Прескочи до съдържание

Берлин


Nikotin

Препоръчани мнения

Да разбирам те напълно. Ще ти пусна телефона ми на лични. И ако имаш възможност и желание може да звъннеш пък да видим дали ще се засечем, било то за бира или кафе :)

Връзка към мнение

Вместо да описвам местата, които съм набелязал за 2 и половина дни в Берлин, направо ще публикувам картата с отбелязванията. Дано да ми разчитате и се надявам да съм полезен на някого berlink.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тъй като моето пътуване наближава, се активизирах - крайно време беше да си взема "час" за райхстага. Да, ама не - пише, че посетителски турове се провеждат само в седмиците, в които парламентът не заседава. През май ще заседава в седмицата 21/05 - 25/05, т.е. когато и аз ще съм там. Дали обаче не може да се вмъкна за неделята (26 май)?

Връзка към мнение

От тук ако си избереш опцията Visit to the dome няма проблем да си резервираш посещение през седмицата 20-26 май. Само вторият вариант не го дава по това време. :) 

https://visite.bundestag.de/BAPWeb/pages/createBookingRequest.jsf?lang=en

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Когато аз резервирах миналата седмица опцията Visit to the Dome сякаш изобщо не беше активна... Сега се опитвам да я цъкна отново и пак не е активна за разлика от другите две.

Явно нещо проблемът е в моя телевизор, но какъв ли е...  :wacko:

 

Така или иначе избрах Guided Tour с начало в 18:30 с тайната надежда да хванем нещо като залез при купола след обиколката.

Редактирано от jennie
Връзка към мнение

@Jennie - трудна работа, залезът е към 20:30, а и реално самата сграда не е висока и нямаш изглед. Тъй като Берлин почти няма високи сгради, остават сравнително малко опции за "птичи" поглед - ТВ кулата на Алекс, Колхоф Тауър на Потсдамер Платц и кулата на ICC (международният конгресен център).

пп
четвъртата, скрита, опция е от самолета, когато каца на Тегел и то на 26R, а ти имаш място в ляво :)
DSC_6128_1.jpg
 

Редактирано от Jindo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ейй, последната снимка е страхотна! :-)

 

Иначе за залеза - вече проверих и видях, че по прогнози се пада дори след 20:30, затова казах "нещо като"... ;-)

По принцип много обичам да се качвам по високите места по здрач, но тук по-късно от това не беше възможно. Ще видим как ще се получи.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Пак аз!  :rolleyes:

 

Имам един въпрос - кога е по-подходящо да отидем в зоологическата градина, в делничен ден или през уикенда? Предполагам, че в делничен ден ще е по-спокойно, но пък в събота или неделя може да е по-интересно?

 

Jindo, успя да ме навиеш за караокето в Mauerpark! ;-)

Не знаех за него, но ми се струва супер забавно и мисля да отидем. Винаги ли има толкова много хора?

Връзка към мнение

@Jennie - няма разлика между делник и уикенд в програмата ерго по-добре е да се отиде през работните дни. Задължително проверете на входа кога са храненията на животните - пандата задължително трябва да се види в такъв момент, но големите котки е по-добре да се избягват, защото им хвърлят зловещи късове месо и кокали. В мауър парк е винаги много весело, хората се забавляват, грилват, продават домашни сладкиши, а точно отстрани има нещо като бит пазар с интересни винили и т.н.

 

За любителите на лалета до края на май в Britzer Garten е пълно с подобни гледки:
post-224-0-35219100-1367868408_thumb.jpg

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

ОК, делник ще е, благодаря за съветите! :)

 

Има ли в момента панда в Берлин? Май все пак няма (най-старата панда в света беше, но почина скоро, ако не се лъжа), но може и аз да греша... 

Връзка към мнение

:(

 

Сетих се и нещо друго да попитам - може ли свободно да се види този Аквадом само от лобито на Radisson Blu, наистина просто да се види, а не да го разглеждаме основно или да се возим в асансьора? Ти беше споменал нещо подобно в един от предишните постове...

Връзка към мнение

Да :) нахлувате най-безцеремонно през портала, обикновенно няма белбой, но дори и да има са свикнали. Цилиндърът е в самото лоби, и се вижда перфектно, ако сте по-нахални може да се качите и на по-горните етажи с асансьора (трябва да имаш карта от стая или да се вмъкнеш с някого :) )

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

:D 

 

Добре, нахълтваме значи и после ще разказвам, благодаря отново!

 

Горе-долу вече имам някакъв план в главата за пътуването - мисля да си прекараме времето в Prenzlauer Berg (въпреки коментара на Jindo тук все пак са ми интересни дворовете, Hackesche Höfe) и Kreuzberg в мотаене наоколо и разглеждане на изложби. Освен зоологическата градина, за която отделям един делничен ;) ден, слагам в програмата Еврейския музей и East Side Gallery. Надявам се по този начин да успя да добия някаква представа що за град е Берлин, по-нататък - повече.

 

Ще се радвам, ако някой от хората, които пътуваха през април, сподели впечатления. ;)

Връзка към мнение

Аз бях толкова за малко, че просто каквото и да кажа, няма да е реално. За много кратко време обиколихме много места. Най- много ми допадна като усещане и атмосфера едно пиене на кафе :) Намира се до едно от местата за потегляне на туристически корабчета по Шпрее. Тъкмо беше пекнало слънцето и вървеше едно много приятно джазче. До нас си течеше реката и града малко по малко се събуждаше... 

Единственото нещо което ми беше малко странно е, че хем всичко в центъра е на пешеходно разстояние хем като минеш през повечето места и си навъртял сериозен километраж.

И нали сме българи не може да не хейтим :). Музея на Чекпоинт Чарли беше тотално разочарование. Повечето снимки и факти можеш да си ги намериш и в нета. Половината експонати хич не ми приличат на истински. Абе голяма тъпня според мен.

Връзка към мнение

Музея на Чекпоинт Чарли беше тотално разочарование. Повечето снимки и факти можеш да си ги намериш и в нета. Половината експонати хич не ми приличат на истински. Абе голяма тъпня според мен.

Е ти пък, за кво ти е било да влизаш точно в онзи музей, все едно не си живял преди 89-та в България  :D

А и в райна на ЧЧ има достатъчно много информация на шперплатовите ограждения - снимки, факти, история.

Музея си е за американските туристи - просто още едно място, където да им събират парите. ;)

Връзка към мнение

Да и на мен ми ги събраха :) Има места които си почти убеден, че ще са разочарование но пък ще се чувстваш прецакан ако ги прескочиш. Ей такъв ми беше случая. Подозирах, че не става но пък много държах да се убедя лично.

 

Но пък имаше един американски дядо който е бил свидетел на прословутата снимка със прескачащия войник. Седеше и тихо обясняваше на бабата с него. Аз най- нахално седях зад тях и уж блеех някъде но слухтях активно. Беше интересно, но не разказа нищо повече от това което бях чел :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

:D

 

Добре, нахълтваме значи и после ще разказвам, благодаря отново!

 

Горе-долу вече имам някакъв план в главата за пътуването - мисля да си прекараме времето в Prenzlauer Berg (въпреки коментара на Jindo тук все пак са ми интересни дворовете, Hackesche Höfe) и Kreuzberg в мотаене наоколо и разглеждане на изложби. Освен зоологическата градина, за която отделям един делничен ;) ден, слагам в програмата Еврейския музей и East Side Gallery. Надявам се по този начин да успя да добия някаква представа що за град е Берлин, по-нататък - повече.

 

Ще се радвам, ако някой от хората, които пътуваха през април, сподели впечатления. ;)

Hackesche Höfe са в Мите. За PBerg - се разходете по stargarder str., около Helmholzplatz, dunckerstr., schliemannstr. и надолу към Kollwitz Platz, а точно зад ъгъла е der Wasserturm (knaackstr и rykestr.). След това през Kulturbrauerei  и задължително по Kastanienallee и Oderberger, хоп и сте в Mauerpark :)

Редактирано от Jindo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние заминаваме другата седица. План 1 ден Тропикъл айлънд със спане на палатки. 1 ден туристическа обиколка с хоп оф, хоп он автобус из всички забележителности, 1 ден зоо+Аквариум и 1 ден Поздам и Сан Суси. Спане след Тропикъл айлънд на ку-дам близо до зоо-то. Имам въпросче. Не мога дса се ориентирам от картата на берлин аджеба колко е голяма зоологическата градина - целия Тиергардън (парк) ли гледам или само сивото петно  - сори за тъпото обяснение, но не мога да копирам картата от гугъл мапс. Ако е целия парк - от сега се уморих :D .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.