Прескочи до съдържание

Кутайси, Грузия


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Мога да дам следните отговори:

- Лари могат да се купят от Никар (чейнджа срещу църквата Св. Седмочисленици) в София. 

 

- Доларите бяха една идея по-вървежни от еврото. Сега вече не си спомням много добре, но май ни бяха останали доста лари и искахме да ги обърнем в евро. На няколко места ни отказаха, накрая в един чейндж се навиха да ни ги заменят за долари. Като цяло - бяха склонни само да купуват валута, но не и да продават. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бих задал и още въпроси- малко се притеснявам да не ме удари културен шок- но може би твърде много мисля.

 

Твърде много мислиш :) Няма да има чак културен шок. Има супермаркети. За таксито е хубаво да питаш шофера колко ще струва, не помня да ползваха апарати.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бях там преди 3-4 години, цените като цяло са малко по-ниски, отколкото у нас. Не помня точно, но беше евтинко, без да е фрапиращо.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

От това, което прочетох, да влезеш в Азербайджан с арменски печат може да е малко сложно, с повече въпроси, не знам да не са пуснали реално някой, но е възможно. Обратното е по лесно, ние затова първо Азербайджан, после Армения. Границата между двете страни е затворена и не може да се мине, та ще минем през Грузия. Но това е само инфо от нета, като се върна ще кажа точно как е. Ако не се получи ще уплътним дните за Армения в Грузия и без това я орязахме тази Грузия заради липса на време.

Аз също се налага да летя през Баку (с престой от 2 часа) от Истанбул за Тбилиси и после ми се иска от Грузия да отида до Армения. Ще имам ли проблем? :)

Връзка към мнение
Здравко Ангел

Аз също се налага да летя през Баку (с престой от 2 часа) от Истанбул за Тбилиси и после ми се иска от Грузия да отида до Армения. Ще имам ли проблем? :)

Нямаш проблем да минеш от Грузия в Армения. Ние си взехме влак от Тбилиси до Ереван, а след това от Ереван до Батуми взехме маршрутка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз се отказах от Баку в това пътуване, едно, че като разпределих времето не ми стигнаха дните, второ предвид обстановката сега, а и не се знае занапред как ще е, реших да разгледаме Иран, Армения и Грузия, а Азербайджан да остане за друг път.

Връзка към мнение

Нямаш проблем да минеш от Грузия в Армения. Ние си взехме влак от Тбилиси до Ереван, а след това от Ереван до Батуми взехме маршрутка.

Транспортът не ме притеснява (с влак или маршрутка), а дали няма да ми направят проблем Арменците на границата ако имам азърбайджански печат от полета си през Баку

Връзка към мнение
Здравко Ангел

Ние преди да влезем в Армения обиколихме Азербайджан, нямахме никакви проблеми. Ние се движихме с наземен транспорт и маршрутът беше Турция - Грузия - Азербайджан - Грузия - Армения - Грузия - Турция. Никъде никакви гранични проблеми.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ние си взехме влак от Тбилиси до Ереван, а след това от Ереван до Батуми взехме маршрутка.

 

Кой вариант е по-комфортен - влака или маршрутката? На сайта на грузинските железници видях само един нощен и то през ден. Как са условията са условията във влака -  отопление/охлаждане,? Ами в маршрутките?

Връзка към мнение
Здравко Ангел

Кой вариант е по-комфортен - влака или маршрутката? На сайта на грузинските железници видях само един нощен и то през ден. Как са условията са условията във влака -  отопление/охлаждане,? Ами в маршрутките?

Не може да ги сравняваш откъм комфорт - влакът има яко предимство :) Във влака си бяхме взели спален вагон и си поспахме съвсем нормално, имаше една лелка, която разнасяше чай из купетата. На границата минахме доста бързо. Докато маршрутката беше натъпкана на макс, само ние бяхме чужденци, всички искаха по-бързо да стигнат и затова имаше една единствена почивка на границата. Ама бяха пуснали "Мимино", изгледахме го поне 2 пъти, докато стигнем, та се поразсейвахме. Сега ще си изровя пътеписа от това пътуване и тия дни ще го постна тук.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И моят първоначален избор за Тбилиси - Ереван беше влак, но после намерих трансфера, който предлата Envoy Hostel с посещение на Ахтала, Хахпат и Санахин по пътя

 

Пътуването съм го описала тук

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

И моят първоначален избор за Тбилиси - Ереван беше влак, но после намерих трансфера, който предлата Envoy Hostel с посещение на Ахтала, Хахпат и Санахин по пътя

 

Пътуването съм го описала тук

Благодаря! Вариантът ти е перфектен. Този тур го правят в събота, което не ме устройва, но в петък е обратния маршрут от Ереван към Тбилиси и ми пасва идеално :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря! Вариантът ти е перфектен. Този тур го правят в събота, което не ме устройва, но в петък е обратния маршрут от Ереван към Тбилиси и ми пасва идеално :)

Резервирай си го предварително, защото има много желаещи, както и за другите им турове в Армения.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Някой с идеи за евтин рент-а-кар от Кутаиси освен hire-auto  - освен че искат 100$ за да докарат и вземат колата от Куатиси, искат и 300$ депозит

Редактирано от stefanrusev
Връзка към мнение

Привет! Как ви се струва Нова година в Кутаиси, пристигане на 31 дек привечер, връщане на 03 януари? Полетът е 60 лв. с намалението, мисля че ще е интересно и различно.  

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ние взехме за Коледа още преди намалението - за нашата Коледа (22-27), защото тяхната е на 7 януари, така че само ние ще празнуваме. Ще се опитаме да съчетаем разглеждане и ски. Ще спим първата вечер в Тбилиси, последната в Кутаиси, а останалите 4 - в Гудаури и оттам ще правим дневни трипчета. Това ще ни е първо ходене в Кавказ и не знам дали добре сме го намислили, но това е :). Навярно ще има много изненади...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние взехме за Коледа още преди намалението - за нашата Коледа (22-27), защото тяхната е на 7 януари, така че само ние ще празнуваме. Ще се опитаме да съчетаем разглеждане и ски. Ще спим първата вечер в Тбилиси, последната в Кутаиси, а останалите 4 - в Гудаури и оттам ще правим дневни трипчета. Това ще ни е първо ходене в Кавказ и не знам дали добре сме го намислили, но това е :). Навярно ще има много изненади...

 

Благодаря за поста, с който ми напомни че тяхната Коледа е на 7 януари. В крайна сметка решихме да празнуваме тук Коледа и Нова година, а на 7 да отидем да празнуваме с местните там. Пък и 4 полета и 3 нощувки за двама души за 125 лв. си е супер :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Предстои ми полет на 19.11 - ако някой "отскочи" преди това ще ми бъде интересно да сподели актуални впечатления:)

Ооо "дъще" :) ,аз ще пътувам на 05.11 ,подсети ме само

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой с идеи за евтин рент-а-кар от Кутаиси освен hire-auto  - освен че искат 100$ за да докарат и вземат колата от Куатиси, искат и 300$ депозит

Виж условията на тази фирма http://hire-auto.biz/contacts.html

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Така като ви чета и препрочитам/ понеже преди време пак попаднах на това пътуване, но сега съм вече на самолетните билети и ах..аха....да купя има ще по 20 евро и много ме блазни...нещо, ако има ентусиасти още....Датите са  25-29 октомври как. Ви се струват. Студено ли ще  е вече там ? придвижването само с маршрутки ли става и трябва ли предварително да се заявят. Какви са цените оринировъчно?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.