Прескочи до съдържание

Берлин


Nikotin

Препоръчани мнения

Зоо-то е в югозападния (долния ляв) ъгъл на парка, ограничено от реката. Северно от реката има само едно малко петънце.

 

Ох, слава богу... Мерси за инфото

Връзка към мнение

do nomer 8

 

Кой ви каза, че трябва да се запишете предварително, за да влезете в райхстага...пълни глупости- коя година е било това?-Аз ходих 2010-та.Разхождах се безценно из Берлин и неочаквано стигнах до райхстага и реших да се пъхна вътре...Вярно опашката беше огромна, може би не ми мърдаха 3-4 часа...Ама аз се направих на заблуден турист, пристъпях бавно и се оглеждах с изплашен поглед, сякаш търсех някого...примерно загубената си група...И в един момент помахах с ръка, все едно, че съм открил човека...стрелнах се на бегом и се скрих зад колоната преди входа...И очаквах някаква реакция...някой да ме пита що се пререждам...Нищо подобно...почаках около 30 минути и влезнах със втората поредна група/ пускат по 30 души примерно на един път/- следва скенер,проверка, раздаване на диктофон-мобилен екскурзовод на желан език и си вътре

Връзка към мнение

Май аз съм номер 8  B)

Написала съм, че е задължително, защото иначе никой не ти гарантира, че ще влезеш. Не всички са готови да се правят на заблудени туристи. И ти казваш, че ако си си чакал реда са щели да минат 3-4 часа, еми аз на това му викам задължително предварителна резервация, след като дори не се плаща. 

Иначе става въпрос за 2012 година лятото.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

do nomer 8

 

Кой ви каза, че трябва да се запишете предварително, за да влезете в райхстага...пълни глупости- коя година е било това?-Аз ходих 2010-та.Разхождах се безценно из Берлин и неочаквано стигнах до райхстага и реших да се пъхна вътре...Вярно опашката беше огромна, може би не ми мърдаха 3-4 часа...Ама аз се направих на заблуден турист, пристъпях бавно и се оглеждах с изплашен поглед, сякаш търсех някого...примерно загубената си група...И в един момент помахах с ръка, все едно, че съм открил човека...стрелнах се на бегом и се скрих зад колоната преди входа...И очаквах някаква реакция...някой да ме пита що се пререждам...Нищо подобно...почаках около 30 минути и влезнах със втората поредна група/ пускат по 30 души примерно на един път/- следва скенер,проверка, раздаване на диктофон-мобилен екскурзовод на желан език и си вътре

Кой е казал - администрацията на сградата.

От кога - декември 2011г.

В момента човек не може да се "пъхне вътре", защото всичко е заградено и нямаш достъп до колоните, а опашка няма, защото всички са с насрочен час. На входа те посрещат младежи, които ти проверяват имената в списък - ако си там минаваш към към втората проверка от полицай, който също държи списък и те отмята. Накрая минаваш през скенер идентичен на този от летищата, изчакваш, след тях и те поема човек, който те качва до колоните и там, след кратко чакане, влизаш в асансьора.

@vladimir1974m2 - ще се въздържа от остър коментар, но моля те, когато даваш подобна информация, поне я проверявай. Хората са лековерни, а последствията фрустриращи.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Хм, да кажа и аз нещо релевантно по темата за Будестага, понеже точно преди три дни бяхме там.

Нашият гайд специално обърна внимание на факта, че до преди две години са имали практика, когато групата за организирани турове не е пълна, просто да взимат хора от опашката и да запълват местата по този начин, но според новите правила за безопасност това вече е напълно недопустимо - групите са съставени точно от хората са включени в предварителния списък и колкото и да чакаш, ако не си уредил формалностите преди това е немислимо да влезеш.

;-)

 

Специално искам да благодаря на Jindo за маршрута през Пренцлауерберг! Спазихме го точно и прекарахме страхотна неделя, дълга, слънчева и весела. Някаква част от сърцето ми остана в квартала, толкова добре се чувствах, дори тайно си пожелах да поживея малко там някой път.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Много хора споменаха, че искат да опитат местна кухня. В момента е сезонът на шпаргелите (spargel) или аспержи на български. Из града могат да се видят специфични къщички, където се продават от местни производители. Почти всяко заведение ги предлага като супи, салати или в комбинация с месо. Много се ядат и харесват, като качествените стигат до €15/кило.

 

п.п

всеки момент ще започне и сезонът на ягодите, а немските първо качество (по супермаркетите се продават само испански) са особено добри. Оглеждайте се за къщички с формата на ягода ^^ по централни места и гари и задължително опитайте ако имате късмета да срещнете такава. Цената започва от €8/кило и бавно спада до €6 към края на сезона.

Редактирано от Jindo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами съжалявам, незнам коя е причината за толкова строгият достъп до Райхстага,ама аз пък да ви кажа, че в такъв случай няма ама наистина няма никакъв смисъл да се подлагаш на такива изпитания, за да се пъхнеш в Райхстага, и да минеш по една спираловидна стълба от вътрешната страна на стъклената сфера, само за да погледнеш от високо и да си направиш някоя и друга снимка...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

@vladimir1974m2 - ноември 2010 е имало няколко сигнала, че се готви нещо в Германия. Съответно се взеха адекватни мерки, за да се подсигури спокойствието на хората.

Съжалявам, че си видял само една стълба на това място пропито с история...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

1.6.2013 / 20:00 е финалът за Купата на Германия (DFB-Pokal) между Байерн и Щутгарт на Олимпиащадион в Берлин. Купата може да се види на живо до 31.5 в Червеното кметство (Rotes Rathaus, Vorhalle vor dem Wappensaal).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако на някой предстои тепърва разходката до Берлин и още не е уредил спане - една доста прилична оферта:
http://www.hrs.de/deals/deal/l/en/d/610/?zanpid=1774383520601768961&customerId=855070020

 


 

Връзка към мнение

1.6.2013 / 20:00 е финалът за Купата на Германия (DFB-Pokal) между Байерн и Щутгарт на Олимпиащадион в Берлин.

Това е нещо, което бих искала да видя на живо. :) Надявам се да споделиш после каква е била атмосферата по време на мача. Тук, в Щутгарт, това е темата на всеки разговор. :D  За феновете на двата клуба са пуснати извънредни директни влакове до Берлин и обратно и като ги знам как традиционно си се придвижват с по една кошница вурстчета и бира под мишница и пеят, докато останат без глас - струва ми се, че ще има какво да се разказва. :D

Редактирано от Ана Синона
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

И ние се завърнахме. Добре, че в понеделник беше хубаво времето, защото в противен случай общото впечатление нямаше да е най-позитивното :D . Такъв дъжд ме е валял единствено в Лондон - няма спирка и е отвсякъде - духа, вее, студ голям брахме. Децата със зимните си якета и дъждобрани премръзнаха, а вечер парно пускахме ;) .

Един поздрав от мен от Берлин/до Берлин за всички, които като мен мразят студа.

 

Връзка към мнение

Благодарение на Георги и ние се върнахме днес с много добри впечатления. Берлин не беше в списъка ми за близки посещения, но съм приятно изненадана. Вие сте ходили, т.ч. няма да се повтарям. За мен е наравно с Виена. Очарована от Потсдам. Отидохме и до  Хамбург. Обичам градовете на вода, въпреки недостатъците /хигиената, бездомниците/. И кухнята в Германия ми хареса. Но то в Берлин имаше всякакви ресторанти. Въобще, Жоро, наздраве :)

Редактирано от lesy
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз реших пак да се включа по темата за Берлин- евтин хотел за нощуване за 13 евро на вечер в обща стая с младежка компания ( с включена туристическа такса- в A & O hostel na zoologishen garden ( станция на метрото ), -хипер мол Ka De We, на 5 минути от същото място,-също на 5 минути от там- " Часовника на Европа" /така се казва/...За останалото прочетете пътеписа ми от там, може да си харесате и други неща на :  http://patepis.com/?p=18393

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Eто и страницата с цялата информация относно транспорт  , цени , как да стигнем от точка А до точка Б :)

 

http://www.bvg.de/index.php/en/index.html

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Reichstag Building

Closures

The rooftop terrace and the dome are closed all day on 24 December and from 16.00 hrs onwards on 31 December. In addition, the dome will be closed to visitors from 4 to 8 March, from 8 to 12 July, from 22 to 26 July and from 14 to 18 October to allow cleaning and maintenance work to be carried out. The roof terrace can still be visited when the dome is closed.

Да разбирам ли, че може да се разглежда само и единствено отвън и струва ли си в такъв случай?

Редактирано от mmmincheva
Връзка към мнение

Reichstag Building

Closures

The rooftop terrace and the dome are closed all day on 24 December and from 16.00 hrs onwards on 31 December. In addition, the dome will be closed to visitors from 4 to 8 March, from 8 to 12 July, from 22 to 26 July and from 14 to 18 October to allow cleaning and maintenance work to be carried out. The roof terrace can still be visited when the dome is closed.

Да разбирам ли, че може да се разглежда само и единствено отвън и струва ли си в такъв случай?

На споменатите дати да, ще може да се разглежда само отвън. Да, заслужава си, още повече, че е много близо до други забележителности и не се губи време в пътуване.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

БЕЗПЛАТНИ МУЗЕИ:

  • Топография на терора ( Topographie де Terrors ) - разположен в сграда, която по времето на хитлеристка Германия 1933-1945 бяха на главния щаб на Гестапо и СС.
  • Luftwaffe музей - обектът се намира в бивш военен летище Berlin Gatow. Самолет и военно оборудване, са изложени на открито и два хангари.
  • Anti-War Museumотворен от 16:00 - 20:00 ) - колекция от снимки, документи и предмети от войната.

 

  • Allied Museum ( Allierten-Museum ) - намира се в центъра на бившия американски сектор, документи за историята и дейността на западните сили в Германия в годините 1945-1994
  • Германо-Руския музей - документиране на историята на съветската окупация
  • The Berlin музей слепи име Johann-August Цойне - постоянна експозиция за историята и проблемите на слепите (много експонати, посветени на знания чрез опипване).
  • Къща Otto Weidt - слепи индустриалец, който стана известен с използване на слепи и глухи евреи по време на войната.
  • Къща на Sugar (Zucker-Museum) - затворени до 2014 г. (все още намира в Технически Uniwesytetu Берлин, сега се премества в Германския музей на Technology).

 

  • Музея на архитектурата
  • Gothic Къща - музей на местната история
  • Музей на летище Темпелхоф
  • Sports Museum
  • Seaport Museu
  • Daimler Музея за съвременно
  • Енергия Museum
  • Исторически музей осветление
  • Музей на канцлера Вили БрандКъща на Конференцията Ванзее
  • Knoblauch Family Home
  • Исторически вятър мелница в квартал Marzahn
  • Мента
  • Музей квартал Фридрихсхайн-Кройцберг
  • Музей на Marzahn-Hellersdorf
  • Концентрационния лагер Заксенхаузен намира на 30 км от Берлин
  • Къща за Lutzowplatz - Галерия за съвременно изкуство
  • Къща Лудвиг Мис ван дер Рое

МУЗЕИ БЕЗПЛАТНО в избрани дни:

Няколко обекта да посетите музея безплатно в четвъртък в продължение на няколко часа, преди да затворите (в зависимост от това съоръжение, безплатен вход е възможно в час. 14-18 или 18-22). Това се отнася за целия комплекс на Острова на музеите (Museuminsel), където има пет от световна класа съоръжения.

  • Пергамон музей - четвъртък. 18-22
  • Боде музей - четвъртък. 18-22
  • Old музей - четвъртък. 18-22
  • Old Gallery - четвъртък. 18-22
  • New National Gallery - четвъртък. 18-22
  • Египетския музей - четвъртък. 18-22
  • Музей на фотографията - в четвъртък. 18-22
  • Музей на музикалните инструменти - в четвъртък. 18-22
  • Немски Исторически музей - понеделник
  • Музей на европейските култури - четвъртък. 14-18
  • Живопис Gallery, Берлин - четвъртък. 18-22
  • Академията за изящни изкуства - първата неделя на месец
  • Етнографски музей - четвъртък. 14-18
  • Музей на графики и рисунки - четвъртък. 14-18
  • Азиатски Art Museum - четвъртък. 14-18
  • Domäne Dahlem - сряда
  • Hamburger Bahnhof Museum (съвременно изкуство) - четвъртък, след 14.00
  • Музеят на декоративните изкуства - четвъртък. 14-18
  • Guggenheim Museum в Берлин - понеделник
  • Art Library - четвъртък, часа. 14-18
  • Музей на Праистория - четвъртък. 14-18
  • Шарф-Gerstenberg музей - четвъртък. 14-18
  • Berggruen музей - четвъртък. 14-18
  • Waterworks музей - последният петък на месеца
  • Deutsche Guggenheim - Mondays
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

 

stenk, Това инфо за конкрена седмица ли е или по принцип. Аз си страдам горчиво, че не ми остана време за Пергамон и че и следващото спиране в Берлин пак няма да го видя, обаче имам една дупка на 31ви октомври кацаме към 6 и към 7 мога да съм в музея :P .  При повече късмет до 22 часа ще съм добила поне бегла представа от музея, ако и тогава работи до толкова късно.

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.