Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

преди 13 минути , Георги каза:

Ето как да се свържеш с тях, триково е, но не се отказвай:

 

Иначе е точно така, хоста не ти трябва, оправяш се с airbnb след като е минала датата на резервацията. Уж имат автоматични стъпки да се свържеш с тях по този повод, но при мен не работиха и ползвах описаните във връзката. С малко търпение ще трябва да се заредиш, мина време преди да ми отговори някой, но след първия отговор всичко протече много бързо и безпроблемно. Просто поискаха документите за заболяването (в моя случай просто бяха амбулаторен лист и рецепта) и върнаха парите изцяло. Не са ми искали преводи, даже се бъзикаха че нямало нужда, защото имат хора знаещи всякакви езици при тях, включително докторски ръкопис :) 

@Георги, не е ли добре това ръководство за свързване с airbnb да го дублираш на първа страница или поне линк от първа страница да има. Или пък в отделна тема, която да заключиш.

 

Айде, още малко работа да свършиш - стига мързелува. ;):) :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 минути , ven62 каза:

@Георги, не е ли добре това ръководство за свързване с airbnb да го дублираш на първа страница или поне линк от първа страница да има. Или пък в отделна тема, която да заключиш.

 

Айде, още малко работа да свършиш - стига мързелува. ;):) :lol:

Наместих го в често задаваните въпроси. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Предполагам въпросът, който задавам, е разискван многократно, но това е първият път, в който резервирам през air bnb, затова се обръщам към по-оптните от мен. 

Ситауцията е следната: Имам резервация за апартамент в края на септември, а хостът ми писа вчера, че няма да може да ни приеме.

Въпросът ми е какво става с парите ми, те към момента блокирани ли са и кога ще имам достъп до тях, така че да запазя друго място.

 

Много благодаря на всеки отзовал се!

 

Поздрави,

Светла

Връзка към мнение
преди 45 минути , Svetla.Dimova каза:

Здравейте,

 

Предполагам въпросът, който задавам, е разискван многократно, но това е първият път, в който резервирам през air bnb, затова се обръщам към по-оптните от мен. 

Ситауцията е следната: Имам резервация за апартамент в края на септември, а хостът ми писа вчера, че няма да може да ни приеме.

Въпросът ми е какво става с парите ми, те към момента блокирани ли са и кога ще имам достъп до тях, така че да запазя друго място.

 

Много благодаря на всеки отзовал се!

 

Поздрави,

Светла

Помоли хостът да ти отмени резервацията, ще имаш възможност или да си получиш парите обратно или airbnb да ти предложат ново място с до 20% бонус. Със сигурност не се съгласявай ти да я отменяш резервацията. 

Връзка към мнение

Аз му писах вече и в airbnb и SMS да отмени резервацията възможно най-скоро. В случай, че откаже или не ми отговори, мисля, че следва да го Report-на. Така ли е?

Връзка към мнение
преди 5 минути , Svetla.Dimova каза:

Аз му писах вече и в airbnb и SMS да отмени резервацията възможно най-скоро. В случай, че откаже или не ми отговори, мисля, че следва да го Report-на. Така ли е?

Точно така, ако съобщението, с което ти казва, че не може да те приеме е през системата на airbnb, всичко е ясно :)

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Един малко глупав въпрос-50те лв, които се получават като бонус при регистриране, как могат да бъдат използвани? Ще останат като кешбек, за следваща резервация или ще бъдат извадени от първата ми резервация?

Връзка към мнение

Приспадат се при първата резервация. Аз имах проблем с тях, тъй като не резервирах веднага след като се регистрирах, не виждах намалението и се наложи да си правя нова регистрация. Затова ти препоръчвам след като се регистрираш да направиш една симулация на резервация и да си копираш кода за намаление. След това ще може да го добавиш дори и да не се вижда при истинската първа резервация.

Връзка към мнение

Styper, много благодаря

 

Имам още няколко въпроса, вчера направих първата си резервация, която е под 75$. Това означава ли, че отстъпката ми е "изгоряла" или ще бъде приспадната от друга резервация, която е на по-висока стойност? Все още виждам в профила си, че ми пише, че имам отстъпка от 49лв.

Къде мога да открия кода за намалението, което имам? Единственото, което виждам във връзка с тази резервация е надпис, в който ми изписва, че имам намаление. Вчера, когато резервирах, не се появи никъде празно поле, в което мога да въведа кода, за който говориш

 

Къде мога да видя съобщенията, които съм изпратила до  хоста? Виждам само неговите, но не й моите.

 

Преди време имах регистрация в сайта, но я изтрих. Снощи си направих нова, хоста ми беше писал, но не получих смс,а при предишните ми регистрации, в стария профил, получавах. Нещо в настройките ли трябва да се направи, за да мога да получавам отново?

Връзка към мнение

Имам въпрос, направих резервация с instant booking в Airbnb, но бабата собственичка на къщата не ми отговаря на вече втори мейл (вече втора седмица). Какво да правя? Имам време до пътуването, но да не се окаже като стигнем там, че няма баба, няма къща :lol: Има достатъчно отзиви (само добри), и пише, че отговаряла 100% до 1 час - или това е обвързано с 'instant booking', а не със съобщение през системата? Все пак бих искала някакво 'лично' потвърждение, още повече, че имам и въпрос към нея... Селото е супер забутано, и ако се окаже на място, че има проблем с нощувките, ще ни бъде доста трудно да намерим друго наблизо...

Връзка към мнение
На 8/28/2017 в 12:06, noname1 каза:

Имам още няколко въпроса, вчера направих първата си резервация, която е под 75$. Това означава ли, че отстъпката ми е "изгоряла" или ще бъде приспадната от друга резервация, която е на по-висока стойност? Все още виждам в профила си, че ми пише, че имам отстъпка от 49лв.

Къде мога да открия кода за намалението, което имам? Единственото, което виждам във връзка с тази резервация е надпис, в който ми изписва, че имам намаление. Вчера, когато резервирах, не се появи никъде празно поле, в което мога да въведа кода, за който говориш

Беше отдавна, но почти съм сигурен, че отстъпката ти не е изгоряла. Не трябва да въвеждаш някакъв код за нея, ще бъде добавена автоматично при първа отговарящя резервация. 

На 8/28/2017 в 12:06, noname1 каза:

Къде мога да видя съобщенията, които съм изпратила до  хоста? Виждам само неговите, но не й моите.

 

В Messages би трябвало да излизат като диалог

На 8/28/2017 в 12:06, noname1 каза:

Преди време имах регистрация в сайта, но я изтрих. Снощи си направих нова, хоста ми беше писал, но не получих смс,а при предишните ми регистрации, в стария профил, получавах. Нещо в настройките ли трябва да се направи, за да мога да получавам отново?

Виж ей тук: https://www.airbnb.com/help/article/14/how-do-i-update-my-notification-settings

преди 40 минути , searus каза:

Имам въпрос, направих резервация с instant booking в Airbnb, но бабата собственичка на къщата не ми отговаря на вече втори мейл (вече втора седмица). Какво да правя? Имам време до пътуването, но да не се окаже като стигнем там, че няма баба, няма къща :lol: Има достатъчно отзиви (само добри), и пише, че отговаряла 100% до 1 час - или това е обвързано с 'instant booking', а не със съобщение през системата? Все пак бих искала някакво 'лично' потвърждение, още повече, че имам и въпрос към нея... Селото е супер забутано, и ако се окаже на място, че има проблем с нощувките, ще ни бъде доста трудно да намерим друго наблизо...

След резервацията би трябвало да си получила и телефона на бабата, директно тормоз на него :) Не мисля, че статистиката на отговорите е обвързана с instant booking-a, но и мен тоя процент малко ми е шашав, защото се е случвало да не ми отговарят, а да си стои 100% within an hour. Което както и да го погледнем е нереалистично, щото тия хора спят все пак :)

 

Иначе въпреки instant bookinga, аз винаги гледам да разменя по някой лаф преди да резервирам, точно за да се избегнат подобни ситуации. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

След резервацията би трябвало да си получила и телефона на бабата, директно тормоз на него :) Не мисля, че статистиката на отговорите е обвързана с instant booking-a, но и мен тоя процент малко ми е шашав, защото се е случвало да не ми отговарят, а да си стои 100% within an hour. Което както и да го погледнем е нереалистично, щото тия хора спят все пак :)

 

Иначе въпреки instant bookinga, аз винаги гледам да разменя по някой лаф преди да резервирам, точно за да се избегнат подобни ситуации. 

Да, и аз така гледам да правя (то на тези без instant booking си е задължително така или иначе), преди да букна писах, нямаше отговор, не исках да чакам дълго, защото ми хареса къщата, резервирах, пак нямаше отговор и след няколко дена писах наново, пак нищо. Мислех да звъня, но понеже има уж близо 2 месеца дотогава, изчаквах. Но може би все пак ще се раззвъня, че да не стане фал...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Когато напиша airbnb в гугъл, излиза промо за 30 евро бонус, които всъщност ги превалутира на 50лв (Lauren gave you €26 to travel).

Това ли е линкът (ххх) с който трябва да се регистрирам или е измама?

 

Редактирано от Георги
премахната връзка
Връзка към мнение
преди 16 часа, Нели каза:

Когато напиша airbnb в гугъл, излиза промо за 30 евро бонус, които всъщност ги превалутира на 50лв (Lauren gave you €26 to travel).

Това ли е линкът (ххх) с който трябва да се регистрирам или е измама?

 

Тази страница не съществува. Иначе всеки потребител има такъв линк, чрез който дава бонус на новорегистрирани, включително основателя на форума, Георги: https://www.airbnb.com.br/c/gpenin?s=8

 

Връзка към мнение

@GrishkataПрез линк на приятел ти дава отстъпка 26 евро (при резервация над 64 евро), а на приятеля дава 13 евро.

 

Редактирано от neuromancer
Без реферални линкове за Airbnb, моля. Ползвайте линка на Георги по-горе
Връзка към мнение

Здравейте, в края на август резервирах за първи път през airbnb няколко нощувки в Берлин за периода 20-24.09. Резервацията е потвърдена от хоста, даже и телефона му виждам вече, но така и не намирам никъде адреса. Като цъкна на get directions продължава да ми излиза цял квартал. Знае ли някой защо се получава така?

 

Връзка към мнение

Пишете на хоста да Ви даде точния адрес и инструкции как да стигнете до апартамента.

Връзка към мнение
преди 3 часа, Suunto каза:

Здравейте, в края на август резервирах за първи път през airbnb няколко нощувки в Берлин за периода 20-24.09. Резервацията е потвърдена от хоста, даже и телефона му виждам вече, но така и не намирам никъде адреса. Като цъкна на get directions продължава да ми излиза цял квартал. Знае ли някой защо се получава така?

 

Нямам предстояща резервация в момента за да видя как точно се правеше и къде излизаха инструкциите. Можеш ли да пуснеш скриншот как изглежда при теб?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги каза:

в момента за да видя как точно се правеше

Trips -> View Itinerary  и там се вижда адреса на имота - точно след check-in / check-out датата и часа.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Също като отидеш на съобщенията, които сте си разменили с хоста - погледни в лявата колонка - под профила му има всички детайли на резервацията - дата, адрес, код и т.н. И на Trips като отидеш погледни в  Itinerary. По-удобно е от компютър, отколкото от телефон.

Връзка към мнение

Здравейте, писах на хоста и той ми даде адреса и инструкции. Малко се притеснявам и се надявам всичко да бъде наред, тъй като както казах за първи път ще използвам airbnb. Поздрави!

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.