Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Прегледах темите и не открих коментарна тема за самите Turkish, освен тази за линията до Варна и съответно пускам нова.

Идеята ми е да обсъдим впечатления от тази авиокомпания.

Рекламират се като компанията летяща до най-много точки в света. Кампанията е с големи футболни и баскетболни звезди. Изобщо маркетинговата стратегия е набиваща се на очи.

Летят два пъти дневно до София.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Няма лошо, нека има тема и за тях.

Бръкнах в спомените си и сметнах, че съм летял 4 пъти с тях. Първият път преди 6-7 години. Истанбул - Хонг Конг. Беше разочароващо. Голяма смрад (ясно, че това се дължеше на пътниците в самолета, но предполагам биха могли да намалят неприятното усещане) и отвратителна храна (това го казвам при все, че съм голям фен на турската кухня). Дълго време след това ги пренебрегвах.

Следващите ми полети са на по-скорошен етап, вече след започнатата мащабна кампания на Turkich Airlines. Всичко си беше ток!

Връзка към мнение

Аз имам няколко София - Истанбул с тях и сега един дълъг Сеул - Истанбул.

Впечатленията ми са по-скоро разнопосочни.

За късите полети - ми много се стараят. За 45 мин. се пробват и манджа да ти сервират. Не лоша - основно ястие, сиренца, плодчета, изобщо екстри. И нова машина по линията беше.

За дългия - 12 ч. полет ме изненадаха - едни миниатюрни екранчета на седалките. Добре, машината е по-стара. Но все пак за толкова дълъг полет - би трябвало някое филмче, ново да има. А то едни турски сериали, едни заглавия - ум да ти зайде :)

Но пък пряк полет, без прекачване...на нас ни беше заместващ, не съм го избирал.

А цените им като сравнявах преди време ми се сториха доста по-високи (за едни и същи периоди с начална точка Истанбул) в сравнение с Qatar или Emirates.

Връзка към мнение

Когато ние летяхме, 2012 г. цената на билета беше малко по-висока от тази на Катарците, но аз предпочетох 8 часов престой в Истанбул (през деня) пред такъв на катарското летище. Иначе самолета си беше много хубав, и филми имаше, но ние летяхме през нощта и спахме, но си имаше и на английски и на руски даже. Е, имаше и на турски естествено. Храната също беше хубава, на връщане имаше и тайландско, то си избираш де, от няколко неща.

Връзка към мнение

4 полета до момента с Turkish - 1 от Истанбул до Аман, на който беше много добре - новичък самолет, добра храна и приятно обслужване. На връщане пак с тях от Тел Авив до Истанбул - пълна противоположност на първият полет - толкова опърпан 737 NG не бях виждал (раздрани седалки и то не една), отвратително обслужване, не знам дали имаше връзка с дестинацията :)

 

Другите 2 пъти изпълняваха полет на Етихад в отсечката Истанбул - Абу Даби и обратно. За пръв път летях до Емирствата на narrow body (А321), но всичко беше 6, чисто нови самолети с големи индивидуални екрани, голям избор от филми. За пръв път видях готвач (най-вероятно стюард облечен като шеф) в самолет, супер храна в икономична класа. Рекламата им е, че летят до най-много дестинации от всички АК, не съм ги броил и сравнявал, но виждам как просто вземат бизнеса на много други АК. Много западно-европейци вече ги предпочитат за Близкият Изток, Африка и Азия с връзка в Истанбул. Можем само да се радваме, че са ни съседи.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не че нямат недостатъци Тюркиш. ама...радвайте се, че имаме компания, летяща до Източната половина на света от България, по посока на желаната дестинация. Аз не бих летял до Бангкок през ....Мюнхен.

Другата алтернатива е Qatar Airways, ама те летят от София през Букурещ, след това Доха и ....последния да затвори вратата. А и са единствените досега, които при десетчасов престой между полетите (в Доха) не ни дадоха хотел, а бяхме с децата, гадове мръснииии....

По принцип (аз така знам) неписан закон е, при над 8-часов престой ти осигурят такъв. Ако не могат (така направиха сега KLM), те уведомяват в условията при покупка на билета. 

А на другия ден в Доха - 2:30 часа висене в самолета на полусъединител преди излитане, че емира им решил да полети в небето с изтребителите си,  било национален празник. Ай сиктир.

И съответно ние повече не сме фенове на QA. A  по това време бяха еърлайнс на годината. 

Редактирано от Sun4o
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой имал ли е проблем при плащане на сайта на Turkish  с кредитна карта издадена от българска банка?

 

Картата ми е VISA Classic кредитна, издадена е от Алианц България, имам на разположение повече пари отколкото струват билетите (влизам си в онлайн банкирането и гледам, вадя и блокираните суми от хотели). Друг път съм купувал билети онлайн с тази карта, май не с Turkish, но с доста други АК. А пък и почивни дни, не мога да говоря с банката. Не, че е някъква голяма далавара като цена или, че ще свършат билетите за края на Септември до Дар ес Салаам, но си е кофти да не ми минава трансакцията.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няколко пъти съм летяла на къси дистанции - нормално. Ще летя с тях през октомври София-Сеул и Осака - София. Дадоха най-добра цена на билета с прекъсването и най-малко часове висене по летищата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не мога да разбера какъв карък трябва да съм, че да не мога да си взема билети от сайта на Turkish. Не вярвам в мистерии и проклятия, трябва да си има някъква причина. Не е и като да не съм купувал стотици самолетни билети онлайн  (Turkish дали не ги бях взел от агент предният път).

 

1. Пробвах с Visa Classic (кредитна) издадена от Алианц България - не мина трансакцията. Реших, че може нещо лимита на трансакция да ми е по-нисък, пробвах един билет само да купя, пак не става. Изчаках да свършат празниците и да отворят банката, питах - всичко си е наред с картата, имам си лимит по-голям от сумата за билетите.

 

2. Пробвах с MasterCard пак от Алианц - същата работа.

 

3. Днес пробвах с Visa Gold от Roya Bank of Canada (предварително се обадих в банката, предупредих, че ще правя покупка на билети онлайн, казах сумата, авиолинията, казах, че съм в България в момента, вкараха инфо-то в системата). Пак не ми минава трансакцията.

 

Звънях на Turkish  в София - никой не ебава да вдига (в 15:00 след обяд). Накрая някой вдигна и каза на развален английски, че бил от кейтъринг (не говореше български, бях натиснал 3 за отдел резервации)??? Звънях в Истанбул, през менютата го докарах до изчакване, но след 25 минути се отказах.

 

Звънях пак в банката в Канада, от там ми казаха, че не е имало даже и опит да се изиска трансакция от тяхната система).

 

Все едно се опитвам да си купя билет в някакъв лош сън :)

 

Някой има ли идея къде би могъл да бъде проблема и как бих могъл да го реша? Картите са си на мое име, аз съм един от пътниците. Мога да ги взема билетите от агент, ама общо 100 лв. отгоре за 2 билета, което си е много...

Връзка към мнение

Пробвай някой друг сайт за резервиране, има си достатъчно стабилни и ще ти мине плащането без проблем и няма да са скъпи колкото офлайн агента. Особено ако билета ти е прост. В сайта на Turkish дори таксата често е по-висока, от колкото през другите сайтове. orbitz.com , trip.bg, http://myhellas.com препоръчван от Георги Матеев. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Пробвай някой друг сайт за резервиране, има си достатъчно стабилни и ще ти мине плащането без проблем и няма да са скъпи колкото офлайн агента. Особено ако билета ти е прост. В сайта на Turkish дори таксата често е по-висока, от колкото през другите сайтове. orbitz.com , trip.bg, http://myhellas.com препоръчван от Георги Матеев. 

 

Точно за това си помислих след като пуснах поста - пробвах trip.bg, но искат +30 евро за кредита карта. За дебитна е само 0.58 евро, ще вкарам първо пари в сметката на дебитната и тогава ще пробвам с нея. Мерси за отговора.

 

П. П. Сега видях на нета, че доста се оплакват от оналйн резервационната им система, не съм само аз.

Редактирано от FlyTraveler
Връзка към мнение

Точно за това си помислих след като пуснах поста - пробвах trip.bg, но искат +30 евро за кредита карта. За дебитна е само 0.58 евро, ще вкарам първо пари в сметката на дебитната и тогава ще пробвам с нея. Мерси за отговора.

 

П. П. Сега видях на нета, че доста се оплакват от оналйн резервационната им система, не съм само аз.

 

Минал си през skyscanner преди да влезеш в трип-а, Ако резервираш директно няма такива такси за кредитна карта. Специална тема бях пуснал защо skyscanner не е тая светая светих, за която много хора го имат. Ако цъкнеш линка, който съм пуснал аз най-добре, той е вързан с форума, но е "чист".

 

Виж кое ще ти излезе най-евтино.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Минал си през skyscanner преди да влезеш в трип-а, Ако резервираш директно няма такива такси за кредитна карта. Специална тема бях пуснал защо skyscanner не е тая светая светих, за която много хора го имат. Ако цъкнеш линка, който съм пуснал аз най-добре, той е вързан с форума, но е "чист".

 

Виж кое ще ти излезе най-евтино.

Добре, де, аз ли нещо не съм в час, обаче в Трип.бг не виждам мултисити, как да си купя билет с две различни точки?

Връзка към мнение

Минал си през skyscanner преди да влезеш в трип-а, Ако резервираш директно няма такива такси за кредитна карта. Специална тема бях пуснал защо skyscanner не е тая светая светих, за която много хора го имат. Ако цъкнеш линка, който съм пуснал аз най-добре, той е вързан с форума, но е "чист".

 

Виж кое ще ти излезе най-евтино.

 

Мерси Жоро, имам доста да уча за сайтовете за покупка на билети от теб и някои други хора тук (аз просто съм свикнал да вземам от сайтовете на авиолониие, което не винаги е най-доброто решение). Ако няма голяма разлика в цените ще използвам линка от тук.

Връзка към мнение

Опитах през трип.бг (чрез линка от тук) и ми направи резервация (трансакцията изглежда да мина), получих мейл, че ще ми изпратят електронните билети при издаването им (до 24 часа). За 2 билета някъде към 50 евро спестявам спрямо сайта на Turkish и близо 100 евро спрямо билет от агент (пак трябва да видя точно цените).

 

Дано да ми издадат и билетите. Мерси много, ще почерпя бира при сгоден случай!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Добре, де, аз ли нещо не съм в час, обаче в Трип.бг не виждам мултисити, как да си купя билет с две различни точки?

 

Не поддържат такава опция, бях го отбелязал като недостатък в описанието им във връзките. За по-сложни комбинации се ползват други сайтове. 

 

 

Опитах през трип.бг (чрез линка от тук) и ми направи резервация (трансакцията изглежда да мина), получих мейл, че ще ми изпратят електронните билети при издаването им (до 24 часа). За 2 билета някъде към 50 евро спестявам спрямо сайта на Turkish и близо 100 евро спрямо билет от агент (пак трябва да видя точно цените).

 

Дано да ми издадат и билетите. Мерси много, ще почерпя бира при сгоден случай!

 

Похвали се като излезнат билетите, всичко ще е наред :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Похвалвам се - издадоха ми билетите :) Поискаха да им снимам картата и паспорта (това заради разликата от мястото на издаване и IP адреса, от който купувам), но 40 мин. след като ги изпратих получих електронните билети. В крайна сметка малко разправия, но благодарение на вас, Turkish ми направиха услуга като не ми мина трансакцията при тях - взех си билетите за 50 евро по-малко от трип.бг.  Билетите пак са си скъпи за разстоянието, което се лети, но то по принцип за Танзания евтини билети май няма, освен за Май месец и една промоция имаше на турците за Св. Валентин. Дано да ги бъде полетите им от Варна до тогава (не знам дали разбрахте, че канселираха първите полети, започват от 30-ти Май, явно е нямало достатъчно пътници).

 

Благодаря на Георги и останалите за съдействието!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Последните билети, които взех от Тюркиш, признавам, бяха миналата година. Купувах,билети за НГ за Тайланд, по памет през юни месец.. И нямах проблем.

Но не се учудвам за проблемите на Fly, преди време имах подобен случай с Emirates. Направих всичко почти докрай, но когато трябваше да въведа адрес на купувача (това беше след информацията за кредитната карта), нямаше страна България в падащото им меню....и всичко пропадна. Какво ли не опитвах - не и не.

 

Аз най-често използвам Expedia иначе, но неудобството там е, че канселейшъна се прави по телефон в САЩ, на английски, което е лек дискомфорт за мен...ама като съм на зор, идва неволята и си теква инглиша.

 

Напоследък ползвам услугите на една Бг агенция, много добре бачка, ама няма да ви кажа коя, за да не ми дърпат ушите ;)

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Обикновено ги получавам на мейла, абонирай се.

Единствената постоянна засега промоция е през януари пускат за св.Валентин (двама на цената на един), но тя е само за мембъри и невинаги е толкова промоционална. Иначе зимата за Европа са им готини промоциите, ама то тогава кой ли не сваля гащи... :)

Връзка към мнение

Периодично ги сменят, даже май утре ще излезне нова партида от Истанбул. Аз гледам да ги преглеждам и да пускам по-интересното тук, но често не успявам. 

 

Иначе следя само промоциите от Истанбул, от София до сега рядко съм попадал на нещо, което си заслужава, от време на време двупосочен за 99 евро и това е. А някой път в списъка име примерно Буенос Айрес за 1200 евро...

 

Ето ги в момента: http://www.turkishairlines.com/en-int/flights-tickets/flights-destinations?departure=istanbul&continent=all&class=economy

 

Карачи за 250 евро звучи полуинтересно :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.