Прескочи до съдържание

Дългосрочно паркиране на летище София / Варна / Бургас


Препоръчани мнения

И аз мога да се включа в темата.

При пътувания от София, редовно отсядаме в АТМ Хотел, който при предварителоно запазване през букинг примерно месец по-рано двойка стая е 39лв., а леглото е огромно и спим там с малкия си син. Сутрин дават пакетирана закуска, ако бързаш и те откарват на летището /вкл. в цената на стаята/, а колата оставяш там като първия път даже беше безплатно за 5 дни, но... търсенето се увеличи.

Относно пътуването през Отопени, вече 2 пъти ползваме цитирания паркинг като последно в началото на април цената беше 110 леи /за съжаление ги искат в брой/ за 6 пълни денонощия-около 48-50лв. Понеже паркинга е на 1-2 км. от летището и то от другата страна на пътя, те извозват с микробус безплатно,  а при кацане след обаждане на предоставен телефонен номер, идват а те вземат.

Ако някой има въпроси съм насреща !

Връзка към мнение

И аз мога да се включа в темата.

При пътувания от София, редовно отсядаме в АТМ Хотел, който при предварителоно запазване през букинг примерно месец по-рано двойка стая е 39лв., а леглото е огромно и спим там с малкия си син. Сутрин дават пакетирана закуска, ако бързаш и те откарват на летището /вкл. в цената на стаята/, а колата оставяш там като първия път даже беше безплатно за 5 дни, но... търсенето се увеличи.

Относно пътуването през Отопени, вече 2 пъти ползваме цитирания паркинг като последно в началото на април цената беше 110 леи /за съжаление ги искат в брой/ за 6 пълни денонощия-около 48-50лв. Понеже паркинга е на 1-2 км. от летището и то от другата страна на пътя, те извозват с микробус безплатно,  а при кацане след обаждане на предоставен телефонен номер, идват а те вземат.

Ако някой има въпроси съм насреща !

Странно зададох няколко дати през юли и септември, през букинг, но няма цена за двойна стая по ниска от 33 евро, а в отзивите, както и ти пише , че са нощували за 40 лв.

Връзка към мнение

Лошо :(

Предполагам следващата (обективно погледнато - логична) стъпка е повишаване на цената ... :huh:

Като  наблюдавам как се развиват нещата (щот ми е под носа) май АТМ ще си правят самостоятелен паркинг отдругата страна на паркинга където паркират сега, но това засега е само предположение. Като го асфалтират и маркират ще ви кажа и кой ще го ползва.. нещо напоследък се активизираха.. и червени лентички поставиха и разни други ограждения. Така, че е възможно нов паркинг - нова цена. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На АТМ паркинга нямат места до края на месеца, както се установи днес.

Мдаа, наистина излиза съобщение, че няма свободни места за май. Чак не мога да повярвам, че такъв голям паркинг може да се напълни. Иначе от юни нататък няма проблеми, а и цените като гледам са си все още същите, но докога ли :(

А иначе паркинга си е супер и много удобен с тоя безплатен трансфер от и до летището.

Връзка към мнение

Той тоя огромен паркинг не е само за хотела, нали това не го пропускаш?

Все пак това е паркинга на сградата на АТМ (за която хотела е долепен), в която имат достатъчно много фирми офиси и си плащат абонамент за парко място.

Връзка към мнение

Мдаа, наистина излиза съобщение, че няма свободни места за май. Чак не мога да повярвам, че такъв голям паркинг може да се напълни. Иначе от юни нататък няма проблеми, а и цените като гледам са си все още същите, но докога ли :(

А иначе паркинга си е супер и много удобен с тоя безплатен трансфер от и до летището.

Явно вече много хора го научиха и при тази разлика с цените на самото летище ...

А и Поли е отбелязала за офисите наколо, също.

Връзка към мнение

Странно зададох няколко дати през юли и септември, през букинг, но няма цена за двойна стая по ниска от 33 евро, а в отзивите, както и ти пише , че са нощували за 40 лв.

Много е рано за септември да проверяваш..

Сега в понеделник имаше свободни двойни стаи за 18.50евро/вечер. Като се съобразиш с изложенията, които може да има по това време в Експо центъра ще можеш и да предцениш по кое време са запазиш стая.

 

ОФФ: Не ви ли дразни например това, че в стаите няма естествена вентилация?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

аз вече няколко пъти ползвам този паркинг: http://www.parking-airportsofia.eu/, намира се точно на кръстовището със светофарите за Т1 и Т2. За лоу-кост полетите е супер удобно, Т1 се намира на 200-300 метра от паркинга. Обикновено правя следната схема: отивам първо с колата на терминала, оставям домочадието или там с когото пътувам и багажа, после на паркинга, оставям колата и пеша отивам до Т1. На връщане обратната схема :P Доколкото знам, за Т2 предлагат трансфер, но не съм го ползвал. Последно паркирах на този паркинг началото на месец април, 5 лв. на започнат ден за лека кола. Охраняем е денонощно, служителите са много любезни, възможна е резервация и по телефон, даже е препоръчителна :)

Тъкмо щях да питам за този паркинг! Не беше ли 4 лв на денонощие? Или явно са вдигнали цените...

Връзка към мнение

Наскоро открих и успешно се възползвах от този сайт: http://www.parkvia.com/

 

Предлага евтино дългосрочно паркиране на автомобил на летищата в София, Варна и Бургас.

 

Специално за София цената е изключително изгодна - паркинг за 2 пълни дни например излиза едва 7 лева. При по-кратки пътувания извън страната е по-изгодно (и удобно) да отидеш със собствената си кола до летището и да платиш за паркинг, отколкото да ползваш такси.

 

Излишно е да казвам, че тези паркинги са много по-евтини спрямо тарифите на официалните летищни паркинги.

През Октомври ни предстои пътуване и цената за 5 дена излиза 15 лв през сайта, който си публикувал. Ако и наистена е включен трансфер...то това е много добра оферта.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Тъкмо щях да питам за този паркинг! Не беше ли 4 лв на денонощие? Или явно са вдигнали цените...

Ползвал съм паркинга 1 път тази година и 2 пъти миналата година, винаги цената е била 5 лв. за започнат ден. Може преди това да е била 4 лв., но отдавна не е толкова :) И все пак на фона на кожодерския паркинг на летището си е далавера :P

Връзка към мнение
Георги Матеев

През Октомври ни предстои пътуване и цената за 5 дена излиза 15 лв през сайта, който си публикувал. Ако и наистена е включен трансфер...то това е много добра оферта.

 

Трансферът е включен 100%.

Връзка към мнение
Двуцветко

Здравейте,

аз вече няколко пъти ползвам този паркинг: http://www.parking-airportsofia.eu/, намира се точно на кръстовището със светофарите за Т1 и Т2. За лоу-кост полетите е супер удобно, Т1 се намира на 200-300 метра от паркинга. Обикновено правя следната схема: отивам първо с колата на терминала, оставям домочадието или там с когото пътувам и багажа, после на паркинга, оставям колата и пеша отивам до Т1. На връщане обратната схема :P Доколкото знам, за Т2 предлагат трансфер, но не съм го ползвал. Последно паркирах на този паркинг началото на месец април, 5 лв. на започнат ден за лека кола. Охраняем е денонощно, служителите са много любезни, възможна е резервация и по телефон, даже е препоръчителна :)

 

Обаждам се във вторник в 22:30.

"Има ли едно място за 04:00 сутринта (демек след 5-6 часа)?",

"Има места, заповядайте."

 

Отивам в уречения час, 10-15 минути звъня на един звънец докато някаква чичка се събуди и се излюпи, а аз броя минутите, 'щото все пак някакъв самолет се опитвам да хвана по тъмни доби.

 

"Добро утро, за паркинг идвам.",

"Имате ли резервация?",

"Ами имам, преди няколко часа говорих с вас",

"Ами говорихме, ама сега нямаме места .."

 

Мрак.

 

Една цветуща от моя страна на ум и директно на летищния паркинг.

Толкова от моя първи сблъсък с тези пичове ..

Връзка към мнение

Обаждам се във вторник в 22:30.

"Има ли едно място за 04:00 сутринта (демек след 5-6 часа)?",

"Има места, заповядайте."

 

Отивам в уречения час, 10-15 минути звъня на един звънец докато някаква чичка се събуди и се излюпи, а аз броя минутите, 'щото все пак някакъв самолет се опитвам да хвана по тъмни доби.

 

"Добро утро, за паркинг идвам.",

"Имате ли резервация?",

"Ами имам, преди няколко часа говорих с вас",

"Ами говорихме, ама сега нямаме места .."

 

Мрак.

 

Една цветуща от моя страна на ум и директно на летищния паркинг.

Толкова от моя първи сблъсък с тези пичове ..

Лошо, нямам обяснение. Аз съм го ползвал 3 пъти, и никога не съм имал проблеми. В интерес на истината винаги съм пристигал и тръгвал през деня. Дано не са развалили качеството и обслужването :angry:

Връзка към мнение

Вчера си взех колата от http://www.parking-airportsofia.eu/.

 

Обадих се в неделя на телефона и си резервирах място за понеделник 04.30 часа до сряда 14.00 часа. Цената е 5 лева на започнат календарен ден. Трансферът между 07.00-19.00 часа е 3 лева, а между 19.00-07.00 часа е 5 лева. Разстоянието до Т1 е 300 метра, а до Т2 е 1300 метра. Трансферът се осъществява от човека на бариерата с един раздрънкан Опел Фронтера тунинг. През това време (около 10 минути) паркингът става реално неохраняем и няма кой да ти отвори бариерата, за да влезеш или излезеш (говоря за нощния трансфер, през деня има автомивка и все ще се намери някой да вдигне бариерата). Издадоха ми фактура. В сряда на обед наистина целия паркинг беше фраш, чак от Македония имаше коли.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Странно зададох няколко дати през юли и септември, през букинг, но няма цена за двойна стая по ниска от 33 евро, а в отзивите, както и ти пише , че са нощували за 40 лв.

Няколко пъти проверявам за 13.-14.06. и цената беше 72лв.Преди малко излезе цена 39лв. и си запазих стая.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

За интересуващите се.. новият паркинг на АТМ хотел е пуснат от около седмица в работен режим... :)

Така че виждам свободни места засега има.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

http://www.parking-airportsofia.eu/  или IRent Паркинг който се предлага на сайта www.parkvia.com е по-близо до терминал 1 ? Така отбелязани на картата може би IRent e по-близо 

 
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Актуализация за летищния паркинг на ATM хотел.

 

Обратният трансфер от летището до паркинга вече се заплаща - 5 лв. Има вариант и да не се плаща, а да си хванете такси от летището до паркинга (което обаче излиза горе-долу пак толкова).
 
Но дори и така - този вариант пак е най-евтин, сравнен с всички други опции за паркинг на софийското летище.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.