Прескочи до съдържание

Забавяния, рестарти и т.н.


Препоръчани мнения

Днес като цяло форума е много зле и много се бави. Претоварва се процесора на сървъра, още си нямам на идея защо, но се работи по проблема.

Връзка към мнение

Минах малко с мачетето из джунглата, дано всичко е ок, ама храсталаците много растат и е сложно и непроходимо. 

 

Много съм поетичен днес. 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Епизодично ще е. Ако не му светя на главата цял ден не знам. Има разни ботове, които атакуват, сигурно 15 спрях само днес, оправя се за малко уж, после пак зле. В предишни дни след еднократна процедура не се наблюдаваше забавяне с дни. 

 

Тези, на които им работи бързо се считайте късметлии :)

Връзка към мнение

В момента си е проблем. Препоръчвам да не почвате да пишете пътеписи, качвате албуми, пишете дълги теми и подобни, които могат да доведат до много труд и загуба на информация. Когато разрешим проблема ще докладвам :)

Връзка към мнение

Според мен, случващото се днес е дело на Съпротивата. Надявам се, че няма нужда да обяснявам, че ние двамата с др. Брани не сме Съпротивата. Извод? :P

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Значи, обикновено когато ни нападнат ботове са я от Китай, я от Тайланд, много си приличат адресите им и много лесно се изолират. А сега изглежда злосторниците са от България, при това с много разнообразни адреси. Орязах доста от тях, да видим дали ще е достатъчно, добре че съм сигурен, че Съпротивата нямат такива възможности :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Значи, обикновено когато ни нападнат ботове са я от Китай, я от Тайланд, много си приличат адресите им и много лесно се изолират. А сега изглежда злосторниците са от България, при това с много разнообразни адреси. Орязах доста от тях, да видим дали ще е достатъчно, добре че съм сигурен, че Съпротивата нямат такива възможности :)

Така става като гневиш туристическите агенции и им сипваш катран в кацата с мед...  // Шегувам се, разбира се!

Дано скоро се справиш с атаките... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Радвай се, че не са те надушили Руснаците... Голяма напаст са и набележат ли си система за атакуване, няма измъкване. Но пък, там обикновено, атаките са поръчани от големи риби, така, че едва ли те ще се интересуват от форуми. Виж, в България сигурно бая туристически агенции и сума ти други хора пикаят гас заради тоя форум. Ако искаш, потърси си файл с адреси и цели subnet-и, които да blacklist-неш директно на сървъра, че по единично да се спасяваш е тегаво, а и все някога доставчика ти може да реши, че му е писнало от непрестанният DDoS и да те отреже.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Проблема е, когато натоварването идва от България. Нямам проблем да блокирам руснаци и китайци, въпреки че хората пътуват натам и искат да си пуснат мнението, та не е редно да затварям форума само за българи. Както и да е де, за сега се размина, като цяло от само себе си, не мисля че моите мерки повлияха кой знае колко. Но понаучих нови неща, ще ги пробвам следващия път, да чукнем на дърво :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Стана забавно, май никакви ботове не са били отговорни, не че е лошо че ги поразчистих де :)

 

Следва гийковско отклонение малко. Модерните браузери с цел да увеличат скоростта за потребителите имат една камара хитринки. Например зареждат страница, виждат кои са връзките по страницата и автоматично подават нулева заявка към сървъра за тези връзки. Един вид, чакат на нисък старт и в момента, в който кликнете връзката доста от комуникацията браузер-сървър вече да е завършена и всичко да се извърши по-бързо. 

 

Е да, но сървърите си имат определен лимит колко връзки могат да поддържат. И когато този лимит е да речем 20, Пешо и Гошо съвсем спокойно могат да го запълнят с по 1 реална връзка и 9 изчакващи. И докато браузерите на Пешо и Гошо и сървъра пушат заедно цигари с 2 реални и 18 изчакващи връзки, и чакат да стане някакъв екшън, Иван и Митко се опитват да отворят сайта, ама не могат, щото капацитета е запълнен. 

 

Нямам представа защо това нещо изскочи изведнъж, мисля че тия дни имаше обновяване на Google Chrome, може да е станал по-агресивен в тази си политика, а и нашия сървър го обновявах преди 2 дни и може нещо и там да се е объркало. Попромених настройки, възможно е да ги дооправям идните дни, но като цяло смятам, че това беше проблема и се надявам повече да не се повтаря.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Стана забавно, май никакви ботове не са били отговорни, не че е лошо че ги поразчистих де :)

 

...Пешо и Гошо съвсем спокойно могат да го запълнят... Иван и Митко се опитват да отворят сайта, ама не могат, щото капацитета е запълнен. 

 

Нямам представа защо това нещо изскочи изведнъж,...

 

Популярността на magelanci.com расте главоломно бързо, т.е. броят на Пешовците и Гошовците се увеличава в геометрична прогресия - това е истинското обяснение на феномена. :) Да не се наложи ъпгрейт на сървъри пак... ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Приятели, уикенда по принцип ни е по-спокоен период, за това не съм сигурен, че промените са дали ефект. Днес би трябвало пак да се върнем към пиково натоварване. Докладвайте всякакви забавяния и забивания, моля :)

Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Сайтът беше недостъпен за известно време, по вина на доставчика. Дано не зачестяват такива неща, че хич не ми се търси пак нов. 

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Георги, не работи качването на снимки в постове. Като кликна на "Прикачи файл" бутона, мисли малко и дава, че прикачването е неуспешно.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.