Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Мадрид - Лисабон - Мадрид дава добри цени. А ние сме с ръчен багаж.

А, ок, аз се обърках с чекиран багаж. По нагоре  вече са ти отговорили.

Връзка към мнение

Да се оплача, летим с Иберия от Богота за Рим. На летището в Мадрид една лелка ми казва, че ще ми вземе куфарчето, ръчен багаж, един за двама ни и ще го чекира. Казвам и, че вътре има чупливи и ценни неща, а ние нямаме друг ръчен багаж, освен една фотографска чанта, в която не мога да сложа нищо, освен фотоапарата. Тя ми заявява, че не я интересува, нямало място в самолета и ще го чекира и започва да го дърпа, да му сложи лепенка. Тя дърпа куфарчето, аз не го давам....накрая му залепя лепенката и се маха. 90% от ръчните багажи, които бяха куфарчета ги обраха. На бординга се примолих на човека да не ми го вземат, че имам чупливи неща и той ми каза, да изчакам. Останахме 4,5 човека, които не си даваме ръчните куфарчета последни и накрая ни качиха с тях. Беше много неприятно.

Връзка към мнение
  • 7 месеца по-късно ...

От 25 април 2018 Iberia започва директни полети от Мадрид до Сан Франциско. Полетите ще се изпълняват от машина А330-200:

IB6175 135 MAD SFO 12:25 16:00
IB6174 135 SFO MAD 18:00 14:15

 

Също така, полетите до Гватемала ще са със спирка в Манагуа:

IB6343

 

MAD

GUA

12:25

15:40

Desde el 1 de octubre

IB6344

GUA

MGA

17:10

18:30

IB6344

MGA

MAD

19:45

14:15+1

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, akair каза:

Също така, полетите до Гватемала ще са със спирка в Манагуа:

IB6343

 

MAD

GUA

12:25

15:40

Desde el 1 de octubre

IB6344

GUA

MGA

17:10

18:30

IB6344

MGA

MAD

19:45

14:15+1

Доколкото виждам натам са директни, а на връщане само са през Манагуа. Преди се минаваше през Сан Салвадор. И ако дефинираме като валидиращо събитие за посещение на страна приемем "препикаването на територия" (WC) и пазаруване в магазините на летището, мога да си добавя и Салвадор в списъка на посетените страни ^_^

  • Харесвам 2
  • Смея се 4
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

При опит да се чекирам онлайн на сайта на Иберия ми изписва, че не ми позволява. Мога да го направя само на гише, защото трябвало да ми проверят информацията от кредитната карта. Дали е заради това, че картата ми изтече скоро и трябваше да я сменя или е стандартна процедура?

Връзка към мнение
преди 40 минути , Viktor_ каза:

При опит да се чекирам онлайн на сайта на Иберия ми изписва, че не ми позволява. Мога да го направя само на гише, защото трябвало да ми проверят информацията от кредитната карта. Дали е заради това, че картата ми изтече скоро и трябваше да я сменя или е стандартна процедура?

Аз вчера направих он-лайн чек-ин за Мадрид-Тенерифе и Тенерифе-Мадрид , без проблем.

В сайта на Иберия, ама, това са вътрешни полети.

Ти да не би за международен да опитваш?

 

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Не е нормално за тях, аз съм летял 20-30 пъти, вътрешни и международни и винаги съм чекирвал онлайн. След като е не може, явно искат да те видят.

Връзка към мнение

Чекина не е ли 24 часа преди полета? Бих се изненадал да позволяват чекин по-рано.

Иначе на мен така ми искаха да гледат документите, но бях с еднопосочен билет.

Връзка към мнение

Малко гадаене се получава с информацията тип на час по лъжичка, но ето какво пишат Иберия. Видно е, че може по-рано, ако се плати, но точно в твоя случай няма да стане и с плащане дори.

 

Online check-in

Reserve your seat number and get your boarding pass from the moment you purchase all your flights from Iberia, Iberia Express and Air Nostrum, except for flights to/from London, Lyon, Bogota, Sao Paulo, the USA, Puerto Rico, Mexico, Guatemala, El Salvador, República Dominicana, Honduras, Nicaragua, Cuba, Costa Rica, Venezuela, Peru, Chile and South Africa.

For all the flights, you can continue doing the check-in online starting the day before the departure flight.

You can obtain your boarding pass online up to 1 hour before the flight's scheduled departure (90 minutes in Lagos, San José and 180 minutes in Caracas).

Връзка към мнение
  • 5 седмици по-късно ...

Оказа се че при плащане с българска кредитна карта ( Дайнърс), мога да се чекирам само на гише на летището, като трябваше да покажа самата карта. След това всичко беше наред. 

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
Здравко Ангел
преди 5 минути , neuromancer каза:

Ако си на английската версия, до бутоните Return и One way има линк I will be stopping over - това е

Благодаря, малко неточно са го написали, ама важното е, че има.

Връзка към мнение
  • 10 месеца по-късно ...

С началото на лятното разписание (02 март 2020) Iberia ще започне отново да оперира полети между Мадрид и Кайро. Полетите ще бъдат изпълнявани 4 пъти седмично със самолет А319. Полетите следва да бъдат одобрени от 2-те правителства, за да започнат.

IB3350 MAD1740 – 2330CAI 319 x247 (без дни вторник, четвъртък и недел)
IB3351 CAI0020 – 0440MAD 319 x135" (без дни понеделник, сряда и петък)

 

https://www.routesonline.com/news/38/airlineroute/285183/iberia-resumes-cairo-service-from-march-2020/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...
1 hour ago, epetkov said:

Iberia купува Air Europa  за 1 милиард евро  цък

Това, може би, е добре да си отиде в темата за Air Europa. Сливанията не следва да са в тази тема 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От IAG (това е компанията майка на Иберия) са пуснали презентация по повод придобиването на новата а/к

https://www.iairgroup.com/~/media/Files/I/IAG/documents/20191104 - Air Europa analyst presentation.pdf

 

Има интересни моменти - информация за планираната флотилия на а/к, синергия, размер на операциите в ЛатАм, брой излитания и кацания по часове - необходими за нормална работа на хъба в Мадрид, ...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

От лято 2020 Iberia ще лети между Мадрид и Вашингтон, ДЦ. Полетите ще бъдат изпълнявани 5 пъти седмично, самолет - А333

https://grupo.iberia.es/news/13112019/estrenamos-vuelos-directos-a-washington

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...

Някой да е купувал билет за дете като възрастен? Цената е една и съща, ама трябва да избегна забраната да купя за само дете (ще има възрастни с друга резервация)

Имам лоши спомени от опити да се разбера с кол центъра им, ама ако трябва...

Лошо са ми разпределени милите и не мога просто да купя билетите на веднъж или два пъти, трябва да правя комбинаторика...

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.