Прескочи до съдържание

Размяна на магнити, пощенски картички, други сувенири и подобни


Препоръчани мнения

Знам, че много хора тук събират магнитчета, нещо като признат грях. Имаше даже една тема със снимки на натежали хладилници. Някой предпочитат да си ги купуват само лично, други нямат против да им ги носят. 

 

Мисля си, дали не можем да направим нещо по въпроса да имаме нещо като борса за магнитчета или други сувенири? Аз нося на теб, ти носиш на мен и т.н. Най-лесно е да се пусне една тема и вътре всеки да се записва, но си мисля дали не можем да го направим по-доизкусурено някак? Тук ще очаквам вашите идеи и свободни полети на мисълта. От вас гениалната идея, от мен техническото реализиране, ако е възможно. 

 

Примерно може всеки да носи 10 магнитчета от мястото Х, после да ги разменя като картинки от дъвки турбо с други хора, които носят и биха искали от неговите. Да имаме специална страничка, където всеки си въвежда какво дава и какво търси... Абе не знам, сега я родих идеята, малко ми е мека главата (оказа се, че врата ми е изгорял днес, явно ме е напекло слънцето), та може някой от вас по-добре да го измисли :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Като колекционер на магнитчета приветствам идеята. Е, сигурно ще трябва да се доизкусури, но както се вика много глави мислят по-добре от една, така че можем да помислим върху предложението.В главата ми идват няколко идеи:

 

1. Можем да направим нещо подобно на магеланската библиотека - да пускаме там снимки с магнитите, които ще разменяме и всеки да си избира какво му трябва и от къде и за какво е готов да го даде. Проблемът тук е, че общо взето ще се търсях магнити от по-екзотични дестинации пък сигурно ще се предлагат от най-посещаваните дестинации. Възможно е за едно предложение да се включат няколко човека и накрая да има и сърдити.

2. Би могло преди тръгване участващите, в тази инициатива да се включат, да обявят дестинацията, а желаещите да си поръчат магнити, които след това да си заплатят. Давам си сметка, че това е сериозно перо като разход. Напоследък магнити под 4-5 евро трудно се намират и просто да се закупят 10 магнита се оказва един сериозен разход. 

 

Освен това се сещам, че освен колекционерите на магнити има и такива на картички и т.н., така че въпросът с поръчките май е по-удачен като може да се дават заявки и от тях. Разбира се, в тези случаи ще трябва да се разчита на коректност и от двете страни т.е. поръчките да се доставят на реалната им цена, а поръчалите да не се правят на разсеяни и да си ги вземат срещу съответните суми. Но трябва хубаво да се помисли точно какво да се направи.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Смисълът да си купиш магнит от посетена дестинация, не е ли всъщност свързан с това този магнит да ти напомня именно за това пътуване когато след известно време го мернеш на хладилника? Някак идеята да си купя чужд магнит от място което не съм посетил и да го лепна на хладилника ми се губи, но може би аз нещо не разбирам...

  • Харесвам 15
Връзка към мнение
Гергана Пенина

Смисълът да си купиш магнит от посетена дестинация, не е ли всъщност свързан с това този магнит да ти напомня именно за това пътуване когато след известно време го мернеш на хладилника? Някак идеята да си купя чужд магнит от място което не съм посетил и да го лепна на хладилника ми се губи, но може би аз нещо не разбирам...

Когато погледна магнит от място, на което не съм била, се сещам за човека, който ми го е подарил и пак ми става хубаво... Според мен има смисъл и в това :) Така, че може да ми донесеш магнит от Сицилия, ще ми е по-ценен, от този който аз ще си купя като отида някой ден там ;)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

И аз подкрепям мнението на Duke :) 

Като погледна десетките магнитчета на хладилника ми и се сещам за всяко едно място, на което съм бил и откъдето съм ги купил. И си спомням още куп подробности покрай тях, които съм забравил.

Имах няколко подарени магнитчета. След две три години ги махнах от хладилника с моите магнити, защото нито местата ми навяваха спомени, нито се сещах кой и по какъв повод ми ги е дал.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз съм за Duke , често си нося съвсем обикновенни неща които имат сантиментална стойност само за мен , като пясък от някой екзотичен плаж или проста раковина от рибния пазар в Токио.

За мен смисъл има ако си бил на мястото. Иначе и аз нося доста магнити и дребни сувенири за приятели които си колекционират.

Когато не пътувах и бях малък много се радвах дори на пощенската марка на писмо от Германия и на всичко което ми изглеждаше толкова далечно и мечтано :)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

И аз подкрепям Duke.Аз всъщност си купувам чинии,а не магнитчета.Имам само две или три,които са ми подарък от места,на които не съм бил,но са от дъщеря ми и една от нейна приятелка от Мексико,която ни беше на гости десетина дни.Това осмисля тези подаръци и те наистина ми напомнят за някого или за някъде.

В противен случай мога да си поръчам по интернет чинии от цял свят (сигурно ще са в пъти по-евтини),но няма да имат никаква стойност за мен.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

+1 към по-горните мнения, за мен сувенирът също няма стойност, ако не съм била на съответното място! Това естествено не означава, че други хора не биха приели възторжено идеята...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Приятели, темата не е за и против купуването на магнитчета от други хора, имаше май подобна дискусия в темата за сувенирите. Тук се чудим как технически да го организираме за хората, които нямат против други хора да им носят магнити отнякъде :) По начин, по който да е лесен, забавен, без да има огромни течове на лична информация и т.н.

 

Сега си мисля, че дори може да е като игра. Отиваш в Португалия, купуваш три магнитчета/картички/сувенирчета и пускаш нещо като игра тук - "Който първи познае откъде е тази снимка получава еди какво си". Просто разсъждавам на глас. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 Хитроумната реализацията ще е сложна поради няколко причини:

 

-Търсят се поне двама, които да пътуват почти успоредно за две различни дестинации, които са взаимно интересни и в същото време всички страни нямат против магнитчета от чужди дестинации

-Ако не пътуват успоредно, то трябва единият да купи магнитчето от другия или да се уговарят може би едва ли не след 3 месеца да му върне жеста

-Естетическа тематика. Аз купувам магнитчета ПОНЕ на 3тия ден след като съм оглеждал предишните 2 дена. Просто си избирам по-интересни, които не са масови, илюстрират по-добре града и са различни от другите, които вече ми висят на хладилника. Ако ми донесат някакво, което не харесвам? И трябва да дам и 10 лева за него? Кофти работа.

 

Според мен решението е просто - прави се една тема и ентусиастите пишат, че тръгват за някъде и ако има заинтригувани, да им пишат на лични. След края на пътуването може да се редактира поста и да се въведе информация какви размени са извършени и с кого.

Редактирано от Gentleman Basta
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз ходя само по екзотични места, та не е проблем да донеса някой и друг магнит повече, но не събирам, та за какво ще заменям не ми е ясно. Събирам чинии, но идеята да се зарина набързо от заменки /каква дума, а :) / не ми допада. 

Измислихме го, Влади събира пълен комплект монети от държавите, където ходи, та можем да заменяме монети за магнити. Естествено от държави, в които не сме били. И имам молба, ако някой ходи в Австралия да ни донесе чиния, защото нашата от Мелбърн я счупихме.  :blush:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 Хитроумната реализацията ще е сложна поради няколко причини:

 

-Търсят се поне двама, които да пътуват почти успоредно за две различни дестинации, които са взаимно интересни и в същото време всички страни нямат против магнитчета от чужди дестинации

-Ако не пътуват успоредно, то трябва единият да купи магнитчето от другия или да се уговарят може би едва ли не след 3 месеца да му върне жеста

-Естетическа тематика. Аз купувам магнитчета ПОНЕ на 3тия ден след като съм оглеждал предишните 2 дена. Просто си избирам по-интересни, които не са масови, илюстрират по-добре града и са различни от другите, които вече ми висят на хладилника. Ако ми донесат някакво, което не харесвам? И трябва да дам и 10 лева за него? Кофти работа.

 

Според мен решението е просто - прави се една тема и ентусиастите пишат, че тръгват за някъде и ако има заинтригувани, да им пишат на лични. След края на пътуването може да се редактира поста и да се въведе информация какви размени са извършени и с кого.

 

Успоредното пътуване не е проблем, не вярвам някой да има нужда да чака "спешен" магнит от днес за утре. Нищо не пречи някой да даде сега, а да му се върне след няколко месеца. Ако има достатъчна активност този период ще е доста редуциран. 

 

За естетическата е така, много хора си имат предпочитания към стила магнити, но и това може да се уточни до някаква степен предполагам. 

 

Темата е лесна, темата ще я направим, но ми се щеше някак "по-джиджано" да го измислим :)

Връзка към мнение
  • 4 месеца по-късно ...

Подарявам 2 магнита от Чили - не са много хубави,  тип изгледи - Атакама и Великденски остров, но някой ако проявява интерес, да се обади.

Връзка към мнение

Аз събирам 2 вида картички - такива, които си купувам сам , от местата, които посещавам (те не са никак малко) и други, които ми изпращат приятели, от местата, които те посещават (те не са никак много).  Вторите са доста по-ценни, защото са с марки, печати и от приятели...

Ако някой от форума ме чувства като приятел, не се притеснявам да му дам адреса си и да очаквам някоя екзотична и интересна картичка.

Само знайте, че не е никак лесно да се търси понякога марка и поща за изпращането....

Връзка към мнение

Аз събирам 2 вида картички - такива, които си купувам сам , от местата, които посещавам (те не са никак малко) и други, които ми изпращат приятели, от местата, които те посещават (те не са никак много).

 

Ако някой от форума ме чувства като приятел, не се притеснявам да му дам адреса си и да очаквам някоя екзотична и интересна картичка.

 

 

Сега ако кажеш, че картичките трябва да са от места, които ти още не си посещавал, съвсем ще затрудниш желаещите   :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То желаещи и надали ще има, защото трябва по този начин да се делегират и като мои приятели....

А другото не е вярно. От всякъде ще приема с огромно удоволствие всякакви картички с подпис и печат....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз така или иначе изпращам картички като пътувам. На един повече или по-малко... Но не пътувам достатъчно, това е проблемът! :P

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз така или иначе изпращам картички като пътувам. На един повече или по-малко...

Нищо, че си ми приятелка, това не звучи никак добре...

Връзка към мнение

Childish, мога ли да кандидатствам за някой от свободните ти магнити? Моя много добра приятелка събира и Чили би било добра добавка към двата й отрупани хладилника. В замяна мога да ти подаря красиви картички, които съм си купувала за спомен от нетрадиционни за мен места (Етна, Малта, Исландия, Талин) или да ти изпратя някой ден с марка и печат от друго място, ти избери.

ruwenzogi, ако бях разбрала по-рано, че обичаш да получаваш картички, с удоволствие щяхме да ти изпратим от Исландия.

Връзка към мнение

ruwenzogi, ако бях разбрала по-рано, че обичаш да получаваш картички, с удоволствие щяхме да ти изпратим от Исландия.

Щеше да е голямо удоволствие , защото искам да ходя в Исландия, а няма с кого...

Връзка към мнение

Аз също обичам да изпращам и да получавам картички, но някой път търсенето на марки ми отнема много време :mellow:

Някъде по-нагоре бях написал колко е трудно да се осъществи - 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.