Прескочи до съдържание

Берлин


Nikotin

Препоръчани мнения

Здравейте, скъпи съфорумци! 🙂 

 

1. Имам следния въпрос, най-вече къв Вас @mnikolovМога ли да си купя карта Welcome Berlin Card ABC зони за 6 дни за 47 евро в метростанция/станция на влак или става само от туристически офис?

 

2. Също ме интересува след като се купува по интернет комбиниран билет за Сансуси (Sans souci +, който е комбиниран за всичките забележителности в комплекса и струва 19 евро + 2 евро сервизна такса за покупка онлайн), за да може да се запази времеви слот за посещение, как се процедура, ако човек има закупена Уелкъм Берлин карта, която дава отстъпка от 3,80 евро?

 

3. За момента си купих карта за отстъпка за градските музеи в Берлин за 3 последователни дни за 29 евро и разпечатах получения и-мейл, в който има код на паса. Достатъчно ли е да го нося със себе си (разпечатан или свален на телефона) при влизане в дадена забележителност или трябва да се представям предварително в някакъв тур. офис/гише и да ми бъде издават окончателен билет и чак след това да се редя на опашка за влизане? Дава ли скип дъ лайн опция този пас?

 

4. При закупуване онлайн на Welcome Berlin ABC зони за 6 дни за 47 евро какви са последващите действия? Разпечатване на получен и-мейл само или е енобходимо да се обменя за реални билети? Както и дава ли скъп дъ лайн опция? (свалила съм всякакви ценоразписи, гайдове и от сорта - но до последно ще работя и то овъртайм, че и събота, та малко хоасът се увеличи..... 😞 .)

 

Мерси предварително! Бъдете здрави! 🙂

 

 

 

 

Връзка към мнение
На 16.05.2019 г. в 16:29, Balkanka каза:

Здравейте, скъпи съфорумци! 🙂 

 

1. Имам следния въпрос, най-вече къв Вас @mnikolovМога ли да си купя карта Welcome Berlin Card ABC зони за 6 дни за 47 евро в метростанция/станция на влак или става само от туристически офис?

 

2. Също ме интересува след като се купува по интернет комбиниран билет за Сансуси (Sans souci +, който е комбиниран за всичките забележителности в комплекса и струва 19 евро + 2 евро сервизна такса за покупка онлайн), за да може да се запази времеви слот за посещение, как се процедура, ако човек има закупена Уелкъм Берлин карта, която дава отстъпка от 3,80 евро?

 

3. За момента си купих карта за отстъпка за градските музеи в Берлин за 3 последователни дни за 29 евро и разпечатах получения и-мейл, в който има код на паса. Достатъчно ли е да го нося със себе си (разпечатан или свален на телефона) при влизане в дадена забележителност или трябва да се представям предварително в някакъв тур. офис/гише и да ми бъде издават окончателен билет и чак след това да се редя на опашка за влизане? Дава ли скип дъ лайн опция този пас?

 

4. При закупуване онлайн на Welcome Berlin ABC зони за 6 дни за 47 евро какви са последващите действия? Разпечатване на получен и-мейл само или е енобходимо да се обменя за реални билети? Както и дава ли скъп дъ лайн опция? (свалила съм всякакви ценоразписи, гайдове и от сорта - но до последно ще работя и то овъртайм, че и събота, та малко хоасът се увеличи..... 😞 .)

 

Мерси предварително! Бъдете здрави! 🙂

 

 

 

 

1. Вземате си картата като онлайн ваучер, след това в терминал А на Берлин Шьонефелд има инфопойнт. Срещу валиден ваучер получавате картата. Иначе тук има информация къде може да се обмени този ваучер срещу пластика.

2. Предполагам по време на купуването на билет трябва да има място, където да се въведе код за намаление. Там би трябвало да може да се въведе кодът от ваучера.  

3. Нямам на идея. Трябва да видите какво пише на билета/емайла.

4. Имате опция да си вземете картата като ваучер, да го принтирате и в едно от многото места да го смените за карта. Може да си поръчате и картата до България, но доставката като време ще е много и сигурно скъпа. 

Връзка към мнение

@mnikolov, благодаря за отзивчивия отговор! :)

 

Аз се обадих в самия инфоцентър в Потсдам и ми казаха, че не става онлайн да се приложи отстъпката, трябва да им дам данните на банковата си карта и те да го купят и да отида на място да си го взема. След като поговорихме със служителката, стигнахме до заключението, че е най-добре да си го купя при тях и че дават тайм слот за същия ден. 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 2 часа, Balkanka каза:

Аз се обадих в самия инфоцентър в Потсдам и ми казаха, че не става онлайн да се приложи отстъпката, трябва да им дам данните на банковата си карта и те да го купят и да отида на място да си го взема. След като поговорихме със служителката, стигнахме до заключението, че е най-добре да си го купя при тях и че дават тайм слот за същия ден. 

 

И аз ти благодаря! Една чуденка получи отговор ,значи на място.Ние също мислим да вземем карта,отстъпките не са малки при натрупване.

Връзка към мнение

Sara, за нищо. Питам от месец доста работи за Берлин u получих много малко отговори. (Не съм от хората, които имат излишно време да се ровят и да четат с дни). Но наистина съм благодарна много на помогналите ми. Заминавам и kaто се прибера, при първа възможност, ще дам новини. Приятно прекарване и на Вас! 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте. В Берлин съм и програмата не е оптимална, но като не съм имала време да се готвя и дотук е добре изпълнението ми...Да споделя:

1. Тридневният музейски пас за 29 € си струва, защото билетите са скъпи, а музеите големи и не работят дълго. Комбинираният билет за 5 музея на острова е за един ден и макар че в атрактивен с цена от 18 €, не го препоръчвам, освен ако човек влиза само за определени неща. Пасът от 29 € не дава скип дъ лайн опция и тайм слот. Който си го е купил е необходимо да го разпечата (не се заменя за пластика). Има тайм слот за Пергамона. Предваритвлно в Панорамата на Пергамона се резервира, преди влизане. Аз за 3 дни посетих 5-те музея, както и Гемелдегалврие (новата художествена галерия), Бергруен музей, Хамбургер банхоф музей и Самлунг Шарф-Герстенберг музей. Гемелделалерие е изключително богата на майстори до преди импресионизма, заслужава си абсолютно. Алте национал галерие е слаба в сравнение.

2. Транспортът доста се отличава kaто време от това, което дава приложението VBB. Общо взето транспортът е странен за мен тук. Сравнявам го с Париж, Виена, Брюксел, Рим.Спирките на метрото и Ес-бана не са съвсем до забелвжителностите. Сега строят спирка на острова на Музеите. Трамваите почват и свършват нелогично като спирки. Предполагам, защото линиите са от времето на социалистически Бврлин. В бившата западна част няма трамваи. 

3. Музеите отварят късно, от 10 h, приключват рано, в 18 ч. , само един ден са до 20, a в недeля започват чак от 11.

4. Разбирам се в половината от времето на руски. Английският е непонятен за много музейски служители - островните музеи и някои други са били в соц частта. С хора на моите години комуникирам само на руски, даже в пансиона, в който съм не говорят английски. 

5. Уелкъм картата дава отстъпки и според мен си струва. Ползвах я за двореца Шарлотенбург, за ТВ кулата на Александър плац, за музея на Дали на Потсдамер плац. Ще я ползвам за Сан Суси, може би за музея на стената (не съм убедeна дали ми се влиза) u може би Мадам Тюсо.

5. Вече 2 пъти ме провери контрола. Глобяват наред. В други страни правят някакви реверанси към чужденците, тук не. 

6. Носете си някаква малка чантичка, в която да си прехвърлите парите, документите и клчовете, защото в музеите не пускат, в някои няма локъри, в някои пък не са достатъчно, дaже се и плаща (не e депозuт). В Алтес музеум няма локъри, оставя се якето и чантата на служителка на гардероб. Същото е положението в Хамбургер банхоф музеум (в този музей си струват временните изложби). В Дали се плаща 1 евро.

7 Всякакви комбинирани билети и пасове не дават право на посещение на временнитте изложби. 

8. В музеите не винаги има обяснения за експонатите и творбите на английски, да не кажа, че практически няма. Не навсякъде има и инфо брошури на английски. 

Това е с впечатленията дотук 🙂 .

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Забравих да кажа, но уелкъм Берлин картата я ползвах и за берлинската катедрала и за Колхоф тауър (в последния даде само 0.50 € отстъпка 🙂 , uначе ме е толкова стисната). 

ИМам ВЪпрос - разпечатката на поканата за Райстага съм я забравила. Имам я на телефон. КАкво да правя?

Връзка към мнение

Някой може ли да каже кои са предпочитаните райони в Берлин за отсядане?

Шарлотенбург, Мите? Някакви препоръки?

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
On 5/2/2019 at 1:50 PM, aleksandrina said:

Да се самоцитирам и питам: за възрастен трябва редовен 3 day Berlin Museum Pass, а за дете на 11- редовен или reduced?

 

*The reduced museum is valid for pupils, students, voluntary military service, federal voluntary service, unemployed and disabled people (valid proof of being disabled at 50 % min) on presentation an evidence.

 

И друго- не мога да намеря линка за резервиране за посещение на Райхстага.

F1!

Edit: намерих линка.

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

В петък заминаваме за дълъг уикенд и засега сме в един хотел в дипломатическия квартал. Първо посещение и програмата е хлабава засега - имам час за Райхстага, ако си заслужава. Искам да покажа на сина ми музея на ГДР, на трабанта, евнетуално на ЩАЗИ, стената, Брандербург, колоната и още квото дойде - например сградата на Луфтвафе, която днес е на финансовото министерство и продължава да стряска хората 🙂

Видях, че има поне 2 вида карти - заслужават ли си и ако да, коя?

За малко по-малко от 3 дни не знам колко ще се види, но съм набелязал и една обиколка из бомбоубежищата под земята.

Ще питам още в движение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 13 минути , Zaro каза:

В петък заминаваме за дълъг уикенд и засега сме в един хотел в дипломатическия квартал. Първо посещение и програмата е хлабава засега - имам час за Райхстага, ако си заслужава. Искам да покажа на сина ми музея на ГДР, на трабанта, евнетуално на ЩАЗИ, стената, Брандербург, колоната и още квото дойде - например сградата на Луфтвафе, която днес е на финансовото министерство и продължава да стряска хората 🙂

Видях, че има поне 2 вида карти - заслужават ли си и ако да, коя?

За малко по-малко от 3 дни не знам колко ще се види, но съм набелязал и една обиколка из бомбоубежищата под земята.

Ще питам още в движение.

Музеят на ГДР е на сравнително неголяма площ и обикновено е пренаселено. Заведох една от дъщерите ми там и след известно време я видях, че гледа разсеяно, без особен интерес. Попитах я дали иска да обикаляме още, а тя ми каза, че "тук всичко е като при баба" и май имаше право. Според мен варненският ретро музей определено превъзхожда.

Мисля, че е по-добре Pergamonmuseum да посетите, както и другите музеи на острова.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 38 минути , Zaro каза:

Райхстага, ако си заслужава

Заслужава си. 

преди 38 минути , Zaro каза:

Видях, че има поне 2 вида карти - заслужават ли си и ако да, коя?

Помня, че беше около 7 евро дневната карта на човек, но като цяло не е много скъп транспортът в Берлин. А седмичната карта е около 27/28 евро на човек.

 

Последно бях през 2016 година и купувах групов билет за 5 човека, беше около 45 евро за 5 дни.

Аз купувах всичко на място. Хващах влака от летището Шьонефелд до Friedrichstraße station (там ми беше хотелът) след което после с карта по града, тя дори важи и за Потсдам. А влаковете от летището трябва да са RE 7 и RB 14. По 2,50 евро до центъра на града. 

 Ето инфо:

https://www.berlin.de/en/public-transportation/1772016-2913840-tickets-fares-and-route-maps.en.html

https://shop.bvg.de/index.php/tickets

https://www.berlin.de/en/public-transportation/

Сега има и някаква промоция 35% намаление.

За 3 дни много неща може да се види в Берлин. Може да се качите на TV кула, Tiergarten или разходка по парка около Райхстага.

Ние правихме с безплатен екскурзовод за 4 часа и бяхме много доволни.

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Август бяхме в Берлин и посетихме и ГДР музея и този на трабанта.Мисля ,че и двата могат да се прескочат.Но ние помним соца и не ни беше интересно.Музеят на трабанта е една голяма стая и не е нещо, което не сме виждали,не отнема повече от 10 минути. 

преди 19 часа, koliob каза:

Според мен варненският ретро музей определено превъзхожда.

Споделям напълно това мнение.

Райхстага определено  си засужава,става бързо влизането и ни беше много интересно.  Мисля,че цената на картите не може да се избие,поне за нас беше така и се отказахме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Sara каза:

Но ние помним соца и не ни беше интересно.Музеят на трабанта е една голяма стая и не е нещо, което не сме виждали,не отнема повече от 10 минути.

Това го мислех по-скоро за сина ми , не за мен.

Връзка към мнение
преди 21 часа, Zaro каза:

и още квото дойде

може би за младежа ще е интересно да види големия цилиндричен аквариум в атриума на хотел Радисън Блу 

radisson-blu-hotel-aquarium-scuba-diving-berlin-5.jpg

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

@Zaro, заведи малкия да се повози на патерностер! Сто на сто не е виждал такова чудо, а сигурно и ти!

 

 

Зариби ли се? Ей ги къде ги има у Берлин. Намират се и екземпляри на по 100+ години!

 

 

Райхстагът определено си заслужава. Но не го пали, да не ти се наложи после да научиш немски за един месец! :grin:

Прескочете до Чекпойнт Чарли. По други места има фрагменти от стената, с фотографии от онова време, описани най-различи оригинални начини за преминаването над/под нея и т.н. Не знам дали малкият ще проумее как така една стена може да раздели цял град с все улиците, че и къщите в него, но ти се постарай.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 25 минути , Goal & Boss каза:

Не знам дали малкият ще проумее как така една стена може да раздели цял град с все улиците, че и къщите в него, но ти се постарай.

Точно това ми е целта на пътуването. "Малкият" е на 16 все пак, 10 клас, и точно тази година са по новите учебници по история, около които се вдигна толкова шум. Има представа, много съм му говорил как някои неща просто бяха невъзможни, как не можеше просто така да си хванеш самолета за майната си. 

Акцентът е всичко около студената война, животът от правилната и грешната страна на Желязната завеса. Т.е. стената и Чекпойнт Чарли са задължителни.

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте,

За първи път ще летя до Берлин на 16ти ноември. Ще имаме три цели дни за разглеждане. От прочетеното по диагонал във форума, се ориентирах за основните забележителности в центъра на града. Имам обаче няколко въпроса:

1. Ще трябва да се придвижа от летище Шьонефелд до хотела някъде към 22 ч. Пише, че има автобуси, които да ни превозят от терминала до първата спирка на градския транспорт - за тези автобуси заплаща ли се нещо ?

2. Доколкото се ориентирам за едно пътуване от летището най-изгодно ще ми бъде да си купя еднопосочен билет за 3,4 евро, важащ за два часа, предполагам, че ще успея да се добера до този адрес  Lettestraße 7, 1043. 

Тъй като ще трябава да се прекачим, ако случайно нещо се замотаем и се окаже, че двата часа изтичат докато още пътуваме, как да процедирам - има ли значение, че съм се качил в транспорта преди изтичането на двата часа, и ако трябва да се купи нов билет, може ли да се направи в самото превозно средство ? Питам, защото пишете, че швабите-контрольори не прощават.

3. Някой може ли да ми обясни какво означава "reduced" цената на еднопосочния билет, описан в сайта за градски транспор и как мога да се възползвам от нея. В сайта пише: "Trif ABC: 3.40; reduced: 2.50 Euros" . Подобно означение видях и за билетите за някои забележителности.

4. Имате ли впечатления дали може да се разчита на гугъл мапс за упътването на градския транспорт и дава ли вярно час на пристигане? Питам, защото в София определено мапса не е коректен относно инфо за час на пристигане.

5. Колебая се дали си заслужава да ходим до Потсдам през м. ноември - доколкото разбирам мястото е впечатляващо със своята зеленина?

6. Ако решим да си купим Welcome card, прочетох, че може да се вземе от летището. Предвид че ще пристигнем след 21:30 ч. немско време, ще работи ли пункта за продажба или трябва предварително онлайн да си купим?

 

Благодаря предварително на проявилите желание да отговорят 🙂

Връзка към мнение

По 1. Влиза в цената за градски транспорт.

      2.Времето е достатъчно,особено извън трафика .

      3.Това е тарифа за пенсионери и студенти.

      4.Има мобилно приложение за транспорта в Берлин,което е супер.Някъде напред в темата беше посочено ,ще го потърся.Дава видове транспорт и цена. Това е  https://www.bvg.de/en

      5.Ако вали дъжд,няма да е добре, парка е огромен.Ако е слънчев ден си струва.

      6. Преценете дали си си струва цената, съобразно това дали ще посещавате музеи,ако е само за транспорт май не е на  сметка.Работното време е посочено на сайта на картата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

Ние сме двама пенсионери и пътуваме за Берлин на 12 ноември.

За да ползваме намалението за градския транспорт, трябва ли да доказваме пред контрольорите, че сме пенсионери?

Ако трябва, какъв е начина?

Моля, ако някой е запознат с този въпрос да ми отговори.

Предварително благодаря за отделеното време.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.