Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Милите се трупат без значение откъде е купен билета, стига да е в подходящия клас (буквата за класа, да позволява > 0% според правилата)

Връзка към мнение
преди 2 часа, iliana_t каза:

Може ли да се остави багажът на съхранение на летището? Вие само с ръчен ли бяхте или и с чекиран?

 

И друго да попитам: Ако си купя билет с Турските от някой от "онези" сайтове, ще имам ли право на такава разходка или е само за купени билети през официалния сайт?

Същото се отнася и за Miles&Smiles, ще мога ли да добавя мили в профила си, ако билета е купен през момондо например?

От опит мога да отговоря по трите въпроса:

На летището до гишето на Търкиш има място за оставяне на багаж, не помня цената, но висока ми се стори, защото таксуват на бройка независимо от размера. Отделно след магазинчетата за сувенири има и шкафчета клетки с различни размери и могат да се наемат за различен период. Те са по-изгодни, защото в едно от големите може да влезнат 1-2 малки куфара и/или 2-3-4 раници. Шкафчетата работят само с турски лири, карти не може.

 

Нашите билети не само , че бяха от "онези" сайтове, ами бяха и тип грешка. Дадоха ни хотел и екскурзия щяха да ни дадат, но се свършиха местата.

Точките ни бяха начислени без проблем, при все че не си и изкарахме билета до край (пропуснахме последната отсечка). Нищо, че още се чудим какво да ги правим тези точки, не стигат за полет Соф-Ист.

  • Харесвам 3
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 6 часа, Sun4o каза:

Някой знае ли къде в сайта на на Тurkish Airlines се подава заявка за компенсация при отменен полет?

https://www4.thy.com/customercontact/index.tkf?lang=en

 

Не е точно заявка за компенсация, но е форма с доста от нужните полета поне да не ти се налага да пишеш в свободен текст. 

 

В тази тема има връзки към повечето авиокомпании, взех я от там:

 

 

 

Връзка към мнение

Ами аз в крайна сметка реших да ползвам услугите на Аероиск. Вчера им дадох правата.

Търсих доста в сайта на турците, не намерих форма за подаване на оплакване (както например има в сайта на Easyjet) и им звъннах на варненци.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
преди 13 минути , tom777 каза:

Не е промоция, но е добре да се знае.

https://www.turkishairlines.com/en-rs/flights/fly-different/seat-selection/

В тази тема е мястото на тази информация- промяна, която аз лично изпитах.

В началото доста се стресирах, но разбрах, че още има шанс да си запазят доброто ниво в моите очи Turkish Airlines. :) 

Благодаря, че сподели!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Turkish са подписали MoU (Memorandum of Understanding) с Airbus за 25 броя А350-900 + 5 опция, както и MoU с Боинг за 25 броя 787-9  + 5 опция. Европейските самолети ще са с двигатели Rolls-Royce Trent XWB.

Остава да стане ясно дали тези машини ще подменят остаряла част от флотилията или ще бъдат ползвани за разширяване на мрежата на превозвача.

Връзка към мнение

Купих билети до САЩ с турските. Спрямо критериите за над 10-часов престой м/у полетите, попадам в графата за хотел и кратка туристическа обиколка. Обаче да попитам дали гишето за хотелите работи до късно / денонощно, предвид това, че кацам с вечерния турчин (около 23:00ч.)? Притеснявам се, че докато мина проверки и го намеря къде се намира, сигурно ще е минало полунощ, а при положение, че има опция за безплатно настаняване, не ми се иска да спя на летището.

И другото нещо, което не съм правила досега и да питам как става - 100 дни преди полета може да си избера място в самолета. Това значи ли, че съм се чекирала онлайн или избора на място няма нищо общо с чекирането и ще мога да го направя на по-късен етап?

Връзка към мнение
Преди 1 час, iliana_t каза:

Купих билети до САЩ с турските. Спрямо критериите за над 10-часов престой м/у полетите, попадам в графата за хотел и кратка туристическа обиколка. Обаче да попитам дали гишето за хотелите работи до късно / денонощно, предвид това, че кацам с вечерния турчин (около 23:00ч.)? Притеснявам се, че докато мина проверки и го намеря къде се намира, сигурно ще е минало полунощ, а при положение, че има опция за безплатно настаняване, не ми се иска да спя на летището.

И другото нещо, което не съм правила досега и да питам как става - 100 дни преди полета може да си избера място в самолета. Това значи ли, че съм се чекирала онлайн или избора на място няма нищо общо с чекирането и ще мога да го направя на по-късен етап?

Докато има полети на Търкиш и гишето ще работи. Това е едно от нещата, които ги правят наистина престижна компания. Ползвал съм услугата два пъти и двата пъти излязох след полунощ. Дори имаше опашка. Цялото нещо отнема не повече от 15 минути (обясняване, регистриране и чакане на превоз). Всичко е перфектно организирано и няма никакви проблеми. Според мен единственото нещо, което куца на тази услуга е брутално ранният час, в който те взимат в посока летището. Ако летиш в 8, двата часа започват в 6, пътят хотел-летище рядко е повече от 25-30 минути и ще си помислиш, че ще те вземат в 5:20, но ще си в грешка :D По-вероятно е да те вземат около 4:30, което при кацане около полунощ до голяма степен ти обезсмисля авантюрата. 

Излизаш от всички чекове (вече си в Турция), след което завърташ глава на дясно и тръгваш смело натам. В края на огромния коридор се намира Старбъкс или друга подобна верига (вече не си спомням) и точно до нея е въпросното гише. 

Запазването на места няма нищо общо с чек ин-а. Запазвай местата, които искаш, докато можеш. 

Редактирано от ACM
  • Харесвам 2
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ако се купи билет през Opodo/Edreams по маршрут Малта-Истанбул-Сингапур-Бали, като полетите MLA-IST-SIN са с Търкиш, а полета SIN-DPS е с JetStar Asia - означава ли, че е включен чекиран багаж и за двете компании? Или е включен само за полетите с Търкиш?

 

Има и други опции - MLA-IST-CGK (Джакарта) с Търкиш и след това CGK-DPS с Garuda Indonesia

или MLA-IST-KUL с Търкиш и след това KUL-DPS с Malindo Air

 

Означава ли, че като е купен на един билет целия маршрут през посредник ще има чекиран багаж за последната отсечка? Или трябва после да се добави за всяка една от компаниите отделно и въобще възможно ли е това?

Връзка към мнение

По първия въпрос не съм сигурен дали ти е включен багаж до крайната дестинация щом са на един билет. 

По втория - купувах през посредник  полет на Jetstar от Сингапур до Сурабая и добавихме багажа по-късно през сайта на авикомпанията. 

Връзка към мнение
преди 2 минути , cybersimo каза:

Според мен Търкиш не продават билети "без" чекиран багаж. Поне за техните полети трябва да е включен

Така е със сигурност, Economy класата им включва багаж.

Виж внимателно edreams какво казва за багажите по отсечки - би трябвало да се вижда тази информация.

Връзка към мнение
На 3/11/2018 в 22:57, iliana_t каза:

Купих билети до САЩ с турските. Спрямо критериите за над 10-часов престой м/у полетите, попадам в графата за хотел и кратка туристическа обиколка. Обаче да попитам дали гишето за хотелите работи до късно / денонощно, предвид това, че кацам с вечерния турчин (около 23:00ч.)? Притеснявам се, че докато мина проверки и го намеря къде се намира, сигурно ще е минало полунощ, а при положение, че има опция за безплатно настаняване, не ми се иска да спя на летището.

И другото нещо, което не съм правила досега и да питам как става - 100 дни преди полета може да си избера място в самолета. Това значи ли, че съм се чекирала онлайн или избора на място няма нищо общо с чекирането и ще мога да го направя на по-късен етап?

Да допълня @ACM. Ако имаш 10 часа престой, това означава 4-4:30 часа сън максимум. Поне час, час и нещо отнема процеса по настаняването ти - от първото гише до Старбъкса, през чакането за транспорт и чек ин-в хотела, след това те взимат 3:30-4 часа преди полета. И ако си машина, дето веднага заспиваш, щом се настаниш, ок. И пак де, по-добре е, отколкото да клечиш на летището. И си е експириънс. Тюркиш настаняват в 4-5 звездни хотели. Ние спахме в Пулман например.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На ‎3‎/‎24‎/‎2018 в 9:25, Sun4o каза:

Да допълня @ACM. Ако имаш 10 часа престой, това означава 4-4:30 часа сън максимум. Поне час, час и нещо отнема процеса по настаняването ти - от първото гише до Старбъкса, през чакането за транспорт и чек ин-в хотела, след това те взимат 3:30-4 часа преди полета. И ако си машина, дето веднага заспиваш, щом се настаниш, ок. И пак де, по-добре е, отколкото да клечиш на летището. И си е експириънс. Тюркиш настаняват в 4-5 звездни хотели. Ние спахме в Пулман например.

Имам 14 часа престой, но започнах да се чудя има ли смисъл това разкарване напред-назад само за единия експириънс.

Понеже искам да се запиша и за тур из Истамбул , който е от 8 до 12, та и там трябва да съм една от първите на опашката, за да не изтърва тура.......май май ще се спи на летището. Друг път ще пробвам хотелския сървис ;) 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
На 3/11/2018 в 21:57, iliana_t каза:

Купих билети до САЩ с турските. Спрямо критериите за над 10-часов престой м/у полетите, попадам в графата за хотел и кратка туристическа обиколка. Обаче да попитам дали гишето за хотелите работи до късно / денонощно, предвид това, че кацам с вечерния турчин (около 23:00ч.)? Притеснявам се, че докато мина проверки и го намеря къде се намира, сигурно ще е минало полунощ, а при положение, че има опция за безплатно настаняване, не ми се иска да спя на летището.

И другото нещо, което не съм правила досега и да питам как става - 100 дни преди полета може да си избера място в самолета. Това значи ли, че съм се чекирала онлайн или избора на място няма нищо общо с чекирането и ще мога да го направя на по-късен етап?

Не винаги имаш безплатен хотел при престой над 10 часа . Ако през този период имаш по ранен полет за твоята дестинация или  по късен свързващ полет  до Истанбул , нямаш право на безплатен хотел . Аз лично съм ползвал два пъти услугата , но на едно прибиране от Франкфурт ,пропуснах че след моят полет има още един късен  до Истанбул ,съответно ми отказаха хотел въпреки 14 часа престой.

Специално за Ню Йорк ,мисля че имат три полета дневно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, iliana_t каза:

Имам 14 часа престой, но започнах да се чудя има ли смисъл това разкарване напред-назад само за единия експириънс.

Друго си е след дълъг полет да си вземеш душ, да полегнеш в нормално легло, да заредиш батериите :) На отиване и на връщане към Бразилия съм ползвала тази услуга, най-малкото защото пътувам сама и не ми е ок да вися на летището, в тъмната част от денонощието. Единият път процедурата мина бързо, но хотела не беше много ок, следващия път - процедурата се проточи, но за сметка на това хотела беше много хубав. Преди да излезеш питаш на гише на Тюркиш дали имаш право на хотелско настаняване и те те упътват.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, iliana_t каза:

Имам 14 часа престой, но започнах да се чудя има ли смисъл това разкарване напред-назад само за единия експириънс.

Понеже искам да се запиша и за тур из Истамбул , който е от 8 до 12, та и там трябва да съм една от първите на опашката, за да не изтърва тура.......май май ще се спи на летището. Друг път ще пробвам хотелския сървис ;) 

Ама, как ще изкараш 14 часа на летището?:blink:И преди дълъг полет?

На самото летище си има хотел, вземи си една нощувка и си почини като бял човек. Всъщност, ще ползваш половин нощувка. Ние няколко пъти, като сме летяли с Търкиш, отиваме до Истанбул със сутрешния полет, а за Азия летим през нощта в 1 примерно. Вземаме си хотел - те веднага ни настаняват, още сутринта, оставяме багажите и отиваме да се шматкаме из града. Прибираме се след обяд около 17, подремваме, хапваме, бани-мани и отиваме на летището.

Има си безплатен шатъл, който пътува има-няма 3 минути.

А ти, ще се настаниш веднага, в 12 вече ще си заспала.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 Имай предвид че този , който е на самото летище без да излизаш от транзитната зона не е евтин  . Ползвал съм го 2 пъти . Нещо ми се върти около 120 евро за 3 часа че беше .  Мисля че и сайт някъде имаше .

Редактирано от ivooo
Връзка към мнение
преди 38 минути , ivooo каза:

 Имай предвид че този , който е на самото летище без да излизаш от транзитната зона не е евтин  . Ползвал съм го 2 пъти . Нещо ми се върти около 120 евро за 3 часа че беше .  Мисля че и сайт някъде имаше .

 

Аз говоря за Tav Airport hotel. Нощувката последно е била 118 евро миналата година, като сме го ползвали.

Сега погледнах 4-звездната част на WOW -  Airport hotel- 97 лева и също има безплатен летищен трансфер.

Че даже е и по -хубав от TAV. В Букинг-ги гледам.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 28 минути , AlexandraKo каза:

Боби,  ти за кой хотел говориш, как се казва?

Аз говоря за Tav Airport hotel. Нощувката последно е била 118 евро миналата година, като сме го ползвали.

Сега погледнах 4-звездната част на WOW -  Airport hotel- 97 лева и също има безплатен летищен трансфер.

Че даже е и по -хубав от TAV. В Букинг-ги гледам.

   Всъщност съм си Иво точно като ника :) и говоря точно за Tav Airport hotel . Той има 2 части . Външна част за която говориш , доста по-лоша и вътрешна на самия терминал .  Ако искаш да се лигавиш и не ти се минава 2 пъти през проверките за сигурност  отиваш във вътрешната :)

Тази му част  се плаща  на час и е значително по добра , но и по-скъпа . 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 16 часа, AlexandraKo каза:

 

Аз говоря за Tav Airport hotel. Нощувката последно е била 118 евро миналата година, като сме го ползвали.

Сега погледнах 4-звездната част на WOW -  Airport hotel- 97 лева и също има безплатен летищен трансфер.

Че даже е и по -хубав от TAV. В Букинг-ги гледам.

WOW е страхотен хотел. Или поне беше доста високо ниво докато го ползвах (3-4 години). Бая нощувки имам там

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 1 час, Sun4o каза:

WOW е страхотен хотел. Или поне беше доста високо ниво докато го ползвах (3-4 години). Бая нощувки имам там

Пак си е така. Ама повече  ни е любима 5-звездната част, заради хелт клуба, :yahoo:, вчера се върнахме оттам.;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.