Прескочи до съдържание

Airbnb - пълни инструкции за резервация. Много подробни.


Георги

Препоръчани мнения

Успех и не се притеснявай! Да си изкарате страхотно! Гугълни го адреса и виж на стриит вю как се стига и как изглежда отвън сградата, че в непознат град е гадно човек да се ориентира по катра без "визуални маркери".

 

Забелязах нова възможност при резервине на airbnb - да се подели сметката между гостите автоматично. Като букваш те пита нацяло ли ще платиш или ще делкаш с някой и ти излиза прозорец да напишепш името и мейл адреса на съучастниците. Естествено, те трябва да имат профили, предполагам. Но ми се видя много хитро и удобно! Плащаш само твоята част, не се разправяте с приятели за пари в последствие, на кредитната карта има повече лимит...все хубавини. Ако някой е ползвал - моля да сподели!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И аз вчера видях тази нова опция за разделяне на сметката:

Splitting with friends is a breeze Find a place you love and book it by paying a smaller portion of the cost. Then, give us everyone’s email and we’ll take it from there.

You book a home

When the host accepts

We ask all your friends to pay their share

If your group doesn’t pay in 3 days You have the option to pay the remaining amount

You’re all set for your trip!

Връзка към мнение
преди 5 часа, Георги каза:

Удобно и в същото време много хитър метод да съберат допълнителни регистрации :)

...и да цакат booking, които взеха да им придърпват хостовете, особенно на по-големи апартаменти и къщи.

Връзка към мнение

Здравейте,

Включвам се с един въпрос. Миналата седмица бяхме наели 9 човека една къща в Гърция и след нашето напускане и предаване на ключовете на хоста, той ми звъни на другия ден и ми обяснява, че на плота до мивката имало изгорено малко петно, около 5 стотинки голямо. Сега седмица по-късно ми е пуснал искане за обезщетение доста солидно, придружено с оферта и снимки и иска да му платим нова мивка, която била по-голяма и да закриела петното или нов плот, който отива на още по-бясна сума. Въпроса ми е има ли право, след като сме му предали ключовете и му казахме да огледа къщата, а той не го направи, след нашето напускане да предявява такива претенции... Как ще го докаже, че това е направено от нас? Ако има сред вас случило им се подобно нещо, моля да ми дадат съвет как да процедираме. Имам три опции, които са ми дадени, да откажа, да редуцирам сумата и да изпратя съобщение, но никак не съм наясно това до какво ще доведе...

Връзка към мнение

Някой запознат ли е как стоят нещата с резервация от този сайт в Дубай.

Интересува ме хоста дава ли ти някакъв документ или подписваш ли се някъде,че си настанен за еди си колко време.Питам в случай на проверка ако някъде те спрат и естесвено ще питат "от къде си","какво правиш тук","къде спиш" и изобщо този хост отчита ли се някъде,че дава нощувки пред някой?

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 10 часа, Chona каза:

Здравейте,

Включвам се с един въпрос. Миналата седмица бяхме наели 9 човека една къща в Гърция и след нашето напускане и предаване на ключовете на хоста, той ми звъни на другия ден и ми обяснява, че на плота до мивката имало изгорено малко петно, около 5 стотинки голямо. Сега седмица по-късно ми е пуснал искане за обезщетение доста солидно, придружено с оферта и снимки и иска да му платим нова мивка, която била по-голяма и да закриела петното или нов плот, който отива на още по-бясна сума. Въпроса ми е има ли право, след като сме му предали ключовете и му казахме да огледа къщата, а той не го направи, след нашето напускане да предявява такива претенции... Как ще го докаже, че това е направено от нас? Ако има сред вас случило им се подобно нещо, моля да ми дадат съвет как да процедираме. Имам три опции, които са ми дадени, да откажа, да редуцирам сумата и да изпратя съобщение, но никак не съм наясно това до какво ще доведе...

Има ли security deposit по резервацията? По принцип и двете страни си представяте гледните точки и airbnb би трябвало да ви посредничи и да вземе решение. Ако резервацията е имала security deposit и решат в негова полза, ще вземат парите от картата, като максималния размер би трябвало да е максимум размера на депозита. 

преди 2 часа, Ivko каза:

Някой запознат ли е как стоят нещата с резервация от този сайт в Дубай.

Интересува ме хоста дава ли ти някакъв документ или подписваш ли се някъде,че си настанен за еди си колко време.Питам в случай на проверка ако някъде те спрат и естесвено ще питат "от къде си","какво правиш тук","къде спиш" и изобщо този хост отчита ли се някъде,че дава нощувки пред някой?

С малко повече късмет дори няма да видиш хоста, а ще те пусне охраната на комплекса и ще ти даде ключ и това е. Няма такива стриктни изисквания там до колкото знам, ние бяхме в airbnb и протече точно по описания от мен начин. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А как стоят нещата конкретно за Дубай понеже другаде съм го използвал airbnb, но за Дубай съдейки booking има бая такси пр:общинска такса и такса туризъм,които явно самия град ги изисква,а хоста от airbnb дали плаща пак такива такси и изощо някъде дали фигурират,че дават нощувки?

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
На 17.09.2017 г. в 10:07, Георги каза:

Ако резервацията е имала security deposit и решат в негова полза, ще вземат парите от картата, като максималния размер би трябвало да е максимум размера на депозита.

Ако в картата няма достатъчна наличност, какво се случва?

Връзка към мнение

Едно бързо питане. Да речем, че съм резервирал за 7 нощи, но впоследствие плановете ми се променят и искам да се откажа от първата и последната нощ, така че да останат 5 нощи. Това ще е свързано ли с някакви с някакви допълнителни такси и чисто технически как се процедира?

Връзка към мнение
преди 25 минути , Meidj каза:

Едно бързо питане. Да речем, че съм резервирал за 7 нощи, но впоследствие плановете ми се променят и искам да се откажа от първата и последната нощ, така че да останат 5 нощи. Това ще е свързано ли с някакви с някакви допълнителни такси и чисто технически как се процедира?

Това съ го правил с една нощ - хостът потвърди колко ще ми отстъпи от цената и аз приех. Беше доста по-малко от пропорционалното за една нощ... Но все е нещо - тогава имах промяна на полетите и нямаше как да ползвам нощувката така или иначе.

Връзка към мнение

И на мен ми се наложи да намаля престоя с една нощувка поради промяна на полета. Писах на хоста, той се съгласи. Върна ми точно парите за една нощувка.

Връзка към мнение
преди 4 часа, Meidj каза:

Едно бързо питане. Да речем, че съм резервирал за 7 нощи, но впоследствие плановете ми се променят и искам да се откажа от първата и последната нощ, така че да останат 5 нощи. Това ще е свързано ли с някакви с някакви допълнителни такси и чисто технически как се процедира?

Зависи от политиката на хоста. Ако е стриктна, тогава ти връща 50%. Ако е умерена или гъвкава - тогава на 100% ако имаш достатъчно предизвестие. Но ако е сутринта за вечерта отмяна - хоста е в правото си да задържи нацяло сумата, това са по-малко от 24 часа.

При всички случаи отиваш на резервацията си, на Change or Cancel и от там задаваш промяна - на дати, на брой пътуващи и прочее промени, които са необходими и пращаш на хоста за да я приеме. Ако хоста потвърди промяната- готово. Ако хоста има забележки - може да ти върне офертата с променени параметри (примерно да вземе 50% за първата отменена нощувка и да върне нацяло сумата за последната). Тогава ти приемаш и сте ОК. Ако се заформи спор - тогава се пише до сайта за арбитраж.

Допълнителни такси няма, ако ти се намали сумата за нощувките ти се намалява автоматично и таксата, която сайта взима.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 9/17/2017 в 11:07, Георги каза:

Има ли security deposit по резервацията? По принцип и двете страни си представяте гледните точки и airbnb би трябвало да ви посредничи и да вземе решение. Ако резервацията е имала security deposit и решат в негова полза, ще вземат парите от картата, като максималния размер би трябвало да е максимум размера на депозита. 

 

Има, да. В размер на 400 лв., а хоста е изпратил искане за 565.00 лв. Има ли право? 

Връзка към мнение
На ‎17‎.‎9‎.‎2017 в 0:30, Chona каза:

Здравейте,

Включвам се с един въпрос. Миналата седмица бяхме наели 9 човека една къща в Гърция и след нашето напускане и предаване на ключовете на хоста, той ми звъни на другия ден и ми обяснява, че на плота до мивката имало изгорено малко петно, около 5 стотинки голямо. Сега седмица по-късно ми е пуснал искане за обезщетение доста солидно, придружено с оферта и снимки и иска да му платим нова мивка, която била по-голяма и да закриела петното или нов плот, който отива на още по-бясна сума. Въпроса ми е има ли право, след като сме му предали ключовете и му казахме да огледа къщата, а той не го направи, след нашето напускане да предявява такива претенции... Как ще го докаже, че това е направено от нас? Ако има сред вас случило им се подобно нещо, моля да ми дадат съвет как да процедираме. Имам три опции, които са ми дадени, да откажа, да редуцирам сумата и да изпратя съобщение, но никак не съм наясно това до какво ще доведе...

Аз не разбрах - всъщност по време на вашия престой ли се появи това изгорено петно?

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
На ‎17‎.‎9‎.‎2017‎ г. в 0:30, Chona каза:

Здравейте,

Включвам се с един въпрос. Миналата седмица бяхме наели 9 човека една къща в Гърция и след нашето напускане и предаване на ключовете на хоста, той ми звъни на другия ден и ми обяснява, че на плота до мивката имало изгорено малко петно, около 5 стотинки голямо. Сега седмица по-късно ми е пуснал искане за обезщетение доста солидно, придружено с оферта и снимки и иска да му платим нова мивка, която била по-голяма и да закриела петното или нов плот, който отива на още по-бясна сума. Въпроса ми е има ли право, след като сме му предали ключовете и му казахме да огледа къщата, а той не го направи, след нашето напускане да предявява такива претенции... Как ще го докаже, че това е направено от нас? Ако има сред вас случило им се подобно нещо, моля да ми дадат съвет как да процедираме. Имам три опции, които са ми дадени, да откажа, да редуцирам сумата и да изпратя съобщение, но никак не съм наясно това до какво ще доведе...

От питането не става ясно дали сте го направили вие или не.

 

Да предположим, че не сте вие - иначе не бих продължил.

 

В този случай пишете до airbnb за да могат да бъдат нещо като посредник в спора. Освен това може да ги попитате дали този хост е имал и други претенции към други гости, както и да предложите/изискате от airbnb да се свържат с последните 2-3 гости преди вас и да ги попитат дали такъв дефект е имало или не.

 

преди 1 минута , Mary каза:

Аз не разбрах - всъщност по време на вашия престой ли се появи това изгорено петно?

:) писали сме едновременно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 19 часа, Ivko каза:

А как стоят нещата конкретно за Дубай понеже другаде съм го използвал airbnb, но за Дубай съдейки booking има бая такси пр:общинска такса и такса туризъм,които явно самия град ги изисква,а хоста от airbnb дали плаща пак такива такси и изощо някъде дали фигурират,че дават нощувки?

Конкретно с тези такси мисля, че е различно - някой хостове ги калкулират в цената, други ги събират на място. Прочети внимателно описанието на твоя хост или го питай, ако е нужно. 

преди 18 часа, Meidj каза:

Ако в картата няма достатъчна наличност, какво се случва?

Ми каквото се случва навсякъде в подобни случаи, при взимане на кола под наем и глоби и т.н. До колкото знам, има вариант да ти задължат директно банковата сметка зад картата, ако и в нея няма нищо предполагам могат и да те съдят - навлизаме в сферата на вероятностите. 

преди 1 час, Chona каза:

Има, да. В размер на 400 лв., а хоста е изпратил искане за 565.00 лв. Има ли право? 

Това е ако мине. Т.е. ако ти се съгласиш със сумата ще ти я вземат, но ако не се съгласиш, мисля че тавана си е 400лв. Прочете ли това: https://www.airbnb.com/help/article/352/what-happens-if-a-host-makes-a-claim-on-my-security-deposit За поражения над определения депозит си има друга програма за защита на хостовете: https://www.airbnb.com/help/article/279/what-is-the-airbnb-host-guarantee но тук практическия ми опит е нулев и предполагам @samuraika може да сподели повече информация. 

 

Дали петното се е появило по време на престоя мисля, че не е толкова важно. Важно е да се знаят добре правата и като хост, и като гост. Каквото и да е това петно, 560 лв ми се струва невероятна цена, за толкова сигурно може цялата мебел да се замени. 

Връзка към мнение
преди 9 часа, Георги каза:

 Прочете ли това: https://www.airbnb.com/help/article/352/what-happens-if-a-host-makes-a-claim-on-my-security-deposit За поражения над определения депозит си има друга програма за защита на хостовете: https://www.airbnb.com/help/article/279/what-is-the-airbnb-host-guarantee но тук практическия ми опит е нулев и предполагам @samuraika може да сподели повече информация. 

 

Слава Богу и самурайка не е имала опит с това. Но това за сумата по депозита да е таван на исканите пари - не е вярно.

Filing a host guarantee request doesn't preclude a guest from financial responsibility for the damages claimed if Airbnb determines a guest was at fault.

Както и че няма значение, дали те са повредили кухненския плот или не.

Явно нещата отиват на арбитраж, ще решава сайта, според мен ще вземат някаква сума от депозита ви, но няма да е нацяло исканата. Психология на арбитража - и двете страни са доволни на половина. По-добре от - едната страна доволна нацяло, а другата - гневна нацяло...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 9 часа, samuraika каза:

Слава Богу и самурайка не е имала опит с това. Но това за сумата по депозита да е таван на исканите пари - не е вярно.

 

Хм, това тогава означава, че сумата по депозита е чисто препоръчителна и няма никакво значение. 

 

Ако сравним със наемането на кола, там за ожулване на калници и т.н. неща плащаш максимум до собствената отговорност,  но ако тези неща са причинени от шофиране в нетрезво състояние, гонки и т.н., тогава си поемаш всичко. Чудя се дали е уместен такъв паралел. 

Връзка към мнение
преди 31 минути , Георги каза:

Хм, това тогава означава, че сумата по депозита е чисто препоръчителна и няма никакво значение. 

 

Ако сравним със наемането на кола, там за ожулване на калници и т.н. неща плащаш максимум до собствената отговорност,  но ако тези неща са причинени от шофиране в нетрезво състояние, гонки и т.н., тогава си поемаш всичко. Чудя се дали е уместен такъв паралел. 

Като чета какви документи искат airbnb - по-скоро ще застават на страната на хостовете. Но това са си чисти предположения. Може би, ако се разровим в нета да излезе нещо - някой, нещо споделил.

Иначе, паралела с rent-a-car-ите не е много уместен, защото при щета рент компанията просто си казва някаква сума - без да я доказва изобщо. Поне такъв е моя опит (слава богу - еднократен, и то италиански :) )

Редактирано от ven62
Връзка към мнение
преди 5 минути , ven62 каза:

Като чета какви документи искат airbnb - по-скоро ще застават на страната на хостовете. Но това са си чисти предположения. Може би, ако се разровим в нета да излезе нещо - някой, нещо споделил.

Иначе, паралела с rent-a-car-ите не е много уместен, защото при щета рент компанията просто си казва някаква сума - без да я доказва изобщо. Поне такъв е моя опит (слава богу - еднократен, и то италиански :) )

Ами аз попрегледах 2-3 дискусии:

 

https://community.withairbnb.com/t5/Help/Can-a-host-ask-for-more-money-than-the-security-deposit-in-case/td-p/400860

https://community.withairbnb.com/t5/Hosting/How-to-ACTUALLY-Retain-Portion-of-Security-Deposit/td-p/7312

 

 

Но няма авторитарно заключение, много гадаят всички. 

Връзка към мнение
преди 2 часа, Георги каза:

Хм, това тогава означава, че сумата по депозита е чисто препоръчителна и няма никакво значение. 

 

Ако сравним със наемането на кола, там за ожулване на калници и т.н. неща плащаш максимум до собствената отговорност,  но ако тези неща са причинени от шофиране в нетрезво състояние, гонки и т.н., тогава си поемаш всичко. Чудя се дали е уместен такъв паралел. 

Точно така е, според мен - и аз на базата на четени сума ти дискусии из хостовските форуми.

 

Депозита е съобразен с това колко ценни неща имаш из къщи и е ориентир - например ако имаш скъпа декорация, плазма, джакузи - депозита е висок (както и потенциалните щети). Ако имаш семпла икейска мебел и малко екстри - тогава е нисък.

 

Не могат да се предявяват искове от страна на хостове за елементарни неща от ежедневна употреба - драскотини по пода, чукнато и ожулено тук-там, ако се развали 5 годишната мкровълнова и от сорта. Това са нормални неща, които се случват във всеки дом при нормална употреба.

Но ако решиш да се къносаш и си легнеш върху бялата възглавница с намазана глава, ако строшиш ваза или сложиш кафеварката от котлона на кухненския плот или масата и остане прогорено петно - това е немърливо отношение, не обичайна употреба. Не би го направил у дома си, защо ще го правиш на чуждо място? И ако се случи - и у вас си и на друго място - ще излязат пари от джоба ти, няма как. Сега въпросът "колко" е силно условен и зависещ от много неща.

Много хотели по разни купонджийски дестинации си имат отделен ценоразпис с глоби - за пикане през балкона, трошене на мебел, мятане на вещи в бассейна и повръщане из лобито.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 48 минути , Ivko каза:

Безопасно ли е добавянето нa ID лична карта към профил и някой има ли добавена такава в профила?

Ти си преценяваш колко е безопасно. Но има доста хостове, които няма да те приемат, ако не си верифициран потребител. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също се "зарових" в няколко сайта през първите 3-4 страници от search през Google.

Исках да видя има ли последователна политика на airbnb при оплаквания, как процедира, на чия страна застава (предимно) ... и нищо не се получи. Никакъв извод не успях да си направя. Дори не успях да се убедя, че се стремят да са обективни. :( 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.