Към съдържанието

Добре дошли!

Magelanci.com е общество на хора, завладени от магията на пътешествията. От първоначалната тръпка до самолетния билет, планирането и самото пътуване – ние сме тук да си помагаме, споделяме и съпреживяваме.

За пълен достъп до форумите, влезте в профила си или се регистрирайте - бързо и безболезнено.

Снимка

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.

• Моля влезте в профила си, за да отговорите
680 отговора на тази тема

#641 neuromancer

Публикувано 11 януари 2017 - 23:21

преди май не се възстановяваше

#642 samuraika

Публикувано 12 януари 2017 - 0:38

Таксата на airbnb не се възстановява, никога. Отскоро и аз забелязах като antea, че някои имоти имат опция за възстановяване на таксите и веднага се разтърсих...но! Оказа се, че е част от Superstrict политиката им, а тя е by invitation only. Представа нямам какви са критериите за да те "поканят", но предполагам, че трябва да си много популярен имот, на много популярно място и да имаш годишна запълняемост от 90% примерно (съчинявам си, но не вярвам да съм особенно далеч от истината).

Така че ако попаднете на такъв имот - супер! Хем е добро попадение, хем може да канселирате без загуби.

За всички резервации над 28 дни автоматично влиза в сила Long term cancellation policy, имайте го предвид.

• antea харесва това

#643 Meidj

Публикувано 15 януари 2017 - 21:53

Security Deposit: Няма го отбелязано в скрийншота, но е често срещано. На практика това е депозита, който трябва да се плати ако евентуално счупите нещо в апартамента. Този депозит не се предплаща нито в момента на резервация, нито при пристигане! Влиза в сила, само ако домакина в срок от 48 часа от вашето напускане пусне оплакване за нещо счупено, изгубен ключ и т.н. Тогава сумата ще ви бъде блокирана по картата, докато диспута се разреши. 

Със сигурност ли е така? Защото "депозит" има съвсем друго значение? И какво правим, ако в картата няма нужната наличност? 

И вторият ми въпрос е дали има начин да се вижда предварително дали съответният домакин изисква ID верификация на гостите си?

Извинявам се, ако повтарям въпроси. 

#644 slujitel

Публикувано 15 януари 2017 - 22:12

Със сигурност ли е така? Защото "депозит" има съвсем друго значение? И какво правим, ако в картата няма нужната наличност? 

За депозита е така, питането беше мое. Нито са ми искали, нито са ми блокирали пари, и аз нямах в картата, виртуална е и винаги е празна.

• Meidj харесва това

#645 Георги

Публикувано 15 януари 2017 - 22:19

И вторият ми въпрос е дали има начин да се вижда предварително дали съответният домакин изисква ID верификация на гостите си?

Извинявам се, ако повтарям въпроси. 

Да, със сигурност е така, повече информация: https://www.airbnb.c...curity-deposits

За вторият въпрос мисля, че става ясно чак преди резервиране, не мисля че може да се разбере предварително. 

Аз да допълня за хората събиращи кредит от приятели, че бях доста прилично извозен от airbnb. Миналата пролет изхарчих събраното, което означава, че до тази пролет не би трябвало да имам изтичащ кредит освен някакви остатъци. Е оказа се, че ми изчезнаха поне 30% от събрания кредит, по имейл не бяха никаква помощ (меко казано, брутално ме издразниха, но това е друга тема), съвсем мимоходом споменаха, че системата им чат-пат комбинирала кредит. Подозирам, че в моя случай е комбинирала остатъците с кредит, който би трябвало да е още активен...

Както и да е, дълга история, поуката е - ако имате кредит, харчете го бързо, а не си го кътайте за черни дни като мен. 

• Meidj, AlexandraKo и samuraika харесват това

#646 Meidj

Публикувано 15 януари 2017 - 22:33

По-скоро поуката е: Като airbnb ви клатят, клатете ги и вие  :)

Това мнение е редактирано от Meidj: 15 януари 2017 - 22:33

• Zaro харесва това

#647 krasen_denev

Публикувано 16 януари 2017 - 0:33

Аз да допълня за хората събиращи кредит от приятели, че бях доста прилично извозен от airbnb. Миналата пролет изхарчих събраното, което означава, че до тази пролет не би трябвало да имам изтичащ кредит освен някакви остатъци. Е оказа се, че ми изчезнаха поне 30% от събрания кредит

Опитвал ли си се да направиш резервация от тогава?

На мен ми изчезна целият натрупан кредит и направо бях се видял в чудо,но когато започнах да правя резервация и си ми го показа като наличен/видим само,когато правя стъпка за букване на апартамента/

#648 Георги

Публикувано 16 януари 2017 - 9:18

Опитвал ли си се да направиш резервация от тогава?

На мен ми изчезна целият натрупан кредит и направо бях се видял в чудо,но когато започнах да правя резервация и си ми го показа като наличен/видим само,когато правя стъпка за букване на апартамента/

При мен не е изчезнал целия, само част. И след писането на имейли потвърдиха, че е изчезнал, само причината им не беше хич убедителна. 

#649 Meidj

Публикувано 16 януари 2017 - 15:37

Още един въпрос, който съм сигурен, че беше разискван, ама не мога да го открия сега, какъвто съм разсеян. 

Значи, имам ваучер за 45 евро и нощувки за 36 евро. Ако платя с ваучера, губи ли ми се разликата от 9 евро? 

Съответно, имам ваучер за 36 евро и нощувки за 45 евро? Мога ли да платя комбинирано ваучер + 9 евро от картата?

Благодаря :) 

#650 Цвете

Публикувано 16 януари 2017 - 16:03

Още един въпрос, който съм сигурен, че беше разискван, ама не мога да го открия сега, какъвто съм разсеян. 

Значи, имам ваучер за 45 евро и нощувки за 36 евро. Ако платя с ваучера, губи ли ми се разликата от 9 евро? 

Съответно, имам ваучер за 36 евро и нощувки за 45 евро? Мога ли да платя комбинирано ваучер + 9 евро от картата?

За вторият вариант съм сигурна, че става точно така. За първият, обаче нямам опит.  :)

• Meidj харесва това

#651 Георги

Публикувано 16 януари 2017 - 16:11

Не, не ти се губи, остава за следваща резервация. Само дето питането ти е теоретично, защото минимума е към 70-80 евра за да можеш да ползвша ваучер :)

• Meidj харесва това

#652 samuraika

Публикувано 17 януари 2017 - 1:40

Не, не ти се губи, остава за следваща резервация. Само дето питането ти е теоретично, защото минимума е към 70-80 евра за да можеш да ползвша ваучер :)

Не за всеки ваучер има минимум. Има ваучери, които са "подарък" от airbnb и те са без минимум на резервацията.

• Георги, Meidj и Zaro харесват това

#653 pamela

Публикувано 29 януари 2017 - 9:26

Здравейте, имам един бърз въпрос. Правила съм няколко резервации от Airbnb досега. В момента съм в процес на нова и изведнъж ми иска нова информация - копие на личната ми карта или паспорт. Въпреки уверенията, че данните са за сайта и няма да се предоставят на хоста, малко ми стана интересно и реших да ви попитам. Има ли проблем?

#654 Георги

Публикувано 29 януари 2017 - 9:29

Здравейте, имам един бърз въпрос. Правила съм няколко резервации от Airbnb досега. В момента съм в процес на нова и изведнъж ми иска нова информация - копие на личната ми карта или паспорт. Въпреки уверенията, че данните са за сайта и няма да се предоставят на хоста, малко ми стана интересно и реших да ви попитам. Има ли проблем?

http://magelanci.com...одробн/?p=62416

Просто си имала късмета до сега да попадаш на хостиве, които не искат верификация. Последния не е такъв. 

• pamela харесва това

#655 pamela

Публикувано 29 януари 2017 - 9:48

И аз си мислих, че във всеки хотел ти снимат личната карта, така че информацията с личните ти данни може да си циркулира при недобросъвестни лица.

И все пак, ако имам право на избор - кое е по-добре да пратя - копие от личната си карта, шофьорска книжка или паспорт? И освен сканирано копие, мога ли да пратя снимка от телефон. В информацията пише и нещо да приготвиш уеб

камерата си или сигурен файл. Какво точно значи това?

#656 Meidj

Публикувано 29 януари 2017 - 10:19

И на мен ми я искаха при последната резервация. Обясних най-възпитано на хоста, че това условие е неприемливо за мен и ако не го вдигне за моята резервация, ще съм принуден да си търся друго място. Не го вдигна и си намерих друго място. 

Никой няма право да ти снима личната карта, още по-малко пък чужденци. Но е факт, че много хотели го правят за удобство - защото ги мързи да си препишат необходимите данни на момента. 

• pamela харесва това

#657 master_of_germs

Публикувано 29 януари 2017 - 11:43

Мисля, че още при първата ми резервация в airbnb ми поискаха такова нещо. Много се учудих, но накрая реших, че ще избера компромисен вариант. Копие на паспорт или лична карта никога не бих пратил, но изпратих снимка на шофьорската си книжка, която и без това си ми е само за украшение. Приеха я и не съм имал никакви проблеми по-нататък, нито с въпросната резервация, нито с някоя друга.

"Ако пълният абсолютен хаос е светкавица, той е просто този, който ще застане насред бурята, горе на хълма, облечен в мокра медна броня и ще се развика, че всички богове са копелета." (Тери Пратчет, "Малки богове")

#658 pamela

Публикувано 29 януари 2017 - 13:02

След кратко размишление и аз реших да направя същото. Шофьорската книжка ми се видя най-безобидният документ и понеже се бях настроила за апартамента, пък и разбрах, че очевидно това е политиката на airbnb и ако не сега, то скоро пак ще ми се наложи, я пратих. Приеха ми я и резервацията мина.

#659 Георги

Публикувано 30 януари 2017 - 7:39

Само да отбележа, че хостовете нямат достъп до сканираните документи, които пращате за верификация. Те само виждат дали профила ви е верифициран с личен документ или не и могат да включат настройка, чрез която да приемат само верифицирани гости. Може да се случи на първата, петата или 100-тната резервация, това просто означава че предишните ви хостове не са го имали като изискване :)

• mililia и master_of_germs харесват това

#660 samuraika

Публикувано 30 януари 2017 - 7:50

Малко уточнение - копието на личен документ не е за хоста, не е за airbnb дори, а отива при лицензирана фирма за ВЕРИФИКАЦИЯ. Никой не събира и не държи данни. Анализира се копието на документа за да се види дали е истинско и дали имената съвпадат - т. е. зад този профил наистина ли стои такова лице. Така хем не може да се правят безброй профила (което обезсмисля ревютата, защото в момента в който някой напише, че си бил лош гост и си правиш нов профил - чист като сълза), хем хоста има малко повече сигурност, че като приеме резервация това е наистина индивида, който ще дойде (обикновенно това е много важно за хора, които дават стаи в дома си).

Разбира се никой не може да принуди никого да се верифицира и това не е задължително. Но много хостове имат такова изискаване, особенно в Европа поради проблеми с нелегални имигранти и трафик на хора.

• Еmilia, mililia, chandni и 2 други харесват това

3 потребители четат тази тема

0 потребители, 3 гости, 0 анонимни