Прескочи до съдържание

Обмяна на валута преди пътуване


Препоръчани мнения

преди 2 минути , tougherty каза:

Аз доколкото виждам в Western Union можеш да направиш превода и онлайн с карта. Това означава че би трябвало да можеш да си ги преведеш и направо като пристигнеш в Аржентина, а не предварително от тук.

Точно това ми беше и идеята, защото аз така направих оттук. Не може. Трябва лично да ги пуснеш. Припомних си случая, като отворих мейлите си: 

 

Thank you for using the Western Union app. 

You are almost finished with your transfer. Please conclude your transaction at a participating Western Union? agent location. 

Here's how it works:

  • Finish your transfer by going to your preferred participant location or find one at Find Locations
  • Bring xxxxxx GBP in cash and a valid ID.
  • Tell the agent you started the transfer through the app and provide them your mobile number: xxxxxxxxxxxxxxx


Please complete your transfer before 31/03/2019 10:40:49 tomorrow or it will be canceled. 

Thanks for using Western Union

Връзка към мнение

@Гост, аржентинско песо сменете на място. Ако тук има в някое чейндж бюро, вземете малко колкото да си платите превоза до града.

По принцип "магураджийте" си пазят бизнеса и не дават фалшиви, но винаги можете да попаднете на някой не спазващ тези правила. В нета има много обяснения как се разбира какви са фалшивите песо и как да ги разпознавате. Прочети ги и ги запомни - вероятност от фалшиви пари има даже при връщане на пари. Звучи по страшно, отколкото е.

Помня, че аз когато ходих още с букването на хотел в БА получавах имейл, че ще ми сменят доларите. В последствие си букнах един гестхаус и питайки собственика, къде да сменя пари той ми предложи добър курс и си сменях редовно при него. Точно в БА не ти препоръчвам да го правиш, но в по-малките градчета сменях пари директно на улицата и на улицата си ги проверявах, банкнота по банкнота цели пачки. Хич не е ок, но нямах проблем, по скоро се притеснявах някой да не ме нарочи и да ме проследи. Всички "магураджии" обаче знаят, че ще ги провериш и са напълно търпеливи да си ги провериш. Като приключиш те питат, дали всичко е наред и тогава те оставят. Ще се справите!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Преди 1 час, mililia каза:

@Гост, аржентинско песо сменете на място. Ако тук има в някое чейндж бюро, вземете малко колкото да си платите превоза до града.

По принцип "магураджийте" си пазят бизнеса и не дават фалшиви, но винаги можете да попаднете на някой не спазващ тези правила. В нета има много обяснения как се разбира какви са фалшивите песо и как да ги разпознавате. Прочети ги и ги запомни - вероятност от фалшиви пари има даже при връщане на пари. Звучи по страшно, отколкото е.

Помня, че аз когато ходих още с букването на хотел в БА получавах имейл, че ще ми сменят доларите. В последствие си букнах един гестхаус и питайки собственика, къде да сменя пари той ми предложи добър курс и си сменях редовно при него. Точно в БА не ти препоръчвам да го правиш, но в по-малките градчета сменях пари директно на улицата и на улицата си ги проверявах, банкнота по банкнота цели пачки. Хич не е ок, но нямах проблем, по скоро се притеснявах някой да не ме нарочи и да ме проследи. Всички "магураджии" обаче знаят, че ще ги провериш и са напълно търпеливи да си ги провериш. Като приключиш те питат, дали всичко е наред и тогава те оставят. Ще се справите!

@mililia Никога не съм била добра в тази област и ще разчитам много на @Mary и нейната практичност. 

 

В Аржентина не се ли използват карти? Доколкото виждам, за хотели са направо задължителни, иначе цената се повишава - или поне така е анонсирано. За ресторанти и други места?

Връзка към мнение
преди 15 минути , Гост каза:

Наистина така ще направя 🙂 Много съм непрактична. Благодаря! 

Както вече ти написах, смяната на пари на черно, звучи по страшно отколкото е в действителност. Отивайки на място, отговорът как да смените пари на черно, сам ще ви намери. Ако споменът не ме лъже, името на улицата с чейнджовете е   Флорида. Там докато вървите ще чуете подвиквания Cambio, Cambio, и тези са които извършват смяната и си търсят клиенти. Има и струпвания на хора около места приличащи на бутки за вестници. В бутките също се прави смяна и влизат човек по човек. Ама си мисля, че още щом стигнете до града, предложенията да ви сменят пари по черен курс ще завалят. Просто запознайте се с вида на парите и отличителните знаци, и ще се чувствате по сигурни. 

И аз не бях сменяла пари на черно до тогава, но реално всички го правят и си изглежда съвсем нормална работа. 

Връзка към мнение

Имаше някаква врътка с опрощаване на ДДС ако се плаща в чужда валута, ама съм забравил и може да се е променило положението. Имаше тема за това

Връзка към мнение
преди 1 минута , neuromancer каза:

Имаше някаква врътка с опрощаване на ДДС ако се плаща в чужда валута, ама съм забравил и може да се е променило положението. Имаше тема за това

Точно това имах предвид и аз. Не се е променило. Пише го в резервациите ни за хотелите. Трябва да си чужденец, с чуждестанна кредитна карта. 

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Интересува ме дали има място в Пловдив или в София, където мога да обменя голям брой монети? Оказа се, че имам страшно много монети, които са ми останали от различни държави. Знам, че сумата, която евентуално ще получа, ще бъде малка, но пък нямам желание да ги държа в мен, а все пак са пари и не бих ги хвърлил.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Guinness каза:

Интересува ме дали има място в Пловдив или в София, където мога да обменя голям брой монети? Оказа се, че имам страшно много монети, които са ми останали от различни държави. Знам, че сумата, която евентуално ще получа, ще бъде малка, но пък нямам желание да ги държа в мен, а все пак са пари и не бих ги хвърлил.

Във форума има тема за колекционери, пусни едно питане там, сигурно ще се намерят желаещи за част от твоите монети.

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...
На 15.01.2020 г. в 22:16, Гост каза:

Чейнджбюро? Благодаря.

Къде сменяхте пари в Аржентина и на какъв курс? Имаш ли препоръки?

Връзка към мнение
преди 2 минути , ЕмиЖор каза:

Къде сменяхте пари в Аржентина и на какъв курс? Имаш ли препоръки?

Ще помоля @Mary да отговори на въпроса по-обстойно. Помня, че и обменните курсове снимаше. Аз съм блейка в много случаи. Иначе накратко: 

 

Препоръчаха ни от хотела обменно бюро в Буенос Айрес и там сменихме първия път. По памет: доларът беше 70 песос, а британската лира - 80 песос. 
Вторият път - щото ги похарчихме, разбира се 🙂 - сами си избрахме бюро от Интернет, близо до хотела в Палермо. Курсът на долара беше паднал (да не излъжа с цифра, но може да беше и 60), но британската лира беше 85 и обменихме от нея.

 

Имах желание да изтегля валута в брой от Револут от банкомат. Таксата от 10 долара ме стресира и се отказах... 

Връзка към мнение
На 1.02.2020 г. в 11:55, Guinness каза:

Интересува ме дали има място в Пловдив или в София, където мога да обменя голям брой монети? 

Има. В често коментираните тук във форума бюра Никар и Currency center в София имат котировки и за монети (естествено доста по-лоши от банкнотите), но може би е добре първо да се обадиш и да попиташ, преди да се явиш с една торба жълтици на място, и да се уговорите предварително. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Гост каза:

Ще помоля @Mary да отговори на въпроса по-обстойно. Помня, че и обменните курсове снимаше. Аз съм блейка в много случаи. Иначе накратко: 

 

Препоръчаха ни от хотела обменно бюро в Буенос Айрес и там сменихме първия път. По памет: доларът беше 70 песос, а британската лира - 80 песос. 
Вторият път - щото ги похарчихме, разбира се 🙂 - сами си избрахме бюро от Интернет, близо до хотела в Палермо. Курсът на долара беше паднал (да не излъжа с цифра, но може да беше и 60), но британската лира беше 85 и обменихме от нея.

 

Имах желание да изтегля валута в брой от Револут от банкомат. Таксата от 10 долара ме стресира и се отказах... 

Точни ти са спомените.

Сменяхме на две места в Палермо. Ако не ви е по път, то можете да попитате в хотела какво ще ви препоръчат.

Мога да се опитам да открия и адресите, но предвид, че БА е огромен, дали ще ви е в района?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.