Прескочи до съдържание

FlightMemory vs. FlightDiary


niki_m

Препоръчани мнения

Съфорумци, известно е, че тук всички си записваме полетите в своеобразни дневници онлайн, вярно е, че има полети, които не сме регистрирали, били сме забравили информация за тях и т.н.

Но какво ви е общото впечатление за тези два сайта - кой е по-точен - направи ми впечатление, че има разлика в данните, напр. прелетени километри напр. и пр...

 

http://flightdiary.net

 

http://flightmemory.com

 

Връзка към мнение

има и http://openflights.org 

 

като цяло предпочитам openflights и flightdiary - най-вече защото са отворени формати и може да се импортират един в друг. Т.е. утре ако flightmemory изчезне заминават ти и всички полети...

 

А flightdiary определено има най-модерният интерфейс и очевидно е единствения от трите, по който активно се работи. Има и интеграция с flightradar24 да тегли автоматично информация за полетите само по дата и полетен номер. 

 

Та за мен е мач предрешен и без капка интрига, не случайно избрах да интегрирам flightdiary тук :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Мда прецакан съм , ще отнеме ден да прехвърля инфото от флайтмеморито -:)

Редактирано от stenk
Връзка към мнение

flightdiary ми хареса, само не мога да си обясня защо за бъдещите ми полети другата седмица, които не са изобщо променяни от 6 месеца насам, ми вади грешни часове, които си поправих ръчно. Дори в първия момент реших, че имам промяна в часовете, обаче не, просто бъркат. Също и с daylight saving имат проблем, не го калкулират правилно, но това са дреболии, които може би ще изгладят с времето.

Връзка към мнение

аз съм още на openflights. имам 50 ина полета с грешки при прехвърлянето на flightdiary и докато намеря време да ги изчистя карам както досега :) Но и аз съм съгласен че е най добрата платформа :)

Връзка към мнение

аз съм още на openflights. имам 50 ина полета с грешки при прехвърлянето на flightdiary и докато намеря време да ги изчистя карам както досега :) Но и аз съм съгласен че е най добрата платформа :)

 

Сравнително лесно се познава къде е проблема между другото, има error log, сигурно си видял. Пипаш директно в csv файла да ги оправиш, импортваш наново и готово :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Когато минеш еднопосочно ти го прави жълтичко, втори път или връщане по маршрута червено, а трети вече го олилавява.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Когато минеш еднопосочно ти го прави жълтичко, втори път или връщане по маршрута червено, а трети вече го олилавява.

Уф, че лесно било  :D А този въпрос ме торомози от години  :D  :D  :D  :D  :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

http://flightmemory.com няма ли възможност за вграждане в профила ?

 

дай ми да видя как изглежда линк към профил там и ще погледна

Връзка към мнение
  • 2 години по-късно ...
Евгени Димитров

Защо не работи flightdiary-то под профилната снимка? През телефона се опитвам да го отворя, но въобще не зарежда страницата и да се логна чрез ФБ. Като заредя директно сайта, дава ми че съм въвел грешно потребителско име или парола. Сигурен съм обаче, че не ги греша.

Връзка към мнение

Хм, работи си, отваря твоя профил, от телефона го пробвам. Освен на твоя телефон нещо да не е наред с настройките

Връзка към мнение

Това под профилната снимка чисто и просто е шорткът към профила ти във Flightdiary, никакви други параметри не се предават, така че няма какво да му счупим :) И при мен се отваря без проблеми. 

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Въобще не мога да го отворя праз Сафари, даже забива страницата и ме изхвърля. Мъча се да го отворя през приложението на Гугъл. И там не става, но поне не забива страницата. Ъпдейтнах си софтуеъра на версия 9.3, рисетнах си интернет настройките, ама без промяна.

Връзка към мнение

Защо не работи flightdiary-то под профилната снимка? През телефона се опитвам да го отворя, но въобще не зарежда страницата и да се логна чрез ФБ. Като заредя директно сайта, дава ми че съм въвел грешно потребителско име или парола. Сигурен съм обаче, че не ги греша.

 

Aко  си се логвал досега  с  ФБ профил, няма как да се логнеш с потрбителско име и парола директно в flightdiary-то.

Връзка към мнение

Въобще не мога да го отворя праз Сафари, даже забива страницата и ме изхвърля. Мъча се да го отворя през приложението на Гугъл. И там не става, но поне не забива страницата. Ъпдейтнах си софтуеъра на версия 9.3, рисетнах си интернет настройките, ама без промяна.

И от Сафари го отварям. То е един линк, за теб http://flightdiary.net/Evgenikd

Логването е после

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Като цъкна линка за моя профил, този който сте постнали, ми забива екрана на телефона и ме изхвърля от сафари. Явно проблема е в моя телефон, щом вие го отваряте. Няма да пиша повече, че да не спамя темата излишно. Благодаря за включването!

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение
  • 5 месеца по-късно ...

Само на мен ли прозорчето с картата във флайтдайъри ми е по-малко от преди? Пример:

 

И на мен ми е такова и май винаги е било същото

Връзка към мнение

И на мен ми е такова и май винаги е било същото

Ошко бе, стигнахте ли си нормално до Тасос?Че не ти го виждам във флай - нещото? Това последното да съм уж в темата и да не е спам. :)))

Връзка към мнение

Ами не е както беше преди. Имам скрийншотове, на които се виждат целият Северен остров на НЗ и целият Скандинавски полуостров, докато на скрийншота отгоре ясно се вижда, че липсват огромни части от Скандинавието, а Северния остров май хептен не се вижда. Липсват около 2-3 сантиметра от картата, сякаш прозореца с нея е станал по-малък, а картата си стои както преди и реално е леко изрязана. Смених браузъра и пак така излиза. 

Редактирано от ACM
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ошко бе, стигнахте ли си нормално до Тасос?Че не ти го виждам във флай - нещото? Това последното да съм уж в темата и да не е спам. :)))

Утре тръгваме, надявам се, че ще има фериботи, за сега имформацията е такава, дано и времето да е прилично.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.