Към съдържанието

Добре дошли!

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме.

За пълен достъп до форумите, влезте в профила си или се регистрирайте - бързо и безболезнено.

Снимка

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.

• Моля влезте в профила си, за да отговорите
651 отговора на тази тема

#21 danimarkova

Публикувано 21 декември 2014 - 20:16

Фичо, благодаря за включването :)

И аз вече имам отговор на въпроса си. Хостът каза, че няма нищо против и резервацията ми вече е факт.

Притеснявах се да не ме отреже самата форма за попълване. Срещала съм го другаде и затова реших да попитам.

Събирам пощенски картички от цял свят. Участвам в проекта http://www.postcrossing.com Ако някоя добра душа реши да ми изпрати картичка от някое кътче на Земята, ще му бъда много благодарна  :) Разбира се, ще върна жеста при първа възможност  :)  Ето и моята скромна колекция дотук http://danimarkovapo...ng.blogspot.com

#22 Георги

Публикувано 21 декември 2014 - 21:45

Фичо, благодаря за включването :)

И аз вече имам отговор на въпроса си. Хостът каза, че няма нищо против и резервацията ми вече е факт.

Притеснявах се да не ме отреже самата форма за попълване. Срещала съм го другаде и затова реших да попитам.

Да, при тях няма проблеми, стига картата да мине. Случва се българска дебитна да не мине, но с малко упоритост ще стане. Няма проблем да е на чуждо име :)

• danimarkova харесва това

#23 Лали

Лали

.

• 4 мнения

Публикувано 28 декември 2014 - 13:37

Георги, благодаря ти за темата! Беше ми много, много полезна.

• Георги харесва това

#24 Asya Assenova

Публикувано 28 декември 2014 - 14:36

И от мен благодаря. Аз още не съм ползвала услугите на сайта, само на хотели съм карала досега, но разликата в цените може да ме накара да размисля. Изобщо форумът е страхотен, особено за хора с не много опит в пътуванията като мен. Весели празници на всички!

• Георги харесва това

#25 petia_a_z

Публикувано 29 декември 2014 - 22:49

и аз да кажа благодаря на Георги :)

Only those who will risk going too far can possibly find out how far one can go

#26 mililia

Публикувано 29 декември 2014 - 22:59

Ами като сме почнали и аз да изкажа благодарности за темата. Следвайки инструкциите се регистрирах и вече е налице първата ми резервация за апартамент в Стокхолм. 

Животът не е проблем, който да решаваш, а подарък, на който трябва да се наслаждаваш.

#27 Травеолани

Публикувано 30 декември 2014 - 2:50

Аз също исках да споделя какво стана с нашето търсене, но реших че темата е по-скоро информативна. Гледам че вече сте заформили дискусия, та ще се включа и аз.
Запазихме апартамент в Сан Хуан, в центъра на стария град с 2 спални. Малко скъпичък излезе, въпреки отстъпката от$25. Бях харесала една стая със собствена баня и тоалетна, но я заеха докато комуникираме с хоста.

И аз благодаря за подробната информация :)

Моят блог за пътувания: http://www.traveolani.com/
Facebook: https://www.facebook.com/Traveolani

#28 ljuba

ljuba

.

• 6 мнения

Публикувано 30 декември 2014 - 6:04

И аз благодаря за инфото. Много полезна информация особено за начинаеща ката мен. Много добър сайт!

#29 Георги

Публикувано 30 декември 2014 - 9:30

ОК, щом има добър отзвук може подобни теми да има и за други сайтове. Притесни ме, че няма да ви се чете толкова :)

Иначе наистина е добре темата да е повече информативна и по-малко дискусионна. Ще отделя питането за Лондон в отделна тема, другите нека стоят за сега: http://magelanci.com...дон/#entry68297

#30 jennie

Публикувано 03 януари 2015 - 0:29

Имам един въпрос, провокиран от статия на тема "как да пестим при пътувания", която прочетох днес. Пробвали ли сте да се пазарите с хостове за цената? Нещо като съобщение от сорта "много ми допада мястото, но цената не е съвсем за мен, дали би могло да бъде еди-каква-си"? Каква е реалната възможност за успеваемост, според вас? 

Темата е чудесна наистина. Благодаря, Георги! Мисля, вече всички познати, които ме разпитват за airbnb веднага да пренасочвам насам да си прочетат, защото ми омръзна да обяснявам.  :P

Ако прецениш, че въпросът е "повече дискусионен", може да го отделиш, но на мен ми се струва, че тук му е мястото.

Това мнение е редактирано от jennie: 03 януари 2015 - 0:31

#31 neuromancer

Публикувано 03 януари 2015 - 0:41

Хаха, аз съм пробвал, но без успех. Цената беше 400, аз нещо споменах за по-дългосрочен престой и някаква отстъпка, и хоста коригира цената в сайта на 600 и после ми пусна оферта за 500. Аз отказах  :)

А мацката при която действително букнах тогава ми направи някаква отстъпка без да съм я молил, заради нисък сезон или нещо такова. Върнаха ми някаква сума от Airbnb към кредитната карта.

• captain_oveur харесва това

#32 Георги

Публикувано 03 януари 2015 - 0:43

Имам един въпрос, провокиран от статия на тема "как да пестим при пътувания", която прочетох днес. Пробвали ли сте да се пазарите с хостове за цената? Нещо като съобщение от сорта "много ми допада мястото, но цената не е съвсем за мен, дали би могло да бъде еди-каква-си"? Каква е реалната възможност за успеваемост, според вас? 

Темата е чудесна наистина. Благодаря, Георги! Мисля, вече всички познати, които ме разпитват за airbnb веднага да пренасочвам насам да си прочетат, защото ми омръзна да обяснявам.  :P

Ако прецениш, че въпросът е "повече дискусионен", може да го отделиш, но на мен ми се струва, че тук му е мястото.

Конкретно за Airbnb както съм отбелязал в дългия ферман, да, възможно е хоста да предложи друга цена. И си заслужава да се опита, особено, ако е нисък сезон, оставате за по-дълъг период (примерно поне седмица) и т.н. Но, ако е за ден-два във висок сезон едва ли ще се получи :) Говорим, че хоста има техническата възможност да направи лична оферта. 

Има го и другото, може да се опиташ да договориш плащане извън системата, понеже airbnb прибират 12% от теб и от хоста. Но както пак съм писал в темата, аз лично не препоръчвам подобни трикове, а който го прилага да знае че си е на собствен риск :)

#33 jennie

Публикувано 03 януари 2015 - 1:02

Не, варианта за плащане извън състемата и за мен е неприемлив. В крайна сметка ползвайки airbnb плащаме не само за нощувка на дадено място, а и за съпричастност към цялата философия на този вид настаняване. Една от причините изобщо да го ползвам е, че подкрепям тази идея, тази инциатива. Октровено призовавам хората да на изкривяват идеята като се опитват да прецакат системата.

По-скоро се чудех дали бихте могли да се похвалите с някакви добри практики по спазаряване на по-ниска цена вътре в системата. ;)

Това мнение е редактирано от jennie: 03 януари 2015 - 1:02

#34 Djgeorgie

Публикувано 03 януари 2015 - 1:08

Не, варианта за плащане извън състемата и за мен е неприемлив. В крайна сметка ползвайки airbnb плащаме не само за нощувка на дадено място, а и за съпричастност към цялата философия на този вид настаняване. Една от причините изобщо да го ползвам е, че подкрепям тази идея, тази инциатива. Октровено призовавам хората да на изкривяват идеята като се опитват да прецакат системата.

По-скоро се чудех дали бихте могли да се похвалите с някакви добри практики по спазаряване на по-ниска цена вътре в системата. ;)

Само да добавя, че това е не само неприемливо или някакъв трик, а изцяло противоречи на правилата на Airbnb Или по-точно на едно от основните правила, че всички транзакции трябва да минават през сайта. Това е направено не само, за да защити клиентите, а и за да защити хостовете, в случай, че клиентите изпочупят инвентара и хоста има застраховка за щети примерно.

• captain_oveur харесва това

#35 vladostojanov

Публикувано 04 февруари 2015 - 21:48

Имам един такъв въпрос: ако за всяка резервация през airbnb си прав я нов профил с различен имейл, ще мога ли да си спестявам по 25$ чрез препоръка от приятел? :) ?

#36 neuromancer

Публикувано 04 февруари 2015 - 22:13

Гледай поне да са различни хора - ти, жена ти... Че в някои случаи искат да си потвърдиш данните, като пратиш сканирана лична карта.
  • vladostojanov харесва това

#37 Георги

Публикувано 04 февруари 2015 - 22:16

Имам един такъв въпрос: ако за всяка резервация през airbnb си прав я нов профил с различен имейл, ще мога ли да си спестявам по 25$ чрез препоръка от приятел? :) ?

На теория нямаш проблем. На практика ще е сложно, защото все повече хостове искат гостите им да са верифицирани поне по телефон (виж по-горе за верификацията). Лично според мен много по-ценно от $25 е да трупаш положителен рейтинг с един единствен, добре верифициран профил. Така, на популярните места е възможно да бъдеш предпочетен пред друг кандидат, само защото имаш няколко положителни рейтинга от други хостове. 

• vladostojanov харесва това

#38 vladostojanov

Публикувано 04 февруари 2015 - 23:22

Съгласен съм, не си струва 25-те $, ама ми изникна като въпрос докато си правех профила ;)

#39 Травеолани

Публикувано 05 февруари 2015 - 3:03

На теория нямаш проблем. На практика ще е сложно, защото все повече хостове искат гостите им да са верифицирани поне по телефон (виж по-горе за верификацията). Лично според мен много по-ценно от $25 е да трупаш положителен рейтинг с един единствен, добре верифициран профил. Така, на популярните места е възможно да бъдеш предпочетен пред друг кандидат, само защото имаш няколко положителни рейтинга от други хостове.

Само да добавя, че преди да ни одобри хоста, задължително ни искаха да се верифицираме със сканираните лични карти. Четох че може само по телефон, но при нас не се получи така, сигурно е изискване на хоста.

Моят блог за пътувания: http://www.traveolani.com/
Facebook: https://www.facebook.com/Traveolani

#40 mililia

Публикувано 05 февруари 2015 - 9:44

На мен пък след като хоста ме одобри, не ми позволи да направя резервацията, докато не се верифицирах. Излизаше ми съобщение, че хоста приема само верифицирани хара.

Животът не е проблем, който да решаваш, а подарък, на който трябва да се наслаждаваш.

2 потребители четат тази тема

0 потребители, 2 гости, 0 анонимни