Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Аз бях приятно изненадан от варненските им цени по определени дистанции, общо взето като от София. Например определени в Европа за под 200 евро, до Южна Америка за 500-600, до САЩ за 500...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз имам един въпрос , но търся и надежден тул / линк, който да ми върши тази работа на само за полети на Turkish Airlines.

Пример :

Полет TK1070 на Turkish Airlines e обявен в сайта на летище Варна като полет до Истанбул, но за него няма билети на сайта на превозвача - не се листва като номер на полет при търсене Варна - Истанбул за дата 08.04.2015 примерно.

Питам :

Kой бърка - сайта или превозвача ?
Или просто има и полети , които не се продават.

 

Връзка към мнение

Възможно е да няма останали билети за този ден. Или този ден не летят (предполагам не са всеки ден). На сайта на летището дадено ли е за кои дни има полети?

Връзка към мнение

Aми гледам, че си се продават билети до Истанбул, точно на тази дата, и на сайта на Търкиш.

Или си сбъркал нещо, или е имало някакъв временен проблем.

Ако се случи пак, виж някой друг сайт дали продава билети - Orbitz, Expedia...

Връзка към мнение

Е няма такъв полет тк1070...

http://info.flightmapper.net/route/Turkish_Airlines_TK_VAR_IST

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря.
Питането ми е за полета в 04:15, а не за полет изобщо.
Интересувах се специално от този, а той не се показва никъде.

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

За електронните билети от Turkish казаха, че не виждат това (размяната) да е проблем и гърците (пре-продавачите) вече не виждах смисъл да ги питам. Имаш ли представа фотокопие от кредитната карта, с които са купени билетите дали ще свърши работа? Не искам да нося картата, с която ги купих със себе си на пътуването. До сега абсолютно никъде не са ми искали да показвам картата, с която съм купил билети, но бях чел, че Turkish искали да се представи на летището.

И Turkish надали биха искали фотокопие от кредитната карта. Всека година пътувам с тях до близки и далечни места, никой не ме питал. То не им е рабата, щом е закупен билета.

24 часа преди полета може да чекираш и да си избереш място в самолета, даже тези до изхода.

А тези от вас, които пътуват по често с  Turkish може да се възползват от програмата им https://www4.thy.com/tkmiles/membersignin.tk?lang=en.

Редактирано от tom777
Връзка към мнение

Здравете съфорумци! Не знам точно тук ли му е мястото, но питам защото ми трябва мнение на човек летял през Истанбул с Търкиш!  Казусът е следният, летим за Женева през Истанбул, трансферни пътници, никой няма да минава граница! Въпросът  е необходими ли са задгранчините паспорт, дори само за чек-ин в София на полета за Истанбул, или за трансфера на Ататюрк? Благодаря предварително!

Връзка към мнение

За да те качат на самолет, който лети за държава извън ЕС трябва да си с международен, независимо дали е само спирка. Поне така ми обясняваха преди Търкиш. Все пак всичко се случва и трябва да имаш валиден документ, с който да пребиваваш в страната.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да попитам : 

Планирам да пътувам от Варна през Истанбул/Ататюрк (с ТА) за Рим (с Алиталия)

 

Питането ми е :

Трябва ли да минавам отново проверка на багажа в Истанбул ?
И ако да : 30 минути ще ми стигнат ли за смяна на полета  - кацам в 05:15 (с полет TK1070 :grin:, разбира се ), излитам в 06:10. 
Но в  предвид на това, че ще летя с Алиталия, очаквам да трябва да правя и чек-ин.

Връзка към мнение

Здравете съфорумци! Не знам точно тук ли му е мястото, но питам защото ми трябва мнение на човек летял през Истанбул с Търкиш!  Казусът е следният, летим за Женева през Истанбул, трансферни пътници, никой няма да минава граница! Въпросът  е необходими ли са задгранчините паспорт, дори само за чек-ин в София на полета за Истанбул, или за трансфера на Ататюрк? Благодаря предварително!

Не само е задължителен,но и е много важно да има още поне три/дали не бяха повече/месеца валидност.Като цяло контрола на летището е много стегнат и не правят изключение за дребни неща.При моето пътуване в групата имаше дете с изтичащ след два месеца паспорт,което отказаха да пуснат в страната или трябваше да плаща няколко дневна виза.Въпроса го решиха по служебен път,понеже бяхме гости на тяхно министерство,но по спомени тридневна виза,беше сума над хиляда лева.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да попитам : 

Планирам да пътувам от Варна през Истанбул/Ататюрк (с ТА) за Рим (с Алиталия)

 

Питането ми е :

 

Трябва ли да минавам отново проверка на багажа в Истанбул ?

И ако да : 30 минути ще ми стигнат ли за смяна на полета  - кацам в 05:15 (с полет TK1070 :grin:, разбира се ), излитам в 06:10. 

Но в  предвид на това, че ще летя с Алиталия, очаквам да трябва да правя и чек-ин.

 

проверка на багажа в Истанбул- не

чек-ин - да

Редактирано от tom777
Връзка към мнение

Само да добавя, че на летището в Истанбул чек-ина за международни полети затваря  60 минути преди полет. Така че ако билета е общ ок, но ако са отделни фактически е невъзможно осъществяването на това упражнение.

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Благодаря, вероятно  има транзитен вход/изход за пътници, които сменят полета.
Ако има такъв, смятам че ще имам достатъчно време за смяната.
И ще попитам Алиталия за възможности за онлайн чек-ин -  в предвид ситуацията.

Редактирано от bat.galin
Връзка към мнение

Благодаря, вероятно  има транзитен вход/изход за пътници, които сменят полета.

Ако има такъв, смятам че ще имам достатъчно време за смяната.

И ще попитам Алиталия за възможности за онлайн чек-ин -  в предвид ситуацията.

Според мен 30 мин са много малко, дори да ти е чекиран багажът до крайната дестинация. Когато летим от Азия и ползваме полета Истанбул-София рано сутринта ако имаме по-малко от час, пада голямо търчане , че пак се минава на рентген, ако има опашки или закъснение на предишния полет си е направо инфарктно. Ако пътуваш с една АК няма проблем, ама, ако си с различни, има.

Връзка към мнение

Мен са ме спирали на гейт с проверка (2 пъти) и гейт без проверка (2 пъти) - няма гаранция къде ще те стоварят.

 

Предполагам си без багаж. Гейтът затваря 15-20 минути преди излитането.

Потърси на кои гейтове са кацали последните 20 полета от Варна, и от кои са излитали последните 20 за Рим.

Прецени разстоянието и ако мислиш, че за 10 минути можеш да го претърчиш, и то ако полетът е подранил и те докарат точно 30 минути преди следващия, в самия терминал.. ... имаш шанс.

Според мен - нямаш никакъв.

Редактирано от macf1an
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

30 минути само на един билет, на което и да е летище. Дори да можеш да претичаш теоретично, полета ако закъснее с 10 минути си дотам.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От тези 55мин можем да махнем поне  10, доакто се спре и излезе от самолета 20мин по-рано се затваря гейта, та остават 20-25 в най-добрия случай. Не че е невъзможно, но си е голямо тото за мен

Редактирано от Alexander
Връзка към мнение

При влизане в Турция, дори и транзит, паспорта трябва да е с минимум 6 месеца оставащ период. Проверено миналата седмица. Говори се, че ще намалят срока на 3 месеца (за Турция), но все още е в сила старото правило за 6-те месеца. Дори и да е общ билета, а те са различни авиокомпании, 2-3- ма пътника на Ататюрк никой няма да чака, особено за вътрешно континентален полет. Връщайки се в Истанбул от Азия са ни прекарвали Истанбул-Виена-София-Варна (2 дена), вместо Истанбул-Варна. Забравих да спомена, че чакахме още 1 ден в София багажа...Мъка...

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте, някой летял с Turkish Airlines с дълъг транзит през Истанбул да се е възползвал от безплатна обиколка на града или от безплатна нощувка? Какви са ви отзивите? Повече информация за услугата тук и тук.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.