Прескочи до съдържание

Кутайси, Грузия


Георги Матеев

Препоръчани мнения

Боян Димитров
На 12.10.2019 г. в 10:07, noshtna_ptica каза:

Снимките от Каньоните край Кутайси са фантастични. Има ли някой с лични впечатления?

Ако питаш за Окатце, не е лошо, но туристите са го превзели. Може би в някакъв куц сезон или лошо време...

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте.  Уиз спряха билетите до Кутайси и сега се чудя как да стигнем от София. Имате ли някакви идеи? Гледах с автобус до Истанбул и оттам самолет, бо ми се вижда прекалено дълго пътуването...всякакви идеи са добре дошли 🙂 иска ми се да отидем през март.

Връзка към мнение
преди 40 минути , Melisandra каза:

Здравейте.  Уиз спряха билетите до Кутайси и сега се чудя как да стигнем от София. Имате ли някакви идеи? Гледах с автобус до Истанбул и оттам самолет, бо ми се вижда прекалено дълго пътуването...всякакви идеи са добре дошли 🙂 иска ми се да отидем през март.

Миналия октомври бяхме за седмица в Грузия. Летяхме с Уиз от Солун до Кутаиси.

Връзка към мнение
преди 55 минути , Йосиф Милчов каза:

Миналия октомври бяхме за седмица в Грузия. Летяхме с Уиз от Солун до Кутаиси.

Точно така, и аз летях Солун- Кутаиси. А има и удобен автобус София- Солун/ Солун- София на Юнион Ивкони.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може да видите и разписанието София-Будапеща, Будапеща-Кутайси как се нарежда тази година. Ние като ходихме до Грузия летяхме през Унгария и на отиване май имахме нощувка в Будапеща, а на връщане полетите бяха в същия ден (или обратното). Цените със самолет София-Будапеща естествено варират. 

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...

Някой има ли актуална информация за публичен транспорт от Кутаиси до Летище Кутаиси?

 

Местните хора ми казват, че няма. В същото време на сайта на Georgian Bus пише, ме има такъв маршрут Кутаиси (център) - летище Кутаиси, обаче не може да се купи. Няма информация къде се намира евентуалната спирка

 

От други източници намерих, че май спирката е от Colchis Fountain

 

За маршрутки въобще не намирам информация

 

Ако няма такъв транспорт, ще действам с приложенията Bold или Maxim, които изкарат цени между 20-30 гели.

Връзка към мнение
Мирослав Василев
преди 19 минути , vorbis каза:

В същото време на сайта на Georgian Bus пише, ме има такъв маршрут Кутаиси (център) - летище Кутаиси, обаче не може да се купи.

Не съм сигурен през коя версия (език на сайта) пробваш, но пробвай през руската. Току-що симулирах покупка и избрах от летището до града, полета от който ще кацна и ми да даде датите да си избера. Цената е 10 гели.

Връзка към мнение
преди 53 минути , vorbis каза:

Някой има ли актуална информация за публичен транспорт от Кутаиси до Летище Кутаиси?

 

Местните хора ми казват, че няма. В същото време на сайта на Georgian Bus пише, ме има такъв маршрут Кутаиси (център) - летище Кутаиси, обаче не може да се купи. Няма информация къде се намира евентуалната спирка

 

От други източници намерих, че май спирката е от Colchis Fountain

 

За маршрутки въобще не намирам информация

 

Ако няма такъв транспорт, ще действам с приложенията Bold или Maxim, които изкарат цени между 20-30 гели.

Какво разбираш под "публичен" транспорт????? Ако смяташ, че навсякъде има такъв какъвто го знаем в Европа,  с номера горе в ъгъла на автобуса, информационна табела пак там, и график, който се спазва, забрави . От летището има някакви маршрутки, които тръгват към града когато се напълнят. Спират на някакъв пазар, който е почти в покрайнините на града, може там и да е автогарата. Може и да продължават към фонтана в центъра. Но Кутаиси не е голям град, така че и в покрайнините да слезе човек, с такси може да отиде в центъра. Там всичко е доста евтино. Е, аз така пътувах.

Връзка към мнение
преди 1 час, vorbis каза:

Някой има ли актуална информация за публичен транспорт от Кутаиси до Летище Кутаиси?

 

Местните хора ми казват, че няма. В същото време на сайта на Georgian Bus пише, ме има такъв маршрут Кутаиси (център) - летище Кутаиси, обаче не може да се купи. Няма информация къде се намира евентуалната спирка

 

От други източници намерих, че май спирката е от Colchis Fountain

 

За маршрутки въобще не намирам информация

 

Ако няма такъв транспорт, ще действам с приложенията Bold или Maxim, които изкарат цени между 20-30 гели.

Има маршрутки, които струват 5 лари, но не съм сигурен за цената, че беше преди 3 години. Кажете в хотела,.че ви трябва маршрутка за летището в еди колко си часа и те ще се обадят и ще ви запазят места. Ние така направихме като бяхме в Кутаиси. Маршрутката няма спирки идват да ви вземат от хотела. Нас ни взе от хотела, като примерно бяхме отпред 5 минути преди да мине маршрутката, те звънят на хотела, за да излезете като цяло.

Връзка към мнение
преди 1 час, Мирослав Василев каза:

Не съм сигурен през коя версия (език на сайта) пробваш, но пробвай през руската. Току-що симулирах покупка и избрах от летището до града, полета от който ще кацна и ми да даде датите да си избера. Цената е 10 гели.

Пробвах през телефона и през английската, и руската. Ползвам браузъри Chrome, Opera и Brave. Стигам до избирането на датите, но те не могат да се изберат и съответно търсенето не работи. Вади грешка "Please fill the box: Flight Date".

А иначе откъде в Кутайси  тръгват автобусите на Georgian Bus?

 

преди 11 минути , Йосиф Милчов каза:

Има маршрутки, които струват 5 лари, но не съм сигурен за цената, че беше преди 3 години. Кажете в хотела,.че ви трябва маршрутка за летището в еди колко си часа и те ще се обадят и ще ви запазят места. Ние така направихме като бяхме в Кутаиси. Маршрутката няма спирки идват да ви вземат от хотела. Нас ни взе от хотела, като примерно бяхме отпред 5 минути преди да мине маршрутката, те звънят на хотела, за да излезете като цяло.

В моя хотел не знаят за такива маршрутки и ме пренасочват към такси, което за сам човек посред бял ден с една малка раница е безсмислено.

 

Преди 1 час, muchachote каза:

Какво разбираш под "публичен" транспорт????? Ако смяташ, че навсякъде има такъв какъвто го знаем в Европа,  с номера горе в ъгъла на автобуса, информационна табела пак там, и график, който се спазва, забрави . От летището има някакви маршрутки, които тръгват към града когато се напълнят. Спират на някакъв пазар, който е почти в покрайнините на града, може там и да е автогарата. Може и да продължават към фонтана в центъра. Но Кутаиси не е голям град, така че и в покрайнините да слезе човек, с такси може да отиде в центъра. Там всичко е доста евтино. Е, аз така пътувах.

Един местен ми каза, че от централната автогара тръгвали много маршрутки по пътя за летището. Явно утре ще се ходи дотам: 
https://maps.app.goo.gl/k46AvU3WRDcBDGLN8

Връзка към мнение

@vorbis На Georgian Bus, разписанието по принцип е обвързано с полетите за деня от летище Кутаиси. Т.е. ако има 3 излитащи полета за деня имат 3 трансфера, ако са 5 имат 5 трансфера и т.н.

Просто провери в сайта им по номер на полета ти и предполагам, че ще намериш въпросния трансфер, който ти е необходим.

 

Връзка към мнение
преди 6 минути , Йосиф Милчов каза:

@vorbis На Georgian Bus, разписанието по принцип е обвързано с полетите за деня от летище Кутаиси. Т.е. ако има 3 излитащи полета за деня имат 3 трансфера, ако са 5 имат 5 трансфера и т.н.

Просто провери в сайта им по номер на полета ти и предполагам, че ще намериш въпросния трансфер, който ти е необходим.

 

Ето това е полето, което не може да се попълни. Явно имат проблем със сайта. Здраве да е, ще е друг начин за придвижване.

Благодаря на всички, които се включиха за помощта! Супер е човек да е в чужбина и да знае, че може да разчита на обществото на магеланците за помощ! 🤗

IMG_20220909_160148.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 13 минути , vorbis каза:

Ето това е полето, което не може да се попълни. Явно имат проблем със сайта. Здраве да е, ще е друг начин за придвижване.

Благодаря на всички, които се включиха за помощта! Супер е човек да е в чужбина и да знае, че може да разчита на обществото на магеланците за помощ! 🤗

IMG_20220909_160148.jpg

На мен ми дава това като разписание, твоя полет изобщо не присъства в него. Пробвай да купиш билет за трансфер който е  близък до твоя полет. В случая, Варшава или Ларнака, ако не се бъркам.

Screenshot_20220909-152316_Samsung Internet.jpg

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

@Йосиф Милчов това е бил проблемът! Моят полет въобще го нямат в разписанието. Дадох за Абу-Даби, който е 1 час преди моя до Катовице, и вече работи!

Сега следващото неизвестно е откъде тръгва въпросният автобус, защото на сайта им няма такава информация.

Връзка към мнение
преди 12 минути , vorbis каза:

@Йосиф Милчов това е бил проблемът! Моят полет въобще го нямат в разписанието. Дадох за Абу-Даби, който е 1 час преди моя до Катовице, и вече работи!

Сега следващото неизвестно е откъде тръгва въпросният автобус, защото на сайта им няма такава информация.

1 Tsereteli St, Kutaisi, Грузия

Намирам това като адрес, за спирката.

Screenshot_20220909-160439_Maps.jpg

Screenshot_20220909-160524_Maps.jpg

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 9.09.2022 г. в 15:04, Йосиф Милчов каза:

1 Tsereteli St, Kutaisi, Грузия

Намирам това като адрес, за спирката.

Screenshot_20220909-160439_Maps.jpg

Screenshot_20220909-160524_Maps.jpg

Бърз доклад за въпросната спирка. В момента там има голям строеж, чиято строителна ограда е завзела целия тротоар пред него + шосето. В резултат няма никакъв помен от спирка. Никой от местните не знаеше къде спират Georgian Bus, включително и хора от околните магазинчета.

 

Затова си хванах дисагите и се закарах до централната автогара и оттук си хванах маршрутка, която за 5 лари ме стовари на шосето точно пред летището.

 

Благодаря на всички, които се включиха. Страхотни сте!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.