Прескочи до съдържание

Паркиране около близките балкански летища - Истанбул, Белград, Скопие, Букурещ и Солун


Препоръчани мнения

Като продължение и допълнение към темата-близнак на Георги - "Транспорт до околните балкански летища..." можем да съберем информация и относно това, ако изберем да пътуваме до съответното летище със собствената си кола, къде можем да я оставим за периода, в който ще сме във въздуха, далече от нея, докато се върнем. Нямам готови отговори, почерпени от собствен опит, но явно интересът към въпроса е не само мой. Доказателство за това са други теми, където частично има отговори на този въпрос.

 

Засега ги откривам тук:

(Ако е нужно и има техническа възможност или пък откриете и други подобни постове, те могат да се добавят от Георги и в настоящата тема, за да може да се търси по-лесно.)

 

Дългосрочно паркиране в Истанбул....

 

Дългосрочно паркиране на летище София / Варна / Бургас (от пост #5 на NikolaiRG) - между другото и тази тема има общо с настоящата, така че станаха теми-тризнаци! :)  

 

 

Изкристализира една доста ценна информация за две от летищата - Солун и Букурещ, за които могат да се ползват услугите на http://www.parkvia.com/. За тяхната дейност в България има доста ласкави отзиви вече в няколко теми на форума, към които се присъединявам и аз, вече от личен опит - точни, ценово ориентирани и най-важното полезни в тоя лееко напрегнат момент преди полет. На сайта също преобладават положителните мнения, да не кажа, че почти всички ги оценяват с 6-ица. Абе как да кажеш на черното бяло, пък било то и в България. Макар че трябва да си имаме и едно наум, точно затова. Остава да са на ниво и в съседните балкански държави.

 

Преди време бях чел отговора на една магеланка в тема за Гърция и стана въпрос за паркиране около солунското летище. Идеята беше много свежа и ми допадна, ама пусто, вече половин час не мога да я открия, за да я добавя тук. Ето я и нея (благодаря на cck) - Дългосрочно паркиране в Солун

 

Така че - допълвайте инфо, ако имате някакви наблюдения и опит.

 

 

 

 

Редактирано от rik4o
Връзка към мнение

 

Точно. Благодаря! Допълних я горе.

Връзка към мнение

Някой ако иска да хване да резюмира съдържанието на всички теми в една, ще ги съберем, аз сигурно тая седмица няма да мога.

Връзка към мнение

Бях писала преди за Букурещ. Ползвали сме го няколко пъти, бяха доста бързи и всичко беше ок. Трансфера отнема 10-ина минути, на прибиране се отзоваха също за толкова някъде...Единственото, което да се има предвид е, че е добре да имате точни пари в леи, но то си беше написано някъде и във ваучера, който пращат на пощата.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ползвал съм този паркинг на летището в Букурещ. Цената през сайта беше по-ниска от тази на място. Безплатен тарансфер , любезни служители с добър английски. Ще ги ползвам пак при следващо пътуване.

 

https://www.parkvia.com/book/select/select_v3.aspx?bid=4175cbdc-a5cb-4865-be55-cd9647fa5e7b&iid=34082587

 

Става въпрос за Sky Parking .

Редактирано от nino
Връзка към мнение

Да вметна още нещо, което едва сега забелязах. www.parkvia.com предлагат по-евтино паркиране и на летището в Солун. Това би могло да е полезно на всички, които летят с Ryanair от там.

Цената за Byzantium parking в Солун е една и съща през www.parkvia.com, www.wizzparking.com, www.ryanair.com и кой знае колко още посредници.

Връзка към мнение

Ако намериш някакъв румънски вариант на www.parkvia.com, то определено ще ти излиза много по-изгодно и удобно да ходиш до Otopeni със собствената си кола. Ако колата е оставена на платен охраняем паркинг не виждам как би имало проблем с крадци или паяци.

Сега го ползвахме в Румъния по препоръка на Тони - перфектни са!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 8 месеца по-късно ...

Някой ходил ли е до Крайова? През parkvia намерих за периода 27.02 -03.03 за 115 RON, което е повече от цената на самолетиня ми билет. Някакви други варианти и наистина има ли румънска версия на  parkvia?

Връзка към мнение

най-удачния вариант за паркиране в  Букурещ е едно мотелче на 300 м. от летището.

Casa Rumaneasca...

при ранен полет отсядам там...евтино..и колата оставям на паркинг там докато се върна...

50 лв..за двойна стая и ВЕЧЕРЯ...паркинга по 5 лв.на ден...

на всичко отгоре има и трансфер то летището

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някой знае ли дали летището на Солун затваря през нощта през септември. Набелязала съм полет в 3.30 през нощта. Препоръчайте ми евтин хотел с трансфер до летището.  А таксито от Солун колко би струвало на нощна тарифа? Други варианти?

Връзка към мнение

Ако взимаш хотел, то тогава избери такъв в Переа. Има много там по плажната ивица и не са скъпи. Дори можеш предния ден да направиш плажче. А летището е на скромните 5 до 10 км, че няма и толкова...

Иначе ето този хотел е на няма и километър от летището, буквално на пеша разстояние, на около 45 евро за нощ.http://hoteliristhermi.roomswhizzz.com/

 

За мен определено по-добрият избор е на самата плажна ивица, страхотно е там и за разходка, и за хапване и пийване, а самолетите буквално си кацат пред теб. :)

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Ако взимаш хотел, то тогава избери такъв в Переа. Има много там по плажната ивица и не са скъпи. Дори можеш предния ден да направиш плажче. А летището е на скромните 5 до 10 км, че няма и толкова...

Иначе ето този хотел е на няма и километър от летището, буквално на пеша разстояние, на около 45 евро за нощ.

 

За мен определено по-добрият избор е на самата плажна ивица, страхотно е там и за разходка, и за хапване и пийване, а самолетите буквално си кацат пред теб. :)

 

Тони, линка не е излезнал към хотела или си го забравила, пусни пак :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако ще си по заведения в центъра, имаш автобус 78N, който върви и през нощта. Цената мисля, че беше 2 евро и си приготви монети. Ето разписанието: http://oasth.gr/#en/routeinfo/list/146/74/73/

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
На 1/28/2015 в 10:23, ivabeleva каза:

Някой ходил ли е до Крайова? През parkvia намерих за периода 27.02 -03.03 за 115 RON, което е повече от цената на самолетиня ми билет. Някакви други варианти и наистина има ли румънска версия на  parkvia?

Някой с инфо за паркиране на летище Крайова?Порових в нета - намирам единствено парквиа услуга ситуирана в два хотели и инфо за два малки безплатни паркинги на самото летище, ползвани от служителите на летището.Не ми става ясно дали е разрешено паркирането на външни лица.Полетът ми е рано сутринта в 06.00 до летище Бове и бих искал да съм наясно с паркирането(оставяне на колата за 5дни).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 21 часа, stanislavpp каза:

Някой с инфо за паркиране на летище Крайова?Порових в нета - намирам единствено парквиа услуга ситуирана в два хотели и инфо за два малки безплатни паркинги на самото летище, ползвани от служителите на летището.Не ми става ясно дали е разрешено паркирането на външни лица.Полетът ми е рано сутринта в 06.00 до летище Бове и бих искал да съм наясно с паркирането(оставяне на колата за 5дни).

Не съм бил с кола,но спах в  Hotel Safta Residence ,който е на 2 км от летището.Имат паркинг за гостите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оставихте ли колата там? Аз живея във Видин и се двоумя  между преспиване в Крайова или директно шофиране до летището(105км), и оставяне на колата на паркинг (ако има такъв). 

Връзка към мнение

Не бях с кола.Кацнах от Болоня,спах през нощта и сутринта се прибрах с влак към България.Защо не питате летището в Крайова по имейл или телефон ,за паркирането.От сателитните снимки се вижда голям паркинг до него.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Днес получих имейл от летището в Крайова ,паркирането на самото летище е безплатно към момента.

 

At the moment the parking is free, there is no fee. You can leave your car in the back side of parking, next to arrivals terminal.
We don t assume any demage, but we can tell you there was no incident. The parking lots have security surveillance.
 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
  • 1 година по-късно ...

Здравейте, моля запознатите за помощ. Вчера резервирах полети от и до Солун, и паркинг там на летището. Много внимавах в билетите да не фигурира и моето име, понеже аз купувах за всички, но на ваучерите  за паркинга са номерата  на колите и само моето име, без името на собственика. Някой знае ли това проблем ли е? 

Връзка към мнение
преди 18 часа, tany каза:

на ваучерите  за паркинга са номерата  на колите и само моето име

Ваучерите ако имат бар код, то той се сканира от машинката или на бариерата. Името няма значение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.