Към съдържанието

Добре дошли!

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме.

За пълен достъп до форумите, влезте в профила си или се регистрирайте - бързо и безболезнено.

Снимка

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.

• Моля влезте в профила си, за да отговорите
674 отговора на тази тема

#41 mamaivy

mamaivy

...

• 113 мнения

Публикувано 27 февруари 2015 - 23:25

Благодаря на Георги за подробната информация!Вече съм на крачка да запазя апартамент за пръв път,получих одобрение от собственика.

Искам да попитам тези 25$/последвах линка/ трябва ли да се виждат някъде по време на резервацията или автоматично се приспадат при плащането.Нещо имам спомен,че първоначално излизаха при сумите преди заявката за резервация,ама сега не ги виждам?

#42 Звелина

Звелина

...

• 201 мнения

Публикувано 27 февруари 2015 - 23:57

Имам някакъв спомен, че бяха валидни 30 дни след регистрация от покана. Да не би да има мин 75 usd. Едно от двете е.

#43 neuromancer

Публикувано 28 февруари 2015 - 0:01

Не се приспадат автоматично, трябва да получиш по имейла код, който въвеждаш по време на плащането. Поне така беше преди 1 година.

#44 mamaivy

mamaivy

...

• 113 мнения

Публикувано 28 февруари 2015 - 0:06

Имам някакъв спомен, че бяха валидни 30 дни след регистрация от покана. Да не би да има мин 75 usd. Едно от двете е.

Тридесет дни вероятно минаха,но сумата със сигурност е над 75$. Обаче на dashboard-а стои надпис You have $25 available to travel

#45 mamaivy

mamaivy

...

• 113 мнения

Публикувано 28 февруари 2015 - 9:05

След като зададох въпроса е редно и да отговоря.Понеже ми изтичаше времето с предварително одобрение,писах на помощния център и получих почти веднага отговор,че купона се появява автоматично при следваща резервация.Така или иначе цената беше много хубава и без купон,та реших направо да потвърждавам и да плащам.Действително тогава се появи поле с надпис купон - 21Е и ми ги приспаднаха от цената.Но пак казвам до момента на плащането,отстъпката не се появяваше никъде.

• captain_oveur харесва това

#46 АнтонияАн

Публикувано 28 февруари 2015 - 10:43

Отдавна съм си поставила задача да изясня случая с тези купони , но така и да този момент не съм успяла сериозно да се заема с въпроса .

Ще се възползвам сега да попитам , като се завъртя темата около това .

В края на миналия юли получих 2 купона от мои приятели ,на  които съм пратила покани за сайта и са осъществили резервации през тях .

До кога са валидни ? дали вече не са изтекли ?

Или по-точно - за колко време , след получаването им , важат тези купони ? 

Това мнение е редактирано от АнтонияАн: 28 февруари 2015 - 10:43

#47 Георги

Публикувано 04 март 2015 - 21:36

Нямат ограничение купоните във времето, докато си ги има, си ги има. Имайте предвид, че се дава равностойност на $25 в избраната валута, така че ако имате някой и друг купон от привлечен приятел от преди това цената се вдига заедно с курса на долара. Естествено, ако тръгне да пада, пък може да загубите :)

• АнтонияАн харесва това

#48 slujitel

Публикувано 06 март 2015 - 9:03

Имам проблем. Хоста, който резервирах смени условията, иска да ни настани в 22,00-23,00 часа. Ние имаме една нощувка в Шарлероа, между полетите. Това обезмисля всичко, първо къде ще ходим с багажа до това време и второ за какво да се настаняваме от 22,00 до 5,00 сутринта, защото полета е рано. Посъветвайте ме, как да се откажа и да си взема парите? На Airbnb ли да пиша?

#49 Георги

Публикувано 06 март 2015 - 9:32

Имам проблем. Хоста, който резервирах смени условията, иска да ни настани в 22,00-23,00 часа. Ние имаме една нощувка в Шарлероа, между полетите. Това обезмисля всичко, първо къде ще ходим с багажа до това време и второ за какво да се настаняваме от 22,00 до 5,00 сутринта, защото полета е рано. Посъветвайте ме, как да се откажа и да си взема парите? На Airbnb ли да пиша?

Да, пиши на Airbnb. Най-вероятно той трябва да откаже резервацията и ще получиш парите си обратно +20% кредит за да намериш ново жилище. Как точно е станало, той ти е написал имейл, че няма да е на линия през деня?

#50 slujitel

Публикувано 06 март 2015 - 10:00

Да, пиши на Airbnb. Най-вероятно той трябва да откаже резервацията и ще получиш парите си обратно +20% кредит за да намериш ново жилище. Как точно е станало, той ти е написал имейл, че няма да е на линия през деня?

Бяхме се разбрали предварително преди да резервирам, че ще ми остави ключовете в ношен магазин в същия блок в плик с моето име и като пристигнем след обяд да ги вземем от там. После ме покани да резервирам и аз го направих. Преди няколко дни пак ми писа и пак се уговорихме, и днес изведнъж, получавам имейл, че станала някаква кражба и трябвало лично да ни настани и това не можело да стане преди 22,00-23,00. Това обаче не ме устройва. Гледам, че е с безплатна анулация до 5 дена, т.е., мога да го анулирам, но не ми иска аз да го правя. Не е моя вината. Цялата кореспонденция минава през сайта. Те и да ми дадат 20%... Той апартамента беше за 15€, а по-евтино от 48 няма в района. За 48 € мога да взема и хотел, но май съм по склонна да стоя в Брюксел до късно и после на летището. 

• edbloom харесва това

#51 Георги

Публикувано 06 март 2015 - 10:06

Бяхме се разбрали предварително преди да резервирам, че ще ми остави ключовете в ношен магазин в същия блок в плик с моето име и като пристигнем след обяд да ги вземем от там. После ме покани да резервирам и аз го направих. Преди няколко дни пак ми писа и пак се уговорихме, и днес изведнъж, получавам имейл, че станала някаква кражба и трябвало лично да ни настани и това не можело да стане преди 22,00-23,00. Това обаче не ме устройва. Гледам, че е с безплатна анулация до 5 дена, т.е., мога да го анулирам, но не ми иска аз да го правя. Не е моя вината. Цялата кореспонденция минава през сайта. Те и да ми дадат 20%... Той апартамента беше за 15€, а по-евтино от 48 няма в района. За 48 € мога да взема и хотел, но май съм по склонна да стоя в Брюксел до късно и после на летището. 

Със сигурност не го отменяй ти, най-малкото губиш таксата към airbnb, която не се възстановява дори резервацията да е с безплатна отмяна. Когато хоста отмени резервацията това се отразява в профила му, класирането и няма да му е приятно, ако не я отмениш ти резервацията може да е принуден да намери решение. Пиши на airbnb и виж какво ще кажат. В детайлите на апартамента в сайта има информация за чекин, и ако не е отбелязал там, че трябва да е след 22:00 значи няма за какво да се хване. 

• slujitel и edbloom харесват това

#52 slujitel

Публикувано 06 март 2015 - 10:18

Със сигурност не го отменяй ти, най-малкото губиш таксата към airbnb, която не се възстановява дори резервацията да е с безплатна отмяна. Когато хоста отмени резервацията това се отразява в профила му, класирането и няма да му е приятно, ако не я отмениш ти резервацията може да е принуден да намери решение. Пиши на airbnb и виж какво ще кажат. В детайлите на апартамента в сайта има информация за чекин, и ако не е отбелязал там, че трябва да е след 22:00 значи няма за какво да се хване. 

Сега гледам, че в сайта си пише, че ключовете се вземат от нощния магазин, ще му пиша, че искам да си спази уговорката, защото другия вариант не ме устройва и, че ако не се съгласи ще пиша на сайта. Да видим какво ще отговори и тогава ще пиша на сайта. Лошото, е, че нямам много време да се разправям, че трябва да излитаме в сряда, а в Куба няма нет, ама дано се разберем до тогава.

#53 slujitel

Публикувано 06 март 2015 - 11:26

Уф, голям зор, хоста пише на френски, не знае английски, превежда с тра нслатора и не му се разбира нищо. Не можем да се разберем, ще пиша на сайта.

#54 Травеолани

Публикувано 06 март 2015 - 22:18

Аз да си призная, незнам дали повече ще ползваме този сайт. Нещо не ни допадна цялостната идея и да спим в на някой си апартамента.

Не че имахме някакви проблеми, беше ок, но просто е много по-лесно на хотел и така сме свикнали. А и платихме толкова много пари за този апартамент, на хотел май по-изгодно щеше да ни излезе :)

Но както и да, пробвахме го и вече знеам, че не е за нас!

• Георги Матеев и AlexandraKo харесват това

Моят блог за пътувания: http://www.traveolani.com/
Facebook: https://www.facebook.com/Traveolani

#55 Георги

Публикувано 06 март 2015 - 22:57

Аз да си призная, незнам дали повече ще ползваме този сайт. Нещо не ни допадна цялостната идея и да спим в на някой си апартамента.

Не че имахме някакви проблеми, беше ок, но просто е много по-лесно на хотел и така сме свикнали. А и платихме толкова много пари за този апартамент, на хотел май по-изгодно щеше да ни излезе :)

Но както и да, пробвахме го и вече знеам, че не е за нас!

Да, не е за всеки, надявам се обяснението ми да не обърква някой. На мен точно идеята да спиш в нечий апартамент ми харесва, стига да не се споделя :) За цената не мога да се съглася обаче, при еднакви условия хотела в общия случай ще е по-скъп. Естествено има доста надценени апартаменти, но ако теглим средноаритметично със сигурност хотелите са по-скъпи и това е нормално. 

• Roje и Травеолани харесват това

#56 Травеолани

Публикувано 07 март 2015 - 3:00

Да, не е за всеки, надявам се обяснението ми да не обърква някой. На мен точно идеята да спиш в нечий апартамент ми харесва, стига да не се споделя :) За цената не мога да се съглася обаче, при еднакви условия хотела в общия случай ще е по-скъп. Естествено има доста надценени апартаменти, но ако теглим средноаритметично със сигурност хотелите са по-скъпи и това е нормално.

Твоите обяснения са чудесни :) не са ни объркали :). Просто идеята не ни допадна, въпреки че апартамента беше самостоятелен. Сигурно и за цената си прав донякъде, но все си мисля, че ако бях запазила хотел 2 звезди със сигурност щеше да излезе по-евтин :). Както и да е, аз не гледах такива и нормалните хотели бяха на цената на апартамента, но бяга с 1 легло, а ние сме 4 души :).
  • Георги харесва това

Моят блог за пътувания: http://www.traveolani.com/
Facebook: https://www.facebook.com/Traveolani

#57 Roje

Публикувано 07 март 2015 - 7:36

Ако оставим настрани субективните ни усещания относно това, че се настаняваш в нечии апартамент предимствата на airbnb са огромни. Макар за мен да няма разлика в това дали ще си в почистена хотелска стая със сменено бельо или в почистен апартамент с ухаещо на чисто спално бельо. И в двата случая на същото това легло и на същата тази възглавница са спали други хора преди мен ;)

Предимствата на airbnb се засилват, особено ако става въпрос за някои от големите европейски столици като Париж или Рим или туристически райони с много посетители като Ница или Венеция. Цените  са още по-несравними в полза на airbnb.

Казвам го от личен опит, защото за парите в които сме спали в апартаменти в Париж на Шанз Елизе до метростанция Джордж 5 и във Венеция на пиаца Сан Марко не можеше да открием и хостел в тези райони, а най-много нискокатегорен хотел в покрайнините.

Същото е и с Ница.

Ако някой може да ми посочи как ще резервира хотел в Ница за периода 30 юни 14 юли- 14 нощувки на първа линия на Promenade des anglais за сумата от 948 евро веднага ще откажа резервацията на апартамента ни на Promenade des anglais от 60кв.м. и състоящ се от напълно обзаведени хол, кухня, спалня и огромна 30 квадратни метра тераса, всички те с изглед към морето.

Така че поне за мен разликите между хотелите и апартаментите на airbnb са огромни в полза на вторите. :)

• wilks, Костов, bungle и 6 други харесват това

#58 slujitel

Публикувано 07 март 2015 - 9:14

Да споделя, в крайна сметка получих купон за 30 € като компенсация за неприятностите и резервирах нов апартамент. За ползите и вредите, моето мнение. Апартамента, който резервирах беше на убийствено ниска цена за Шарлероа - 17€. Няма хотел за такава цена, но беше единствен и както се видя ми създаде проблеми 3 дена преди да тръгна, които един хотел нямаше да ми създаде. Всички други апартаменти в района започват от цена 40€, с таксата стават 45. За 48 € се намират хотели, което обезмисля наемането на апартамент от Airbnb. На мен не ми пречи как и къде ще спя, не съм от претенциозните, дразни ме това, че трябва да се търси ключа. Ако всичко е наред и собственика те чака, когато отидеш - добре, но ако ти каже, че ще дойде в 23,00 часа...или да се наложи да го търсите и чакате...

#59 Ивайла

Публикувано 07 март 2015 - 10:14

Привет!

И аз искам да благодаря за наистина изчерпателната информация! За съжаление аз първо се регистрирах, после почнах да чета, така че купон за отстъпка ще получа след покана на приятели...

Въпреки че информацията е наистина много изчерпателна, имам въпрос - намерих квартира за трима в Барселона, при калкулацията на цената се появява таксата за апартамента и таксата за Airbnb, никъде не пише за cleaning fee. Това означава ли , че няма такава такса?

И другия ми въпрос, който ми е по - важен - при писмото ми до host-а го питах дали има проблем с късното ни пристигане - около полунощ и дали в последния ден може да си оставим някъде багажа до времето за обратния полет, който е в 22:50ч.

Отговорът е , че съм pre - approved, но нито дума за късното ни пристигане и багажа...Щом съм одобрена, това означава ли, че няма проблем - всъщност няма реален отговор от host-a, само стандартното pre-approved..

• Tonitr харесва това

#60 Zaro

Публикувано 07 март 2015 - 15:20

Е, това не е задължително да е нечий си апартамент, а по-скоро имот, отдаван под наем. Неприятностите при лоши условия са идентични с тези в хотел. Положителните впечатления от личното отношение е възможно да са повече, отколкото в хотел.

6 потребители четат тази тема

0 потребители, 6 гости, 0 анонимни