карта за лоялен клиент с такова име.

Полетът обаче наближава и реших да се застраховам и да получа нещо като уверение, че няма да имам проблеми с това име. Иберия дават 2 варианта да се свържеш с тях - кол център или twitter. Не умирах от желание да се регистрирам в още една социална мрежа, но реших да пробвам. Писах им на хората, отговориха веднага, но първо беше - "Ще проверим", после - "Обадете се в кол центъра".

Да се обадиш в кол центъра не е много лесна задача, особено ако държиш да говориш на английски. Успях да се свържа чак след като се обадих от немски телефон в обедната им почивка (не знам дали има връзка, но така успях). В крайна сметка ми предложиха да ми изтрият третото име и да остана с две имена - име и фамилия, което мен ме устройва идеално и което всъщност беше очакваното от мен. Казаха, че ще бъде безплатно и че ще ме уведомят по електронната поща (още съм в очакване).

Моето обяснение за имената - Иберия е испанска фирма. А в Испания и испаноезичния свят хората имат две фамилии - първата е фамилията от бащата, другата от майката. Ако питаш някой как се казва - той ще ти каже име фамилия, а ако го пише - ще напише име и двете фамилии.

За да избегнете моя случай може като се регистрирате да попълните и трите си имена в реда, в който са ви, т.е. име, презиме и фамилия - съответно в полетата за име, фамилия, друга фамилия. Така ще имате трите си имена в правилната последователност върху билета и картата. Но: ще трябва да влизате в системата им с презимето си, т.е. като ви пита за фамилия и номер на резервация - попълвате презиме и номер на резервация.

 

Друго: ако си купувате билета с кредитна карта, ще трябва да я представите на check-in.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Много интересна тема!Аз нямам личен опит ,но мога да споделя опита на съпругата ми.Тя е летял 3 или 4 пъти с тях,но само вътрешни полети.И тя е забелязала това с фамилиите,но абсолютно никакъв проблем не е имало.Направо на летищата в Мурсия,Аликанте и Севиля си е било "айляшка" работа.Много лежерно го давали испанците с проверка,багаж,камо ли някой да прави проблем за фамилия.

А що се отнася до броя на фамилиите,сигурно си има обяснение,все пак това е Испания.Хората там (а и тези от колониите) имат минимум по 4 имена:-)

Връзка към мнение

Това в Испания - ясно, но аз летя от Германия. А с германците обикновено съм нащрек, някои са болезнено педантични  ;)

Иначе на германката нямаше нужда много да се обяснявам. Току-що си получих и редактирания билет.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С имената си се оправила, но провери по-късно дали наистина са сменени. За картата за лоялни клиенти си помисли дали да не се регистрираш в програмата на Бритиш Еъруейс - Executive Club. Те двете ползват едни и същи мили, и можеш да ги прехвърляш от едната в другата (сметките трябва да са с еднакви имена, рождени дати и имейл адреси). Обаче да се разправяш с англичаните е доста по-лесно, а за да ползваш милите е по-добре през Executive Club, освен ако смяташ да летиш със самолети на Иберия, тогава таксите са много по-малки с програмата на Иберия. За всички други освен Иберия ако купиш билетите с мили през Иберия+ нямаш право на смяна и отказ, докато през британците имаш.

Всъщност е добре да се регистрираш и в двете, и във www.avios.com за най-пълно оползотворяване на възможностите.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря, neuromancer . Проверих, сменени ми са имената, по-точно е махната допълнителната фамилия, не само от билета, но в системата им и сега съм с 2 имена - име и фамилия, но картата си ми е с грешното име - просто трябваше веднага да се свържа с тях. Но ще имам едно на ум да си проверя името пак при евентуален следващ полет.

За Бритиш Еъруейс - Executive Club ще проверя, благодаря.

:) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 година по-късно ...

"Iberia е първата европейска линия, която пуска билети с наддаване! "

Аз не съм чувал за такава практика, но явно има някъде другаде също.

Трябва да се регистрирате и да започнете с наддаването. Всеки полет, който излезе за наддаване изтича след 48 часа. Може да се види историята на самото наддаване, което протича  горе-долу  както в ebay, получават се съобщения, ако спечелите или ви наддадат. Интересно с две думи. Ето линк с възможните оферти в момента

https://subastas.iberia.com/

 

Сега се регистрирах да видя как. Имат и  опция купи сега, примерно за полета Мадрид-Ню Йорк-Мадрид има 6 места и в момента цената  е стигнала до 260евро, но има и купи сега за 487евро.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Чекирах се безплатно вчера, 24 часа преди полета. Отново изкарах късмет и на двата полета ми даде места до прозореца! На 777 съм назад 35К, но за без право на избор и безплатно е добре.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

A321-та на Иберия в която се качвам сега е доста занемарена, а не е много стара 13,7 години. Поне не е тясно има 5 пръста от коляното ми до предната облегалката

image.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Чекирах се безплатно вчера, 24 часа преди полета. Отново изкарах късмет и на двата полета ми даде места до прозореца! На 777 съм назад 35К, но за без право на избор и безплатно е добре.

 

За къде летиш? Предполагам по-скоро имаш предвид А 330 или А 340, защото във флота на испанците нямат 777. Дай после отзиви и снимки за полетите, че не съм летял с тази компания, а ми предстои...

Връзка към мнение

За къде летиш? Предполагам по-скоро имаш предвид А 330 или А 340, защото във флота на испанците нямат 777. Дай после отзиви и снимки за полетите, че не съм летял с тази компания, а ми предстои...

Билета е купен от Иберия и за това чекирам с тях. Летя Мадрид-Лондон-Токио. Мадрид-Лондон беше А321 на Иберия, а втората част е с бритиш с 777. В а321 бяха сложили само 35 реда седалки, с две думи имаше много място.

На качването в Мадрид имаше 3 групи на отделни опашки и на всеки си пише на борд. карта коя група е. Избягват се всякакви струпвания на хора.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Оповестиха официално, че от октомври се пуска линията Мадрид-Токио след 20 годишно прекъсване. Отначало се говореше, че ще се пусне от JAL, но сега виждам, че полетите ще са с Iberia с А330. Ще летят  3 пъти седмично до Нарита, за сега обявяват цени от 612 евро, което не е хич малко, но да видим за в бъдеще.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Някой ако има инфо относно картите Iberia plus как действат?

За да се натрупват точките avios, трябва ли да си член/да имаш карта/ на иберия плюс или автоматично се натрупват на профила?

Връзка към мнение

Трябва да, и да си дадеш номера при покупка/ чекин.

Може и да си член на някоя друга програма - партньор.

http://magelanci.com/topic/2000-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8-%D0%B7%D0%B0-%D0%BB%D0%BE%D1%8F%D0%BB%D0%BD%D0%B8-%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B8/

Връзка към мнение

Не, трябва да си дадеш номера при чек-ин. Или с manage my booking да си го добавиш преди това. Иначе няма кой да свърже твоя профил с билета

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

 През август имах полет за Мадрид. Ибериа ми канселра полета от Истанбул  до Мадрид. Възможно е да има и други дестинации. :(  :( :(  

Връзка към мнение

 През август имах полет за Мадрид. Ибериа ми канселра полета от Истанбул  до Мадрид. Възможно е да има и други дестинации. :(  :( :(  

В този пост споменаха отново за отмяна на отсечката Истанбул-Мадрид с Иберия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 През август имах полет за Мадрид. Ибериа ми канселра полета от Истанбул  до Мадрид. Възможно е да има и други дестинации. :(  :( :(  

Линията спира (след 7 май) заради драстичен спад на пътуванията на испанци с цел туризъм към Истанбул и Турция като цяло + яростна конкуренция от страна на Турски Авиолинии и Пегасус.

Няма опасност за другите линии на Ибериа.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Линията спира (след 7 май) заради драстичен спад на пътуванията на испанци с цел туризъм към Истанбул и Турция като цяло + яростна конкуренция от страна на Турски Авиолинии и Пегасус.

Няма опасност за другите линии на Ибериа.

Цените на Турските авиолинии са в пъти повече от тези на Иберия. Чудно ми е  как се конкурират.

Връзка към мнение

Цените на Турските авиолинии са в пъти повече от тези на Иберия. Чудно ми е  как се конкурират.

Теоретично Turkish имат по-ниски цени за трасето, но си пълнят полетите, за разлика от Ибериа.

Три полета всеки ден срещу пет на седмица също е показателно, коя авиокомпания се справя с линията.

Пегасус също дават доста добри цени, а пък имат и повече честоти от Ибериа.

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

Имам въпрос: В цената на билета Basic на Иберия колко е ръчният багаж. Доколкото успях да видя е стандартен.

И тази карта Avios е нещо като клубна, в която се събират мили ли?

Връзка към мнение

Имам въпрос: В цената на билета Basic на Иберия колко е ръчният багаж. Доколкото успях да видя е стандартен.

И тази карта Avios е нещо като клубна, в която се събират мили ли?

 

Стандартен, даже май няма ограничения в килограми: http://www.iberia.com/gb/luggage/hand-luggage/ Имаш право и на допълнителен предмет тип дамска чанта, камера, лаптоп и т.н.

 

Avios е точно програмата им за лоялни клиенти. Имат обща с бритиш, така че си заслужава да се регистрира човек. 

Връзка към мнение

Имам въпрос: В цената на билета Basic на Иберия колко е ръчният багаж. Доколкото успях да видя е стандартен.

И тази карта Avios е нещо като клубна, в която се събират мили ли?

 

Леси, до къде ще летиш с Иберия?

 Не помня съвсем точно, но за вътрешно европейските полети имаше някаква рестрикция за багажа. Когато е междуконтинентален си е стандартния багаж. Така беше преди две години, сега може и да има промени.

 

 

Иначе Авиос си е клубна карта.

Редактирано от mililia
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.